TEMAT: Remont, remont i jeszcze raz remont !

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 21 Paź 2016 23:31 #507284

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Mnóstwo zaprawy cementowej mąż zużył, żeby wyprostować ściany w łazience :) Ale było warto :) Agnieszko, czy próbowaliście jakoś ukryć braki prostych linii? Niestety w kuchni czeka nas kwadratura koła z dopasowywaniem ściany do już założonych płytek :huh:


Zielone okna z estimeble.pl

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 21 Paź 2016 23:59 #507298

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
niestety nie próbowaliśmy bo jak sie zorientowaliśmy to ściany były już gotowe...więc blat w jednym końcu prawidłowo wystaje a w drugim go troszke brakuje...no cóż trudno...przy następnym remoncie nad tym popracujemy... ;)
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 23 Paź 2016 08:42 #507420

  • ekmir
  • ekmir's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 571
  • Otrzymane dziękuję: 326
zeberka363 wrote:
u nas ściany też masakrycznie krzywe...wyszło to dopiero przy zakładaniu blatów w kuchni....masakra...
Ja na szczęście ściany mam ok, ale stawialiśmy je sami - rodzinnie :)
"Nie trzeba kłaniać się okolicznościom,
A prawdom kazać, by za drzwiami stały ..."

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 04 Lis 2016 00:41 #509140

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
To, co w ostatni weekend wyczyniał mój mąż na remontowisku, można nazwać czarami :happy: Najpierw przyciął kawałek płyty kartonowo-gipsowej, posmarował klejem sufit, przyłożył płytę do sufitu, a mnie zatrudnił niczym mitologicznego Atlasa, bym podtrzymywała sklepienie rodzinnego domostwa ;) Całe szczęście tylko małą chwilę tak się trudziłam, bo wkrótce sufit zyskał bardzo malowniczą podpórkę ze starych belek i deseczek :)

remont-wyrownywanie-sufitu.jpg


Skoro się powiedziało A...., trzeba kleić dalej :happy: Uskok na ścianie koło okna został wyrównany, ale powstała dziura po drugiej stronie okna, tam też poszła płyta kartonowo-gipsowa, taka sama płyta nad pasek kafelków i pod.

remont-wyrownywaniescian.jpg


Gdy wszystko zostało oklejone, nastąpiły ostatnie poprawki, odmierzanie, przymierzanie, obliczanie ...

remont-robert.jpg


Potem jeszcze warstwa tynku Rotband, który zawiera włókna polimerowe, co nadaje mu elastyczność i dobrą przyczepność. Głaskanie, wygładzanie, wyrównywanie ścian i sufitu trwało tak długo, że zapadł mrok i fotki się nie udały :) Ale uwierzcie mi na słowo, zaczyna robić się równo :)

Korytarz też trochę się zmienił po wstawieniu nowych drzwi.
remont-drzwi-piwnica.jpg


Jeszcze tylko czeka nas szpachlowanie i pomalowanie ścian, a potem lifting schodów i wymiana paneli na podłodze :) Jednym słowem do końca roku nudzić się nie będziemy :happy:
Za tę wiadomość podziękował(a): dala, zeberka363

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 05 Lis 2016 18:24 #509414

  • ekmir
  • ekmir's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 571
  • Otrzymane dziękuję: 326
Tynk a włóknami polimerowymi jak najbardziej OK. Na łączenia płyt warto zastosować taśmy. Ja stosowałem TUFF Tape. Polecił mi ją dobry fachowiec od zabudowy gipsowo - kartonowej i gipsowania/malowania. Naprawdę zdają egzamin - żadnych pęknięć. Mogę je polecić bo sprawdzone na mojej budowie :)
"Nie trzeba kłaniać się okolicznościom,
A prawdom kazać, by za drzwiami stały ..."
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 10 Gru 2016 19:47 #513757

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Parę weekendów zabawy i sufit w kuchni gotowy do malowania :) Przy okazji wyrównane zostało też wejście do kuchni, które było wykuwane i przemurowywane.

remont-sufit-w-kuchni.jpg


Odnowione też zostały ściany na korytarzu, znikła stara farba olejna, wyrównane zostały kąty przy wejściach, trochę zniwelowana została falista linia sufitu :)

remont-korytarz.jpg


Udało się też powiększyć wejście do piwnicy, dzięki skośnym drzwiom nie trzeba się przeciskać w niskim skłonie.

remont-drzwi-do-piwnicy.jpg


Poza tym dopadła mnie chyba dobra zmiana :placze: Ledwo uchwalono zmianę wieku emerytalnego, moja dyrekcja obwieściła mi, że będę musiała odejść na wieczny urlop. I jakoś mnie taka nowina nie bardzo cieszy, pomijając fakt, że poczułam się bardzo staro i niepotrzebnie, to naliczona emeryturka wygląda cieniutko, bardzo cieniutko, niemal jak nić pajęcza :crazy:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia352

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 10 Gru 2016 20:44 #513763

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Na Remontowie zmiany że aż miło popatrzeć, choć roboty przy tym w byki. Ale jak to wszystko będzie już porobione, to dopiero będzie widok! Brawa dla Ciebie Alinko i dla twojego małża. :) :bravo: :bravo: :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 10 Gru 2016 21:13 #513777

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
coraz więcej roboty za Wami :)
emerytura nie jest taka znowu zła-będzie więcej czasu na remont i kwiatki ;)
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 10 Gru 2016 21:38 #513786

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Czasu może i będzie więcej, ale chudziutka emeryturka i brak obowiązków mnie przerażają :jeez:

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 10 Gru 2016 23:19 #513814

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1191
  • Otrzymane dziękuję: 2300
Alinko, głowa do góry! Masz jeszcze trochę czasu.
Ustawa wejdzie w życie dopiero od października 2017 r.
Ja jestem na emeryturze od 2,5 miesiąca, ale nikt mnie nie "wypychał" tylko sama zdecydowałam o tym rok wcześniej.
O obowiązki się nie martw- same się znajdą. Mam tak czas wypełniony, że nie wiem kiedy dzień minął.
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 11 Gru 2016 18:16 #513875

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Alinko, Małgosia ma rację - natura nie znosi próżni, więc z pewnością obowiązki same Cię znajdą ;)
U mnie to był ogród, potem praca charytatywna, teraz doszła jeszcze wnusia :hearts:
A do cienkiej emeryturki może dasz radę jakoś dorobić? N.p korepetycje?
Pozdrawiam serdecznie :bye:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 11 Gru 2016 22:04 #513945

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1191
  • Otrzymane dziękuję: 2300
A jako że jestem "sowa" i lubię długo wieczorami siedzieć, to teraz nie muszę się przejmować, że pójdę do pracy niewyspana. Mogę iść spać po północy i spać do ósmej albo i dłużej. :happy4:
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 11 Gru 2016 22:16 #513946

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Małgosiu, ja mam gorzej :) W 3/4 mam geny wampira :happy: Gdy mogę chodzę spać po 4 lub później a wstaję koło południa lub odrobinę po :happy:

Na emeryturze mogę mieć kłopot z zakupami, bo nie dam rady wstać tak wcześnie, przed zamknięciem sklepu :happy: :happy:

Powoli zaczynam się jednak przygotowywać, założyłam folder z wzorami na druty i drugi na szydełko i zbieram :) Będą jak znalazł na zapełnienie 24 godzin wolnego do końca życia :happy:

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 12 Gru 2016 01:34 #513953

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1191
  • Otrzymane dziękuję: 2300
Ja bardzo lubię czytać książki, mam pokaźną biblioteczkę w domu i zapisałam się też do gminnej biblioteki z nadzieją, że nareszcie będę mogła czytać. Nic z tego, przez te dwa miesiące nie przeczytałam żadnej książki. :placze:
Za to siedzę teraz nad rozliczeniem projektu z pewnego stowarzyszenia, no cóż , robota lubi głupich.
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 12 Gru 2016 01:52 #513954

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Książki do czytania 'na emeryturze' mam poodkładane na półkach :) Całe życie mnóstwo czytałam, trochę musiałam odpuścić, gdy trzeba było zajmować się dzieciakami, więc odkładałam na później, a teraz mam kłopot, litery mi się zlewają, gdy dojadę do końca akapitu, tracę orientację, co było na początku :happy: Doszłam już niestety do kresu szkieł, lepszych już nie ma :jeez: To jeszcze jeden z uroków starości :happy:

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 13 Gru 2016 00:10 #514052

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1191
  • Otrzymane dziękuję: 2300
Jaka starość Alinko. :supr:
Życie zaczyna się na emeryturze.
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 08 Sty 2017 23:02 #516985

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Powoli z pyłów cementu zaczęła wyłaniać się kuchnia :) Wybraliśmy na ściany białe matowe kafelki, a na podłogę o kolorze i fakturze naturalnego, lekko postarzanego drewna. Meble z kolei są z odzysku :)

Teraz trochę zabawy mąż ma jeszcze przy szafkach, gdyż trzeba je odrobinę dopasować, tu przyciąć, tam wyciąć, aby się zmieściły między ścianą a lodówką i między lodówką a sufitem :happy: Chcemy maksymalnie wykorzystać wszystkie szafki, które dostaliśmy :) Trzeba będzie jeszcze dopasować większy blat, zainstalować kontakty, kuchenkę....

kuchnia-1.jpg


W nocy spadło kilka centymetrów śniegu i litościwie otuliło przed mrozem kilka trawek :)

trawa-snieg.jpg


trawa-snieg-2.jpg

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 09 Sty 2017 08:02 #516994

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Zupełnie nie to samo, ale fajowo i przytulnie się zaczyna robić. :) A jak już wszystko będzie porobione i czasu na emeryturce więcej, to i przyjemnie będzie usiąść wieczorkiem przy ciepluśkiej herbatce z miodkiem i cytryną czytając ciekawą książkę w domowym zaciszu. Będziesz wtedy miała mega dużo czasu na przesadzanie, zasadzanie, planowanie ścieżek i rabatek na swoich metrach ogrodowego edenu. :) Powodzenia w dalszych pracach, Alinko. :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.262 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum