TEMAT: Majowy ogród

Majowy ogród 24 Lip 2014 23:21 #286136

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Iwonko - to zdjęcie z lampionikami i młodziutkim pędem winobluszczu, to cudeńko! Dzwonki zresztą też i wszystkie pozostałe. Widać w nich delikatność, subtelność, poetycką nutkę... przecudnie się ogląda :hearts:


Zielone okna z estimeble.pl

Majowy ogród 25 Lip 2014 07:53 #286187

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Iwonko :bye:
Pochwałę chyba wszystko, b bo bardzo ładny masz ogród ładne,wymyślne rabaty,sporo iglaczków. ;)
Róze ,lilie ,jeżówki to wszystko co i ja lubię .Na jeżówki zachorowałam 2 lata temu i ciągle je dokupuje tak jak i hortensje i powojniki.Ale z tymi ostatnimi to chyba już stop. :)
Bardzo spodobała mi się ta ostróżka pełna ,śliczna jest :wink2:

Majowy ogród 26 Lip 2014 21:01 #286635

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Małgosiu jesteś bardzo miła, powiem (nieskromnie), że też lubię to zdjęcie, a powstało przypadkowo - łapałam ostrość na drugi plan i przypadkowo pstyknełam :)
Aniu dziękuję za przemiłe komplementy. Do niedawna kolorowe byliny i kwiaty były u mnie niewidoczne, jakoś nie po drodze mi było z różami czy hortensjami. Teraz mogę powiedzieć, że dojrzałam do kolorów - kocham jeżówki, orliki, przetaczniki, cały czas coś nowego dosadzam i cieszę się z każdego kwiatka.

U mnie też po lawendokosach:







Jutro będę robić woreczki zapachowe z lawendą.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Majowy ogród 26 Lip 2014 22:02 #286669

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Szyjesz woreczki, czy jakieś gotowe wykorzystasz?

Majowy ogród 26 Lip 2014 23:28 #286700

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Gosiu, mam gotowe, od kilku lat je co roku wypełniam na nowo. O takie:

Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Majowy ogród 27 Lip 2014 10:16 #286746

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Śliczne i łatwe do uszycia. Ja w ubiegłym roku robiłam takie w stylu zwiewno-romantycznym: haft (fabryczny), koronka i szyfon. Ale jest tyle możliwości i tyle fajnych tkanin i pasmanteryjnych wykończeń, które można wykorzystać.

Majowy ogród 27 Lip 2014 11:09 #286756

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
No właśnie - szyfonowe woreczki. Mam ich sporo, w niektórych sklepach, np z ozdobami....pakują w nie małe zakupy. Też je chyba napełnię :P
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Majowy ogród 29 Lip 2014 15:31 #287475

  • Gatita
  • Gatita's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 79
  • Otrzymane dziękuję: 8
Iwonko, nieustająco jestem zachwycona Twoim ogrodem ! Ta feria barw... Jest przepiękny :. Idę sobie jeszcze pospacerować.
Miłego dzionka :)
Ogródek Gatity
Serdecznie zapraszam Agata :)

Majowy ogród 03 Sie 2014 13:26 #288783

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Agatko, trochę spóźniona odpowiedz, za co serdecznie przepraszam, ale mało ostatnio się udzielam na forum. Dziękuję za ciepłe słowa i zapraszam na kolejne foty :)

moja ulubiona ostatnio rabata B)



















krwiściąg




len


Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Majowy ogród 03 Sie 2014 15:11 #288812

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Rabata z poidełkiem zachwyca. Tak udało Ci się ją skomponować,że wygląda jakby sama natura tego dokonała. Poidełko też idealnie pasuje. Brawo za kompozycję. :bravo: Przestrzeni też Ci zazdroszczę ale to pewnie tęsknota za nią właścicieli małych ogródków. :lol:
Za tę wiadomość podziękował(a): majowa

Majowy ogród 03 Sie 2014 17:43 #288850

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
rany jak nic nie napiszę tylko....... :woohoo: :dazed: :supr: :supr3: :eek3: :bravo:
Za tę wiadomość podziękował(a): majowa

Majowy ogród 03 Sie 2014 19:57 #288881

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Niesamowite wrażenie robi ta przestrzeń w Twoim ogrodzie, Iwonko - napatrzeć się nie mogę :cool3:
Kompozycje z kamienia bardzo trafne... jeśli kiedyś będziesz w pobliżu, to zachęcam do odwiedzenia ogrodniczego w Pęcicach... rośliny u nich bardzo drogie, ale ileż dobra w postaci rzeźbionego kamienia na placu... wszelkie zastosowanie. Sama się przymierzam od lat :)
Pozdrawiam upalnie!

Majowy ogród 03 Sie 2014 20:27 #288892

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Oooo, parasolka :woohoo: i Sweet Summer Love :hearts:
Iwonko, woreczki na lawendę prześliczne. Ja pakuję do zwykłych tiulowych, ale Twoje wymiatają :dance:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Za tę wiadomość podziękował(a): majowa

Majowy ogród 03 Sie 2014 21:00 #288909

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Bardzo mi się podoba to gliniane poidełko dla ptaszków :)
Za tę wiadomość podziękował(a): majowa

Majowy ogród 04 Sie 2014 10:05 #289011

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Janusz, bardzo dziękuję za interesujący i miły wpis. Bardzo się cieszę, że to co początkowo było minusem tej działki powoli udaje mi się zamienić w atut. Często piszecie o przestrzeni w moim ogrodzie – powiem Wam, że polubiłam ją, choć zawsze marzyłam o tajemniczym ogrodzie, pełnym zakamarków, gęstym, bujnym labiryncie.
Jest „oddech” i chyba tak właśnie będę się starała prowadzić swój ogród, bez przeładowania.
Gosiu, poidełko jest z czerwonego piaskowca (potwornie ciężkie), nie z gliny.
Kasiu parasolka w końcu doczekała się mojego ukochanego Sweet Summer Love, którego odkryłam u Ciebie. Jak tylko odpakowałam prezent od męża ( na zeszłoroczne imieniny) to było oczywiste, że właśnie ten powojnik musi się po niej piąć. Woreczki przywiozłam sobie z Prowansji, żałuję, że nie wzięłam więcej.
Aga, dziękuję za info o Pęcicach. Z chęcią popatrzę jak będę przy okazji. Kupić, nie kupić, popatrzeć można ;)
Marta :kiss3:
Ina, dziękuję serdecznie za uznanie. Bardzo chciałam, żeby było naturalnie i jeśli tak odbierasz, to ogromnie się cieszę.

no to jeszcze raz przestrzeń, ale tym razem w drugą stronę ;)

Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada, chester633

Majowy ogród 04 Sie 2014 11:27 #289029

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Iwonko- witam serdecznie i cieszę się, że wstawiasz zdjęcia z perspektywy- też bardzo lubię Twoją przestrzeń.. Drzewa podrosną i myślę, że wielkośc ogrodu jest na tyle imponująca, że nic nie straci na oddechu..a zyska wspomniane przez Ciebie tajemnicze zakątki. Brzuszki rabat spowodują, że będzie się ciekawym, co jest za zakrętem.. Altana z dekoracjami kamiennymi i kaskadą wpisuje się w to wszystko pięknie i sądzę, że z powodzeniem mogłabyś oprowadzać zwiedzających po Twoim królestwie- kompozycje roślinne, dodatki dekorujące.. :hearts:
Za każdym razem odwiedzając Twój wątek jestem pełna podziwu, jak szybko z zakupionego pola wyczarowałaś ogród :woohoo:

Widziałam, że Agnieszka poleca sklep w Pęcicach pod kątem kamienia.. Pod względem roślin nie ma nic ciekawego..ale faktycznie- kamienia mają sporo- figurki, poidełka, miski itp.. leży sobie taki zapomniany na uboczu i aż się prosi, żeby go zabrać do domu ;)

Pozdrawiam!

Majowy ogród 04 Sie 2014 21:57 #289186

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
To ja bym chciała do tego sklepu trafić.
Marzy mi się takie poidełko
Iwonka, Twoje drzewa już wyglądają fajnie. Co to bedzie jak sie rozrosną
Opisałaś trawnik jakbyś u mnie była. Mam tak samo. Powoli zauwazyłam, że się wyrównuje, ale powoli. Musze chyba więcej nawozu mu podsypać. albo lepiej podlać.

Majowy ogród 05 Sie 2014 08:51 #289278

  • variegata
  • variegata's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Otrzymane dziękuję: 31
Piękna przestrzeń! Początkowo także obawiałam się braku tajemniczości, ale teraz tak jak Ty odczuwam to zupełnie inaczej. Masz naprawdę świetnie zaaranżowaną przestrzeń. Przejście pod pergolą jest fantastyczne i nadaje charakteru całości. Bardzo lubię twój ogród, wiesz o tym. Zdjęcia robisz fantastyczne, no po prostu zjawiskowe. Powiedz mi czy Wera ma wstęp do ogrodu? Moje niestety w kilka minut potrafią wpaść w krzewy i połamać co na drodze stoi :mad2: W związku z tym zero wstępu na część ogrodową. A Ty jak sobie radzisz z psem?
Dom i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta - pasja i miłość.
Tak, lubię koty ;)
Magda

Ogród piaskowy w Zakolu Wisły


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.469 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum