TEMAT: Na ziemi przodków 2014

Na ziemi przodków 2014 27 Sie 2014 13:05 #294727

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
I jeszcze kilka tonowanych trawami ognistych fragmentów :)

















pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Zielona Ania, markussch01, Amlos, chester633, annawu, aniuta998


Zielone okna z estimeble.pl

Na ziemi przodków 2014 27 Sie 2014 14:57 #294740

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Pikutku, za oknem znowu zrobiło się szaro, ciemno i zimno :mad2: Ogniste kolory trochę rozgrzewają wyobrażnię, a to bardzo potrzebne. Zdjęcia urokliwe (jak zwykle :) ). Podzielam stanowisko Wikusia w sprawie spacerów w środku nocy, kto to widział tak maltretować spracowane psisko :hammer: :hammer: . Kubuś też sobie nie życzy, żeby deszcz kapał na jego wyjściowe futro - trudno się dziwić, prawda? :rotfl1:
Jak zdrowie M.? Mam nadzieję, że sytuacja opanowana i leczenie nie będzie długie i kłopotliwe. Serdecznie Go pozdrów :) . Urlop wrześniowy spędzisz pewnie u Mamy, odpoczniesz wreszcie i nacieszysz się ogrodem, bo następny wyjazd chyba po sezonie.
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 2014 27 Sie 2014 16:37 #294752

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Wiesiu, po prostu pięknie :thanks: . Trawy robią tu dobrą robotę i w dodatku szumią :)
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Na ziemi przodków 2014 27 Sie 2014 19:35 #294794

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15885
  • Otrzymane dziękuję: 12295
Oglądając te rewelacyjne fotki, Wiesiu, prawie czuję świeże, górskie powietrze :yummi:
Pomysł na ognistą rabatę realizujesz perfekcyjnie.
Widoki niepowtarzalne, mogłabym podziwiać godzinami - dzięki :hug:
Pozdrawiam - Ania
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Na ziemi przodków 2014 27 Sie 2014 19:38 #294796

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Wiesiu - Twe włości cudne, a jeszcze takie widoki...........................
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Na ziemi przodków 2014 27 Sie 2014 19:41 #294798

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Pięknie wyglądają te słoneczka na rabacie! Rudbekie, dzielżany..nawet bez słońca, Twoje rabaty promienieją :dance:
Trawy dają idealne tło na dla nasadzeń, całość robi świetne wrażenie! Naturalnie, swobodnie, preriowo i gustownie :bravo:
ps. niestety leje odkąd wróciłam z pracy :-( Nasionek nie dam rady zebrać, ale niech tylko przeschną ;-)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 27 Sie 2014 19:41 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Na ziemi przodków 2014 28 Sie 2014 10:55 #295050

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Serdecznie dziękuję za tyle budujących słów :hearts: , cieszę się, że efekty pracy są coraz lepsze i mobilizuję się do kolejnych działań :)
Haniu, M, nadal kuśtyka, ale za tydzień wyciąganie szwów, będzie więc pewnie lepiej :) Plany urlopowe tymczasem odkłam na bok, bo coś ostatnio realizacje się nie udają ;) A Wiko wybiera się do fryzjera, po przedzimową fryzurę :silly:

A teraz chwalę dzielnie się spisujące Twoje jeżówki :)





i zaprezentuję nieco mojego hortensjowania :)



Hydrangea paniculata 'DVPinky' PINKY WINKY










Hydrangea quercifolia


Hydrangea paniculata 'Limelight'
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Zielona Ania, markussch01, chester633, annawu

Na ziemi przodków 2014 28 Sie 2014 11:08 #295055

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Wiesiu, witam się po raz pierwszy w tej zielonej perełce, jaką jest Twój ogród :bye:
W zasadzie pojęcia nie mam, dlaczego tu do tej pory nie byłam. Wszystko, co zachwyca, jest właśnie tu - u Ciebie.
Wspaniałe łany kwiecia, fantastyczne trawy, okoliczności krajobrazowe dopełniające całości wrażeń.
Muszę jeszcze pooglądać, wczytać się w to miejsce, ale bezsprzecznie, znalazłam tu prawdziwą oazę zieleni, koloru, formy.
Pozdrawiam!
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 2014 28 Sie 2014 12:28 #295066

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Pikutku, dzisiaj słoneczko raczyło na nas spojrzeć, od razu cieplej - w duszy też. Jeżówki mnie nie skompromitowały, bardzo się cieszę, niech rosną i kwitną zdrowo. Trzymam kciuki za rekonwalescencję M. Masz na pewno dużo więcej pracy w związku z Jego chorobą. Jak to znosi: po 'naszemu' czy po 'męsku'? W sprawach zdrowotnych, znaczenia zamieniają się miejscami :rotfl1: Jaką fryzurę Wiko ma na zimę? Na lato skracamy futro, a na zimę co robisz? :woohoo:
Twoje hortensje piękne :bravo: Pinky Winky jakaś u Ciebie ładniejsza, niż to, co do tej pory widziałam. Chcę dosadzić u siebie, jedną tylko, ale szukam takich, co nie leżą przy opadach. Romuś :) napisała, że się deszczom 'nie kłaniają'. Jakie Twoje typy? A co to za szablaste liście z hortensjami? Podoba mi się sposób, w jaki łączysz rośliny.
Pikutku, dobrego dnia i spokoju
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 28 Sie 2014 12:28 przez hanya.
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 2014 28 Sie 2014 15:56 #295101

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Też miałam zapytać o te szable koło Pinky Winky. Wiesiu, Ty jak coś zestawisz, to mucha nie siada :bravo:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 2014 29 Sie 2014 08:40 #295308

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Aguniu, miło mi Cię gościć w moim ogrodzie :flower1: Bywam i u Ciebie ukradkiem, ale gdzież mi tam do Twojej ogrodowej perfekcji, u mnie ciągle jeszcze ogród pełen sprzeczności i oczekiwań, minie jeszcze sporo czasu zanim nabierze właściwej formy ;)
Haniu, M, oczywiście po męsku, jakżeby inaczej :silly: A fryzura Wikunia na razie przedzimowa, czyli na golasa ;) , do zimy jeszcze nabierze futra :lol:
Hortensje u mnie w tym roku oprócz Anabelki wszystkie na baczność :lol: , ja jednak preferuję 'Limelight', ale być może z czasem zmienię zdanie jak moje nówki podrosną ;)
Natomiast szablaste liście to upychane przeze mnie wszędzie gdzie tylko jest wolne miejsce, siewki irysów syberyjskich w odmianach, które dopiero jak zakwitną dostają właściwą lokalizację ;)
Kasiu, u mnie długo jeszcze nie będzie przemyślanych zestawień, bo to ciągle jeszcze dzieło przypadku :silly: , choć czasem zostaje na dłużej ;) , a te szable okazały się irysem żółtym, powędrują więc wkrótce nad sadzawkę :lol:

A nad sadzawką tymczasem dzikość nie do ogarnięcia :huh:



Pozdrawiam więc wesołym kwieciem :)

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 2014 29 Sie 2014 09:21 #295321

  • Roma
  • Roma's Avatar
Wiesiu-czy wyobrażasz sobie skończony ogród? :think: ja jakoś nie ;) Co byśmy robili gdyby tak miało być.Myślę,że to właśnie możliwość ciągłych zmian tak bardo nas mobilizuje i przyciąga.
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 2014 29 Sie 2014 10:13 #295334

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Romciu, po latach ogrodowania wiem, że ogród to nieskończoność :silly: , ale chciałabym bardzo aby dzikość niektórych moich zakątków była już nieco uładzona :lol:

Pozdrawiam rajsko-jabłuszkowo :)

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 2014 29 Sie 2014 10:31 #295340

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
I znakomicie, że dzikość nie do ogarnięcia, jest fantastycznie. :flower2: Nie pokazujesz zdjęć mojego żywopłotu, a chyba już nabrał ciała :think: O irysach mogę pewnie tylko pomarzyć, nie ma takich o małych wymaganiach? Liście irysów są dekoracyjne cały sezon i tego właśnie szukam.
Nieustające pozdrowienia dla Twojego cierpiącego M. :( , Mam nadzieję, że Wiko zdąży przed zimą z hodowlą futra, bo już teraz z pogodą nic nie wiadomo.
Dobrego dnia, Pikutku,
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 2014 29 Sie 2014 11:28 #295352

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Byliśmy zbyt krótko i nie zdążyliśmy wszystkiego wykosić więc żywopłot tonący w trawie nie został uwieczniony ;)
A irysy :think: , nie wiem jaki u ciebie grunt, ale żółty rośnie u mnie jak szalony nawet w trawie po pas, jeśli chcesz to Ci podeślę :lol: Pozdrowienia przekażę, a futro będziemy hodować :silly:

A tu wiosennie szalejący żółty dla Ciebie :)

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 2014 29 Sie 2014 12:25 #295366

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Pikutku, ten żółty irys to faktycznie turystyczna dusza, ale u Ciebie ma gdzie chodzić. U mnie ziemia piaszczysta, kwaśna. Właśnie u forumka sprzedającego irysy szukam czegoś na swoje mazowieckie piaseczki. U Ciebie glina, to mają wilgotno, tutaj muszę doły kopać i ziemię ładować worami, kompostu tyle nie mam, ratuję się rosahumusem, może coś się poprawi. Jeżeli ten żółtek nie jest zbyt ekspansywny i się tu nadaje do opisanych warunków to spróbuję :)
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 2014 29 Sie 2014 12:53 #295372

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Skoro u Ciebie piaski Haniu to powinny sobie świetnie radzić bródkowce. Żółtek jest natarczywy w w wilgotnym gruncie. Jak na paskach da radę, to z pewnością ekspansywny nie będzie. Przy okazji kolejnego wyjazdu ukopię kawałek to spróbujesz :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 2014 29 Sie 2014 13:13 #295375

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Czy bródkowce są niebieskie, fiołkowe? Zamawiam coś u forumka, ale nie wiem co to będzie, rozmowy w toku.
Dziękuję, Pikutku. Daj znać kiedy mam wysłać Twoje roślinki.
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.505 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum