TEMAT: Majowy ogród

Majowy ogród 02 Wrz 2014 21:21 #296557

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Iwonko- dzięki za fotkę liriope. Co prawda podglądałam, bo była dla Agnieszki :P ale miałąm Cię nawet prosić o wstawienie fotki w wolnej chwili.
Ostatnio w ogrodniczym widziałam sadzonki i też już kwitły. Bardzo mi się podoba ta bylina i jak tylko dorobię się rabaty w cieniu, to ona jest pierwsza na liście- już od roku :lol:

Jakie zmiany w ogrodzie! Patrząc na rabaty codziennie nie zauważamy tego- dopiero zdjęcia fantastycznie pokazują. Mi się wydaje, że niektóre krzewy zupełnie się nie zmieniają, po czym ze zdziwieniem oglądam zdjęcia starsze. Pieknie buszowato się u Ciebie robi :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): majowa


Zielone okna z estimeble.pl

Majowy ogród 04 Wrz 2014 15:01 #296914

  • bonia244
  • bonia244's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 41
  • Otrzymane dziękuję: 18
Iwona ależ Ci wszystko pięknie rośnie tfu, tfu.....
Ale jak może być inaczej kiedy Ty tak dbasz o roślinki i o całe swe otoczenie :)
jest cudnie.....

pozdrawiam :kiss3:
Za tę wiadomość podziękował(a): majowa

Majowy ogród 07 Wrz 2014 21:46 #297406

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Witam serdecznie,
mija piękny, słoneczny dzień, kolejny, który pozwolił cieszyć się każdą ciepłą chwilą. Chłonę je jak akumulatory prąd, niech tej energii starczy na jesienne i zimowe szarugi.
Zrobiłam sobie małe wrzosowisko, cieszę się z tej kolorowej plamy, która pewnie będzie się powiększać.
Ina zdjęcia najlepiej pokazują jak dużo się zmieniło. Jestem zaskoczona, że aż tak dużo :)
Monika Asia pisała, że liriope rośnie u niej w słońcu, więc może nie musisz czekać na cień ;) A co do zmian, które najlepiej widać na zdjęciach, Twoje ostatnie ujęcia rabat pokazują jak szybko zapełniają się puste rabaty. Ogromna zmiana :)
Bożenko dziękuję :kiss3:

A to moje nowe wrzosowisko







Zakwitł miskant Graziella





Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, VERA

Majowy ogród 07 Wrz 2014 22:13 #297425

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Iwonko- pogoda nas rozpieszcza w ostatnich dniach- ja liczę na dalszą jej łaskawość!

Piękne pędzelki na miskancie- ja z ogrodniczego też wyniosłam jedną sztuke. Nie wiem, po co- nie mam gdzie go posadzić, dopiero wiosną powstanie planowane dla niego miejsce.. Nie mogłam sie jednak oprzeć tym pędzelkom :silly:

Wrzosy pięknie lśnią w słońcu, jaki soczysty kolor tych na zbliżeniu :hearts: - ja w tym roku też wreszcie założyłam malutki kawałeczek wrzosowiska i obecnie to miejsce najbardziej mnie cieszy.

Robię sobie małe przyjemności, dosadzam jakieś drobiazgi i powoli rabaty się zapełniają- szkoda tylko, że ogródek tak niewielki i trzeba sobie odmawiać niektórych rzeczy. Za to u Ciebie- pełen oddech w ogrodzie :dance: Roślin sporo, pięknie już wyrośnięte- a jednocześnie każda wyeksponowana.. Serdecznie i życzliwie zazdroszczę :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): majowa

Majowy ogród 08 Wrz 2014 08:39 #297510

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Iwonko, super te porównania! Roślinki nabrały masy, wszystko wygląda bardziej dojrzale - widać zamysł, kompozycje, już jest pięknie!
Wrzosowisko prezentuje się wspaniale :bravo:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Za tę wiadomość podziękował(a): majowa

Majowy ogród 08 Wrz 2014 08:48 #297512

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Iwonko, dzień dobry w nowym tygodniu!

Aura wciąż dopisuje, aż żyć się chce!
Co prawda niekoniecznie w biurowym otoczeniu, ale co tam - jakoś trzeba się i z nim zmierzyć.

Zdjęcia porównawcze doskonale obrazują, jak wielkim zmianom podlegają nasze ogrody. Budujące jest to, że nasza praca przynosi tak piękne efekty, a w szerszej perspektywie nasze działania tak bardzo sprzyjają upiększaniu świata.
Wiem, że w tym względzie filozofuję, ale naprawdę uważam, że my ogrodnicy mamy misję.

Cudne zdjęcia miskantów! te szaro-srebrne kłosy są niezwykle ujmujące.
Nie wspominając o fotograficznym kunszcie.

Miłego!

Majowy ogród 08 Wrz 2014 09:59 #297536

  • variegata
  • variegata's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Otrzymane dziękuję: 31
Zdjęcia porównawcze w punkt oddają stan rzeczy i uspokajają obawy, że wszystko jeszcze takie niedojrzałe. Sama widzisz, jaka ogromna jest róznica pomiędzy sezonami. Na co dzień tego nie zauważamy a zdjęcia porównawcze nam to pokazują jak na dłoni. Bardzo się cieszę, że te zdjęcia pokazałaś. W ogóle bardzo lubię zagladac do Ciebie, ponieważ masz niesamowite wyczucie kompozycji a dodatkowo pięknie pokazujesz to na fotografii.
Dom i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta - pasja i miłość.
Tak, lubię koty ;)
Magda

Ogród piaskowy w Zakolu Wisły
Za tę wiadomość podziękował(a): majowa

Majowy ogród 08 Wrz 2014 11:21 #297548

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Słoneczne, radosne dzień dobry!
Tydzień co prawda zaczęłam od mało przyjemnych, medycznych wizyt, prześwietleń i badań, ale mimo to humor dopisuje od samego rana. I tu apel do wszystkich - dbajcie o swoje kręgosłupy!!! Tego rusztowania potrzeba nam na całe ogrodnicze (i nie tylko ;) ) życie!
Moniko cieszę się, że zdecydowałaś się na wrzosowisko, już teraz wygląda bardzo efektownie, a pomyśl o wrześniu za rok ;) . Tych w ciemnym kolorze różu szukałam dość długo, wszędzie były białe, różowe, fioletowe, a ja chciałam właśnie takie.
Małe przyjemności, zwłaszcza ogrodowe zawsze poprawiają mi humor :)
Kasiu widzę, że warto robić fotki różnych etapów w ogrodzie; po kilku latach fajnie jest sięgnąć do archiwum i przeżyć szok :happy:
Aga biurowa rzeczywistość to na szczęście codzienny stan przejściowy. Pozdrawiam zza biurka :bye:
Oczywiście, że mamy misję, zgadzam się z tym i nie raz doświadczyłam jej efektów - ostatnio sąsiad przyznał mi się, że "dzięki mnie" ma nową pracę koło domu, bo żona stwierdziła, że skoro u sąsiadki tak ładnie, to nie wypada, żeby u nich kwiatów nie było. :happy4: No i posadzili. Odbieram to jako mój mały sukces :P
Madziu, dziękuję, że wpadłaś, bo dzięki temu widzę, że masz wątek. Niebawem nadrobię zaległości :kiss3:





Zawilec Honorine Jobert




Obiedka szerokolistna Uniola latifolia


Kalina Roseum


Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Ostatnio zmieniany: 08 Wrz 2014 11:34 przez majowa.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Majowy ogród 08 Wrz 2014 11:31 #297551

  • variegata
  • variegata's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Otrzymane dziękuję: 31
Zdjęcia boskie....
A wiesz, ze z tymi sąsiedzkimi ogrodami to mam podobnie? Sporo roślin maja ode mnie, ale sam fakt, że zakładają te ogrody, to już jest niesamowicie miłe :)
Dom i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta - pasja i miłość.
Tak, lubię koty ;)
Magda

Ogród piaskowy w Zakolu Wisły

Majowy ogród 08 Wrz 2014 11:46 #297556

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Madziu nie jestem tylko pewna, czy w sąsiedzie, którego żona zmusza do sadzenia kwiatków mam wroga czy przyjaciela? :think:
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Majowy ogród 08 Wrz 2014 11:59 #297558

  • variegata
  • variegata's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Otrzymane dziękuję: 31
Sama sobie odpowiedz :whistle:
Dom i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta - pasja i miłość.
Tak, lubię koty ;)
Magda

Ogród piaskowy w Zakolu Wisły

Majowy ogród 08 Wrz 2014 12:31 #297564

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
majowa wrote:
I tu apel do wszystkich - dbajcie o swoje kręgosłupy!!! ]

Powiem więcej - w ogóle dbajcie o siebie i badajcie się!
Ja - otrzymując w pakiecie obciążenie od mamy i ojca - wykonuję różne przykre badania co roku i wiecie co?
Od listopada'13 do teraz wszystko może się zmienić. Nie było nic, raptem jest.
Mam nadzieję, że lekarz (tak, o tej specjalności :( ) wykluczy podejrzenia, ale jest we mnie spora obawa.
Zamierzam również w następnej kolejności wykonać badania, których niekorzystny wynik zmusił np. Angelinę Jolie do podjęcia takiego, a nie innego kroku.
Nie ma jednak innego wyjścia - tylko profilaktyka i to nie raz na 5 lat, tylko regularna.
Za chwilę październik, czyli miesiąc walki z rakiem piersi. Dziewczyny, już teraz zróbcie krok w kierunku bycia na bieżąco ze swoim zdrowiem.

Iwonko, wybacz, że w Twoim wątku, ale na fali Twojego wpisu musiałam. :kiss3:

O zdjęciach rozmawiałyśmy już wczoraj.
Ponoć wszystko, co wychodzi spod naszej ręki, to tylko zdjęcia, a jedynie najlepsze z nich mogą nosić miano fotografii.
Ja Twoimi fotografiami nieustająco się zachwycam. Cudne ujęcie obiedki!

I jeszcze o misji... sąsiadka z naprzeciwka w końcu po latach założyła ogród.
Dotychczas była zdania, że niekoszona łąka i kilka brzóz to ogród naturalistyczny.
Czyżby? A gdzie nasz osobisty wkład w piękno matki Ziemi? Gdzie budowanie własnej symbiozy z naturą? Gdzie nasze starania w ochronę przyrody, dokarmianie ptactwa, sadzenie roślin, które stanowią o egzystencji ogromnej kiedyś populacji pszczół?

Jezu, ale mam dziś moralizatorski ton - przepraszam :)
Ostatnio zmieniany: 08 Wrz 2014 12:47 przez Aguniada.

Majowy ogród 08 Wrz 2014 21:32 #297674

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Aga, nie moralizujesz, tylko piszesz bardzo mądrze o bardzo ważnych sprawach. Dziękuję za ten wpis.
Doskonale rozumiem Twoje obawy, bo podobnie jak Ty dostałam po rodzicach "spadek". Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko będzie ok :kiss3:
Co do drugiego akapitu, to sama nie wiem co mam napisać, bo mnie najnormalniej zatkało...Napiszę tylko skromne "dziękuję", bo nie wiem czy zasługuję na takie słowa.
Czuję, że lubię patrzeć przez obiektyw, ale też przydałby mi się kurs z teorii. Na razie nie mam szans na wyskrobanie choćby godziny w tygodniu, dlatego dokształcam się sama. Bardzo jestem ciekawa jak ocenisz zdobytą na kursie wiedzę.


Wieczór był u nas burzowy.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Majowy ogród 12 Wrz 2014 13:58 #298474

  • D_M
  • D_M's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 234
  • Otrzymane dziękuję: 31
Iwonka :) te Twoje bajkowe foty.. B)
piękna jesień zaczyna się w Twoim ogrodzie :)
pozdrowienia :flower1:

Majowy ogród 12 Wrz 2014 15:34 #298486

  • KasiaR
  • KasiaR's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 14
  • Otrzymane dziękuję: 4
Witam!
Jestem tutaj pierwszy raz.
Masz piękny ogród. Ja dopiero zaczynam swoją przygodę, ale zawsze miło popatrzeć na pięknie wykonaną pracę.
Pozdrawiam
Kasia

Majowy ogród 12 Wrz 2014 16:01 #298491

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Dobrze,że założyłaś wrzosowisko. Taka kolorowa plama dodaje uroku ogrodowi. Dekoracje doniczkowe też cudne. Zazdroszczę Ci reakcji sąsiada na Twój ogród. ;) Mój jest niereformowalny. :( Cały czas mam za płotem działkę ekologiczną, z której wszystko się sieje na moją.

Majowy ogród 12 Wrz 2014 21:15 #298544

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Dario, dawno Cię nie było, czyżby powrót z urlopu? Miło mi, że zaglądasz :kiss3:
Kasiu witam serdecznie i dziękuję za miłe słowa. Mam nadzieję, że swoja przygodę dokumentujesz na zdjęciach i podzielisz się z forumowa bracią :)
Ina jestem już teraz zadowolona z tej kolorowej plamy, w przyszłym roku zamierzam dosadzić jeszcze trochę wrzosów i traw.
Z sianiem się chwastów mam podobnie w części ogrodu, która sąsiaduje z "niczyją" łąką - zwłaszcza oset :(




Przed nami podobno ładny weekend. Zamierzam go spędzić w Górach Świętokrzyskich :bye:
Miłych, słonecznych chwil!!
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Majowy ogród 14 Wrz 2014 21:34 #298920

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Maju, mam pytanie do trawnika
Na zdjęciach z paźdzernika 2013 widziałam żółtawy trawnik.
Taki sam mam u siebie częściami
Daję nawóz i jest ok, po miesiącu znbowu ta żółć wyłazi.
Czy to sie poprawi, czy cały czas bedzie trzeba kupoać non stop nawozy?
Wiem, że mam słabą ziemię, ale miałam nadzieje, że jak trawa sie ukorzeni to bedzie już lepiej sobie radzić
Za tę wiadomość podziękował(a): majowa


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.610 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum