TEMAT: Księżycowy Ogród...

Księżycowy Ogród... 12 Lut 2014 09:17 #223791

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
Siberio niezwykle mi miło że do mnie zawitałaś mój wątek pewnie będzie bardziej fotorelacją z małymi wtrąceniami :) Odszukam zdjęcia jesieni powinny gdzieś być i zamieszczę.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a


Zielone okna z estimeble.pl

Księżycowy Ogród... 13 Lut 2014 19:37 #224163

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
Kłaniam się Haniu
przeglądałam z zainteresowaniem pełen inspiracji Twój wątek , zaczęłam współczuć po lekturze wpisów na 7 stronce.../ jak dobrze mieć sąsiada/
żeby Cię pocieszyć wkleiłam u siebie " wóz cyrkowy" , gdybym Tobie to wpakowała , to byś się zeźliła !!!
Pozdrowienia !!

Księżycowy Ogród... 13 Lut 2014 21:04 #224206

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Zacznij od zdjęć, a potem może się rozkręcisz :devil1:

Dziewczyny, każdy ma "jakiegoś" sąsiada :devil1: Mój zbudował dom w takim miejscu i taki wysoki, że zasłonił mi widok na jezioro :silly: A kiedy budowlańcy zaczęli malować domek, zadzwoniłam do niego z płaczem, że ja zwariuję w takim sąsiedztwie :rotfl1: Trochę zmienił odcień, trochę kurz go zgasił. Ja się już przyzwyczaiłam, ale moi goście zachodzą w głowę jak można było na taki jaskrawy zielony... :devil1:

Księżycowy Ogród... 13 Lut 2014 23:32 #224268

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
Ja wiem, że każdy ma sąsiada, ale sama wiesz jaki ból w sercu gdy widoki zasłania zwłaszcza tak piękne. Trzeba czasu by się z tym oswoić. A jak Bozia da wygraną w totka to się wyniosę kilka ulic dalej i kupię tak wielką działkę, ze nikt mnie nie zasłoni!

Księżycowy Ogród... 14 Lut 2014 00:46 #224274

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dziewczęta-jestem przykładem,że jednak nie każdy ma sąsiada :P Szukałam parę ładnych lat i znalazłam.Aby trafić na sąsiada, to jak ten kapturek,muszę przejść przez las :)
Haniu-pomimo przeciwności,tworzysz piękne miejsce.Wszystko przemyślane i zapięte na ostatni guzik.Takiej fantazji i wyobraźni zazdroszczę u innych.

Księżycowy Ogród... 14 Lut 2014 09:38 #224308

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
Roma BARDZO miłe słowa, dziękuję! Ja gdzieś w głowie mam nowy dom, właśnie w miejscu bliskiemu przyrodzie, a dalekiemu ludziom, zobaczymy..

A w tym roku wszystko wskazuje na to że będziecie miały co oglądać. Mamy plany by powstało nowe Catio skoro są już 3 koty trzeba powiększyć im przestrzeń. Planujemy automatyczne nawadnianie szklarni oraz jest szansa na powiększenie warzywnika o całe 36 lub 54m2 (przy mojej mikro działeczce to ogromna przestrzeń) jeżeli sąsiad wydzierżawi kawałek pola. Powstanie tam poletko cukinii, tunele foliowe na sałaty, wysieję marchew, więcej buraków :) jeśli się uda to chyba będę skakać ze szczęcia!

Księżycowy Ogród... 14 Lut 2014 09:57 #224313

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Ja nie dałam rady zjeść i przerobić cukinii z 1 nasionka :rotfl1:

Księżycowy Ogród... 14 Lut 2014 10:01 #224315

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
No co Ty tak dużo ich miałaś???

Księżycowy Ogród... 14 Lut 2014 10:10 #224318

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Ogarnęłam sprawę dopiero wtedy, kiedy się zorientowałam, że trzeba zrywać małe owoce :rotfl1:
To była pierwsza cukinia w moim życiu :-)
Dwa inne nasionka były na trasie korytarza nornicy i albo je pożarła, albo naruszyła na tyle w czasie wschodów, że zaschły.

SDC18568_2014-02-14.JPG


SDC19134_2014-02-14.JPG

Księżycowy Ogród... 14 Lut 2014 15:12 #224391

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Popieram Siberkę :happy3: , ja w pierwszym roku posadziłam 4 krzaczki cukinii, dwa zielonej i dwa żółtej :hammer: :happy3: . Myślałam, że zwariuję :rotfl1: , a i tak starałam się zbierać malutkie :tongue2:
W zeszłym roku też już miałam tylko jeden i z ledwością dałam mu radę :happy4: , z małą pomocą sąsiadów :rotfl1:

Księżycowy Ogród... 14 Lut 2014 16:52 #224426

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
a ja miałam 4 i fakt było jej sporo bo rozdawałam rodzinie i znajomym oraz często mieliśmy na obiad pod różną postacią ale jakoś zastraszająco źle nie było. Teraz mam poletko przed szklarnią może ze 20m2 :D co to jest- NIC! zmieściło mi się tam nie wiele 4 rzędy groszku, 4 rzędy fasolki, 4 rzędy buraczków 4 cukinie i trochę szpinaku plus jedna kolendra. W szklarni miałam więcej. Ale gdyby się udało za płotem powalczyć, to mogłabym spokojnie sobie zrobić zapasy warzyw na zimę. Nic lepiej nie smakuje niż spagetti z własnych pomidorów. Myślałam że to przereklamowane ale TEN smak!
Teraz muszę nanieść korektę, bo miałam w szklarni za dużo ogórków, okazało sie że 2 krzaki węzy by wystarczyły aż tak nie przepadamy a te do mizerii i kanapek były w sam raz... w polu jednak mogłabym puścić gruntowe i porobić pikli.

Zdjęć jesiennych nie ma. Wszystko na około,pole sąsiada, psy na łące a ogrodu zero. :thanks: jedyne jesienne foty to Cypryjskie krajobrazy...
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2014 17:01 przez Hannah.

Księżycowy Ogród... 14 Lut 2014 17:06 #224429

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Haniu jak miło, że się w końcu odezwałaś. Ozdoba salonu imponująca, no ale kto jak nie Ty mógł mieć taki pomysł. :wink4: A co do opisywanej tu cukinii, to u mnie też idzie jej sporo, jeden krzaczek nie zaspokoiłby potrzeb mojej rodziny tyle, że nas troszkę więcej niż Was. :lol:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.

Księżycowy Ogród... 14 Lut 2014 17:38 #224435

  • wanda7
  • wanda7's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 266
  • Otrzymane dziękuję: 53
Oj, narobiłyście mi apetytu. To może zamiast kolejnych róż posadzę w tym roku cukinię. I wcale nie żartuję. Jakiś paktyczny użytek wreszcie będzę mieć z ogródka, bo dotychczas tylko ... szczypiorek.

Księżycowy Ogród... 14 Lut 2014 17:54 #224439

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
Wnda7 ja bym się nie zastanawiała długo tylko wysiewała cukinkę, na róże czas będzie!

Księżycowy Ogród... 14 Lut 2014 18:04 #224445

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Hannah wrote:
zasypało nas aż po sam kompostownik
P1313595.JPG



Nie siedząc bezczynie, wykorzystałam głóg, który umarł zeszłej zimy, zrobiłam dekorację do salonu


PC232288.JPG

Haniu zajrzałam do Ciebie sprawdzić jak tam zima i zobaczyłam piękne odniesienie ogrodowych barw do domowych aranżacji ;)
U mnie więcej czerwonego :tongue2: białego ani nic :supr:
Cukinie .... potrzebują slońca zdecydowanie :teach: u mnie w cieniu tunelu, że tak powiem niezbyt się udały :happy4:

Księżycowy Ogród... 14 Lut 2014 18:40 #224459

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
taki mikro warzywnik mam przed szkklarnią
P6211777.JPG


tęsknię za pomidorkami z krzaka
P1096782.JPG


tu jeszcze ogarniam gabaryty roślin

P6211747.JPG


tu natomiast zdecydowanie mniej, busz zarastał a ja po woli traciłam siły by go okiełznać, mam z obrywaniem pomidorów nie mały problem, może w tym roku będzie lepiej

P1096778.JPG
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a

Księżycowy Ogród... 14 Lut 2014 19:21 #224472

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Haniu pierwszy raz zawitałam do Twojego wątku , pomysł z plażą bardzo mi się podoba i ściana w salonie bardzo oryginalna .

Księżycowy Ogród... 14 Lut 2014 23:06 #224552

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
Dziękuję bardzo za miłe słowa i witam nowe koleżanki! :)
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.242 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum