TEMAT: Siberia uprawia...

Siberia uprawia... 04 Mar 2014 22:28 #230983

  • GreenEvil
  • GreenEvil's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 428
  • Otrzymane dziękuję: 67
Melduje sie, Pchelka - przesliczna :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Siberia uprawia... 04 Mar 2014 22:45 #230993

  • Roma
  • Roma's Avatar
Iwonko-nie chcę być niegrzeczna i wścibska ale obawiam się ,że Pchełce w galopującym tempie masy przybywa ;)
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 04 Mar 2014 23:13 #231003

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Bo ja jestem miłośniczką wszystkich żywych stworzeń odwiedzających mój ogród, dla każdego nauprawiam coś dobrego :silly:
- dla mszycy - kalinę i róże
- dla przędziorka - winorośl
- dla robala - śliweczkę
- dla sarenki - wrzosy, tuje..
- dla jelonka - gruszę, brzoskwinię i bratki
- dla kurek - winogrona
- dla ptaszków drobnych czereśnie, porzeczki, truskawki, borówki...
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala

Siberia uprawia... 05 Mar 2014 01:52 #231022

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Biało-czarny lub jak kto woli czarno-biały pomocnik już na posterunku-nie miała ,,baba''kłopotu..... :happy-old: Kokos już wyczerpał moje zasoby spokoju i dobrej woli na 2014 rok...... B) :evil: Czekam na kwitnące krokusy...... :idea1:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 05 Mar 2014 08:24 #231033

  • Cebulla
  • Cebulla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 206
A ja dalej czekam na ogrodzenie, żeby wziąć psa... Ogród niech w tym czasie mężnieje. I chyba zdecyduję się na jakiegoś staruszka ze schronu. Może bedzie miał mniej energii na dewastację :whistle:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 05 Mar 2014 08:38 #231039

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Siberio piękne siewy żurawkowe :P :P nieodmiennie podziwiam wszystkich siewców .................piesek wszędobylski widzę ;) ..........cóz zdecydowanie kotowa jestem :)
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 05 Mar 2014 09:41 #231061

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Zajrzałam i ja sprawdzić co też ta Siberia uprawia a tu śliczna psia mordka mnie wita. Jak na porządnego psa przystało stoi na straży ogrodu ;) Uśmiałam się z historii z łóżkiem, widocznie Pchełka chciała nagrzać Pani łóżko ... ;) Żurawki wysiałaś... dawno?
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 05 Mar 2014 12:24 #231101

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Siberka uprawy dla szkodników :think: no że też ja o tym nie pomyślałam :rotfl1:
Tylko uparcie walczę z niektórymi z wymienionych :happy3:
Spanie w pańci łóżku :whistle: skąd ja to znam, choć mój pies obronny wybiera raczę stronę pana :rotfl1:
Nauczyłam więc pana drzwi do sypialni zamykać :happy-old: i po problemie :happy4:
A czy Ty wiesz, że kleszcze już się obudziły?
Czy Pchełka zakroplona, bo obróżki nie widzę :search:
Jak ostatnio byłam veta ze swoim psem, opowiadał, że właśnie uśpił psa po tegorocznym już kleszczu :supr3:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 05 Mar 2014 12:47 #231112

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Siberia uprawia temat bardzo mylny bo po otwarciu na pierwszy rzut oka pokazała się prześliczna Pchełka a dopiero później wiosenne kwiaty..zdziwiona jestem pięknymi żurawkami z nasienia ..ja posiałam ładnie wzeszły ale zaraz zaczęły jedna po drugiej ginąć ..nie wiem dlaczego ..twoje są śliczne..
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 05 Mar 2014 12:47 #231113

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Jaguś, żurawki wysiałam jesienią... dokładnie kiedy musiałabym sprawdzić w starym wątku, bo już o tym pisałam :devil1:

Aguśka, użyteczny ogród to o wiele więcej niż ogród ozdobny :happy4: Możesz być z siebie zadowolona :kiss3:

Mireczko, moi rodzice zawsze mieli koty, które miały za zadane łapać myszy :happy: Dopiero pod koniec mojego pobytu u nich zaczęły pojawiać się psy.
Koty nie przemawiały do mnie nigdy, psy TAK.
Mną co roku powoduje jakaś ciekawość czy uda mi się wyhodować arbuzy, hosty, żurawki z nasion, dlatego sieję :whistle: Miło jest na przednówku mieć coś nowego, zielonego, swojego na parapetach, ale jeśli ktoś nie lubi, nie czuje potrzeby, siać nie musi. Ja zachęcam, bo to spora frajda, ale nie namawiam :happy-old:

Cebulko, kombinuj, dziewczyno :devil1: Dziecko zasługuje na psiego przyjaciela! Moje odzyskało spokój i radość życia :hearts:

Chesterku, ja też czekam na krokusy :devil1: Noc bez przymrozku daje nadzieję :woohoo:
Kokos dorośnie i zwolni :devil1:

Romciu, pewnie bym Ci uwierzyła, gdyby Pchła nie była ważona przed szczepieniem czyli przeprowadzką do nas i kilka dni temu :-)
Na szczęście masz złudzenia apteczne :happy3:
Nie tuczę psa, za to dostarczam mu wielokrotnie więcej ruchu niż miał w poprzednim domu :-) Jedyne w co uwierzę to to, ze nabiera masy mięśniowej :wink4:

Zielony Diabełku, dzięki za komplement :-) ale muszę przyznać, że wybrałam najładniejsze zdjęcia. Czasem wygląda brzydziej :wink4:

Jolu, ja też dziś zamknęłam wszystkie drzwi, gdzie Pchła nie musi bywać ;-)
O kleszczach już pomyślałam, że będą wcześniej. Obróżka wystarczy? :think:

Alinko, nie poddawaj się, wysiewaj dalej, bo warto :-)
Ostatnio zmieniany: 05 Mar 2014 12:52 przez sd-a.
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 05 Mar 2014 12:59 #231115

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Siberko ...............ja chyba czasy siania mam już za sobą ;) ;) tak mi się wydaje ..........jeszcze pamietam lata gdy siałam z nasionek fuksje (puch nie nasionka), pelargonie , astry i to nawet o dziwo potrafiło zakwitnąć w sezonie letnim , a teraz tego nawet nie sadzę z gotowej rozsady...................a także pory , papryke , pomidory , sałatę , brakowało parapetów .....................no i przyszly czasy , że jestem wygodnicka :rotfl1: :rotfl1:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 05 Mar 2014 13:10 #231120

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Niby wystarczy, nam jednak vet polecił na ten najgorszy czas krople, obróżkę mamy założyć, jak się cieplej zrobi. Dlaczego :think:
Kupiliśmy taką na 7-8 miesięcy, ale chyba będziemy dokraplać :think:
Lepsze to i często tańsze, niż wizyty na zastrzyki i wlewy, odpukać :hammer:
Nie wspomnę juz o kondycji pieska.

A z drzwiami trzeba pamiętać :lol: raz zapomnisz, gwarantuje, ze Pchełka skorzysta :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 05 Mar 2014 13:26 #231126

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Hej, hej - witaj Siberio w uprawach ;) .
Swojego piesa zakropliłam co szybciej, gdy jeszcze w lutym wyciągnęłam z niego dwa kleszcze (po łąkowych spacerach :angry: )
a z książeczki zdrowia wynikało, że był zakraplany ostatnio na początku grudnia.
Ten brak zimy (przynajmniej u nas, bo te kilka dni ze śniegiem, to co to za zima?) to dobrze, ale z drugiej strony chyba też niedobrze.
Twoje zacięcie do siewu godne podziwu, bo ja co roku siewy ograniczam, przynajmniej teoretycznie :happy2: .
A jak z pieczeniem chleba? - kontynuujesz? :supr:
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 05 Mar 2014 13:40 #231130

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Zaskoczyłam, dobrze, że choć na drugiej stronie.
Uprawiaj, uprawiaj, my chętnie pooglądamy ;)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 05 Mar 2014 16:31 #231156

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Ano uprawiam, Dorotko, co się da... póki sił starcza i chęci da się wykrzesać :rotfl1:
Znacznie łatwiej z tym, kiedy zaświeci słońce. Niestety, okropnie nam je reglamentują w tym roku :jeez:

Mireczko, skoro etap siewów masz już za sobą i nie tęsknisz, spokojnie zajmuj się swoim rozwojem (edukacja permanentna) i zakupami :happy:
Zrobiłam inne zdjęcia żurawkom: jedna gigant, inna żółta - te najbardziej przyciągają wzrok :hearts:

P1010706.JPG


P1010707.JPG


Elsi, powiem Ci w tajemnicy, że zacięciem (do siewów) bym tego nie nazwała :silly:
Ot, czasem coś resztką sił rozrzucę w pojemnikach z ziemią, a potem resztką woli zmuszam się do pikowania.
Selery i pory w torebkach :jeez:
Ale nadrobimy B)
Ostatni chleb chyba był na wigilię pieczony :blink: Potem przez 2 szpitale zaczyn szlag trafił.

Jolu, Elsi, zakupiłam jednorazową dawkę kropelek przeciw kleszczom i pchłom i dziś wieczorkiem zastosuję na zwierzu. Potem poszukam w necie dawki na cały sezon.
Obróżka na 6-7 miesięcy ma okropny zapach ponoć i ludzie nie wytrzymują tego, oddają bliźnim i kupują 3 miesięczną :devil1:

A wracając do wysiewów, niektóre udają się spontanicznie, np. rosnący czosnek nie został zjedzony tylko zadoniczkowany :-)

P1010713.JPG
Ostatnio zmieniany: 05 Mar 2014 16:33 przez sd-a.
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 06 Mar 2014 10:38 #231393

  • Kasia1972
  • Kasia1972's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 824
  • Otrzymane dziękuję: 79
Witam się i ja :bye: Śliczności ta Twoja Pchełka :hearts: Wygodnicka - wie, że w pańci łóżku najwygodniej :)
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 06 Mar 2014 16:15 #231448

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Ja też przydreptałam zobaczyć co tam uprawiasz Iwonko - i widzę żurawki z własnego siewu. Jestem pełna podziwu :bravo:

Pchełka prześliczna i tak jej mądrze patrzy z ślepek :)
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 06 Mar 2014 17:21 #231461

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
A ja zastanawiałam się jak tu moją jedną, jedyną żuraweczkę odmłodzić jak już się zestarzeje, a na pomysł z rozmnażaniem nie wpadłam. Może i ja pokuszę się na to i zbiorę nasionka w sezonie, bo oczywiście rozdzielę na kilka już wkrótce. :happy4:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.435 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum