TEMAT: Dwa ogródki '2014

Dwa ogródki '2014 02 Cze 2014 23:50 #267987

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Irysy




Flavescens


Indian Chief




Aicha


Bodziszek Brookside przytulony do piwonii


Irys syberyjski 'Cambridge'
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Dwa ogródki '2014 03 Cze 2014 07:18 #268011

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Ładne iryski,przy okazji wiem ,że mam i ja Indiana Chiefa :)
Bodziszek Brookside przytulony do piwonii bardzo oryginalnie wygląda jak gdyby miał inne liście ;)
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 03 Cze 2014 07:51 #268026

  • Bobik
  • Bobik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • 6b
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 58
Witaj Danielo, mi się u Ciebie spodobał skalniak szczelinowy na przednówku, fajne.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 03 Cze 2014 09:07 #268049

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Cieszę się, że mogłam wreszcie nadrobić zaległości w Twoim ogrodzie. Bardzo pięknie dorośleje Ci ogród, a właściwie oba ogródki, choć wiem, że ten w Oliwie przechodzi teraz trudne chwile. Pomysł na beleczki super, nie dość, że ciekawa ozdoba to i kawałek historii domu zachowany przed zniszczeniem. :)

'Aicha' prześliczna, mam nadzieję, że kiedyś uda Ci się ją rozmnożyć. :wink4:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 03 Cze 2014 10:43 #268097

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Daniela,chyba go mamy,wpisałam nazwę przetacznika u siebie :)
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 03 Cze 2014 12:04 #268122

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Aniu, :hug:
nazwę tego irysa znalazłam po przyjściu do Oazy, a inne podpowiedzieli mi forumowicze. Bodzio fajnie jest niebieski i dość duży wyrósł. Spróbuję go też dać w cieniowe miejsce i zobaczę co tam potrafi, ma ciekawe listki, ale nie mam dobrego zdjęcia. Mogłabym zrobić w Oliwie, ale liście pokurzone od budowy i wszystko wygląda niefotogenicznie.

Bobik,
cieszę się, że podoba się skalniaczek. Powstaje kolejny w mniejszym gazonie (obok). Ustawiłam już skały, może w weekend uda się go wypełnić, wtedy pokażę co wyszło. :)

Gosiu, :hug:
jeszcze będzie jedna belka, ale faktycznie jak człowiek spojrzy to wspomnienia są. Co prawda takie belki wieczne nie będą - choć na zimę zabierzemy w suche miejsce, bo mogłyby się komuś przydać na opał. :)

Iwonko, zajrzałam do Ciebie, bardzo się cieszę. :hug:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 04 Cze 2014 18:08 #268627

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
No, to jeszcze reszta zdjęć z weekendu.

Jodła koreańska ma pierwsze szyszki


Powojnik bylinowy Arabella


Nowość u mnie - Żywokost Variegata


Nowość - Przetacznik kłosowy 'Shirley Blue' - gratisek od liliewodne.pl


Polystichum setiferum 'Herrenhausen' - czy to widać, że się zakochałam w paprotniku? :oops: ;) :hearts:






Tu z Wietlicą japońską (nie pamiętam dokładniej)
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 05 Cze 2014 19:01 #269028

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Dzisiaj parę zdjęć z ogródka w Oliwie. Właściwie cała roślinność zakurzona i trudno się zachwycać, więc tylko kilka ujęć.

Kocimiętka 'Six Hills Giant' wyrosła bardzo okazale, tutaj widać, że dorównuje wielkością róży 'Bonica', na działce mam posadzoną przy chodniku, z daleka wygląda podobnie do Perowski (choć u mnie perowskie słabo rosną, tzn. są mniejsze)


Kępa Bodziszka 'Kendall Clark'


z bliska




Tutaj widok z placu budowy


Z ulicy


Jeszcze kwitnie rodek


Clematis Recta
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 05 Cze 2014 20:21 #269079

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Widzę, że poważny front robót się u Ciebie rozwinął, ja o mojej małej budowie już prawie zapomniałam ;)
Zidentyfikowałam sobie u Ciebie jednego pomylonego bodziszka, co miał być himalajski Plenum, a jest Brookside, a z kolei Kendall Clark muszę upolować, bo śliczniutki :P
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 06 Cze 2014 08:50 #269251

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Marto, :hug:
front robót potężny. Samych gruzów i śmieci wyjechało już sporo (w 4 kontenerach). Wszystko zapylone w ogrodzie, ale chłopcy uważali i w zasadzie nic nie połamali, deska im tylko spadła na bergenie, ale one są pancerne. ;) Jak skończą jedni, to jeszcze przyjdą inni na bardziej lekkie prace. Czekam na możliwość pracy w ogrodzie, bo na razie zawisłam :lev: ze swoimi planowanymi zmianami. Będą kolejne przemieszczenia, spod przybudówki muszę zabrać (za bukszpanem z chmurkami rosnącą) hortensję piłkowaną, bo była tam tymczasowo. Sporo się rozrosła na "tymczasowym' miejscu. Po wycięciu tui rodek bardzo odsłonięty i ma troszkę słońca za dużo. Babcia myślała, że to lepiej - "teraz światła będzie miał więcej" - a ja nie wiem co wymyślić, żeby sprawnie troszkę cienia mu dodać. :think:
Ma tam być - dalej od domu niż była tuja - posadzona magnolia, no ale przecież nie jakaś wielka (przynajmniej na początku).
Rozmyślam też nad najlepszym miejscem dla klonika palmowego 'Garnet', tak by wyeksponować, ale żeby miał dobre stanowisko. Tymczasem obserwuję jak zmieniła się operacja słoneczna po stronie wyciętego drzewa, dachy też nieco się przekonfigurowały, więc wszystko to ma wpływ na nasadzenia.

Co do wymienionych bodziów, to były zakupione w ramach transzy od MP. Akurat one w miarę ładne, trochę pozostałe zakupy mnie zawiodły (co do żywotności roślin, niekorzystnego terminu ich wysyłki, tylko zgodność gatunkowa była ok), więc już tam nie będę kupować. :think:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 06 Cze 2014 08:55 #269255

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Danielo ależ się u Ciebie dzieje ... budowa, dwa ogrody... kiedy Ty kochana znajdujesz chwilę dla siebie :bravo: U Nas jak dobrze pójdzie (czyt. wyprowadzą się wspaniali sąsiedzi), za rok też ruszy budowa poddasza. Dzieciaki coraz większe i zaczyna być za ciasno :crazy: Na razie póki co M powiększa mi ogród, cobym się nie nudziła :happy3: Już nie mogę się doczekać kiedy stanie altana, powstanie oczko wodne i w końcu będę mogła tworzyć kolejne rabaty :fly:
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 06 Cze 2014 09:00 #269259

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Monik, :hug:
a co to znaczy "czas dla siebie?" :supr3: Serio, to nie jest tak źle, wbrew pozorom zaliczam się do leniuszków, krzywdy sobie nie dam zrobić. Gdyby nie te dwa ogródki wyglądałabym jak jakiś opasły basza turecki :woohoo: z moimi skłonnościami do tycia. :laugh1:
Zauważyłam nowy awatar u Ciebie - bardzo ładny! :bravo: Może przedstawisz kto się na nim tak pięknie prezentuje?

Co do Waszych planów remontowych, to w razie czego służę wsparciem mentalnym. Wal jak w dym! :)
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 06 Cze 2014 09:30 #269278

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
No popatrz, a ja miałam właśnie sporo pomyłek u MP, właśnie ten rzekomy himalajski Plenum, jeżówki tylko dwie odmiany się zgadzały, jakość sadzonek też pozostawiała wiele do życzenia :think: , a kilka w ogóle się nie obudziło do życia :pinch: . To było w zeszłym roku, ale w tym i tak się skusiłam na niewielkie zamówienie ;) , tym razem chyba jednak ostatnie :dry: . O zgodności odmianowej na razie nie mogę nic powiedzieć, ale sadzoneczki mikrusie :evil: , zwłaszcza zawilce, które docelowo mają być wielkie, na razie ledwo z kory wystają :angry:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 06 Cze 2014 10:12 #269287

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Daniela wrote:

Polystichum setiferum 'Herrenhausen' - czy to widać, że się zakochałam w paprotniku? :oops: ;) :hearts:

Oj widać, widać, ładna sesja zdjęciowa :) Ja pomału również kieruję swe kroki ku paprociom, bo cienia nieco przybywa. Kusi więc wiele pięknych okazów, a paprotniki w szczególności :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 06 Cze 2014 11:05 #269299

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Marto, :)
za niektóre straty otrzymałam zwrot pieniędzy, ale cóż znaczy czasem te parę złotych jeśli się już wyobrażało roślinę w swoim ogrodzie. Kupiłam pod wpływem opinii z poprzedzającego sezonu, a niestety trafiłam już gorzej. W tym roku kupowałam rośliny od "naszych" i tak jak napisałam m. in. Mirce (mirdem) - chyba wymieniony nie mógłby u niej nawet w piwnicy zamiatać. :jeez:

Wiesiu, :)
kiedyś sądziłam, że na cień trzeba czekać... aż urosną drzewa. Dzisiaj wiem, że cień można przecież zbudować. :teach: I to całkiem szybko.
"podaj cegłę, podaj cegłę, zbudujemy nowy dom..." :whistle: :P ;)
Z pewnością jeszcze paprotniki znajdą się w Oliwie, do zagospodarowania będzie wąski pas z boku domu - między domem a betonowym ogrodzeniem. Na płot chcę coś puścić, a w nogach może właśnie paprotniki i hosty. Poobserwuję słonko i będę imaginować sobie. A Tadziu mnie :club2: :hammer: :jeez: Co się nasłucham to moje, ale :laugh1: i tak będzie tak jak chcę. :P
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 06 Cze 2014 12:34 #269326

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
No to mnie oświeciłaś :lol: , dodatkowych budowli na razie nie przewiduję, bo to trudniej przesadzić niż rośliny, nawet duże ;)a mój plan jeszcze nie jest do końca sprecyzowany i pewnie nigdy nie będzie :oops: , ale przecież mam płot :woohoo: . Szukam więc paprotnikow :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 06 Cze 2014 20:32 #269408

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Teraz też zrobiłam u Mirki zamówienie ;) , głównie na piękne irysy :dance:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 08 Cze 2014 22:54 #270312

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Wiesiu, :hug:
płot też może dać cień, każda sposobność jest dobra. Dzisiaj zaniosłam sobie pieniek z tui za domek i siedziałam z moimi cieniolubnymi, było przyjemnie, bo dzień gorący. Tadziu powiedział, że mi zrobi z dwóch pniaczków jakąś niewielką, 'leśną' ławeczkę, żebym sobie mogła tam siedzieć. ;)

Marto, :hug:
ja już hamulec włączyłam, ale jeszcze jednego iryska(x2) też mam mieć.

Wróciliśmy zmęczeni, więc tylko jedno zdjęcie dzisiaj.

Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.224 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum