TEMAT: Siberia uprawia...

Siberia uprawia... 23 Paź 2014 22:33 #307918

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Te białe w chwastach wyglądają nieziemsko :woohoo:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Siberia uprawia... 24 Paź 2014 08:33 #307962

  • dagmarazap
  • dagmarazap's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1002
  • Otrzymane dziękuję: 1703
To ja jeszcze o krowach napisze,w Zawoi jest kilka na moim obejsciu ani jednej,ale jak miniemy Krowiarki to Zubrzyca ma już takie same stada jak u Siberi.Masz dziewczyno nerwy,aby tak swoje dorodne warzywa,dotrzymać do przymrozków,ja już swoje dawno przerobiłam(buraki)marchewka leżakuje sie w piwnicy :teach: u mnie dzisiaj przymroziło,ostatnie dalie zostaną wykopane.
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 24 Paź 2014 10:07 #307990

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Szklaneczka, powiadasz :think: Poeksperymentuję, podejrzewam jednak, że wszystko, z wyjątkiem zielonych duszyczek i duszyczki psiej.
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 24 Paź 2014 10:20 #307993

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Dagmarko, ale żeby w Krowiarkach nie było krów to po prostu skandal :idea1:
Wieś schodzi na...psy? :devil1:

Nie panikuję z warzywami, bo zdarzało mi się w grudniu :teach: przypadkiem odkopać zapomnianą marchewkę czy nawet cebulę i były w pełni przydatne do spożycia :-)

Buraki opolskie (długie, cylindryczne) były kompletnie na wierzchu, więc musiałam je wykopać, a papryka czekała na buraki, bo pójdą razem do słoików :hearts:

Aguska, jak ja Cie dorwę :happy-old: za nazywanie mojej pięknej bylicy Aurea chwastem :jeez:
Sama ją tam posadziłam :hearts: i tylko czasem ograniczam :happy4:

Ewo, nie miałam czasu na przetwórstwo warzyw, więc nie chciałam ich skazywać na wyschnięcie :blink: Poza tym śledzę prognozy pogody, wiec nawet w ostatniej chwili w ciemnościach mogę wyskoczyć na wieś i wykopać moje skarby z ziemi :hearts:

Miło mi, że kojarzę Ci się z daliami :kiss3:

Rano o 7 było -7 :whistle: Wyjęłam z szafy zestaw zimowy i w świetle słońca przyjechałam rowerem do pracy :-)
Trochę tylko szczypały w policzki zamarzające łzy :happy4:

Południe, a ja nocną fotkę wstawiam :silly: Ale muszę uwiecznić moją wierzbę, bo podobno długo nie pożyje :dry: A ja tak lubię wierzby :whistle: :whistle: :whistle:
I mam aż (jak na mnie) 7 różnych ;-)



To jeszcze skorzystam z okazji, że ciemności ukryły chwasty rosnące za Boniką :devil1: i raz ją wstawię :funnyface:



Haneczko, nie miałam na myśli spowodowania kompletnej znieczulicy, tylko lekkie przytłumienie nadwrażliwości naszej :happy-old:
W gruncie rzeczy (a nawet w zwykłym gruncie) rośliny całkiem nieźle sobie bez nas radzą :-)
Choć jednak totalne zachwaszczenie jest szkodliwe dla zdrowia wielu z nich :ouch:
Ostatnio zmieniany: 24 Paź 2014 10:35 przez sd-a.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa

Siberia uprawia... 24 Paź 2014 11:49 #308015

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
A czemu uważasz, że ta wierzba długo nie pożyje? Ja też ją mam i liczyłam, że da radę jak inne, a też mam siedem :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 24 Paź 2014 15:20 #308042

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
2 koleżanki z Oazy straciły tę wierzbę z powodu choroby grzybowej :(

Może trzeba jakimiś eko-specyfikami ją wzmocnić :think: :think: :think:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 24 Paź 2014 16:15 #308047

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Siberko, coś u mnie to wychodzi na odwrót chyba. Może dlatego, że nienawidzę zimna, boję się go, wydaje mi się, że wszystkie istoty na ziemi też tak reagują. Dlatego okrywam, ogacam, zabezpieczam i resztkami rozsądku powstrzymuję się od zagłaskania na śmierć. Może gdzieś w środku pnia albo w korzonkach, siedzi malutki, zielony stworek i trzęsie się z zimna. :woohoo: :woohoo: . Widzisz, co zima ze mną robi. Na szczęście jeszcze nie szyję ubranek dla wiewiórek, więc jest może dla mnie nadzieja :think: Co to za wierzba? Taki kręcioł śmieszny.
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 24 Paź 2014 17:30 #308052

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Hanko, to wdzięczne zielone zjawisko to Wierzba babilońska (SWierzba babilońska (Salix babylonica) 'Crispa'alix babylonica) 'Crispa' :-)

Fakt, że nie szyjesz jeszcze ubranek wiewiórkom, podziałał na mnie kojąco B)



Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA, hanya, Adasiowa

Siberia uprawia... 24 Paź 2014 17:45 #308055

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Żyjesz jeszcze kumo kochana? W Poznaniu zawiało lodowatym wiatrem ze wschodu, więc wyobrażam sobie, jakie warunki panują u Was ... Na szczęście bezchmurne niebo i piękne słońce, ale i tak po raz pierwszy w tym sezonie piec kaflowy został nakarmiony ;-)
To ostatnie zdjęcie jest tak nastrojowe, że nie mogę oczu oderwać od domku i tej kamiennej ścieżki - jak się robi taką ścieżynkę i z czego najlepiej ją ułożyć ? Całość jest bardzo naturalna, super!
Ostatnie słowo odnośnie krówek ( przepraszam za te krowie trzy grosze, a raczej placki :) )- te, które widziałam na polach w Twojej okolicy jak nic miały wymiona, więc były to dziewczyny; często w pobliżu takiego małego stada ustawiona była ...wanna (?) z wodą. Dla takiego mieszczucha jak ja widok wolno chodzących krów/koni robi wrażenie i bardzo to lubię - swego czasu musiałam odwiedzać obory, chlewnie, wielkie kurniki ... gdzie całym zwierzęcym światem - od narodzin do śmierci w rzeźni był łańcuch, gumowa mata albo metalowa krata i brudna słoma. Coś więcej :(?
Dlatego szczęśliwe zwierzaki w naturalnych warunkach znaczą dla mnie bardzo wiele.
I jeszcze o chwastach ;-) W moim ogrodzie mam kilka chwaściarni - z myślą o rozmaitych "robalach" :)
Trzymaj się tam cieplutko!
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 24 Paź 2014 18:11 #308059

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Żyję, Kumo, i tak zostanie :devil1: Ludzie wschodu są zaprawieni w bojach :happy-old: Byle -7 mnie nie pokona :happy3:

Co innego kierowcy :evil: (niektórzy) robią wszystko, żeby radykalnie pozbyć się części rowerzystów :club2: Na szczęście mam niezły refleks, hamulce, wyobraźnię (bo sama jestem kierowcą) i poczucie humoru :funnyface:

Pewne (niecne) praktyki ludzi nie mieszczą się w głowie :jeez:
Ja nawet swego psa nie potrafię więzić na smyczy :silly:

Właśnie siedzi (jak sfinks) obok i strasznie jej się kleją oczy po spacerze do lasu i po... :lol: Dobre 10 km rytualnego piątkowego marszu zaliczyłyśmy :lev: Tzn. ja 10, bo ona z pewnością 20 km - biega zygzakami, robi pętle i inne ósemki :happy3:

Wolność to podstawa szczęśliwej egzystencji :hearts:

Ścieżka to długa historia :supr: Nie daj Boże podejmę decyzję o podjeździe dla samochodu w tym samym stylu, to się zarobię na śmierć :happy3: Na wszelki wypadek trzeba zacząć zwozić kamienie, bo potem na raz ciężko będzie :jeez: :happy4:

Materiał to płaskie z jednej strony otoczaki, podkład to gruba warstwa żwiru a na niej suchy beton. Narzędzia: taczka, szpadel, siekiera do ubijania kamieni :teach:
:coffe:


Jutro jadę na kontrolę co z kolorów w ogrodzie zostało :whistle:



Nastrojowy domek w chmielu :whistle: :whistle: :whistle:

Ostatnio zmieniany: 24 Paź 2014 18:17 przez sd-a.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Ewogrod, VERA, Adasiowa

Siberia uprawia... 24 Paź 2014 18:27 #308062

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Jak gruba warstwa żwiru i ile suchego betonu na ścieżce? Kupa kamieni po prawej od ścieżki to już zapas na podjazd zapewne. :rotfl1: Bo jaki inny będzie pasował?
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 24 Paź 2014 18:51 #308066

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Nieeee, tych na bruk za szkoda :-)

Szczegółów nie pamiętam, ale dół pod ścieżkę był wykopany na ok. 40 cm. Powiedzmy (na oko) 25 cm z tego to żwir czy może raczej żółty piasek, reszta suchy beton. Jak na ścieżkę do chodzenia pewnie to za solidne, ale z kolei u nas okrutnie nieprzepuszczalne, namakające, ruchome podłoże jest :blink:

Haniu, rozważam jeszcze płyty betonowe ażurowe :-) Zarosną trawą i też będzie dobrze: stabilnie i zielono :happy-old:

Takie brukarstwo z użyciem dużych kamieni to zabójstwo dla dłoni :supr:
Ostatnio zmieniany: 24 Paź 2014 18:54 przez sd-a.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Siberia uprawia... 24 Paź 2014 19:24 #308076

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
To nieźle Cię przymroziło.Ale ,jak sobie wyobrażę Ciebie z zamarzniętymi łzami jadącą na rowerze ,to mi się okropnie chce śmiać :happy4: Zupełnie nie wiem dlaczego . :happy2: .U mnie też był mrozek ,ale nie taki ,jak u Ciebie .
Ciekawe co zastaniesz w ogrodzie ,bo u mnie kolory zdecydowanie zbrzydły . :dazed: Chyba niebawem będziemy oglądać stare fotki :paper:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 24 Paź 2014 20:43 #308107

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
No okolica przepiękna, :woohoo: ale to trzeba mieć zdrowie żeby w takim klimacie żyć, ja nie znoszę zimna :dry:

Wierzbę babilońską 'Crispa' też miałem, do wiosny tego roku. Myślałem, że to przypadek, że akurat na nią trafiło, a niedaleko wierzba babilońska 'Tortuosa' ma się całkiem dobrze. Widzę jednak że jest coś na rzeczy. Dbaj o nią, żeby się okazała wyjątkiem od reguły :)

Jaki to słoneczniczek tak ładnie kwitnie o tej porze?
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 24 Paź 2014 20:46 #308109

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Ja non-stop oglądam stare fotki :hearts:



Mam w repertuarze taki hit Queenów: I want to ride my bicykle, I want to ride my bike :rotfl1:
Bardzo mi pomaga na nastrój :happy4:
No i zawsze cieszę się, że jadę, bo w życiu nie zdążyłabym piechotą na 8 do pracy :happy3: Strasznie się rano "grzebię" :jeez: Cała chata snujących się świeżo obudzonych ludzi okrutnie mnie rozprasza :devil1: Dopiero jak wyjdą o 7.30, mam 20 minut spokoju :happy-old:

Gabrielu, zdjęcie jest z 11 października, ale wydaje mi się, że jeszcze wczoraj kwitł :think:
Żebym to ja wiedziała co to jest :silly:
Jest rozłogowcem. Pod ziemią ma "białe węże". Zakwita ok. 15 sierpnia i kwitnie do mrozów... chyba... Jutro sprawdzę ;-)
Kiedyś usiłowałam go zidentyfikować, kilka dni szukałam, po całym świecie, ale z niepewnym skutkiem :jeez:
Ostatnio zmieniany: 24 Paź 2014 20:51 przez sd-a.
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 24 Paź 2014 20:47 #308110

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Widzisz jakiego nosa miałam!! Tak czułam, że to jakaś bylica, a że nie piołun, tylko inny chwast ... :devil1: Nie bij!! :club2:

Cebula i marchew nie boją się przymrozków, nie wiem tylko jak buraki, więc na wszelki wypadek swoje wykopałam. Też były na wierzchu jak Twoje, bo najbardziej lubię te długie.
Jak dobrze, że wspomniałaś o duecie papryka- buraki. W ubiegłym roku poznałam przepis i uwielbiam je. Po niedzieli kupię paprykę, bo w ten temat nie wchodzę ;) i nagotuję sobie z buraczkami.

Mrozisko mieliście niezłe!! U nas nadal plusowo (2) W tym roku jeszcze bezmrozowo, ale to się za moment skończy, bo niebo gwiaździste.
Mam nadzieję, że na łapkach rękawiczki miałaś! Ja pokusiłabym się o rower gdyby to było z 5km, ale jak na poranny rowerowy "spacer" to trochę dla mnie za daleko.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 24 Paź 2014 20:52 #308113

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Hej ! Siberko :bye:
No i się zamknęłam ...To znaczy wątek, a więc będę wpisywać się jedynie "po ludziach" ;)

Wiesz ,że tak samo jak Aguśka ,pomyślałam ,że to chwast :woohoo:

Moje badyle,mimo zamkniętego wątku mają się dobrze. Nawet wczoraj otrzymałam paczuszkę z nowymi...
Trzy piękne paprocie :)

W sobotę koniecznie muszę posadzić cebule i ..lipcowe nabytki :oops:

mój pies kopie sobie nory pod różnymi kocami i narzutami .Czy kiedyś psy mieszkały w norach ? :silly:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 24 Paź 2014 20:57 #308117

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Oj Magdala, teraz bój się!! Obu nam się w końcu oberwie po piórach :happy4:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.594 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum