TEMAT: Majowy ogród

Majowy ogród 24 Sie 2014 21:47 #294055

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Monika, rozplenica jest trzeci sezon. Po tym jak jej poprzedniczka wymarzła posadziłam maleńką sadzonkę i zobacz co wyrosło :ohmy: Ale muszę przyznać, że u mnie rozplenice rosną doskonale, poprzednia też była gigantyczna.
Skrzypu do ogródka nie zapraszam, o nie ;) rośnie sobie za ogrodzeniem. Dość mam swojego na rabatach, którego próbuję się pozbyć z coraz większym powodzeniem. Ale wyglądał uroczo w słońcu i rosie poranka więc zasłużył na zdjęcie ;)
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona


Zielone okna z estimeble.pl

Majowy ogród 25 Sie 2014 08:43 #294120

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Iwonko witaj! Jestem nieodmiennie pod wrażeniem Twoich rozplenic :supr3: . Są niesamowite... :hearts:
Moja po trzech latach wypuściła dokładnie trzy kłosy... jeżeli nadal będzie tak "proporcjonalna", to tak imponujących kęp jak u Ciebie, po prostu nie dożyję :rotfl1: ...
Pozdrowienia :bye:

Majowy ogród 25 Sie 2014 13:51 #294169

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Witaj Iwonko
Ja również podziwiam Twoją rozplenicę, czy znasz jej odmianę, bo moja nie jest tak zwisająca tylko jej liście sterczą do góry.
Napisz w jaki sposób skutecznie pozbywasz się skrzypu, bo u mnie w ogródku też go pełno, ja wyrywam a on ciągle odrasta. Czy tylko go wyrywasz czy może stosujesz jakieś środki chemiczne?

Majowy ogród 25 Sie 2014 14:57 #294177

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Asiu, Iwonko sama jestem pod wrażeniem wielkości i obfitości kłosów. O ile sobie dobrze przypominam, ta ciemna to jest rozplenica Viridescens, a ta jaśniejsza niestety nie pamiętam.
Asiu, po trzech latach to faktycznie powinna dać z siebie więcej ;) chyba że masz jakiegoś maluszka little bunny, little honey....
Iwonko skrzyp usuwam systematycznie rękami, jest po jakimś czasie coraz słabszy. Dodatkowo te egz. które są daleko od roślin smaruję mieszanką Rundapa i Sterane.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Ostatnio zmieniany: 25 Sie 2014 14:59 przez majowa.

Majowy ogród 25 Sie 2014 16:32 #294208

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Iwonko ja ostatnio gdzieś czytałam że aby oprysk był bardziej skuteczny na skrzyp to przed opryskaniem, smarowaniem powinno się uszkodzić roślinę to wtedy lepiej zadziała, ja jeszcze nie próbowałam, narazie tak jak Ty usuwam ręcznie.

Majowy ogród 25 Sie 2014 19:38 #294259

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Iwonka, trawki naprawdę imponujące, a do tego te bajeczne zdjęcia... :hearts:
Jak na 3-latkę, rozplenica jest naprawdę niesamowita! Myślę, ze to nie tylko kwestia dobrej ziemii i drenażu, ale odpowiedniego nasłonecznienia z każdej strony..ma wymarzone warunki i to widać :)
Rabatki piękniejsze w oczach - za każdym razem gdy zaglądam, mam wrażenie ze wszystko bujniejsze, bardziej dorodne..ach, aż miło!
Drzewa też wspaniale, mam nadzieję, że dąb wyzdrowieje :hug:
Pozdrawiam serdecznie!
Ps. Dzięki za linki do sklepów, zajrzę wieczorem :kiss3:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Majowy ogród 26 Sie 2014 10:12 #294411

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Iwonko to może mieć sens, preparat szybciej dotrze do tkanek.
Kasiu miło Cię widzieć (czytać :) ) Dziękuję za miłe i bardzo budujące słowa.Uznanie jednej z moich "mistrzyń" cieszy podwójnie :kiss3: Myślę, że z dębem dam sobie radę, od wiosny profilaktycznie będę go chronić, powinno być ok. ja się tak łatwo nie poddaję ;)

Sesja Artemisa:







Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Ostatnio zmieniany: 26 Sie 2014 10:13 przez majowa.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, VERA

Majowy ogród 26 Sie 2014 10:16 #294413

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry!
Smętnie dziś, nieprawdaż?
Jednak sesja Artemisa zjawiskowa.
Udało się wczoraj wszystko posadzić?
Rozplenice robią fantastyczne wrażenie... moja trzyletnia kępa jeszcze aż tak bogata w kłosy nie jest, chociaż narzekać nie mogę.
Pozdrawiam Cię!

Majowy ogród 26 Sie 2014 10:20 #294417

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Witaj Agunia
smętnie, ale (nie bijcie mnie :P ) ja się cieszę z dzisiejszego drobnego deszczu. Posadziłam 15 wrzosów, 8 traw, 6 żurawek i małe podlewanko dobrze im zrobi.
dziękuję :kiss3:
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Majowy ogród 26 Sie 2014 10:23 #294418

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Chwilowy deszczyk - pewnie, że mógłby być.
Ale taki ogólnie smętny dzień to już mi się nie podoba - chodzę z nosem na kwintę, zwłaszcza, że choruję :(
Przydałoby się trochę optymistycznego słońca...
Fajnie, że wczorajszy dzień był tak produktywny!

Majowy ogród 27 Sie 2014 09:39 #294692

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Dzień dobry
Aguś, miałaś wczoraj rację, dziś już o niebo lepiej z pogodą i nastrojem. No i może nie wpadniemy w alkoholizm :whistle:
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Majowy ogród 27 Sie 2014 23:15 #294952

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Iwonko, miałem się nie odzywać ale zdjęcie rozplenicy wyrwało mnie z letargu :woohoo: :bravo: twoje już się kłoszą a moje dopiero się rozpędzają.... :think:
Za tę wiadomość podziękował(a): majowa

Majowy ogród 28 Sie 2014 10:02 #295034

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Witaj Pawle, rozpędzą się i Twoje, teraz jest ich czas :)

Wrzosy, zapowiedź nieuchronnej jesieni. Czy Wy też znacie przesąd, że bukiet z wrzosów w domu to łzy i nieszczęście?





Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Ostatnio zmieniany: 28 Sie 2014 10:03 przez majowa.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, VERA

Majowy ogród 28 Sie 2014 16:53 #295111

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Też lubię wrzosy ale tylko w ogródku albo w lesie. Do domu przyniosłam tylko raz bukiecik . Nic nie wiedziałam o przesądach . Mama się przeraziła i kazała mi natychmiast wyrzucić. Byłam wtedy nastolatką i zachowałam się odpowiednio do wieku . Uparłam się ,że bukiecik zostanie w domu. Nie upłynął miesiąc i zmarł mój tata. Dalej uważam,że to był zbieg okoliczności ale więcej nie kusiłam losu.
Za tę wiadomość podziękował(a): majowa

Majowy ogród 29 Sie 2014 10:02 #295333

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Ina, miałam podobną sytuację :hug: i od tego czasu wrzosy tylko w ogrodzie i lesie.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Majowy ogród 29 Sie 2014 11:31 #295354

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Nie znałam tego przesądu, ale dobrze wiedzieć ;) Niby człowiek nie wierzy w takie rzeczy, ale po co kusić licho... Więc mówicie, że w ogrodzie są bezpieczne..? To dobrze, bo kilka sztuk już do domu przytargałam :silly:

Majowy ogród 29 Sie 2014 11:34 #295357

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry!

Pogoda lepsza, to i nastrój zwyżkuje?
Przynajmniej na chwilę... oby znowu nie przyszła popołudniowa ulewa.

Przesądna nie jestem w najmniejszym stopniu, więc nie miałabym problemu z bukietem wrzosów na jadalnianym stole :)

Miłego weekendu!

Majowy ogród 29 Sie 2014 12:28 #295368

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Monisiu, nie miałam zamiaru straszyć, tak mi się tylko przypomniało, że babcia prosiła żebym nie przynosiła wrzosów do domu. Uszanowałam jej wolę i tak już zostało. Posadziłaś już swoje?
Aga cieplutko :) Mam skoszony trawnik, cięłam właśnie derenie i podcinałam żółte żywotniki. Aż się chce żyć, prawda?
W sumie to też nie jestem przesądna, raczej to takie domowe, babcine zwyczaje, których ciągle przestrzegam :happy: np. żeby nie szyć niczego na sobie, bo się "rozum zaszywa" :happy3: Moja babcia miała mnóstwo takich mądrości.... ;)
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.739 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum