TEMAT: Siberia uprawia...

Siberia uprawia... 18 Lis 2014 10:42 #314298

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
piku wrote:
Mam to szczęście, że kupuję na ogół oczami

Iwonko ,sposób Wiesi jest najlepszy, ja sprawdziłem osobiście na własnej skórze i nie ma jak zakupy ,,macalne'' a do tego jeszcze w miłym gronie.... :hearts:

RH wyglądają na mocno wymęczone-góra liści jest ok,ale dół to jakieś choróbsko grzybowe.W szkółkach najczęściej rośliny rosną w dużym zagęszczeniu-wilgoć podłoża i grzyb murowany-a może się mylę :think: Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze....
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Siberia uprawia... 18 Lis 2014 11:04 #314303

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Haniu, nie po to wysłali tego, żeby teraz dosyłać drugiego :devil1: Damy radę :devil1: Już jednego mam, który ma pączki zdechłe zanim nastanie jesień... Będę kurować dwa.

Wiesiu, Pawełku, ale jak kupować oczami, kiedy wszystkie kwitną na różowo :happy3: Czasem człowiek musi zaryzykować :silly:


Gabrielu, jasne, że najlepiej wybrać w sklepie i kupić to, co spełnia nasze oczekiwania, ale właśnie z tym był problem.
Ile ja się naoglądałam tych krzaków :silly: :jeez: Albo pożarte liście, albo różowe kwiaty, albo brzydkie, poskręcane, połamane liście całej partii Novej Zembli...
Musiałam podjąć ryzyko i częściowo wygrałam :happy3:

Adrianie, na krzewie jest kilka mikroskopijnych zielonych pączusiów. Jeśli rozkwitną, przepowiednia pana z Oczaru może się spełnić :devil1:
Wiesz, nasze ręce czynią cuda :hearts:

Magdalko, ktoś musi testować rynek internetowy :devil1:
Zawsze możecie zacząć mi płacić (co łaska) za publikowanie wyników testów :rotfl1:

Dorotko, posadzę rodka, zrobię stosowne opryski, z czasem będzie piękny :hearts: W tym czasie pozachwycamy się innymi :happy-old: Różaneczników na Oazie dostatek :devil1:

Mróweczko, z uwagi na ślady żerowania czegoś na liściach, dokładniej przyjrzę się bryle korzeniowej.
Ponoć larwy opuchlaków siedzą tuż u nasady korzenia. Mam też sporą uprawę wrotyczu, bo swoją dorodną kępę przesadzałam, więc podzieliłam na mniejsze i rozsadziłam na większej powierzchni :devil1:

Dagmarko, poczekam do wiosny i zdecyduję co wyciąć, a co zostawić. No... chyba, że już teraz w skupieniu go obejrzę, bo wróciłam z pracy za dnia i nawet zaczęło świecić słońce :woohoo:
Sekatorek w domu posiadam :happy-old: Lecę na balkon!!!!!!!

Nie daj Boże odkryć coś niepokojącego :jeez: na innych...

Nowinko, na szczęście pozostałe krzewy wyglądają obiecująco. Szczególnie niejaki Rasputin :hearts:
I z tego się cieszę :-)




Dyrektor Glocker pokraśniał z radości :happy:

Ostatnio zmieniany: 18 Lis 2014 11:08 przez sd-a.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant

Siberia uprawia... 18 Lis 2014 11:07 #314304

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry!

Siberko, wstydziliby się przysłać takie rh - doprawdy wkurzyłam się. I jeszcze ten tupeciarski tekst - dobrze wiedzieć, u kogo nie kupować. Zresztą, prawdę mówiąc, tak jak Paweł, wolę omijać sklepy internetowe.

Haneczka jednak dobrze pamięta, że w azalie i rh zaopatrywałam się w Multifiori - tam jednak można pojechać, wybrać, niekoniecznie zamawiać 'na ślepo'. To miejsce bardzo polecam.

Co zrobisz, po takiej odpowiedzi na reklamację?
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 18 Lis 2014 11:13 #314308

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Aguniu, no nie wstydzą się. Zero skruchy.
Napisałam panu tylko tyle, że chyba nie oglądał zdjęć chorych liści i łodyg. I że jednak liście są pożarte, choć zapewniał mnie TELEFONICZNIE, że nie mają opuchlaków :blink:

Nie chce mi się awanturować. Jak mawia Hania, szkoda zdrowia na... :think: :think: :think: gumowców? :think: :think: :think: Haniu, kto to gumowcy??? :happy3:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 18 Lis 2014 11:14 #314309

  • dagmarazap
  • dagmarazap's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1002
  • Otrzymane dziękuję: 1703
Rzwczywiście reszta rodków super się prezentuje,ja poszłam swojego rodka ogladnąć o którym pisałam i nie ma już chorych liści,więc wszystko będzie dobrze a na kwiaty mozna poczekać :think:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 18 Lis 2014 11:16 #314311

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
W Multiflori ,to i ja kupowałam ,wszystkie bardzo zdrowo rosną i nie chorują .P .Ania sama przywozi bo to bardzo blisko ode mnie .Też mogę ten sklep polecić .Nie wiem ,jak można nie uwzględnić ewidentnego błędu ,jaki popełnili przysyłając taką roślinę .Nigdy u nich już nic nie kupię :mad2:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 18 Lis 2014 11:21 #314312

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Tak, potwierdzam opinię Nowinki - P. Ania jest przy tym niezwykle miła i wszystko można z nią uzgodnić, elastycznie dla obu stron.
Gdybyś jeszcze kiedyś chciała zmienić źródło, Siberko, to miejsce to jest godne polecenia.
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 18 Lis 2014 12:17 #314322

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Dziękuję, Ewo i Aguniu, będę pamiętać :kiss3:

Oczywiście, że źródło trzeba zmienić :devil1:

Dagmarko, grunt to zdrowe liście u rodków :happy-old:



Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, dagmarazap

Siberia uprawia... 18 Lis 2014 12:38 #314325

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Ale sybiraczki za to cudne :woohoo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 18 Lis 2014 18:31 #314400

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Siberko, gumowiec, to bardziej elegancka forma 'gumowego ryja'. Trochę przerobiłam dla potrzeb własnych. Był jeszcze 'chamski sznurek'. Stosowane zamiennie w czasach studenckich. Przyznaję, że czasem muszę kogoś sponiewierać akustycznie i się wyrwie niestety w chwilach emocji :oops: Dla mnie oddaje całą nicość adresata.
Czy Ty jeszcze odkurzasz? Prognoza pogody mnie dobiła. ŚNIEG lada chwila, czyli ta taka owaka przylazła :hammer: :hammer: Jeszcze się powłóczę po forum i wracam do zdjęć z lipca. Dawaj swoje zdjęcia z lata i wiosny. A jeszcze jedno, daaawno temu miały być nagrania z Waszego koncertu w W-wie. NO I CO???
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 18 Lis 2014 20:40 #314465

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Bo OczarJK ma nową odmianę Rodków - 'Pleśniaki' się nazywają .... :evil:
Jeżeli masz możliwość podejrzenia zdjęcia u sprzedawcy i jest tam zupełnie co innego niż ci przysłali, wal śmiało do UOKiK - jest to towar niezgodny z umową (zawartą także na odległość), a ten jak mówią przepisy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej podlega reklamacji, co się z tym wiąże i wymianie na nowy i nie wadliwy, lub zwrot kosztów zakupu - bo w tym przypadku usunięcie wady nie jest możliwe. Nie ma co się szczypać z chamami - jak oni tak i im....

Iryski miodzio - szkoda że moje nie chciały w tym roku zakwitnąć - a może Ty je czymś podlewasz specjalnym ?
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 18 Lis 2014 21:15 #314485

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Żadnych tajemnych mikstur nie stosowałam, :devil1: panie Leszku.

I gdzie mi tam na starość po urzędach się włóczyć :devil1: Nie chce mi się :happy-old: zmęczona jestem, sprzątałam i psa wyprowadzałam, daleko bardzo :wink4:

Oż, cholera, Haniu, zajrzałam do prognoz :rotfl1:
Tak coś miałam dziś przeczucie, że rododendrony będę zimować na balkonie :devil1: Nawet przywiozłam z ogrodu duże donice, a i kwaśnego torfu nie wypakowałam z bagażnika :happy4:

Będę miała ogród zimozielony za szybą :hearts: :hearts: :hearts:

Lipcowe fotki są u mnie na porządku dziennym :happy4: Ani na chwilę ich nie zamykam :lev:







Wiesiu, jeszcze trochę i będziemy się zachwycać nie tylko kwiatkami, ale i rozetkami mniszków :happy:
Ostatnio zmieniany: 18 Lis 2014 21:16 przez sd-a.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant

Siberia uprawia... 19 Lis 2014 00:59 #314565

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Sprzedawca się nie popisał i to bardzo! Zadziwiające, żeby tak bezmyślnie ładować towar do przesyłek.. Kiedyś czytałam, że wysyłkowo starannie się dobiera, żeby było jak najmniej reklamacji- taaaa..jasne..
Niedawno zamawiałam kinkiety z netu- jeden z kloszy pęknięty i jeszcze ze skazą wtopioną w szkło.. Sprzedawca bardzo przeprosił, że nie jestem zadowolona z towaru i przykro mu.. i za kilka dni przysłał nowy..
Prawdziwą opinię można sobie wyrobić na podstawie reakcji na reklamację- wiadomo, jak jest dobrze to wszyscy zadowoleni, prawdziwy obraz widać, jak jest coś nie tak.. Ten sklep nie zasługuje na składanie zamówień!

Ja przez net zamawiałam raz- byłam zadowolona, ale jednak wolę kupować osobiście. Pooglądam, powybieram i pretensje mogę mieć co najwyżej do siebie ;) bo już i chorą roslinę sobie kiedyś kupiłam, a i połamanie w podróży też zaliczyłam :jeez:

Mimo wszystko mam nadzieję, że wyleczysz rodka, a na pocieszenie- pozostałe egzemplarze piękne :woohoo:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 19 Lis 2014 07:46 #314574

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Siberia wrote:
Wiesiu, jeszcze trochę i będziemy się zachwycać nie tylko kwiatkami, ale i rozetkami mniszków :happy:

Oj, pewnie tak będzie Siberko ;) , bo w sumie to ładna słoneczna roślinka :wink4: A w dzieciństwie uwielbiałam dmuchawce i nadal się nimi zachwycam :lol:
Czyż nie są piękne?

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 19 Lis 2014 08:46 #314585

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Wiesiu, zaiste roślinka dekoracyjna bardzo :lol: Żeby jeszcze tylko nie chciała zagarnąć dla siebie absolutnie każdego centymetra kwadratowego ogrodu :happy4:

Moniko, sprzedawca nie popisał się rzeczywiście, bo mógł chociaż zadbać o pozory zdrowia tego rododendrona. Po wyłamaniu kilku martwych pączków i usunięciu dziesiątek brązowych liści z łodyg i doniczki, roślina sprawia lepsze wrażenie. Liście brązowe od spodu, z wierzchu są zielone. Z tym, że nie wiem jak długo ten stan się utrzyma :supr:

W sumie to i tak nie jest najgorsze z moich zamówień internetowych :happy-old:

Szczegóły pominę, choć jeszcze 4 sprzedawcy nigdy nie dostaną zamówienia ode mnie :whistle:

Z innej beczki..

U mnie BIAŁO :woohoo: :woohoo: :woohoo: Wszyscy są tym podekscytowani, a najbardziej mój pies :happy3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dagmarazap

Siberia uprawia... 19 Lis 2014 11:28 #314620

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
O rety, jednak przyszło białe :dazed: :jeez:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 19 Lis 2014 11:59 #314628

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
:kiss3: Pokaż śnieg! Będę drania oswajać przez monitor :placze: :placze: A o koncercie nie piszesz, a ja się uczepiłam, bo mam zły charakter. Napisz, że mam się odtnietniutniać :placze: :placze: :placze: Albo dawaj namiar.
Przez Ciebie, wymęczyłam od M. pomysł na wycieczkę do Multifiori po rodki, TERAZ!!! Jeżeli mają moje odmiany, to jak się uda przedrzeć przez zaspy, to mam kolejne lekarstwo na zimę. :rotfl1:
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 19 Lis 2014 12:01 #314629

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Kiedyś musiało to nastąpić. Zwykle najpierw u Ciebie. Przynajmniej dzieci i psy się cieszą :bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.457 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum