TEMAT: Remont, remont i jeszcze raz remont !

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 06 Mar 2016 22:57 #442310

  • ekmir
  • ekmir's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 571
  • Otrzymane dziękuję: 326
Jakby co, to doradczo też mogę wspomóc :) :idea1: :idea2:
"Nie trzeba kłaniać się okolicznościom,
A prawdom kazać, by za drzwiami stały ..."


Zielone okna z estimeble.pl

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 06 Mar 2016 23:40 #442320

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Na pewno skorzystamy :)

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 25 Mar 2016 16:02 #449031

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Alinko, dla Ciebie i najbliższych :kiss3:

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 25 Mar 2016 16:34 #449058

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Alinko, serdeczne życzenia zdrowia i wszystkiego, co dobre, miłe i radosne :hearts:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 26 Mar 2016 20:27 #449423

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Alinko, wszystkiego dobrego na Święta, niech ten wyjątkowy czas przyniesie spokój i radość w gronie najbliższych :hug:

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 20 Kwi 2016 00:17 #458522

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Bardzo serdeczne, choć mocno spóźnione podziękowania za życzenia świąteczne :hug:
Ale czas ostatnio jakoś tak zaczyna galopować, że ledwie się obejrzę, a tu już miesiąc minął :happy:
Niedawno kwitły takie śmieszne maleństwa,

cebulkowe-2016.jpg


a już nawet wrzośce mają się ku przekwitaniu :)

rabata-poznan-kwiecien.jpg


Jedna rzecz tylko u nas niezmienna - demolka domu :happy: Teraz doszliśmy w swojej pasji do kuchni, podłoga już całkowicie rozryta przez największego rodzinnego szkodnika :happy:

kuchnia-beton.jpg


Teraz tylko wyrównać poziom :) łatwo się pisze, ale zeszło mężowi sporo godzin, zanim z tych dołków i absolutnego braku poziomu stropu wyprowadził jakieś proste linie :happy:
Czyli kolejny weekend zabawa z wylewaniem betonu, potem warstwa styroduru, na to beton, a na samym końcu powraca do nas mistrz kafelkowania, żeby położyć płytki :)

Z ogrodowych rzeczy, ta trawa zaczyna mnie wyjątkowo irytować :)
Rok temu po zimie miała piękne, długie, lekko niebieskawe źdźbła, latem zaczęła kwitnąć, więc trzeba było ją oskubać ze schnących badyli, rozdzielić, posadzić na nowo. Jakiś czas była dekoracyjna, ale teraz po zimie wygląda, jak wyschła, przemoczona kopka siana.

trawa-kostrzewa-sina.jpg


Mam dwa gatunki kostrzewy sinej, po tej zimie żaden z nich dobrze nie wygląda.
Ostatnio zmieniany: 20 Kwi 2016 00:19 przez Hiacynta.

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 20 Kwi 2016 20:27 #458827

  • ekmir
  • ekmir's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 571
  • Otrzymane dziękuję: 326
Hiacynta wrote:
Jedna rzecz tylko u nas niezmienna - demolka domu :happy: Teraz doszliśmy w swojej pasji do kuchni, podłoga już całkowicie rozryta przez największego rodzinnego szkodnika :happy:

kuchnia-beton.jpg


Teraz tylko wyrównać poziom :) łatwo się pisze, ale zeszło mężowi sporo godzin, zanim z tych dołków i absolutnego braku poziomu stropu wyprowadził jakieś proste linie :happy:
Czyli kolejny weekend zabawa z wylewaniem betonu, potem warstwa styroduru, na to beton, a na samym końcu powraca do nas mistrz kafelkowania, żeby położyć płytki :)

Wiem coś na temat takiego poziomowania : Ja poziomowałem sypkim perlitem :) fajna zabawa ;)

Ile przewidujecie tego styroduru ?
"Nie trzeba kłaniać się okolicznościom,
A prawdom kazać, by za drzwiami stały ..."

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 21 Kwi 2016 11:59 #459150

  • ekmir
  • ekmir's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 571
  • Otrzymane dziękuję: 326
Znalazłem zdjęcia z mojego poziomowania perlitem na "chudziaku" - czyli termoizolacja posadzki na gruncie.
Trzeba było sie nagimnastykować :jeez:

20111202392.jpg


20111204395.jpg
"Nie trzeba kłaniać się okolicznościom,
A prawdom kazać, by za drzwiami stały ..."
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 25 Sie 2016 21:53 #498573

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
U nas po skuciu i wysprzątaniu podłogi akcja poziomowania, trzeba było wyrównać powierzchnię podłogi, bo na nierównościach styrodur by się połamał. Przy okazji okazało się, że jest mocny spad w jedną, niekorzystną dla nas stronę :) Mąż zamocował kilka listewek metalowych, pracowicie posprawdzał, czy ich powierzchnia tworzy prostą płaszczyznę. Pododawal, poodejmował, parę razy kazał mi wyjść, żebym się nie zdemoralizowała :happy: Aż dzieło było gotowe :)

podoga-poziomowanie.jpg


Potem w ruch poszła betoniarka.

remont-betoniarka.jpg


I tak zleciał nam kwiecień :)

Pierwszy weekend majowy to przede wszystkim kiermasz w ogrodzie botanicznym i kupione cebule lilii, które trzeba było gdzieś posadzić. Wykopałam więc z działki hostę, która dość mocno rozkładała się na boki, wypieliłam kawałek chwastowiska u dziecka i wyrychtowałam pięknistą rabatę z hostą, lilią i liliowcem :)

hosta-u-lukasza.jpg


Po miesiącu okazało się, że ślimaki zeżarły opakowanie granulek za 20 zł, 3/4 liści hosty i całkowicie odgryzły stożek wzrostu lilii. Tylko bluszczyk kurdybanek ma się dobrze i systematycznie dostarcza materiału na kompost :)

Gdy beton na podłodze wysechł, trochę czasu zeszło na zeszlifowywaniu nierówności. Potem poukładaliśmy styrodur, na to folię budowlaną i jeszcze raz listewki do wyznaczania poziomu. Cóż, znów trochę czasu spędziłam w ogrodzie na przesadzaniu i planowaniu, co przesadzić :)

podloga-styrodur.jpg


I znów betoniarka poszła w ruch :) Zaczęła pożerać worek cementu za workiem :) Aż zrobił się całkiem przyjemny widok.

podloga-betonowanie.jpg


W ogrodzie tymczasem podczas tych batalii ze stoickim spokojem rozkwitały i przekwitały rododendrony.

rododendrony-2016.jpg



Podłoga schła, a na działce rozwijały się rośliny

hosta-czerwiec-2016.jpg


W domu pojawiła się łazienka :) Jeszcze nie całkiem umeblowana, ale prawie gotowa do użytku :)

lazienka-dol.jpg



W foliaku z kolei szalała liściasta odmiana pomidorów :)

foliak-czerwiec-2016.jpg



Jeszcze dobrze posadzka w kuchni nie wyschła, a podobny front robót rozpoczął się na korytarzu :) Wyrównywanie poziomów po zlikwidowanej klitce, po wyburzonych murach :)

podloga-korytarz.jpg


A w ogrodzie tymczasem wyładniały kępy niebieskich trawek :)

-niebieska-trawa1-2.jpg


Podłoga na korytarzu schła, jedne pomidory zmarniały, jedne urosły, bo rozpoczął się lipiec :)

pomidory-lipiec2016.jpg


A mój bohater domu zabrał się za przestawianie wejścia do kuchni :) Jedną ścianę trzeba było trochę zburzyć, drugą dobudować, bułka z masłem :) Tym razem w ogrodzie spędziłam parę dłuższych chwil na pogawędkach z roślinami :happy:

drzwi-kuchnia.jpg


Murek sobie schnie, a jeżówki kwitną i ludzkie sprawy im nie w głowie :happy:

jezowki-2016.jpg


Teraz czekamy, aż pan od kafelków znajdzie dla nas maleńką chwileczkę :) a stolarz zrobi nietypowe drzwi do piwnicy, a kolejny stolarz przygotuje schody :) Potem znów ruszamy z remontową odyseją :happy:

A tymczasem wokół rododendronów posadziłam parę ukorzenionych gałązek wrzosów, w ten sposób bezkosztowo powiększyłam wrzosową rabatę, za rok mam nadzieję będzie już wrzosy na niej widać :)

sadzonki-wrzosow.jpg
Ostatnio zmieniany: 25 Sie 2016 22:07 przez Hiacynta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, zeberka363

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 25 Sie 2016 22:03 #498578

  • Biotit
  • Biotit's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 974
  • Otrzymane dziękuję: 2359
Alina, w życiu jest zawsze coś za coś. Kawał roboty w chałupie zrobiony.



Ogród może poczekać.

Na Woli do woli

pozdrawiam Piotr

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 25 Sie 2016 22:27 #498584

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Tyle, że często jestem wysyłana do ogrodu w sytuacjach kryzysowych :) Coś wtedy trzeba robić :happy:

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 26 Sie 2016 05:45 #498597

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Jak to ogród może poczekać ?
U Aliny widzę doskonałą symbiozę ogród i remont :)

Alino niezłą pracę zrobiliście :bravo:

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 26 Sie 2016 19:59 #498698

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Alinko, dawno nie pokazywałaś postępów remontowych :)
Wrzosy jak się rozrosną będą piękne! Zwłaszcza u schyłku lata...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 28 Sie 2016 17:06 #499052

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Też lubię oglądać zdjęcia z prac remontowych to tak jak z urządzaniem ogrodu.A dodatkowo może zmobilizuje mnie żeby zmobilizować męża do wykończenia naszego trwającego X lat remontu :rotfl1: tak więc Alina, pokazuj,pokazuj :comp:

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 04 Wrz 2016 17:33 #500006

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Może i ja coś tu bazgrnę z lekka. :P ;) Kocham podczytywać te twoje opowieści remontowe. Tak świetnie je opisujesz że mogłabyś śmiało napisać książkę przygodową. To czekam na remontowo-ogrodowych opowieści ciąg dalszy. A teraz wielkie brawa za wszelkie dokonane dzieła!! :bravo: :bravo: :bravo:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 04 Wrz 2016 17:34 przez Forumowa Żabula.

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 03 Paź 2016 08:45 #504236

  • ekmir
  • ekmir's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 571
  • Otrzymane dziękuję: 326
Kerstin2309 wrote:
... opowieści remontowe. Tak świetnie je opisujesz że mogłabyś śmiało napisać książkę przygodową.
Z opisów Hiacynty i z własnych doświadczeń wiem, że gdyby musiała w tej opowieści wspomnieć o "fachowcach" to przygoda mogłaby się zmienić w tragifarsę ... :mad2: :rotfl1:

Ja aktualnie ciągle poprawiam "fachowców" i pracuję nad płytą balkonową aby doprowadzić jej parametry do tych, które są pożądane i zabezpieczyć ją hydro i termo - izolacją.
"Nie trzeba kłaniać się okolicznościom,
A prawdom kazać, by za drzwiami stały ..."

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 18 Paź 2016 02:09 #506572

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Pod koniec września doczekaliśmy się kafelków w kuchni, ale po drodze wyszedł jeden zonk :happy-old:
Okazało się, że jedna ze ścian nie trzyma niczego, ani pionu, ani poziomu. Kafelki trzeba było ułożyć prosto, więc w okolicach okna, pod sufitem powstał uskok na jakieś 3 centymetry. Jakoś trzeba będzie to zamaskować :happy-old:

Wizyty co 3 dni u stolarza też odniosły skutek, na remontowo zawieziono już dorobione drzwi do piwnicy, teraz solidny reżim zakupowy, bo trzeba płacić za pięknie obrobiony kawałek drewna. Ziemia do doniczek wyłącznie z kompostnika, kwiaty z sadzonek, ciuchy z szafy, a jak się znudzą, zawsze coś można nafilcować :happy:

Teraz ściana schodowo-piwniczna wygląda nieszczególnie, farba częściowo zdrapana, po równaniu podłogi niziutkie kiedyś drzwi do piwnicy stały się machiną do nauki grzecznego powitania, bo bardzo nisko trzeba się skłonić przy przechodzeniu.

drzwi-piwnica.jpg


Mur będzie trochę rozkuty, aż po same schody, aby powiększyć maksymalnie wejście, drzwi będą mieć na górze skos, dokładnie wzdłuż linii schodów, mam nadzieję, że dokładnie :)

Teraz tylko znaleźć wolny weekend i jazda do roboty :) Mam nadzieję, że tym razem nie zapomnę aparatu, a prace skończymy za dnia, żeby można było fotkę do rodzinnego albumu pstryknąć :happy:

Remont ogrodu, to chyba usuwanie :) Na razie usunęłam kilkanaście młodych krzaczków bukszpanów, które pracowicie kiedyś wsadzałam do ukorzenienia :happy: Ale cięcie bukszpanów jednak mnie nie kręci :happy:

Teraz widzę, jak wzorcowo dbamy o BHP. Wszędzie u nas na klamkach wiszą maseczki przeciwpyłowe :happy:
Ostatnio zmieniany: 18 Paź 2016 02:12 przez Hiacynta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 21 Paź 2016 23:26 #507282

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
u nas ściany też masakrycznie krzywe...wyszło to dopiero przy zakładaniu blatów w kuchni....masakra...
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.469 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum