TEMAT: ,,Kokosowa'' ostoja 2014

,,Kokosowa'' ostoja 2014 06 Wrz 2014 14:06 #297243

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Dorota rozumiem że mam przyjeżdżać bez prezentów >4 metrowch :rotfl1: ,życzę szampańskiej zabawy :dance: a do Sebastiana odezwę się w niedzielę wieczorem :teach:

Edytko
, wiesz że szkółki w mojej okolicy ,,kuszą'' - a hortensje kupiłem u Kordusa (byłem tam niedawno z Dorcią i Markitą)

Aniu
, witajcie, z tyłu na fotce są marcinki-w czasie gdy za wiele roślin już nie kwitnie one dają ,,czadu'' w ogrodzie :woohoo: .
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

,,Kokosowa'' ostoja 2014 06 Wrz 2014 15:42 #297250

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Szkoda, że tak pięknej pogody nie możesz w całości wykorzystać na ogrodowe kombinacje. A roboty pewnie sporo - ciągle coś dosadzasz, miejsce trzeba przygotować, zasieki stawiać na psiska i robić zakupy :woohoo: Jak dobrze, że nie mam tu żadnych szkółek, łaska losu, inaczej byłaby katastrofa. Dzielżan H.Ruby jest przepiękny :bravo: muszę go gdzieś dopaść.
Ogrodowe :hug: :bye: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

,,Kokosowa'' ostoja 2014 07 Wrz 2014 07:54 #297301

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Pawełku, Ty to umiesz kusić, jeszcze nie wiem kiedy, ale chyba się tam przejdę :whistle: . Czy zostały jeszcze jakieś krzaczki hortensji, czy wykupiłeś wszystkie?
Temat został zablokowany.

,,Kokosowa'' ostoja 2014 07 Wrz 2014 15:10 #297345

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Śliczny dzełżan Helenium Ruby... mam też ciemno bordowy , ale nie pamietam nazwy swojego .


DSCF5429_2014-09-07.JPG
Ostatnio zmieniany: 07 Wrz 2014 15:10 przez e-genia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

,,Kokosowa'' ostoja 2014 07 Wrz 2014 15:53 #297349

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Cały czas myślałam że Miskanty są dużo mniejsze...Giganteus robi wrażenie. Czym go przycinasz na wiosnę, chyba nożycami ogrodniczymi się nie da :think: Ładny kolor pięciornika...ja mam w żółtym kolorze...jakoś słabo kwitnie...dwa razy zmieniał miejsce zamieszkania, może dlatego nie jest obsypany kwieciem :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

,,Kokosowa'' ostoja 2014 08 Wrz 2014 09:14 #297521

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Haniu, dosadzania ostatnio zbyt wiele nie miałem :oops: więcej czasu zajmuje mi remont mieszkania taty..... :jeez:

Edyta
, u Kordusa to byłem ostatnio po hortensje, a czy akurat te odmiany są w sprzedaży.... :whistle: ....wejdź na ich stronę tam powinny być bieżące informacje i kontakt telefoniczny (w razie co :wink4: ) jak opuszczałem szkółkę to trochę ich zostało.... :devil1:

Geniu, piękny ten twój dziełżan... :woohoo:

Aniu, Giganteusa tnę sekatorem patyczek po patyczku, oczyszczam z liści i wykorzystuję w ogrodzie na podpórki-ma właściwości podobne do bambusa(no może jest trochę ,,kruchy'')część ląduje w kozie na rozpałkę - przyjemnie ,,strzela''.Pięciornik potrzebuje dużo światła szczególnie żółty i biały, kolorowe tzn.różowy i pomarańczowy i czerwony - niekoniecznie (w zbyt dużym słońcu tracą kolorki-są byle jakie i bledną)
Temat został zablokowany.

,,Kokosowa'' ostoja 2014 08 Wrz 2014 09:36 #297528

  • AGP-ON
  • AGP-ON's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Grześ
  • Posty: 1137
  • Otrzymane dziękuję: 249
no no dzełżan ląduje na liście zakupów ;-)

Trawy sa super :idea1:

Własnie pracuję nad dużym trawiastym zakątkiem. Kupiłem ponad 20 gatunków po kilka sztuk. Kilka to rzadkie perełki ;-)
Podzielę się gdy już sie rozrosną.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

,,Kokosowa'' ostoja 2014 08 Wrz 2014 17:59 #297613

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Grześ może jakieś fotki tych traw - a gdzie będzie ta rabata.... :think:
Temat został zablokowany.

,,Kokosowa'' ostoja 2014 08 Wrz 2014 18:17 #297623

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Mój dzielżan Helena Red nie wygląda tak imponująco, czy to jakaś inna odmiana :think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

,,Kokosowa'' ostoja 2014 08 Wrz 2014 19:03 #297635

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
No tak, remont :hammer: Współczuję, bo jeszcze porządki przed, w trakcie i po. :woohoo: :woohoo: Mam nadzieję, że fachowcy nie pozbawią Cię całej energii i humoru, zostanie coś na ogród i forum :think: .
:garden: :flower2: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

,,Kokosowa'' ostoja 2014 09 Wrz 2014 14:21 #297871

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Beatko, mój dostał na wiosnę dawkę startową obornika końskiego - może to jest to..... :bad-idea:

Haniu, nareszcie urlop-ale jakoś go nie czuję w ,,moim'' pędzącym z oszalałą prędkością światem(to ja tak tylko mam czy inni też :sad2: ).Fachowiec który ,,ogarnia'' mieszkanie taty powala mnie na łopatki- takie cuda robi :jeez: :hammer: -zamiast zerwać tapetę to ją pomalował, stare okna miał tylko pomalować to wziął się za rozkręcanie i zbił największą szybę, na moją uwagę to naskoczył na mnie i mało mi grdyki nie przegryzł :devil1: :mad2: co mnie jeszcze czeka...... :club2:
W ogrodzie strasznie sucho i od dwóch dni nawadniam zimo zielone przed zimą(a może jeszcze popada :think: a jak nie popada.. :ouch: )Wyrzucę na kompost bodziszka (chyba że ktoś chce-żaden odmianowy) i przesadzę liliowce bo coś mi znikły w potoku roślinności.. a i muszę pomyśleć gdzie posadzę zakupione cebule od Very :think: .
Temat został zablokowany.

,,Kokosowa'' ostoja 2014 09 Wrz 2014 15:00 #297877

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Nie tylko Twój świat tak pędzi, Paweł, człowiek dostaje zadyszki, żeby nie zostać w tyle. Fajny fachowiec :hammer: Mam niestety parę rzeczy do zrobienia w domu i odkładam bez końca, bo jak pomyślę ....Trzymam kciuki, żebyś w dobrym zdrowiu fizycznym i psychicznym dotrwał do końca remontu (udanego !!) :woohoo: Cebule od Very przed chwilą dotarły i też zaczynam rozważania w plenerze. Jeszcze dojedzie sporo innych, będzie sporo kopania. Sadziłeś do doniczek cebule wiosenne? Mam taki zamiar i bardzo jestem ciekawa, czy się uda. Tutaj też sucho, mimo podlewania. Wczoraj kpiny, nie deszcz. :mad2:
:garden: :garden1: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 09 Wrz 2014 15:01 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

,,Kokosowa'' ostoja 2014 09 Wrz 2014 15:47 #297878

  • Roma
  • Roma's Avatar
Pawle-mam nadzieję,e w urlopie uda Ci się powędkować.nie samymi remontami człowiek żyje.Co zaś tyczy się majstra to jest prosty sposób,zachowuj się wobec niego tak jak on wobec Ciebie,jak rykniesz i przeklniesz to zaraz zmięknie i spokornieje :P U nas na szczęście wczoraj trochę popadało,po bardzo długiej przerwie.Czy to trochę nie za wcześnie na przedzimowe zlewanie roślin?
Temat został zablokowany.

,,Kokosowa'' ostoja 2014 09 Wrz 2014 19:10 #297913

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Paweł, przecież Ty jesteś chłop jak dąb :woohoo: , ryknij na "fachowca" i pokaż mu kto rządzi (płaci :devil1: ). Do czego to dochodzi :jeez:
A gdzie zamierzasz posadzić róże, które zakupisz w październiku ;) ? Wybrałeś już coś w ogóle? Miałeś się pochwalić z tego, co pamiętam :silly:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

,,Kokosowa'' ostoja 2014 09 Wrz 2014 20:39 #297936

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Haniu, cebule posadzę od razu do gruntu, byłem dziś na poczcie ale paczki od Very niet...zapewne jutro będzie.

Roma zrobiłem wielki błąd biorąc ,,przyszywanego znajomego'' :hammer: :sick: uważam też że takiemu ,,gentelmanowi'' :teach: jak ja nie wypada takie zachowanie
cyt.winkipedia - Dżentelmen (ang. gentleman, fr. gentilhomme, hiszp. gentilhombre, wł. gentiluomo lub gentiluomo) - współcześnie mężczyzna o dobrym, uprzejmym, wspaniałomyślnym i kurtuazyjnym zachowaniu :devil1: :devil1: :devil1: :wink4:
co do zimozielonych to jest strasznie sucho i stwierdziłem że muszę je obficie podlać-deszczu na horyzoncie nie widać..... :search:

Marta
, fachowiec hmmm... :think: jak wyżej....co do róż to chcę :jeez: przebudować rabatę przed tarasem i tam wyląduje kilka sztuk-co do kolorków to jeszcze pomyśłę....

a zamówienie na razie takie:

Meidomonac x 1
Sibelius (LENbar) x 2
Guernsey x 1
Marguerite Hilling x 2
Piano x 1
Angelica (KORDAY) x 1
Heavenly Pink (LENnedi) x 2

Temat został zablokowany.

,,Kokosowa'' ostoja 2014 09 Wrz 2014 20:55 #297947

  • Roma
  • Roma's Avatar
No tak,jak ja mogłam nawet pomyśleć,że Ty zniżyłbyś się do takiego poziomu :jeez: Nie pozostaje mi nic innego jak posypać głowę popiołem :teach: :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.

,,Kokosowa'' ostoja 2014 09 Wrz 2014 20:58 #297949

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ale Marguerite Hilling chcesz sadzić razem z pozostałymi różami? w dodatku dwie sztuki :dazed: ??? Ja też ją zamawiam, ale z uwagi na jej rozmiary (2,5 metra z tendencją zwyżkową :happy3: ) będzie u mnie rosła solo :P
Angelica też ma spore możliwości, wiem, bo mam ją drugi sezon i ciężko utrzymać w ryzach :happy4: , Sibeliusa też biorę, piżmówki generalnie rozrastają się spore :happy3: , więc tak się zastanawiam, czy dobrze przemyślałeś ile tam masz miejsca :wink4:
Temat został zablokowany.

,,Kokosowa'' ostoja 2014 09 Wrz 2014 21:08 #297952

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Paweł, sprawdzała na stronie i faktycznie po wpisaniu Bonica wyskakuje ta druga :dazed: . Ale nie martw się, zapytamy na miejscu i jak będzie to po prostu dokupisz ;) .
Przygód z fachowcem Ci współczuję :dry: , mam nadzieję, że mimo wszystko zrobi całość jak należy i będziesz miał to z głowy :hug:

Ja z robotą stoję :oops: , jeżdżenie do szkoły i z powrotem mnie wykańcza :sick: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.384 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum