TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI 2013

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 17 Kwi 2013 08:16 #146419

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Krokusik biały to może Jeanne d'Arc ;) .


No jak tak można trawnika unikać :hammer: . Im szybciej go wygrabisz, tym szybciej się zregeneruje ;). No chyba, że "na taczkę z nim" :happy3: - to nie warto grabić :happy: . Mój po zimie wygląda całkiem nieźle. Zostało mi jeszcze trochę do wygrabienia - 6 taczek już w kompostowniku (ale tych nie liczę do statystyk :happy4: - bo to nie zrywana, tylko wygrabiona) .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 17 Kwi 2013 09:16 #146440

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Witaj Marto
Wpisuję się by na bierząco podglądać co się dzieje w Twoim ogrodzie. Krokusiki pięknie Ci kwitną i zauważyłam że masz nawet żółte iryski.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 17 Kwi 2013 09:34 #146451

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Co to takiego "skrzydlinka"? Możesz coś o niej? I czekam na dalsze fotki z jej rozwoju :search:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 17 Kwi 2013 20:09 #146595

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Gorzatko znaczy się były iryski i się zbyły? :think: . Tajemnicza sprawa, u mnie na przykład niektóre pojawiły się dopiero półtora roku po posadzeniu :dry: kiedy zupełnie już o nich zapomniałam i potem zastanawiałam się skąd się to-to wzięło :happy4:

Jolu pogoda rzeczywiście taka, że grzech w domu siedzieć :lol: , a jutro ma być jeszcze cieplej :dazed: , krokusy masowo przekwitają :(
Ja dziś zaplanowałam poszerzanie warzywnika, bo nadal zostało mi tyle pomidorów, że się nie pomieszczę :happy3:

Dorcia ten biały krokusik to Prins Claus :) , on jest biały wewnątrz, zewnętrzne płatki ma u nasady fioletowe.


DSC_5093_2013-04-17.JPG


Trawnik dziś trochę "podgoniłam" ;) , mam nadzieję jutro skończyć. Choć grabienie w tym upale do przyjemnych nie należy :jeez:

Iwonko witaj :woohoo: , ale się cieszę, że Cię widzę :hug:
Żółte iryski rozwijają się bardzo powoli :whistle: , w 2011 były same szczypiorki, w 2012 jeden kwiatek, a w tym roku całe trzy sztuki :woohoo: :happy3:
Zapraszam do wpadania :kiss3:

Marysiu skrzydlinka naprzeciwlistna to roślinka skalna. Nie lubi stojącej wody, ale też nadmiernego słońca. Mnie urzekły jej liliowe kwiatuszki :hearts: , które już dziś się rozwinęły i nawet poleciałam zrobić fotkę dla Ciebie, ale było takie słońce albo fotograf do d***, że wyszło fatalnie :oops: . Jutro spróbuję znowu :oops:




Szybka relacja z dnia dzisiejszego, bo zaraz jeszcze muszę do Lublina jechać po dziecko wracające z wycieczki :silly:
Wzięłam się za sadzenie lilii, bo już nie mogłam patrzeć jak rosną w tych workach :jeez:
Wysadziłam jakieś 20 sztuk i... skończył mi się 80 litrowy wór kwaśnego torfu :dazed: . Nie chcąc tracić czasu na jeżdżenie do miasta, wzięłam się niechętnie za grabie :supr: i tym sposobem mam połowę trawnika wygrabioną :dance: . A drugie 20 cebul liliowych czeka na wysadzenie :happy3: . Wszystko zrobione po połowie :jeez:
Oprócz tego ponapychałam w nornicowe korytarze pęki kocich kłaków, wyczesywane i zbierane przez zimę :evil:
Juz raz to robiłam jesienią i w tym miejscu nie pojawiły się ponownie :think:
Mój kot co prawda nie próżnuje :devil1:


DSC_5142.JPG


Ale co zaszkodzi pomóc? ;) . Zwłaszcza, że dziś przez przypadek zajrzałam do sąsiadów za płot i zobaczyłam tak zryty trawnik :eek3: , że osłupiałam :jeez:
Być może ten mój ryjący pies i kot czasami polujący jednak je odstraszają :think:

I jeszcze krokusik Pickwick na zakończenie :P

DSC_5133.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 17 Kwi 2013 20:19 #146599

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Marto, ja też dzisiaj walczyłam z trawnikiem, jednak przy wydatnej pomocy M. :)
On robił wertykulację za pomocą maszyny, a ja grabiłam, bo nie wszystko zbierało się w koszu ;)
I również żal zrobiło mi się lilii, które, mimo że leżakują w zimnej piwnicy, mają już dłuugaśne 'kiełki'.
Te, na które znalazłam miejsce - posadziłam, pozostałe muszą jeszcze chwilkę poczekać aż na rabatach wyjdą roślinki i zostaną ewentualne wolne przestrzenie :flower1:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 17 Kwi 2013 20:58 #146623

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
markita wrote:
Oprócz tego ponapychałam w nornicowe korytarze pęki kocich kłaków, wyczesywane i zbierane przez zimę :evil:
Juz raz to robiłam jesienią i w tym miejscu nie pojawiły się ponownie
Kłaki?! :rotfl1:

Wiesz.. ja tak sobie wyobraziłam, że Ty upychasz te kłaki w tunelach... i upychasz... a one wychodzą na powierzchnię na drugim końcu! Normalnie, tak mi to na wyobraźnię zadziałało! :tongue2:

Moje iryski niebieskie wychodziły przez trzy kolejne lata... żółte ubiegłej wiosny, a teraz? Wzięło i wcięło! :mad2:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 17 Kwi 2013 21:49 #146654

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
A czy mogą być psie kłaki? ;) Jak mówisz, że to działa, gotowam zbierać psie kłaki! Nornice mnie wykończą, zryte jest wszystko, również okolice hostowe... I teraz przez najbliższy czas będę chodzić i wypatrywać hostowych kłów w napięciu!
Ty lilie sadzisz w kwaśnym torfie? Tak ma być? Żadnej domieszki ziemi?
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 17 Kwi 2013 21:59 #146661

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Marta, a ja po przeczytaniu tego co u mnie napisałaś, przyleciałam zobaczyć to zaznaczone półkole, z którego chcesz zrywać trawę :search: . I co? Niema :cry2: .
A jak ta część trawnika po wygrabieniu teraz wygląda? Lepiej trochę? Da się zreanimować?

Śliczny ten krokus biały, co nie do końca jest biały :woohoo: .


I jeszcze o kłakach. Na moją wyobraźnię zadziałała wyobraźnia Gorzatki :rotfl1: . Artamciu, psie kłaki też mogą być, potwierdzam, działają :whistle: . Jeśli ktoś by potrzebował, to ja dziś zaczęłam wyczesywać swojego berneńczyka, będę miała z worek do oddania :happy3: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 17 Kwi 2013 22:31 #146690

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
dorciaj wrote:
Jeśli ktoś by potrzebował, to ja dziś zaczęłam wyczesywać swojego berneńczyka, będę miała z worek do oddania :happy3: .
To może ja się zapiszę :happy3: Nornice wlazły u mnie w podwyższona rabatę :jeez: ch....ry jedne :club2:
Dzisiaj pies rył w otworach, ale nie pochwycił żadnej :happy:

Marta, a było tyle siać tych pomidorów :funnyface: Więcej narazie nie wezmę, ale kto wie ;) Jak się tunelik rozłozy sprawdzę zasoby, wiec bądźmy w kontakcie :hug:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 17 Kwi 2013 22:58 #146717

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
O, założyłaś nowy wątek :silly: Co tam za lilia wychodzi ? Czyżby LO Triumphator ? :wink4: Bo u mnie widać lilie LO. OT-ki na razie spokojne.

Z tymi kłakami fajne, ale mój kot nie lubi tego :) Warczy na mnie jak go czesze :silly: Bandyta, ustrzelił zresztą sikorkę na przedwiośniu. Prawdopodobnie z powietrza. Bo widziałem jak drugi raz próbował :woohoo: Zrobił skok w lecącą nisko sikorkę. Za karę mu usunąłem to fajne miejsce gdzie sobie siedział wysoko nad ziemią :club2:
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 18 Kwi 2013 08:08 #146780

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
pamelka wrote:
Nornice wlazły u mnie w podwyższona rabatę :jeez: ch....ry jedne :club2:
Nie ch...ry, tylko alpinistki! :happy3:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 18 Kwi 2013 12:18 #146837

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Wiosna urodna :) , a trwanik...hm, u mnie wygląda podobnie :dry: , w sobotę zapędzę M do wertykulacji ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 22 Kwi 2013 10:25 przez piku.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 18 Kwi 2013 12:36 #146845

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Martuś ,fajna ta Twoja -Stormy Seas; akurat takiej nie mam ;) Także polecam się pamięci ;)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 18 Kwi 2013 19:34 #146910

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dalu a ja sama z trawnikiem walczę :pinch: , jak zresztą ze wszystkim w ogrodzie ;) . Mój M zupełnie nie ogrodowy i w dodatku prawie ciągle poza domem :whistle:
Dziś miałam przerwę w sadzeniu lilii, ale juz dokupiłam torf, jutro walczę dalej :P

Gorzatko oj nie możesz się powstrzymać od żarcików, co? ;)
Niestety nie posiadam tyle wydartych kocich kłaków żeby przepchać aż na drugi koniec tunelu :supr: , to by wyszło przypuszczam u sąsiada :rotfl1: , a nasze stosunki dobrosąsiedzkie nie zmuszają mnie chyba do wypłaszania nornic również u nich :happy3:
Prawda jest taka, że nornice raczej unikają miejsc intensywnie uprawianych, odchwaszczanych i ogólnie mówiąc wiecznie rozgrzebywanych :whistle: . A u sąsiadów cisza... spokój :whistle: ... chwasty sobie rosną nie niepokojone przez nikogo... jest gdzie pobuszować w spokoju :woohoo:

Marto już Ci dziewczyny odpowiedziały - mogą :silly: . Ja zamierzam moją sukę ostrzyc i zachować całą sierść w tym właśnie celu :evil: . Kota ogolić nie mogę :rotfl1:
Lilie sadzę w kwaśnym torfie z domieszką mojego piachu ;) . widać służy im ta mieszanka, bo wszystkie sadzone w zeszłym roku się rozmnożyły :woohoo:

Dorcia obiecuję, że jutro zrobię fotki trawnika po wygrabieniu i tych zaznaczonych miejsc do zdzierania :hug: . Dziś już późno, a ja ledwo żywa :tongue2: , ale trawnik skończony :dance:

Jolu a jakież to frykasy posadziłaś na wzniesionej, że nornice postanowiły zostać alpinistkami (Gorzatko dobre :drink1: )
Mój pies też tylko ryje, a pożytku żadnego :jeez:

Paweł witaj w nowej odsłonie :bye:
To na pewno nie Triumphator, bo ona rośnie gdzie indziej, ale nie wiem co to :dazed: . Wszystkie znaczniki wywlókł mi pies :evil: i będę zgadywać w tym roku kto zacz :think:
Mój kot też niestety poluje na ptaki :hammer: , choć od dwóch lat nie przyłapałam go na gorącym uczynku, ale mu nie wierzę :evil:

Wiesiu właśnie Dali napisałam, że u mnie to nierealne ;) . Mój M nie zajmuje się ogrodem, zresztą jest na wyjeździe, taka praca ;) . Tak więc wertykulacji nie będzie :evil: , zabiegi pielęgnacyjne trawnika uważam za zakończone :devil1:

Aniu jeżeli Ci się podoba, to juz ją masz :hug: na najbliższym spotkaniu ;)





Chciałabym dziś wrócić do ostatnich przesyłek, które do mnie dotarły przedwczoraj :) . Nadawcą jednej z nich był nasz forumowy kolega Łukasz (luki), wielbiciel hortensji :P . No i właśnie o hortensjach rozmawialiśmy, Łukasz sam ukorzenia i zaproponował, że się ze mną podzieli :woohoo: . Mówiliśmy o 3-4 odmianach, a dostałam...6 :woohoo: , a oprócz tego mnóstwo niespodziankowych bylin :dance: : ciemiernik, piwonia, bodziszki, dereń, szałwia i zupełnie nieznana mi do tej pory bukwica :happy4: . A do tego mnóstwo sadzonek kobei :woohoo:

DSC_5124.JPG


Łukasz, jeszcze raz bardzo (nie)dziękuję :hug:


Druga paczka przyszła z firmy fuchsiahybrida, którą wielu z Was już zna. Jeszcze tak zapakowanych roślin nie widziałam :thanks: . Zobaczcie, tak wyglądała ogromna zresztą :eek3: sadzonka ostróżki


DSC_5126_2013-04-18.JPG


A tak zapakowane były pelargonie :P


DSC_5127_2013-04-18.JPG


Co prawda torf sie powysypywał z doniczek ;) , chyba wszystko przed wysyłką sadzone, ale i tak jestem pod wrażeniem :bravo: , a pojemniczki sobie zachowam, może mnie się przydadzą do jakiejś grubszej wysyłki :whistle:

Dzisiejszych fotek nie ma, do końca zrobiłam trawnik :jeez: , jutro ciąg dalszy sadzenia lilii i zacznę przygotowywać miejsca pod róże, które już w sobotę :woohoo:

Jeszce tylko skrzydlinka dla Marysi :kiss3:


DSC_5147.JPG
Ostatnio zmieniany: 18 Kwi 2013 19:39 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 18 Kwi 2013 20:10 #146926

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Wiesz, myślę ciągle o tych liliach :think: . Jest szansa, że jak ktoś mnie zapewni, że nie będę musiała ich wykopywać, to się skuszę :happy: . Muszę zgłębić temat, bo ponoć jakiś tam się nie wykopuje na zimę. Matoł liliowy jestem :happy3: .

Do hortensji jeszcze nie dojrzałam :happy: , ale zapewne wszystko przede mną :happy4: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 18 Kwi 2013 21:20 #146970

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
A po co wykopywać lilie ? :woohoo:

Marto fajny prezencik dostałaś :bravo:

A ta firma widzę bardzo przejęta wysyłką roślinek, specjalne plastiki zamawiają :woohoo:
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
Ostatnio zmieniany: 18 Kwi 2013 21:21 przez Xellos.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 18 Kwi 2013 22:04 #147009

  • luki
  • luki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 344
Marta mam nadzieję że wszystkie roślinki będą ładnie rosły :wink2:
Kobeę wysiewam z własnych nasion, bo jej nasiona mają krótką żywotność. Zbieram jej owoce po pierwszym przymrozku i przechowuje w całości do wiosny. Wschody prawie 100% czego nie można powiedzieć o kupnych nasionach, które nie zawsze są świeże :unsure:
Widzę że dostałaś już swoją paczuszkę od fuchsiahybrida, ja wciąż czekam i nie mogę się doczekać.
Co ciekawego zamówiłaś u Pana Marka?
Pozdrawiam, Łukasz
POSZUKUJĄC PIĘKNA
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 18 Kwi 2013 22:04 #147011

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
A moje nornice nie unikają żadnych miejsc... Jakieś wyjątkowo bezczelne mam? ;) Trawnik zrobiony, jutro musisz chyba "zrobić"lilie, skoro na sobotę robią się róże? :lol: Ile tych róż tym razem?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.608 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum