TEMAT: Remont, remont i jeszcze raz remont !

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 12 Lut 2016 18:40 #434551

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Online
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Wyrównywanie łazienki mamy już za sobą, teraz czekamy na mistrza od kafelków, ale ponieważ mieliśmy spory poślizg, a nasz kafelkowy artysta ma dość gruby kajecik z zapisanymi terminami, musimy trochę poczekać :)

W międzyczasie próbujemy załatwić sprawę schodów, ale to okazuje się bardziej skomplikowane, bo w weekendy nasz sąsiad stolarz świętuje i w poniedziałek już nie ma świadomości, że umawiał się na cokolwiek. Zleciliśmy więc sprawę synowi, żeby złapał go rano na początku tygodnia i skutecznie zaklepał termin robót :happy:

Kolejny nasz pomysł, to powiększenie drzwi do piwnicy, które zawsze były niziutkie, a po ociepleniu podłogi styrodurem i płytą OSB zrobiły się dramatycznie niskie.

drzwi-do-piwnicy-linia.jpg

Tyle, że fachowiec miał podjechać i je wymierzyć jakieś 2 tygodnie temu ...

Tylko przyroda nie nawala :) Jak co roku zaczęły kwitnąć wrzośce:

wrzosce-biale-2016.jpg


wrzosce-luty2016.jpg


Spod ziemi wyłażą też ranniki

ranniki-2016.jpg


Drzewka wiśni wołają przytnij nas, przytnij :happy:

przycinanie-wisni.jpg


A skoro na ziemi cała sterta gałęzi wiśniowych, postanowiłam wypróbować, jak smakuje herbatka z wiśniowych pączków.
Naścinałam garść pączków z krótkopędami i do roboty.
Na 1 szklankę wody 1 łyżka pączków, pogotować 10 min., a następnie pozostawić jeszcze 15 min. do naciągnięcia.

herbata-poczki-wisni.jpg


Efekt wizualny jest nieco lepszy od smakowego :) Herbata ta ma mocny brązowoczerwony kolor, smak lekko cierpki, charakterystyczny dla garbników, z lekko wyczuwalną nutą rozmoczonych trocin :happy:
Za tę wiadomość podziękował(a): IwOnagn


Zielone okna z estimeble.pl

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 27 Lut 2016 21:46 #439293

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Online
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Romciu, u Ciebie remonty przetaczają się, jak błyskawica, a u nas ciągną i ciągną :happy:
Na razie doczekaliśmy się mistrza od kafelków, tak więc łazienka w drodze :) Powoli finalizuje się też sprawa nieszczęsnego licznika gazowego z kuchni, jeszcze tylko wyrównanie ścian, podłogi i będzie można znów wzywać pana od kafelków :)

W międzyczasie zakwitło coraz więcej ranników, wychodzą spod zeschłych liści, spomiędzy traw.

ranniki-2.jpg


Zaczęły puszczać nowe listki żurawki.

zurawka-wiosna.jpg


A pod drzewkami na nową rębarkę czekają sterty gałęzi :)

galezie-przyciete.jpg


Powoli też dojrzewam do myśli, że trzeba będzie sprzedać działkę, bo nie ogarniamy wszystkiego.
Ostatnio zmieniany: 27 Lut 2016 21:48 przez Hiacynta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 27 Lut 2016 22:06 #439304

  • Roma
  • Roma's Avatar
No tak,co jakiś czas czekają nas trudne decyzje :( Kilka ładnych lat temu mieliśmy ten sam problem ale na szczęście nie musiałam podejmować decyzji sprzedać nie sprzedać bo mój brat zdecydował się przejąć działkę i nie musiałam rozpaczać,że moją ciężkią pracę będę musiała oddać za grosze :teach:

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 02 Mar 2016 00:49 #440413

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Online
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Na parapecie robi się powoli kolorowo.

roza-chinska-rozowa-2016.jpg


Jeszcze tylko przegląd ziółek, które udało się przechować, wysiew kolejnych odłożę chyba znów na następny rok :) bo nasze remontowo zabiera nam ogromną ilość czasu. A do tego w najbliższym czasie dojdzie kolejny plac remontowy, tym razem u syna.

I ogrodowe łamigłówki też będą :) Np. co na żywopłot, żeby oddzielić się od szopek sąsiada?
plot-lukas.jpg

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 02 Mar 2016 15:42 #440594

  • Esti
  • Esti's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 273
  • Otrzymane dziękuję: 296
Najlepsze będą tuje :)
Więcej wykonanych przeze mnie mebli znajdziesz tutaj estimeble.pl/

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 02 Mar 2016 15:58 #440599

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Ją też tujami jestem odgrodzona.Jesienią posadziliśmy ostatnią porcję tuj szkoda,że tak póżno.Ale one szybko rosną

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 02 Mar 2016 19:28 #440668

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Online
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Ten płot jest zdecydowanie zbyt długi na same tuje. Boję się, że powstanie za kilka lat przytłaczająca zielona ściana. . A w sytuacji, gdyby jakieś drzewko wypadło, będzie to ściana z dziurami. Poza tym działka ta jest raczej wąska, coś mi tuje na takiej przestrzeni niezbyt pasują.
Dlatego jest to wyzwanie :)
Ostatnio zmieniany: 02 Mar 2016 19:32 przez Hiacynta.

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 02 Mar 2016 21:16 #440731

  • Esti
  • Esti's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 273
  • Otrzymane dziękuję: 296
Nie mogę się z Tobą zgodzić w tej kwestii. Taka ściana wygląda bardzo klasycznie i elegancko; a drzewka zawsze można dosadzić. Poza tym działka wcale nie jest wąska... ;)
Więcej wykonanych przeze mnie mebli znajdziesz tutaj estimeble.pl/

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 03 Mar 2016 09:51 #440860

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Alina,nasze szpalery tujowe też długie a Ty chyba tylko z jednej strony chcesz.Możesz zrobić z cisów ale one rosną wolno chyba ,że zainwestujesz z duże.
Często widuję szpalery z Szmaragdów którym obcięto na jedne wysokości stożki.Zagęszczają się ładnie .No i są całoroczne.Dla mnie to była jedyna alternatywa żeby się odgrodzić no i zrobi się zaciszniej jak ten nowy urośnie

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 03 Mar 2016 13:24 #440919

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Online
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Trochę niepokoi mnie fakt, że ok. 1/4 długości tego płotu przebiega przy stawku, tam pas ziemi ma od 1,5 m do 1 m.
Jeśli posadzi się tuje do końca płotu, zablokowane będzie przejście na tyły ogrodu, a ucięta ściana żywopłotowa też dobrze wyglądać nie będzie. Z kolei z przodu, na wysokości domu przydałby się gąszcz dużych drzew, które zasłoniłby ogród przed wścibskim spojrzeniami, ponieważ dom sąsiedzki oprócz szopek i stert rupieci jest wysoki i położony na wzniesieniu.
Wydawało mi się, że przy mieszanych drzewkach można będzie zróżnicować grubość żywopłotu - jakieś jodły kaukaskie i kalifornijskie + limby z przodu, a na tyłach przy stawku jałowiec 'Blue Arrow'. A tuje tylko w paru miejscach, punktowo.

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 03 Mar 2016 13:46 #440924

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Popieram pomysł mieszanego żywopłotu, w miejscu najbrzydszych szopek sadź całoroczne tuje, a pozostałe rośliny niech kwitną, puszczają liście, karmią ptaki :) Ja mam taki mieszany z leszczyn, berberysów, dereni, pęcherznic, forsycji... Róże rugosy, tarniny czy głogi też bym widziała :think:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Ostatnio zmieniany: 03 Mar 2016 13:47 przez olibabka.

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 03 Mar 2016 13:55 #440926

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Alinko też popieram pomysł mieszanego żywopłotu.
Moje uwagi:
- jałowiec nie przy stawku bo on lubi suchość, raczej widziałabym jakieś coś błotnego, np sosna lub cypryśnik
- limba rośnie bardzo powoli
Ostatnio zmieniany: 03 Mar 2016 13:58 przez edulkot.

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 03 Mar 2016 14:00 #440927

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Alinko, odradzałabym wybranego jałowca.. U mnie Blue Arrow rosną od kilku lat- początkowo piękne, od 2 lat choruja i mimo pprysków Promanalem i Topsinem zbytnio im sie nie poprawia. Mają już ponad 2m wysokości i widze, że czubki zdrowe, a dolne partie częściowo z suchymi końcówkami. Nie chcę z czasem zadzierać głowy, żeby widzieć ładny krzew, a na wysokości nosa mieć porażoną roślinę :hammer: Niezbyt uśmiecha mi się też coroczna walka o zdrowy wygląd..z biegiem lat przestanie sie to kalkulować ;)
Ja swoje wyrzucam a w ich miejsce planuję posadzić graby..

Na tak długim odcinku same szmaragdy byłoby chyba nudne i zbyt przytłaczające, bardzo popieram pomysł Przedmówczyń nt żywopłotu mieszanego. Berberysy ładnie rosną i dają dużo uroku jesienią, gdy się przebarwiają :woohoo: . W miejscu, gdzie wąsko jest, możesz wybrać kolumnowe odmiany i dodatkowo ciąć :think:

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 03 Mar 2016 19:59 #441036

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Online
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Bardzo dziękuję za wskazówki :) Na pewno wezmę pod uwagę :) 'Blue Arrow' został wykreślony z listy :) Berberysy mają piękne bordowe liście, szybko rosną i w pobliskiej szkółce są bardzo tanie w przeciwieństwie do tui :) Gałązki forsycji już wsadziłam do ukorzeniania, może właściciele ogrodu spojrzą na nią łaskawie, leszczyna też byłaby sympatyczna, a zwłaszcza jej owoce :happy: A leszczyna o bordowych liściach byłaby jednocześnie bardzo dekoracyjna :)

Na zdjęciu niżej widać dalszą część płotu, widok w stronę stawku, czerwoną linią zostało zaznaczone przewężenie.
plot-ciag-dalszy.jpg


Pojawia mi się już w głowie myśl, aby gruz, który zostanie po remoncie domu wykorzystać do lekkiego skrócenia linii brzegowej, żeby przejście między stawkiem a płotem było nieco szersze i wygodniejsze :)
staw.jpg


Ogród jest duży, bardzo zaniedbany, ale ma ogromny potencjał :happy:
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 05 Mar 2016 10:29 #441571

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Online
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Wczoraj od 5:30 na nogach, ale opłaciło się :) Licznik gazowy na zewnętrznej ścianie przy okienku do piwnicy, oplombowany jak należy :) W kuchni zamiast potężnej metrowej rury mały kikucik wystający z podłogi tuż pod zlewem, zawór i elastyczny wężyk doprowadzający gaz do kuchenki.

Łazienka prawie skończona :) I znowu widać, jakim artystą jest nasz budowlaniec :) Pofalowany sufit o różnicy poziomów do 4 cm wyrównał, robiąc idealną płaszczyznę. Przed ostatecznym fugowaniem i malowaniem musi trochę wszystko przeschnąć, na tę okoliczność solidnie napaliłam w piecu, wykorzystując kartony pozostałe po kafelkach.

Trochę nam jednak humory nasz majster zważył, bo przed położeniem kafelków w kuchni musimy skuć spory kawał betonu. Chcemy mieć w kuchni trochę ocieploną podłogę, bo podłoga kuchenna jest stopem piwnicy i w nogi solidnie ciągnie zimno.

Wymyśliliśmy najcieńszy styrodur, na to siatkę i 3 cm betonu. A nasz fachowiec twierdzi, że beton nad styrodurem musi mieć minimum 4 cm grubości, bo cieńszy będzie pękał. Czyli pozostało nam skuwanie starej warstwy betonu.

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 06 Mar 2016 20:32 #442203

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Online
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Dziś kolejny sukces, po całym tygodniu gromadnego rodzinnego sprzątania u syna, majstrowania przy piecu udało się doprowadzić wszystko do jako takiego porządku i może już ze swoją panną zwozić meble :) W bólach powstaje kolejny plan remontowy, bo jak to w starym domu, co krok odkrywa się niespodzianki.

Udało mi się też dojść do kompromisowego porozumienia w sprawie jednej z rabat :happy: Wobec tego, jeśli ktoś ma ochotę na kilka rozłożystych jałowców - serdecznie zapraszam z łopatą :happy:

rabata-kolo-tarasu.jpg


Na stawku rozgościły się dzikie kaczki i to jest naprawdę piękny widok, można by stać i patrzeć godzinami :)

staw-kaczki.jpg
Ostatnio zmieniany: 06 Mar 2016 20:35 przez Hiacynta.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, sd-a, futrzasta, hanya, edulkot, Monika-Sz

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 06 Mar 2016 21:00 #442231

  • Roma
  • Roma's Avatar
O matko Polko ale gąszcz :jeez: współczuję tym co będą chcieli te jałowce wykopać.Alino czy ja coś pokręciłam czy Wy robicie remonty w dwóch domach?

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 06 Mar 2016 22:40 #442303

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Online
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Podejrzewam, że wiem, kto będzie się tą gęstwiną zajmował :happy: :happy: Gwoli ścisłości, to jeden remont mamy w toku, a drugi planuje nasze dziecko, my tylko będziemy siłą doradczo-pomocową, albo odwrotnie :happy: Ale skoro syn przez ostatnie dwa lata dzielnie nam towarzyszył, rył w ścianach, zrobił instalację elektryczną, pomagał w betonowaniu, szpachlował, szlifował, malował .... weszło mu w krew remontowanie :happy:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.355 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum