TEMAT: Mój ogród moje marzenie

Mój ogród moje marzenie 11 Maj 2013 08:26 #155367

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Jałowiec bardzo fajnie wyszedł. :bravo: Też chciałam zrobić tak (z kolejnym)... Tadziu mój stanął murem w jego obronie ze słowami: "Nie będziesz mi ze wszystkiego robić formowanych drzewek". :mad2: :wink4:


Zielone okna z estimeble.pl

Mój ogród moje marzenie 11 Maj 2013 09:34 #155384

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Mój rodek też przekwita :( . Czekałam na moment, kiedy wszystkie kwiaty się rozwiną, ale on nie nastąpi, bo te pierwsze już zasychają :placze: . U nas temperatury tropikalne :jeez: , codziennie powyżej 30* :mad2: , to pewnie dlatego :unsure:

Mój ogród moje marzenie 12 Maj 2013 09:18 #155707

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Pięknie ukwiecony migdałek,Rh ładniutki i jaki ukwiecony,a mój jeszcze nie rozkwitł, :angry:
Jakąś mam strasznie pózną odmainę czy co??

Mój ogród moje marzenie 12 Maj 2013 20:26 #155982

  • Joane
  • Joane's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 259
  • Otrzymane dziękuję: 133
Moniko prace postępują u Ciebie szybko. :bravo:
Bardzo podoba mi się ten dzban na rabacie i te wiszące opony. Super pomysł. :)

Mój ogród moje marzenie 13 Maj 2013 16:09 #156329

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Danielo mojej rodzince tak spodobał się przycięty jałowiec, że chcą, żebym przycięła w ten sposób jeszcze dwa, które są w ogrodzie. tylko nie wiem czy moje ręce i nogi to wytrzymają :lol: Ja osobiście uwielbiam formowane drzewka.

Marto ja też wyczekiwałam momentu kiedy rodek będzie w pełni kwitnienia, niestety tak jak piszesz jedne kwiaty już opadają inne rozkwitają. W chwili obecnej już nie ma pąków i niedługo będzie po kwitnieniu.

Aniu migdałek po przejściach, więc w tym roku bardzo słabo kwitnie. Jego kwiatuszki można na palcach zliczyć. Jeśli chodzi o rodki to mam trzy różne odmiany. Jednego kupiłam już kwitnącego i kwitnie do tej pory - chociaż teraz rozkwitają już pojedyncze kwiatuszki. Ten biały już kończy kwitnienia. Jego kwiaty szybciutko przekwitały, bo w zasadzie po jednym - dwóch dniach. A trzeci na tabliczce informacyjnej ma podany okres kwitnienia maj - czerwiec, ale nie ma nawet pąków. Puszcza tylko młode listki, więc mam wrażenie, że w ogóle nie zakwitnie.

Joane to dzięki narzeczonemu tak szybko wszystko udaje się zrobić. Mam w nim ogromne wsparcie. Ja jeszcze nie do końca wiem co chcę zrobić i jak, a On już działa. Tak było na przykład z oponami. Tylko pokazałam Mu zdjęcie znalezione w internecie, a jeszcze tego samego dnia wisiały na ścianie domu.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Mój ogród moje marzenie 15 Maj 2013 12:11 #157143

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Na jednym ze zdjęć widziałam u Ciebie rojnika w takim glinianym (albo i nie) naczynku. Czy zrobiłaś tam odpływ dla nadmiaru wody (np. po ulewnym deszczu) :think:

Mój ogród moje marzenie 16 Maj 2013 08:29 #157384

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Bożka wrote:
Na jednym ze zdjęć widziałam u Ciebie rojnika w takim glinianym (albo i nie) naczynku. Czy zrobiłaś tam odpływ dla nadmiaru wody (np. po ulewnym deszczu) :think:

Nie - nie robiłam odpływu. Myślałam o tym, ale ostatecznie zostało bez.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Mój ogród moje marzenie 20 Maj 2013 09:42 #158697

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Ostatnio nie mam na nic czasu. Praca, dom, ogród... Zaglądam szybciutko do Waszych ogrodów, a nie pokazuję zmian jakie zachodzą w moim. Być może nie są wielkie, ale zawsze jakieś.

Było tak...

88.jpg



Potem miało być wyplewione wkoło wierzby i wysypane kamieniami...

87.jpg



A zrobiło się tak...


92.jpg


91.jpg


90.jpg
Załączniki:
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Mój ogród moje marzenie 20 Maj 2013 09:46 #158700

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Monik wrote:
Ostatnio nie mam na nic czasu. Praca, dom, ogród... Zaglądam szybciutko do Waszych ogrodów.....
To tak jak ja ;)
Ale zmiany bardzo udane,podoba mi mi się powstały efekt pracy :bravo:

Mój ogród moje marzenie 20 Maj 2013 10:02 #158707

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Poza nową mini rabatką ostatnie dni poświęciliśmy robieniu kamiennej ścieżki.


96.jpg


95.jpg


94.jpg


W tym miejscu gdzie leżą niewkopane jeszcze kamienie (brakło nam) ma powstać kącik wypoczynkowy. Początkowo w planach był niewielki stolik i dwa krzesełka, żeby można było wypić kawkę, ale wizja uległa zmianie.

93.jpg



Od wczoraj z uporem maniaka oczyszczam thuje ze wszelkich suchych gałązek. Narzeczony patrzy na mnie troszkę dziwnie, twierdząc, że odrobinę przesadzam.

97.jpg



A w tym miejscu kombinuję kolejną rabatę. Tylko nie trzyma mi się to wszystko kupy.

99.jpg


102.jpg


98.jpg


Błędem tego ogrodu było sadzenie na całym terenie pojedynczych roślin. Nie wiem czy połączyć tą rabatę z jałowcem czy nie. Pod ogrodzeniem rosną truskawki... Mam jakieś zaćmienie :hammer: A może na razie tego nie ruszać... Najpóźniej w przyszłym roku ogrodzenie będzie przesunięte o 5-6 przęseł i znowu nic nie będzie pasować... Nie wiem co robić. :cry2:
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Mój ogród moje marzenie 20 Maj 2013 10:08 #158714

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
anabuko1 wrote:
Monik wrote:
Ostatnio nie mam na nic czasu. Praca, dom, ogród... Zaglądam szybciutko do Waszych ogrodów.....
To tak jak ja ;)
Ale zmiany bardzo udane,podoba mi mi się powstały efekt pracy :bravo:

Aniu rabata miała być przygotowana pod jesienne sadzenie tulipanów i krokusów, ale taka pusta była i drażniła moje oczy. Ogólnie wydaje mi się, że nie wyszła źle... Aczkolwiek nie lubię takich małych... nie wiem nawet jak to nazwać. Wolę spore tereny obsadzone roślinami...
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Mój ogród moje marzenie 20 Maj 2013 10:11 #158717

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Moniko,wyszła bardzo dobrze,a faktycznie na jesienne uzupełnienia przyjdzie czas,i będzie jeszcze ładniej,albo nie doczekasz i coś posadzisz innego wcześniej :)
Ścieżka tej bardzo fajna ;)

Mój ogród moje marzenie 20 Maj 2013 12:45 #158782

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Moniko, rabata wyszła bardzo fajnie! Czyżbym widziała tam piękne, kwitnące lewizje? Zimowały już u Ciebie?
Kamienne ścieżki też są świetne :) Mam podobne u siebie w ogrodzie, tylko na trawniku i ciągle muszę pilnować, żeby ich nie zarosła trawa :angry:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Mój ogród moje marzenie 20 Maj 2013 19:43 #158849

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Aniu tą rabatę zostawię już w spokoju, bo teściowa chciała sobie wsadzić tulipany i krokusy, więc zostawię Jej troszkę miejsca. Żeby nie myślała, że całkiem Ją wygoniłam z ogrodu :) Mam za to już inny świeży pomysł. Będzie duża rabata wzdłuż ogrodzenia, gdzie rosną thuje. Przed nimi dosadzę krzewy i azalie. Zrobię obrzeża, wysypię korę i będzie super :fly: Przynajmniej tak mi się wydaje.

Dalu dobrze wypatrzyłaś lewizje. Kupiłam je w tamtym tygodniu, wiec jeszcze u mnie nie zimowały. Prawdę mówiąc trochę się tego obawiam. Jeśli chodzi o ścieżkę to teoretycznie też jest na trawniku. tylko, że ten trawnik to strasznie marny. A właściwie to żaden trawnik. Nigdy nikt o niego nie dbał, a teściu kosi trawę praktycznie po ziemi przez co powstaje pustynia. Jak powiększę teren ogrodu i będę już miała jako tako utworzone rabaty, itp. to wezmę się za tworzenie trawnika. Ale nie nastąpi to na pewno w najbliższej przyszłości.

Lewizje w zbliżeniu... Niestety fotki fatalne, a nie mam jak teraz zrobić nowych, bo deszcz u mnie leje :(

103.jpg


104.jpg


105.jpg
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Mój ogród moje marzenie 20 Maj 2013 20:00 #158858

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Monik wrote:
A w tym miejscu kombinuję kolejną rabatę. Tylko nie trzyma mi się to wszystko kupy.

99.jpg


Błędem tego ogrodu było sadzenie na całym terenie pojedynczych roślin. Nie wiem czy połączyć tą rabatę z jałowcem czy nie.
Monika, oczywiście, że połączyć.. Sama zauważasz, że ogród wypełniają sadzone pojedynczo rośliny, a Ty tworząc takie "wyspy" , idziesz w tym samym kierunku...Zawróć! ;) Zamiast tej wyspy zrób łagodnie zaokrągloną w rysunku rabatę, masz już świetne tło, teraz tylko połączyć świerka z jałowcem, może coś kolumnowego? I zmniejszać stopniowo wysokość nasadzanych roślin... Z tyłu coś wyższego, z przodu niższe...
Te twoje kamienie są świetne, jak przyjrzałam się Twojej trawie, to jakoś nie przewiduję większych kłopotów z zarastaniem... ;) Jaką Ty masz glebę?

Mój ogród moje marzenie 21 Maj 2013 09:09 #159082

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Martuś właśnie wiem, że te małe rabatki to fatalny pomysł. Ale od wczoraj mam już nową wizję i pozwolenie teścia na 'wywaleni' wszystkiego co mi nie pasuje w ogrodzie. Oczywiście szkoda mi czegokolwiek usuwać...

Według nowej wizji rabata ma się zaczynać od domu i ciągnąć się wzdłuż całego ogrodzenia. Na całej długości rosną już tuje i chyba świerki (w każdym razie jakieś kujące).

1_2013-05-21.jpg


Tu gdzie te kamienie ma stać stolik i krzesełka.

2.jpg



Dalej mam mały problem. Trochę przeszkadza mi ten jałowiec. Wydaje mi się, że lepiej byłoby bez niego. Zabiera strasznie dużo miejsca. Tym bardziej, że zaraz obok jest drugi taki. Gdyby nie fakt, że od tej strony będzie powiększany ogród połączyłabym to w całość, ale gdy ogrodzenie zostanie przesunięte nie będzie przejścia do dalszej części ogrodu. Tą sieczkarnie czy co to jest chciałabym przesunąć w inne miejsce, żeby zrobiło się troszkę luźniej. No i ta pozostałość po drzewie, gdzie wiszą donice, będzie usunięta całkowicie.

4.jpg


3_2013-05-21.jpg


8_2013-05-21.jpg



Chciałabym, żeby całość kończyła się mniej więcej tu...

6.jpg


Forsycja też troszkę niefortunnie posadzona. Może przesadzić?


Jeśli chodzi o glebę to w zasadzie całkiem niezła. Lekka, przepuszczalna, w większości raczej zakwaszona przez iglaki. A trawa to straszna. Jeśli w ogóle można to nazwać trawą. Rośnie mnóstwo mleczu, szczawiu i innych takich, a trawa to tylko dodatek.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Ostatnio zmieniany: 21 Maj 2013 09:36 przez Monik.

Mój ogród moje marzenie 25 Maj 2013 10:44 #160815

  • xMonia
  • xMonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 614
  • Otrzymane dziękuję: 104
Moniś świetny plan ,żeby rabaty pociągnąć wzdłuż ogrodzenia :bravo: Ty tak nie wywalaj starych nasadzeń w ogrodzie bo one tworzą klimat ,najpierw ich podetnij wtedy będzie miejsce dla cienistych .Poszukam zdjęć z moich rabat jak zakładałam i prześlę na p.w może Ci się do czegoś przydadzą .Masz ciekawy płot i wszystko musisz planować od płotu , wtedy zostanie wolne miejsce na środku dla rekreacji :)

Mój ogród moje marzenie 25 Maj 2013 13:12 #160863

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Moniś nie usuwam starych nasadzeń. Staram się tak kombinować, aby wszystko w ogrodzie zostało. Niestety nie do końca się to się udaje. Bardzo chętnie zobaczę zdjęcia z twojego ogrodu :)
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.298 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum