TEMAT: Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 31 Sie 2014 19:53 #296018

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Aniu, musiałam sięgnąć kilka stron wstecz zeby dokładnie obejrzeć tą rabatę przy tarasie przed rewolucją, ale znalazłam :lol:
Zmiana jest radykalna i ja też jestem zdania, że zdecydowanie in plus :bravo: Uporządkowanie i estetycznie, a granitowe kule zyskały ładną oprawę i są bardziej widoczne, super!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 31 Sie 2014 19:57 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 01 Wrz 2014 06:57 #296170

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Aneczko w ogrodzie masz cudnie .Dużo roślin Ci przybyło i się rozrosło .Ogród dojrzewa ,a im starszy ,tym piękniejszy .Podziwiam Twoje roślinne zbiory ,różyczki i jeżówki i innych moc .
Bardzo mi się podobał ostatni spacer :bravo: :bravo: :bravo:
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 07 Wrz 2014 20:18 #297391

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Aniu, już 7-y września - dawno nie było opowieści z Twojego ogrodu okraszonych pięknymi zdjęciami.
Zaspokoisz naszą ciekawość? :)
Pozdrawiam gorąco,
A
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 08 Wrz 2014 15:32 #297588

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Zapewne zauważyliście, że gdzieś mnie wcięło :whistle: To 'gdzieś' to dokładnie kuchnia i słoiki. Zamykam lato w słoiki, by potem z radością sięgać po nie w zimie. Potem natomiast na zewnątrz zrobiło się pięknie, więc przyszła pora na nadrabianie zaległości w ogrodzie. Posadziłam m.in. liliowce, które w donicach czekały na to od kilku tygodni. Po drodze natomiast spotkałam się z Małgosią (małgocha1960) i Jagódką (Jagodka) Z FO :D I po raz kolejny przekonałam się, że na forum można spotkać bratnie dusze. To wszystko sprawiło jednak, że po raz kolejny mam zaległości :unsure: Wstyd mi :oops: Ale co mogę zrobić? To co zawsze ;) Uraczę Was zdjęciami.

Ewo (majowa), Dorotko (dorciaj), Aguniu (Aguniada), Romo, Edytko (eda_s), Kasiu (Robaczek), Ewo (Nowinka), Moniko (Monika-Sz), Aniu (anabuko1)! Dziękuję Wam za pochwały :kiss3: Przyznam się, że i mnie efekt bardzo się podoba. Ładnie wyeksponowane są pozostałe rabaty, a i ta wprowadza w ten zakątek spokój i uporządkowanie, co bardzo lubię. Irysów się oczywiście nie pozbywam, bo to moje ukochane kwiaty. Będą jednak wkomponowane w rabaty bylinowe, by po okresie kwitnienia tak nie drażnić oczu. Przyznam, że wykopywanie, dzielenie i porządkowanie irysów to ciężka praca i późniejsze zrobienie porządku, a następnie nowej rabaty - kosztowało mnie wiele sił. Liczy się jednak efekt. To niesamowita satysfakcja zrobić coś własnymi rękoma i jeszcze zostać pochwalonym :dance: Co dziwne, kiedyś rabaty żwirowe wręcz mi się nie podobały. Najwyraźniej ewolucja ciągle trwa :rotfl1:

Nieco ją jeszcze poprawiłam. Wcześniej ciurkadełko wydzielone było dużymi kamieniami. Było to uzasadnione irysowym i liliowcowej sąsiedztwem. Po tym jak rabata w całości stała się żwirowa ta 'granica' stała się sztuczna i niepotrzebna. Nieco 'przemeblowałam' kamienie i teraz wygląda to tak



Dziś bohaterem dnia jest dzięgiel ozdobny . Kto chce przyciągnąć do ogrodu owady powinien go sobie zdecydowanie posadzić. Świetnie pasuje do wiejskiego ogrodu, ale i w innych nie będzie raził. Przyznam przy tym, że roślina jest także bardzo efektowna. Tego jednak, że owady będą się tak do niej lepić nie wiedziałam. Czegoś podobnego wcześniej bowiem nie widziałam.









I tak jest na każdym baldaszku :happy3:

Jak co roku o tej porze kwitną także pojedyncze sasanki



I ja doczekałam się kwitnienia pierwszych zimowitów. Przyznam, że pięknie się rozrastają, bo z jednej cebulki w ciągu półtora roku zrobiła się spora kępka. Nie będę używać słowa na 'j', bo mamy LATO. Ten zimowit jest najwyraźniej zwyczajnie wyrywny.





Jako, że kuszą odmianami w ogrodniczych - kupiłam kilka nowych wrzosów. Do koszyka (potem trafią do gruntu)



I na rabatę za domem, którą znowu nieco powiększyłam ;)



Te kupiłam u Kapiasa

Mam także nowe jeżówki :D

Butterfly Kisses



Julia



Orange Passion



Wypieliłam kawałek rabaty wzdłuż chodnika do domu i zrobiło się miejsce :happy4:

Jakiś czas temu w LM kupiłam trzykrotkę wirginijską. Miała być fioletowa. Jak zakwitła okazało się, że są trzy różne. Fajna niespodzianka, nie?







A domu zakwitł Zygopelatum. Dostałam go od Kasi (Kubasia), z FO, która jak oświadczyła - nie dogaduje się ze storczykowatymi. Postawiłam na parapet, a po 2 miesiącach :hearts:





A na koniec motylek :wit Postaram się poprawić :bye:

Ostatnio zmieniany: 08 Wrz 2014 15:43 przez Sweety.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 08 Wrz 2014 15:46 #297591

  • variegata
  • variegata's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Otrzymane dziękuję: 31
Metamorfoza rabaty przy tarasie cudna! Bardzo ładnie to wygląda i z pewnością zyskało "ciurkadełko", które jest teraz dobrze wyeksponowane. Brawo Aniu, bo naprawdę się napracowałaś.
Dzięgiel ozdobny to dla mnie nowość, ale już widzę, że chyba będzie u mnie gościem ze względu na to, że lubią go owady. Cudnie to uchwyciłaś na zdjęciach :)
Odnośnie irysów, to tez właśnie za chwilkę będę dzieliła swoje i upychała na rabaty pomiędzy krzakami, bo tak jak Ty stwierdziłam, ze miłość miłością, ale nie muszą rosnąc na widoku ;) Też mam do nich słabość, ale faktycznie rosnące w miejscu najbardziej widocznym nie są cały sezon atrakcyjne.
Dom i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta - pasja i miłość.
Tak, lubię koty ;)
Magda

Ogród piaskowy w Zakolu Wisły
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 08 Wrz 2014 16:19 #297599

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Madziu! Długo musiałam, jak zmienić tę rabatę, po tym jak trafiło tam ciurkadełko. Potem przypomniałam sobie o żwirowej rabacie z zeszłego roku, na której wyjątkowo ładnie rosną żurawki. Dodałam do tego trawy, o których ostatnio tak wiele się mówiło u Aguni (Aguniady) i to był strzał w '10'. Dopóki jednak nie miałam pomysłu, nie brałam się za prace, bo ja lubię zrobić coś od początku do końca. Irysy kocham i nie przestanę, ale sadzenie ich na monotematycznej rabacie i w trawie to był kosmiczny błąd. Nie dość, że plewienie kosztowało mnie kupę regularnej pracy, to i tak nie wyglądało to za ładnie. A tak kępki irysków schowają się miedzy bylinami. A w okresie kwitnienia będę ładnie wyeksponowane, bo byliny wówczas ledwo ruszają. Słowem, upiekłam dwie pieczenie przy jednym ogniu. No i średnio :whistle: ładne liście irysów nie zasłaniają rabat, które są w tej części ogrodu przed tarasem.
Strasznie dawno Cię nie było :kiss3: Mam nadzieję, że nie będziesz już znikać. A ja biegnę zobaczyć, czy zamieściłaś zdjęcie Twojego motylego wzgórza :D

Dla Ciebie floks 'Europa'. Floksy to moja kolejna miłość i one bardzo lubiane są przez owady

Ostatnio zmieniany: 08 Wrz 2014 16:20 przez Sweety.
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 08 Wrz 2014 22:57 #297717

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Czytam z uwagą Waszą wymianę doświadczeń nt irysów i cieszę się, że przypadkowo chyba posadziłam je nieźle.. Będzie je widać wiosną, a w sezonie schowają się za listkami liliowców oraz czymś, co tam będzie rosło obok, ale jeszcze nie wiem, co :happy3:

W sumie myślałam, że szalbaste liście irysów są ozdobą cały sezon.. :think: skoro jednak nie- to zostawię je schowane tam, gdzie posadziłam.
I z tego miejsca, Aniu, chciałam podkreślić, że wyjątkowo nie będzie przesadzania. Chyba.. :whistle: :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 09 Wrz 2014 00:45 #297729

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzięgiel podoba mi się Aniu, nawet bardzo! Rajd la pszczół :woohoo:
To spora bylinka, prawda? Raczej nie znajdę na nią miejsca, ale będę podglądać u Ciebie :wink4:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 09 Wrz 2014 20:04 #297923

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
To jeszcze mała sesja kwitnącego Zygopelatum :hearts:















I inne kwitnące obecnie storczyki :D









:bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 09 Wrz 2014 20:27 #297932

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Aniu ,jak widać rośliny pokojowe też Cię bardzo lubią :)

Dzięgiel kupiłaś sadzonkę czy siałaś? Znalazłam w neciku nasiona i ciekawa jestem jak ze wschodami.
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 09 Wrz 2014 20:34 #297935

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Ewo!Lubią, szczególnie storczyki i anturia. Dzięgiel ozdobny kupiłam jako sadzonkę na all u Peonia4 na 10 zł :D Zdecydowanie było warto :dance:

Dalia 'Marika'

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): terlica

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 10 Wrz 2014 18:59 #298092

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
A teraz nowe zdjęcia Cieplutkie :silly: Dzisiejsze :happy3:

Róże

Sweet Pretty



Eden Rose



Purple Haze



Stephanie Baronin zu Guttenberg



New Dawn



Coral Palace



Alladin Palace



NN



Munstead Wood



Hortensje

Vanille Fraise



Diamant Rouge



Twinky Winky



Ogrodowa NN



Daliowo

















Balkonowo















I takie tam :D



























Będą nasiona dzięgiela :dance:



:bye:
Ostatnio zmieniany: 10 Wrz 2014 19:00 przez Sweety.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 10 Wrz 2014 19:30 #298100

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Aniu :bye:
Nie wiem co podziwiać,najbardziej, wszystko tak pienie zaprenumerowałaś :bravo: :bravo:
Róże cudne ,mój Munstead Wood cosik zachorował :angry:
Dalijki śliczne.
Jeżówki również śliczne, ja też mam bzika na ich punkcie, właśnie wczoraj kupiłam 3,a miałam kupować dopiero na wiosnę :happy2:
Do hortensji też mam słabość, :hearts: masz ładne odmiany , ja już z nimi muszę przystopować,bo miejsca na nie brak, :(
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 18 Wrz 2014 22:18 #299802

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Aniu jestem w szoku oglądają Twoją przytarasową rabatę
Jak tam pusto :whistle:
Czyżby i Tobie udzielił się ten przesyt rabatowy?
Raczej nie, ale rabata wyszła ślicznie :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 22 Wrz 2014 19:54 #300745

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Dawno mnie tu nie było. Zatem na początek w ramach przeprosin cudna Munstead Wood w kroplach rosy :hearts:







Ogród niestety wyraźnie wskazuje, że mamy jesień. Pogoda nas ostatnio nie rozpieszczała. Sierpień u nas w górach był zimy i ulewny. A dziś po południu za oknem było raptem 8 stopni, a w ogrodzie - mokro i ślisko. Liczę jednak, że październik będzie ciepły i słoneczny. Zdecydowanie należy nam się prawdziwa złota, ciepła i słoneczna polska jesień :D

Wrzesień był dla mnie niezwykle pracowity. Wyprawiłam m.in. moje jedyne dziecię na studia. Ja sama tu, dziecię 200km ode mnie, a eM w zielonej Irlandii. Taki los :( Nie będę jednak narzekać, bo życie i tak mnie rozpieszcza. I każdego dnia zamierzam uśmiechem dziękować za to, co mam. Moje życie nie jest doskonałe, ale wielu chciałoby być na moim miejscu.

Zatem mimo natłoku zajęć, znalazłam czas na wycieczkę do Berlina i Poczdamu. Zorganizowana przez Komisje Socjalną, którą kieruje, była niejako wyjazdem służbowym ;) Niemcy przywitały nas ciepłą, choć okresami mokrą aurą. Słonka nam poskąpiono.

Po 28 latach Berlin okazał się być mocno zmieniony. Byłam pod wrażeniem pracy, jaką dokonano po zburzeniu berlińskiego muru. Tu nowoczesność splata się z historią tak doskonale, że miasto tworzy harmonijną całość. Odkryciem była dla mnie również niezwykła dbałość Berlińczyków o zieleń.







Zieleń na dachach



A w dole gra kataryniarz



W niczym nie ustępuje mu Poczdam. Małe, klimatyczne miasteczko





i ogrody wokół pałacu Sanssouci



i słynne winnice



z wplecionymi figowcami



Pałac Cecilienhof z tradycyjnymi rabatami



i nieco kontrowersyjną ;)



A w ogrodzie? Kwitną marcinki m.in. żółte. Choć nie zdawałam sobie sprawy, że je w ogóle mam :blink:



i białe. W zeszłym roku skarlone, w tym pokazały jakie są na prawdę.



Kwitną także pierwsze chryzantemy





Po kolejnej próbie udało mi się utrzymać goryczki :dance:





A trawy pokazały swoje kłoski





Oczywiście to nie wszystkie...

Na całego zakwitły także zimowity









Kwiatami obdarzył mnie wreszcie mieczyk abisyński. W zeszłym roku miał tylko liście...









W moim ogrodzie nadal jest kolorowo.

Kwitną mniszki lekarskie



stokrotki



i prymulki



Zapraszam zatem :P

Ostatnio zmieniany: 22 Wrz 2014 20:21 przez Sweety.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia, anabuko1

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 24 Wrz 2014 09:32 #301133

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Aniu dziękuję za oprowadzenie zielonymi uliczkami Berlina i Poczdamu.
W ogrodzie widzę wiele jeszcze się dzieje, to dobrze, im dłużej będzie kolorowo tym dobry nastrój dłużej się utrzyma, niech więc jeszcze długo kwitną rośliny. :wink4:

Co do "wyfruwania" dzieci w świat to taka kolej rzeczy niestety. My mamy trójkę dzieci, kiedy zdecydowaliśmy się na trzecie to myśleliśmy, że najmłodsze najdłużej z nami zostanie, a los tak zrządził, że pierwsza opuściła dom będąc jeszcze dzieckiem. Dziś to już prawie dorosła kobietka, zahartowana życiowo, odważna, odpowiedzialna... Dorosła szybciej niż jej rówieśnicy. To smutne jak nasze pociechy opuszczają dom, ale najważniejsze by były szczęśliwe i robiły w życiu to co lubią. Także głowa do góry. :)


Na prośbę właścicielki tematu wątek czasowo zamykam.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorka33


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.658 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum