TEMAT: Ogród (nie do) Poznania.

Ogród (nie do) Poznania. 21 Cze 2013 10:30 #171365

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Ścieżka kamienna bardzo fajnie wyszła. Podoba mi się :hearts:


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród (nie do) Poznania. 21 Cze 2013 10:42 #171371

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Urokliwy ogród i fantastyczna relacja. Zestawienia starego z nowym obrazują najlepiej te efekty :woohoo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Ogród (nie do) Poznania. 21 Cze 2013 10:50 #171373

  • dagers
  • dagers's Avatar
Super, wlasnie takie ogrody najbardziej mi sie podobaja. I ta zieleń, taka soczysta.
Moje pierwsze skojarzenie "kto to wszystko podlewa", no ale w PL to chyba troche wiecej pada niz u mnie :)

I ten trawnik...fantastyczny! :garden: :thanks:
Tez niedlugo bede wymieniac, ale z rolki bo jestem len:P

Ogród (nie do) Poznania. 21 Cze 2013 10:51 #171375

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Piękne róże a busz na ostatnich zdjęciach ogląda się rewelacyjnie. W taki upalny dzień marzy się o cieniu i spokojnej tonacji :lol:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

Ogród (nie do) Poznania. 21 Cze 2013 11:49 #171390

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418


Nie zuważyłam w pierwszej chwili tej kamiennej fontanny. Ciekawie zrobiona.

Ogród (nie do) Poznania. 21 Cze 2013 19:29 #171479

  • zocha
  • zocha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 587
  • Otrzymane dziękuję: 57
Witaj! Bardzo barwnie napisany wstęp :happy: działka śliczna,wszystko rośnie jak na drożdzach,ciekawe dlaczego u mnie nie chce tak szybko rosnąć :dazed: no ale róże najpiękniejsze :hearts:
Zielono pozdrawiam - Ewa
Ogród Ewy - zochy
Róże Ewy - zochy

Ogród (nie do) Poznania. 21 Cze 2013 20:00 #171484

  • jadwiga1
  • jadwiga1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • miłośniczka wszystkich kwiatów
  • Posty: 833
  • Otrzymane dziękuję: 768
Witam bardzo mi się u ciebie podoba pięknie urządziłaś sobie ogród iglaki pięknie się prezentują ja iglaków jeż nie posadzę nie będę
kupować dla złodziej ukradli nam tylko 15 sztuk zostały nam tylko dołki no i teraz są przeważnie byliny :bye:
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
ogród Jadwigi i Henryka

Ogród (nie do) Poznania. 21 Cze 2013 22:17 #171519

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Asiu, przepraszam, że tak późno ale dopiero teraz wróciłam do domu ......hehe a miałyśmy iść tylko podlać działkę....hehe takie z nas - czyli ze mnie i mamy dwie wariatki :rotfl1:
a zalatana jestem dlatego bo staż mi się skończył i musze dokumenty zbierać a wczoraj się dowiedziałam, że wszystkie dyplomy z uczelni muszą być potwierdzone notarialnie no i mi dyrektorka wczoraj dopiero je oddała a miałam je zrobić na dziś a zanim wyszłam ze szkoły to była 13, więc pędem do domu po oryginały i lot do notariusza......czynny do 15 :crazy: ale zdążyłam i mogłam oddać :wink4:
oj będę musiała się do Ciebie wybrać w wakacje....to już w przyszłym tygodniu - początek wakacji! :dance:

Ogród (nie do) Poznania. 21 Cze 2013 23:59 #171558

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
piękne różyczki :hearts:
i hosty też ładne,duże :bravo:

Ogród (nie do) Poznania. 23 Cze 2013 23:28 #172160

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Masz bardzo ładny ogród i wygląda nna znacznie większy niż jest. Pięknie go zagospodarowałaś. A co było w miejscu, gdzie teraz są dwa połacie trawnika?

masz duzo gatunków i odmian róż. Podziwam, bo to trudne kwaity.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Ostatnio zmieniany: 23 Cze 2013 23:29 przez Dangar.

Ogród (nie do) Poznania. 24 Cze 2013 09:34 #172229

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Cześć,
My najpierw poznaliśmy się w realu a potem dopiero trafiłem na Twój wątek i ogólnie na Ciebie, jakoś wcześniej się nie poznaliśmy w sieci.
Ogród przepiękny, bardzo ciekawie zaprezentowany i opisany ;) będę często zaglądał.

Ogród (nie do) Poznania. 25 Cze 2013 09:58 #172625

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
O qrczę! Ale ze mnie gospodyni... :hammer: tylu gości, a mnie nie ma.... Witam Was wszystkich baaardzo serdecznie!!! :kiss3: Na usprawiedliwienie powiem tylko, że byłam u teściów i wciągnął mnie wir obowiązków towarzyskich. Ale... zaliczyłam radomszczański szkółking (nic nie kupiłam choć rączki świerzbiły, a M podjudzał :evil:...), ale... wróciłam z wyszabrowanymi trzema donicami naparstnic... :rotfl1: Jednym słowem - wyjazd uważam za udany! :wink4: (no, może pomijając efekty spaceru boso po trawniku i pszczołach przy okazji. Nie polecam - dość bolesne doświadczenie... :whistle: ).
Pogoda coś nam się popsuła.. leje jakby hydraulika w niebie całkiem nawaliła! A ja miałam misterny plan nadrobienia zaległości ogrodowych, w końcu nie było mnie aż 3 dni! Wszystko kwitnie, pachnie, szaleje, zaprasza... a tu zonk :supr3: . Biedne różyce, nieźle dostaną po płatkach...

Dodad, kamienie wokół rabat i fragment ścieżki w zakątku rododendronowym też z naturalnego źródła... teraz już się uspokoiłam, ale jeszcze do ubiegłego roku na widok każdego trochę większego kamienia na wolności dostawałam takich oczu :woohoo: i natychmiast pakowałam do bagażnika... i nieważne było czy aktualnie miałam na sobie kalosze, czy szpilki... :rotfl1: .Mój M uważał, że mam :crazy: ... Zrezygnowałam obecnie z tego procederu tylko dlatego, że już wszystkie rabaty są dokładnie zakamienione :whistle: ...

Kalmio, dziękuję :kiss3: . Właśnie na efekcie tajemniczego ogrodu mi zależy i cieszę się, że tak go odbierasz.

Joanno, imienniczko - róże potrafią wpisać się w każde założenie, a co dopiero w klimat tajemniczego ogrodu :wink4: ...

Bożko, z tym majstersztykiem nie przesadzaj... pomysłowości, to mi może nie brakuje, ale umiejętności planowania na pewno... To jest chyba moja najsłabsza strona.
Sęk w tym, że tarasu jeszcze nie ma... :whistle: Miał być, ale właśnie Mufka ostro przeciw niemu protestuje, że ona woli naturę... boso po trawie i takie tam... A altanka? No cóż - nie ma się czym chwalić... metalowy blaszak z tzw. płyty obornickiej... to kolejny punkt na mojej liście zmian...

Bozi, :kiss3: ...ale trochę pracy przy niej było... a fontanna... to już kolejna jej odsłona - niemal co roku ją zmieniam i ciągle nie mogę uzyskać efektu, który by mnie zadowolił...

Piku, wiesz, jak patrzę na zdjęcia, to samej nie chce mi się wierzyć, że część rabat ma dopiero rok...

Dagers, też chciałam trawnik z rolki, ale M się uparł... chciał sam, tak od nasionka... A kto podlewa? No jak to... ja :rotfl1: Cytując tekst z jednego z seriali olewam, lubię tę robotę...

Olibabko, tak... busz, to chyba najlepsze określenie oddające moje tzw. założenie ogrodowe :wink4:

Ewo -Zocho ja też zawsze byłam mistrzynią roślinnej miniaturyzacji (nie mylić z bonsai :rotfl1: ), ale jak w zeszłym roku wpadłam na "genialny" pomysł :bad-idea: (taka ze mnie ogrodniczka...), że można do gliny dodać trochę żyznej ziemi, a do tego od czasu do czasu sypnąć nawozem, to sama przeraziłam się osiągniętym rezultatem (np. 2 metrowe ostróżki...). Ale u Ciebie problem (jeżeli w ogóle istnieje...) pewnie nie jest tak błahy...

Jadwigo, u nas też kradzieże iglaków były na porządku dziennym, ale od czasu jak tuje można kupować w marketach po kilka zł, trochę się uspokoiło. Większą plagą są złomiarze, o metalowych ozdobach ogrodu mogę zapomnieć...

Marta zapraszam! Wszystko kwitnie, tylko ten deszcz... mam nadzieję, że nie zmechaci zbytnio królewien, bo nie będę miała co pokazywać... :cry3:

Anabuko1 witaj i na tym forum ;) .

Dangar, tam gdzie teraz jest trawnik, był... trawnik, a raczej wyrób trawnikopodobny składający się głównie z perzu, koniczyny, mniszka i babki. Gdzieniegdzie rosła nawet .... trawa :happy3:. Róż mam około 100 (dawno nie liczyłam, ale zbliżyłam się chyba do tej liczby...).

Igor, a ja o Tobie wcześniej słyszałam :whistle: ...od Marty, generalnie pod hasłem "żurawkowo - zajawiony". I faktycznie - Twój ogród robi wrażenie!

Jeszcze raz dziękuję za liczne odwiedziny, postaram się odwiedzić Was wszystkich w Waszych wątkach, niestety, to czego mi notorycznie brakuje, to czas....
A teraz na lepszy początek tego deszczowego dnia (a może u was świeci słoniucho?) słoneczne ogrodowe widoki...

Pashmina


Fisherman's friend


Pastella


Nostalgie


Avalon


Cinco de Mayo


Rosarium Uetersen, Nina Renaissance i w tle Kalmar Castle



c.d.n.
Ostatnio zmieniany: 25 Cze 2013 10:02 przez asia2.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margolka, Bożka

Ogród (nie do) Poznania. 25 Cze 2013 10:17 #172633

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
o kurcze,ale piękności pokazałaś :) I jak tu nie zachorować na chorobe różaną :happy:
Fisherman's friend cuudna :P

Ogród (nie do) Poznania. 25 Cze 2013 10:20 #172636

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Witaj Asiu :hug:
Nie dość , że pięknie opowiadasz o swoim ogrodzie to jeszcze świetnie fotografujesz :bravo:
Cudnie sportretowane róże - iście królewskie odmiany. Z przyjemnością będę do Ciebie zaglądać :bye:

Ogród (nie do) Poznania. 25 Cze 2013 10:54 #172652

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Piękne róże i równie wspaniale pokazane :bravo:

Ogród (nie do) Poznania. 25 Cze 2013 13:44 #172711

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Asiu cudna Pashminka, cudna :hearts: Masz racje z tymi bednymi różyczami, deszcz zbija płatki i obiciąża pędy. Płłożące róze sie niedługo zrabią :lev:
Czy Fisherman's Friend w rzeczywiśtości nie jest ciemniejsza? Pamiętam, jak planowałam ją na ciemną rabatę :think: A może to zależy od nasłonecznienia :whistle:

Ogród (nie do) Poznania. 26 Cze 2013 09:05 #173035

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Po wczorajszym dniu i dzisiejszej nocy, kiedy to na przemian padało, lało, mżyło, zacinało, kropiło i znowu lało - chwila przerwy. Zobaczymy na jak długo... O wyprawie na ogród oczywiście nie ma mowy :think: ...

Anabuko1 - uważaj! Różyczka jest bardzo zakaźna! Tylko wyjątkowo silne jednostki są w stanie oprzeć się tej zarazie :rotfl1: :rotfl1:

Margolko, zapraszam :bye: . Od tylu komplementów aż się :oops: .

Markito, :kiss3: .

Pamelko, na Pashminkę polowałam od zeszłego roku i wreszcie ją mam! Dobrze, że kupiłam dwie, bo ta pokazana na fotce jakaś zmutowana (cała różowa), co nie odbiera jej uroku :) . "Rasowa" powinna kolorystyką bardziej przypominać Edena:



Mój "przyjaciel rybaka" rośnie w pełnym słońcu, może dlatego jaśniejszy. Poza tym zauważyłam, że wraz z upływem czasu kolor blaknie - najintensywniejszy jest zawsze na początku. Ale to raczej norma...

Dzisiaj bardziej ogólnie:









Larissa


Rosarium Uetersen


Vitalrose Climbing Champaigne


Novalis


W. Cathedral i Gartentraume


Queen of Sweden


Lavaglut






Errata - koniec przerwy. Znowu pada.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Ogród (nie do) Poznania. 26 Cze 2013 09:08 #173037

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
I ja nareszcie trafiłam Pashminkę od Ewy :lol: jak większość nas w tym roku zdaje się;)
Asiu czy ja już pisałam, ze robisz piękne zdjęcia :hug: ujęcia cudne :thanks:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.601 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum