TEMAT: OGRÓD PRZY DOMU

OGRÓD PRZY DOMU 05 Mar 2017 22:26 #527190

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
Aniu piękne masz rodki :dance:
Pomysł z sianiem super!
Byłam dziś w obi,ale regały z cebulami,kłączami minęłam szerokim łukiem-ale kusiło...oj kusiło.... :rotfl1:
Kupiłam tylko ziemię :lev:
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD PRZY DOMU 06 Mar 2017 20:52 #527429

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Agnieszko, rośliny są różne...w każdym miesiącu coś kwitnie. Nie wiem dlaczego uwielbiam malutkie rośliny na skalniaku. Nieraz zlewają się z kamykami, nie są widoczne. Ostatnio przeglądałam strony z paprociami ogrodowymi...teraz można kupić cudowne odmiany. W ubiegłym roku, dwukrotnie zamawiałam róże. Wcześniej Klematisy. Z lokalnej szkółki przyjechało kilka Cyprysów. Kupiłam Dalie, Trawy, Lilie, Hortensje. Trochę ubogi był ubiegły rok, w oczku wymieniana była folia...doszły rośliny...koszt wiadomo, był niemały. O Rodkach mogę napisać że jeden biały dostałam od znajomej. Pozostałe są z Biedronki...nie mogę się nachwalić, sadzonki duże z lekko rozwiniętymi pąkami. Kwitły w tym samym roku, po posadzeniu w gruncie. Jeden tylko odchorował, tylko dwa pąki zakwitły w ubiegłym sezonie. W tym roku, kwiatów powinno być więcej.
Jeszcze jedna piękność, Azalia...rośnie, nie wiedziałam czy przetrzyma zimę. Nie potrafię oprzeć się zakupom i wysiewom. Rośliny są dostępne w sklepach internetowych, marketach...ogród robi się coraz bardziej kolorowy. Teraz planuję poprawę rabaty cebulkowej, wszystko w połowie lata przekwita robi się bardzo pusto. W tym roku, dojdą w tym miejscu dalie...byliny kwitnące do późnej jesieni.
Przeglądając ogrody też zawsze na coś zachoruję ;) Chciejstwa się namnażają :)

HORTENSJA PHANTOM


Hortensja Sundae Frais



Hortensja Candle Medical



Hortensja Swwet Summer



Hortensja Bomoshell



H.Dębolistna


Za tę wiadomość podziękował(a): grula, zeberka363

OGRÓD PRZY DOMU 11 Mar 2017 10:20 #528525

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Próbuję ukorzenić Hortensje z patyków...pokazały się białe kropki na korze, czy to początki korzeni?

DSCF7436.jpg



DSCF7446.jpg


Rośliny skalne...

DSCF7447.jpg


DSCF7448-2.jpg


DSCF7455.jpg


DSCF7456.jpg


DSCF7458.jpg


DSCF7459.jpg
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 11 Mar 2017 10:26 przez Anna96.
Za tę wiadomość podziękował(a): grula, Gosia352, słowikowo

OGRÓD PRZY DOMU 11 Mar 2017 17:28 #528580

  • słowikowo
  • słowikowo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1694
Do patyczków hortensji to przydała by się wizytka Aszki
ona na pewno by wiedziała bo ja tu nie pomogę .
Raz ukorzeniałam , nic nie wyszło
chluby do kosza i więcej nie próbowałam
Skalniaki wyglądają , jak by zimy wcale nie było :dance:
Słonecznych dni życzę :bye:

OGRÓD PRZY DOMU 11 Mar 2017 22:45 #528662

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Aniu nie wiem czy z nich coś będzie ?? nie powinny być takie czarne ...dałaś węgiel drzewny do wody?a jeśli woda z kranu to dwa dni odstana lub przegotowana..te białe to bulwiki z których mogą powstać korzonki..rośliny skalne wspaniałe..
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 12 Mar 2017 07:15 #528666

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Aniu masz fajne rośliny skalne i widać, że już poczuły wiosnę.
Był czas, że na skalniaki zwracałam szczególną uwagę, teraz ta moja uwaga przeniosła się głównie na irysy :)

Dwa lata temu odkryłam źródło gliny u kolegi i co jakiś czas przywożę ją do ogródka.
Na mojej "urodzajnej" leśnej glebie rośliny nie mają łatwo i nie chcą tak pięknie rosnąć jak u Ciebie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 13 Mar 2017 17:18 #528942

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
słowikowo :hearts: słoneczna pogoda bardzo by się przydała :silly: niestety jest szaro i chłodno. Rankiem solidnie zmarzłam, na szczęście kłącza roślin zostały posadzone. Irysy, liliowce, piwonia...już rosną, okryte gałązkami iglaków.

Alinko :) gałązki tylko tak wyglądają na fotografii, nie są czarne. Kiedy prawidłowo powinny pójść do ziemi?

Dorota15 ostatnio też zwróciłam uwagę na irysy, doszło kilka nowych kłączy. Jakie będą, trudno powiedzieć...dopiero jak zakwitną, będzie widać...czy zgadzają się z rysunkiem na opakowaniu. W chłodnym pomieszczeniu, czekają na posadzenie Dalie, Canny, Złocień. Następna przesyłka z roślinami ma nadejść :flower2:

Aktualności z ogrodu, w miejscu gdzie rosną rośliny cebulkowe. Została rozsypana ziemia, przekona z ziemią z ogrodu. Kilka lilii zmieniło miejsce. Puste przestrzenie po liliach zajmą w tym roku Dalie. Zdobyłam też kłącze ciemiernika orientalnego, wypuszcza kiełek...może zakwitnie :flower1:


DSCF7464-2.jpg

Oczko wodne, widać zarys rybki...lilie wodne też żyją, liście są skręcone w rulonik...

DSCF7466.jpg


DSCF7469-2.jpg


DSCF7471-2.jpg


DSCF7472.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15, grula

OGRÓD PRZY DOMU 13 Mar 2017 17:45 #528949

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Aniu jak rybki żyją to ja już jestem szczęśliwa.A powiedź mi na jaka głębokość posadzić roślinki wodne aby przeżyły zimę ?
Ostatnio zmieniany: 13 Mar 2017 17:45 przez Kasionek.
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 13 Mar 2017 19:45 #528980

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Aniu ja wsadzam do ziemi jak mają małe korzonki, ale też wtykałam do ziemi zaraz po przycięciu w miejscu gdzie jest półcień i tam zapominam o nich od czasu do czasu podlewam ....Aniu Ty swoją wierzbę sachalińską już przycięłaś ..
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 13 Mar 2017 21:35 #529001

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Kasionek :) zależy jakie rośliny. W oczku powinny być dwie strefy głębokości lub więcej. W sklepach z roślinami wodnymi, głębokość w jakiej głębokości rośliny powinny rosnąć jest podana. Podam te rośliny które znam, jest ich dużo więcej.
Na samym dnie minimum 110 cm...stawiane są rośliny strefy głębokiej...Neufary-z dużymi liśćmi. Neufary z małymi liśćmi, miniatury 50 cm. Rogatek sztywny. Moczarka kanadyjska. Posadzone na samym dnie.
Następna strefa ok. 30 cm, Tatarak, Przęstka wodna,Żabieniec-babka wodna
Strefa- sam brzeg 10 cm. Sit, Kaczeniec błotny, Czermień błotna, Kosaciec żółty,Bobrek trójlistkowy
Najlepiej wcześniej kupić ażurowe koszyki...postawić na półce, dopasować wysokość. Koszyk powinien być schowany pod wodą, niewiele... jakieś 5cm. Wizualnie dobrze to wygląda.
Po 15 Maja można puścić na taflę wody- Żabiściek pływający-nie miałam. Paproć wodną- rewelacyjnie czyści wodę. Są dwie odmiany, nasza rodzima przeżywa zimę, odradza się z przetrwalników. Druga obumiera. Pistia-wrażliwa na mróz-traktowana jako roślina jednoroczna. Osoka aloesowata, zimuje pod wodą. W lecie wypływa, pływa po tafli wody. Z jednej sadzonki, wyrosły cztery nowe osoki. Widziałam :) dwie, zimują pod wodą. Rzęsa wodna, te rośliny rosną innych nie znam...co roku dochodzi coś nowego.

Alinko :hearts: wierzba została przycięta kilka dni temu. Solidnie zmniejszona, prawie o połowę. Konary zrobiły się stanowczo za grube, w ruch poszła piła spalinowe. To drzewo jest nie do opanowania, szybko się regeneruje. Nie jest wcale 3m tak jak piszą...w glinie osiągnęła jakieś 5m szerokości- 3 wysokości. Pojedyncze gałęzie zostaną poskracane sekatorem, kwitnące bazie pójdą na ozdoby świąteczne.
Z Hortensji nie wiem czy coś będzie, na razie żyją...w ziemi, różnie może z nimi być...okaże się po czasie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

OGRÓD PRZY DOMU 15 Mar 2017 11:58 #529287

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Udało mi się dwa lata temu ukorzenić hortensję. Przeżyła już jedną zimę na ogrodzie. Ja do ukorzeniania pobrałam same czubki pędów. Jak pojawią się korzonki, to ewidentnie widać, że to one. Myślę, że na Twoich ich nie ma. Moje sadzonki cały czas były zielone. Twoje wyglądają jakoś inaczej. Może jeszcze musisz poczekać, powodzenia i cierpliwości.




Pozdrawiam
Gosia
Ostatnio zmieniany: 15 Mar 2017 12:11 przez Hiacynta. Powód: wstawienie spacji i polskich znaków

OGRÓD PRZY DOMU 15 Mar 2017 20:24 #529372

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Gosiu, te patyki dalej żyją...białe kropki zaczynają się wydłużać. Pokazały się liście. Nie widać zgnilizny, mam porównanie...kiedyś próbowałam rozmnożyć patyki w ziemi...tamte ekspresowo zaczerniły i zgniły. Teraz zastanawiam się jakie długości powinny być te wypustki, może w ziemi w doniczkach miały by teraz lepiej?

OGRÓD PRZY DOMU 16 Mar 2017 09:01 #529422

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Ja wysadzilam do ziemi jak korzonki były juz dosyć duże.W wodzie nic im nie grozi. :bravo: Fajnie ze Ci się udało.

Pozdrawiam
Gosia
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 16 Mar 2017 11:11 #529453

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Jeszcze się nie udało, dopiero jak patyki zaczną rosnąć...będzie sukces :)

Dzień przyjemnie się zaczął, pierwsza przesyłka z roślinami dotarła...

DSCF7491.jpg


DSCF7493.jpg


DSCF7494.jpg


DSCF7496.jpg

Iglaki...
DSCF7506.jpg



DSCF7522.jpg


DSCF7511.jpg


DSCF7512.jpg


DSCF7513.jpg


DSCF7516.jpg
Załączniki:

OGRÓD PRZY DOMU 16 Mar 2017 11:16 #529455

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
DSCF7525.jpg


DSCF7526.jpg


DSCF7527.jpg


DSCF7530.jpg


DSCF7531.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15

OGRÓD PRZY DOMU 16 Mar 2017 11:28 #529458

  • Baptysja
  • Baptysja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2005
  • Otrzymane dziękuję: 3046
Ooo, już paczki rozsyłają. :woohoo: Pochwal się , co tam kupiłaś.
Pozdrawiam zielono Maria

Mój kawałek ziemi

OGRÓD PRZY DOMU 16 Mar 2017 18:34 #529531

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Z tych roślin wyjątkowo się cieszę, od dawna chciałam je zdobyć. Nie jest to takie proste, na rynku są trudno dostępne. Zawsze trafiałam na info że towar już niedostępny :unsure:

Psiząb - Erythronium - Pagoda- będzie kwitł :garden1:

Trójlist odgięty - Trillium recurvatum

Emekon śnieżny - Eomecon chionantha

Cyklamen bluszczolistny - Silverleaf Cyclamen hederifolium


DSCF7533.jpg


Wszystkie sadzonki wyglądają ładnie, wyglądają na zgodne z zamówieniem.

Dotarła też paczka z innego sklepu, trochę się bałam...karpy są zdrowe, spore. Z opinii :comp: można się spodziewać, nieprawidłowych odmian. Mówi się trudno. Cieszę się że sadzonki są w niskiej cenie, nie zagrzybione. W pojemnikach już rosną, przysypane suchą ziemią... Dalie, dwa Liliowce, dwie Piwonie...w sumie osiem sztuk. Zależało mi na roślinach kwitnących do późnej jesieni. Liliowce i Piwonie to dodatek, kwiaty pokażą się prawdopodobnie w następnym roku. Dalie zakwitną w tym sezonie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baptysja, grula, Gosia352

OGRÓD PRZY DOMU 16 Mar 2017 19:22 #529543

  • Gosia352
  • Gosia352's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1898
  • Otrzymane dziękuję: 3787
Aniu, ale ładne zakupy poczyniłaś :hearts: Roślinki przyjechały w bardzo ładnej kondycji więc
nic tylko sadzić i niech rosną .. :hug: Cyklanem bluszczolistny miałam .. no ale on u mnie zimy nie przetrwał, a szkoda bo bardzo mi się podoba ..
Pozdrawiam Gosia :)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.619 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum