TEMAT: Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 08 Lut 2015 21:24 #338654

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Ewcia, kolega mojego M. z pracy, ma jakiegoś Canona z obiektywem Sigma- nie pamiętam jaki, skarżył się, że ciemny. No w każdym bądź razie napalił się strasznie na jakiegoś nowego Nikona, co to megaszybko robi zdjęcia seryjne ( bo on ma Whippeta, ale wolniejszego od mojej Tośki :happy3: ) i wiem, że chce sobie kupić tego Nikona. Poproszę M. żeby zapytał czy nie chciałby pchnąć obiektywu w rozsądnej cenie ... i zapytam jaki to obiektyw- of kors.
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata


Zielone okna z estimeble.pl

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 08 Lut 2015 21:31 #338663

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Ewa, czy to Sigma Art (mam na mysli portretówkę)?
Ostatnio zmieniany: 08 Lut 2015 21:32 przez Aguniada.

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 08 Lut 2015 21:33 #338664

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Terlica, PW. :kiss3:

Aguniu, nie. To stałka canona.

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 08 Lut 2015 21:34 #338665

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Pięknie maluje... i to bokeh...

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 08 Lut 2015 21:37 #338669

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Aguś, jest absolutnie fantastyczna! :dance: Już nie mogę się doczekać kiedy ją wypróbuję w naturalnym świetle i w terenie.

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 08 Lut 2015 21:39 #338670

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Koniecznie rób zdjęcia, póki możesz... cudowne światło, naprawdę zrobiło na mnie wrażenie.
Ja mam w planach 50tkę 1.8 i szeroki kąt. Niestety, to mnie mocno zaboli, więc na razie robię czym mam ;-)
Czekam z niecierpliwością na Twoje zdjęcia!

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 08 Lut 2015 21:48 #338674

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Śledzę losy Ewy sadzącej róże w piasku, ja tez kiedyś porwałam się......a donice mam puste, z tej samej przyczyny....Wracam do lektury.....

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 08 Lut 2015 22:26 #338691

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Dziewczyny mówicie jakimś dziwnym językiem i nic nie rozumiem :sick: ale zdjęcia Ewo wyszły Ci fantastyczne :bravo: :bravo: :bravo:

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 09 Lut 2015 18:01 #338850

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Ja też nie rozumiem, ale zdjęcia Ewy uwielbiam od dawna i uważam, że Ona je robi swoją Osobą, a nie żadnym aparatem. Cudna jest taka, to i zdjęcia - jak widać! :hearts:

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 10 Lut 2015 22:22 #339350

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
MaGosiu, przeceniasz mnie ale ..... rób to dalej, bo doskonale Ci to wychodzi. :kiss3:
Budzisz się już z zimowego marazmu???

Majeczko, te zdjęcia to zasługa obiektywu i zgrabnego doboru kilku ustawień. Cieszę się, że Ci się spodobały.

Ewo - sieriko, dziękuję za poświęcony czas. Ja bywam u Ciebie ale jak do tej pory w roli skrytoczytacza podziwiającego cudny ogród z ukrycia. :tongue2: A donice dalej puste. :happy3:

Aguniu, ja też mam kilka optycznych marzeń ale bez realnej szansy na spełnienie. Tym bardziej doceniam możliwość popstrykania sobie z lepszymi szkiełkami. Jest szansa, że w sezonie również będę je miała do dyspozycji. :dance:

A teraz pomęczę Was troszkę moimi próbkami. W roli niezmordowanych modeli moje zegarki. :rotfl1:
Aktualnie testuję celność autofokusa przy różnych parametrach ustawień. Nie jest źle ale liczyłam na więcej. :silly:









Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 10 Lut 2015 22:25 #339353

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Duszę artysty czuć na odległość :)
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 10 Lut 2015 22:33 #339354

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Ewuniu, efektem jestem zachwycona. Mogę porównać do Sigmy Art, której malowanie widziałam kilkukrotnie.
Przepiękna aranżacja i uchwycenie momentu Twoim okiem.
Pierwsze dwa kadry z falą płynącego bokeh - fantastyczne.
Bardzo się cieszę, że będziesz miała częściej okazję wykorzystać ten obiektyw. W rękach tak wrażliwej osoby, efekty są mistrzowskie.
Bardzo przypominają mi Bokeh Painting Magdy Wasiczek.
Pięknie! :hearts:

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 14 Lut 2015 23:08 #340451

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Ewa, pięknie malujesz światłem tym nowym obiektywem..cudo.
Moje przymiarki do nowego obiektywu trwają, ale spuściłam z tonu i myślałam właśnie o stałce 50mm 1.8G Nikkora.
To chyba odpowiednik tego Canona? Robiłaś próby w plenerze? Ciekawa jestem co tam ustrzelilaś :woohoo:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 17 Lut 2015 09:04 #341082

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Już sobie wyobrażam wiosenno - letnie zdjęcia. Postanowiłam nie dawać się kompleksom, tylko dopisać do listy zakupów jakiąś lustrzankę cyfrową, ileż można zdjęcia komórką robić. Zatrzymałam się w fotografii na analogowym Canonie, który kurzy się niestety. Problem z wywoływaniem i koszt dość duży zważywszy, że film ma tylko 36 klatek. A jednak brakuje mi tego uczucia, gdy odbieraliśmy kopertę z odbitkami...
Ostatnio zmieniany: 17 Lut 2015 09:05 przez Flora.

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 17 Lut 2015 22:04 #341336

  • mewa
  • mewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 339
  • Otrzymane dziękuję: 209
I zaginęła Ewcia z aparatem w Borach ;)
Pozdrawiam, Ewa.

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 18 Lut 2015 08:28 #341378

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Puk, puk - co tam u Pani słychać?
:kiss3:

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 18 Lut 2015 11:26 #341419

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Znalazłam Cię ;)
Chyba muszę ze skrytoczytacza wejść w rolę posiadacza wątku... :)
Ewa

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 10 Mar 2015 20:05 #347597

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Jestem i żyję ale ta końcówka zimy tak mnie jakoś przygniotła, stłamsiła i skopała, że nie miałam na nic ochoty. Nawet zdjęć nie robiłam, bo w pomieszczeniach nie lubię, nie potrafię i nie chcę, a pogoda nie sprzyjała, no i z czasem krucho panie..... krucho.
Teraz to co innego. Termometr w ciągu dnia podskakuje do 15, słońce jakby jakieś odważniejsze i co raz mniej chowa się za chmurami, dni dłuższe, ptaszki świergolą, zielone się gramoli to i zaczyna się chcieć chcieć.
Póki co, każdą wolną chwilę spędzam w Piaskownicy porządkując pozimowe pobojowisko, bo w piątek wyjeżdżam na Śląsk i tydzień jak nic wypadnie z ogrodniczego kalendarza.

Wypada zatem ogłosić, że początek sezonu anno domini 2015 w Borach już rozpoczęty.

Jeszcze nic nie kwitnie, jeszcze zielonym po oczach nie daje ale jak grzebnąć paznokciem gdzieniegdzie to jakieś noski, pączki, kiełki w blokach startowych czekają na kolejną porcję promieni słonecznych i parę kropli wiosennego deszczu by ruszyć z kopyta i cieszyć swego ogrodnika, jakby wiedziały, że są największą nagrodą za ciężką orkę, przygięty kręgosłup, podrapane do krwi dłonie, czarne stopy i połamane paznokcie.

Meldunek z placu boju:
-Wygrabiłam i rozminowałam podwórko za domem
-wysprzątałam różane rabaty z liści i pobylinowych pozostałości
-przycięte powojniki
-róże przycięte i rozkopczykowane
-przycięte lawendy
-ścięte trawy

Róże przezimowały w stanie nienaruszonym. Nie miałam ani jednego zmarzniętego pędu. Właściwie to nie ma się co dziwić skoro tej zimy minimalna temp to -10 przez 2 dni.
Niestety, podpór i krat do róż nie mam nadal. :dry: Człowiek, który miał mi je wykonać nie pokazał się do dziś..... telefonów też nie odbiera. Jakoś trzeba sobie radzić, bo róże wielkie. Zakulkowałam zatem co się dało i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Poupinane w kuleczki są: Mrs. John Laing, Souvenir du doc. Jamain, Louise Odier, Constance Spry, Haendel i Alchymist.

Dr. Jamain


Mrs. John Laing


Miałam zrobić dzisiaj zdjęcie Alchymista ale czasu nie starczyło. Już wygląda imponująco.

Plany na sezon 2015
a) te realne
- Zagospodarować kupę kamienia, który już rok zalega pod płotem. Miały być ścieżki ale koncepcja się jeszcze nie wyklarowała.
- Zagospodarować i uatrakcyjnić przedpłocie. Planuję w tym miejscu zrobić kwitnącą rabatę. Święty czas powiedzieć chwastom STOP.

Mają tam rosnąć kocimiętki, szałwie, zawilce japońskie, przegorzany, mikołajki, jeżówki,rozchodniki okazałe, a po obu stronach furtki The Fairy.


b)co raz mniej realne
- rabata cienista (rhododendrony, azalie)
- żywopłot
- zagospodarowanie podwórka za domem

c) nierealne!!!
- wykończenie tarasu
- obsadzenie skrzyń na tarasie :happy3: ( Robię to już 3 lata, a one nadal puste...... choć nie do końca - czasem Berta się w jednej wyleguje :rotfl1: )

A teraz..... czekamy na prawdziwą, ciepłą, kwitnącą wiosnę.
Ostatnio zmieniany: 10 Mar 2015 20:06 przez constancja.
Za tę wiadomość podziękował(a): dodad, sd-a, Aguniada, Robaczek, chester633, sierika, VERA


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.507 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum