TEMAT: Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 17 Sie 2014 11:19 #292235

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Edytko! Faktycznie mnóstwo się tego nazbierało, a przy tym przez te 2 lata - rozrosło :woohoo: Jak sadziłam nie umiałam sobie tego wyobrazić i ... doczekać. ALe okazało się, że wbrew pozorom - wszystko rośnie całkiem szybko, tylko jak się na to patrzy codziennie - trudno to dostrzec. Po weekendzie wzbogaciłam się o 4 nowe jeżówki, floksa i malinotruskawkę :dance:

Moja wyhodowana z nasion iskja chińska :D

[/url
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 17 Sie 2014 14:21 #292258

  • Jonatanka
  • Jonatanka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 170
  • Otrzymane dziękuję: 257
Bo ze wspomnieniami jest tak, że one wciąż w nas żyją… I chociaż wiem, że najbardziej bolą wspomnienia… nie te najgorsze, a te najlepsze, bo myśląc o nich, wiesz, że już nigdy się nie powtórzą…Takie bańki kojarzą mi się z miłymi starymi czasami.Ogród wypieszczony, zadbany i godny pozazdroszczenia.
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 17 Sie 2014 21:42 #292389

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Jonatanko! Niekiedy mi smutno, że tamte czasy nie wrócą. Ale przecież czeka nas jeszcze tak wiele miłych chwil... Dziękuję za miłe słowa :kiss3:

Rudbekia Cherry Brandy



A ja na koniec dnia stawiam ciasteczko :D

Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 17 Sie 2014 22:03 #292398

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Piękne ciapeczki ma Twoja iskja. To roślinka ogrodowa, czy domowa?
Chyba robiłyśmy to samo ciasto ;) Kruche z pianką z białek? Twoje wygląda pysznie :)
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 19 Sie 2014 09:43 #292684

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Aniu :bye:
Ale piękna te rudbekia bordowa,ślicza.Aczy z niej zbiera się nasionka??
Klonik śliczny,jakoś nigdy ich nie kupowałam ,nie sadziłam,,, :(
Hibiskus piękny mam pobodny w kuchni,kwitnie jak szalony już kilka miesięcy non- stop. :)
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 20 Sie 2014 18:21 #292942

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Taki mój los, że ostatnio ciągle mam tyły :oops: Wstyd mi, ale przynajmniej pokażę Wam, co tam nowego u mnie w ogrodzie. Może znowu Was przebłagam...

Z lotu ptaka. Myłam okna i była okazja zrobienia kilku zdjęć ogródka przed domem.











W długi weekend odwiedziła mnie moja forumową siostra Kasia (Kubasia). Było ciasto na tę okazję



Oczywiście musiałam jej także pokazać kilka fajnych szkółek, w których nie wyszłyśmy z pustymi rękami :happy3:

Stałam się szczęśliwą posiadaczką 4 nowych jeżówek

Liliput



Tangerine Dream



Virgin



Avalanche



A szkółce Kapiasa dokupiłam kolejną ozdobę do ogrodu - coś w rodzaju huśtawki. Gdy wieje wiatr biedronki szaleją :dance:





A w ogrodzie? Zakwitłą kolejna lilia. Miała być inna, więc jest bezimienna. Ale pięknie pachnie, więc jej wybaczyłam...



Mój nowy zawilec "Honorine Jobert"



Wreszcie zakwitł clematis tangucki McKenzi. Dwa lata temu kupiłam 3 sztuki. Zaraz na początku mój 'kosiarz' skutecznie wyeliminował jednego. Pozostałe dwa rosły ładnie, ale za nic nie chciały kwitnąć. Zmieniłam im zatem miejscówkę. To był strzał w '10' :D Może nie ma się czym chwalić, bo innym kwitną jak szalone i się sieją, ale ja bardzo się cieszę.



Kwitnie datura



i moja ulubiona Purple Haze. Kupiłam ja kilka tygodni temu, a już zdążyła ładnie się rozrosnąć i powtórnie zakwitnąć



A na liliowcach pojawiły się pojedyncze kleiki



Zakwitł pierwszy z marcinków :D



Kwitną rozchodniki. W zeszłym roku dokupiłam nowe odmiany, stąd moja radość.









Co prawda nie gruszki na wierzbie, bo tylko floks w wierzbie



i zwinka w cyprysiku groszkowym



A na koniec widok, jaki mam zaraz po wyjściu z domu :hearts:



:bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 20 Sie 2014 19:51 #292966

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Ostatnie ujęcie wejściówko - wyjściówkowe dech zapiera, patrzę i patrzę... napatrzeć się nie mogę,
coś pięknego... :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
a ja tyle lat pracuję nad swoim przedogródkiem i nici mi z tego wychodzą :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 23 Sie 2014 10:49 #293642

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Pogoda jakoś ostatnio nas nie rozpieszcza: temperatury w najlepszym razie październikowe, a i słonko nie jest częstym gościem. Ale ciągle znajduje w ogrodzie coś nowego, więc stanowczo to nie jesień
Nie i koniec. Za wcześnie. U nas większość lata było mocno deszczowo i nie udało mi się nacieszyć ogrodem, więc teraz stanowczo żądam ciepłej i słonecznej jesieni
Oby to coś dało...

Zatem nowości :D

Zakwitła kobea. Siana nieco później zdążyła. Na razie biała, ale i fioletowa dzielnie się pnie po płocie, więc tylko czekać...














Kwitnie także tygrysówka. Dobrze, że ą zauważyłam, bo schowała się w liściach sąsiedniej dalii. A że kwitnie tylko jeden dzień trzeba na prawdę mieć refleks



Zakwitł także powojnik bylinowy Praecox od pewnej forumki. U niej rósł przed ogrodzeniem i gdy przerabiała ten fragment zapragnęła się go pozbyć. Wykopywany był dość brutalnie, bo korzenie okazały się ogromne
i miałyśmy obawy, czy coś z niego będzie. Jak widać niepotrzebnie...



Przyszedł czas także na pierwszą chryzantemę. Niestety nie pamiętam odmiany, bo mi się pomieszały :(





Kolejna lilia



Powtarzają

Garden of Roses. Kupiłam ją po tym, jak zobaczyłam ją u forumowym ogrodzie. Kocham ta różę i nie żałuje zakupu!



Ritausma także od forumki. Była malusieńka tak, że posadziłam ją w tymczasowym miejscu. Jesienią czeka ją przeprowadzka, bo to duża róża. Już sporo urosła i bardzo ładnie kwitnie.



oraz kilka tygodni u mnie - Bright as a Button



i nie mogę się opanować - Purple Haze




A tego się nie spodziewałam



Kupiłam sobie także nową jeżówkę Kim's Knee High





Mróweczko! Nie myśl, że obsadzenie ścieżki było jakieś zaplanowane. Dostałam trochę roślin od koleżanki, a że wówczas ogród w 99,99% nie nadawał się do sadzenia, to poszłam na łatwiznę i posadziłam je wzdłuż świeżo ułożonego bruku. Są tam dodatkowo iglaczki ze stroików świątecznych od mojej bratowej. Posadziłam m.in. zawilce japońskie, które myślałam, że są znacznie niższe. Jak urosły, chciałam je przesadzić, ale ta ich zwiewność w tym miejscu zaczęła mi się podobać. Potem oczywiście były pewne zmiany, jak np. przesadzenie host z patelni (to południowa strona), a w ich miejsce wsadzenie 4 krzaczków Avalonu, ale w większości zostało tak na "chybił trafił". Chyba mam po prostu szczęście i rękę do improwizacji, bo i mnie się podoba. Lubię siadać na schodku ganku i patrzeć właśnie w stronę bramki. To zreszą punkt obserwacyjny, gdzie obmyślam kolejne zmiany...

Miłego weekendu :lol: Oby nie padało :evil:

Ostatnio zmieniany: 23 Sie 2014 10:51 przez Sweety.
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 24 Sie 2014 21:28 #294045

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Niestety nie spełniło się :cry3:
Wweekend minął stanowczo za szybko :( Sobota była całkiem ładna i udało mi się porobić trochę porządków nie tylko w domu, ale i w ogrodzie. Wieczorem niestety znowu lunęło i padało do dzisiejszego popołudnia. Gdy się więc po południu nieco się przejaśniło, skrzętnie wykorzystałam ten fakt na spacer z moim ukochanym futrzakiem i ... zdjęcia :D

Ostatni liliowiec :hearts: Na kolejne trzeba będzie czekać niemal rok.



Różanie :D

New Dawn



Kronenberg





Ingrid Bergman



Watykan



Lavender Ice



Twiggy Rose



Chopin



Rhapsody in Blue



Daliowo :D









Dzięgiel ozdobny - tegoroczne odkrycie :dance:





I takie tam...























I floks z nowych nabytków "Purple Kiss"



Oby tydzień okazał się słoneczny i SUCHY :mad2: Czego Wam i sobie życzę. No chyba, że ktoś marzy o deszczu...
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 25 Sie 2014 07:48 #294108

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Ja zdecydowanie o deszczu nie marzę ... też mi wczoraj podlewało cały dzień. Ale to dobrze, bo jak w sobotę kopałam w ogródku, to było sucho strasznie.
Dziś dzień zapowiada się słoneczny :dance: , zaraz spadam do ogrodu :silly: .

Aniu przepiękne te widoczki z pięterka :hearts: , choć i pozostałe zdjęcia super!
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 25 Sie 2014 08:05 #294113

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Tak, Aniu - weekend minął stanowczo za szybko; jak każdy poprzedni i kolejny zresztą :think:
Szkoda, bo człowiek jakoś rozpaczliwie odpoczynku potrzebuje, a tu zwyczajnie nie ma jak i nie ma kiedy.
Śliczne roślinki. Te leciutko fioletowe, zwiewne, przy wejściu, to co?
Może pisałaś, ale nie mogę odnaleźć, a bardzo mi się podobają...

Dobrego nowego tygodnia!
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 29 Sie 2014 18:38 #295423

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Dwa pogodne dni zdecydowanie trzeba było poświęcić na prace w ogrodzie :dance:
Jako, ze sierpień jest najlepszych miesiącem na odmładzanie karp irysów i ich przesadzania postanowiłam coś zrobić z moim szpalerem, umiejscowionym przed tarasem. Posadzenie tych kwiatów w trawie okazało się fatalnym błędem, bo plewienie szpaleru było ciężka pracą. Poza tym irysy o tej porze roku nie wyglądają dobrze. A chyba zgodzicie się ze mną, że miejsce przed tarasem jest na tyle newralgiczne, że o każdej porze roku musi wyglądać reprezentacyjnie, a przynajmniej - estetycznie. Irysy po podziale częściowo zostały posadzone na rabacie bylinowej, a reszta - zasili forumowe ogrody. Długo myślałam nad tym, co posadzić w zamian za irysy. A jako, że miałam świetne doświadczenia z żurawkami na rabacie żwirowej, zdecydowałam się na żwir, a żurawki m.in. Paprica, Cajun Fire, Shanghaj, Silvana i Aphrodite uzupełniłam trawkami: Red Baronem i stipą arundinaceą Sirocco. Dodatkowo posadziłam tam też Cymbalarię Snow Wave, by pięknie porastała kamyczki.

Dwa dni pracy i efekt jest taki:























Jeszcze brzegi ładnie porosną trawą i moim zdaniem ten zakątek zyskał ;:333

A z nowości ;) Dom zasilił 94 latek - zegar kominkowy marki Kienzle :hearts:



Padam, więc ciąg dalszy nastąpi, ale nie dziś :sick:
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 29 Sie 2014 19:23 #295431

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Aniu, efekt fantastyczny :bravo: Twoja kamienna rabata ogromnie mi się podoba.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 29 Sie 2014 19:56 #295440

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Aniu to co wyczarowałaś wygląda rewelacyjnie - brawo! Świetny pomysł z tymi kamykami, zwłaszcza, że obok jest to ciurkadełko.
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 29 Sie 2014 21:28 #295487

  • Roma
  • Roma's Avatar
Jestem pod wrażeniem :eek3: Pięknie i elegancko.Psina zwieńcza dzieło :bravo:
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 31 Sie 2014 11:36 #295860

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Aniu :bye:
Pięknie się prezetuje ogród z góry, wszystko wymuskane, kwitnące roślinki nadają ogrodowi kolorki i czarujący wygląd :bravo: :bravo:
Jeżóweczki śliczne, Tangerine Dream bardzo mi sie spodobała :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 31 Sie 2014 11:41 #295864

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Pięknie Ci wyszła przy tarasowa rabatka :hearts: A na obfite rozrastanie się i kwitnienie (kwiatuszki ma urocze) cymbalarii możesz liczyć ;) Moja-zwykła-rozsiewa się wszędzie, ale jest łatwa w opanowaniu. Może odmianowa jest bardziej kompaktowa ;)
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 31 Sie 2014 17:22 #295942

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Aniu- jestem zachwycona rabatą przy tarasie! Pięknie to wyczarowałaś- miejsce eleganckie, subtelnie zaplanowane. Pomysł z wysypaniem całej rabaty rewelacyjny- super komponuje się z kulkową fontanną. Efekt jest zachwycający!! :woohoo:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.480 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum