TEMAT: Majowy ogród

Majowy ogród 05 Sie 2014 10:20 #289332

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Monika, też kusisz Pęcicami? ;) Nie byłam tam nigdy i nawet nie potrafię w głowie zlokalizować gdzie to jest :oops: Czy ten sklep ma jakąś nazwę? Dziękuję za miłe i dodające skrzydeł słowa. W chwilach gdy mam dość tej orki i wątpię czy to ma sens czytam sobie Wasze wpisy i jest mi lepiej.
Gosiu pewnie w Twojej okolicy jak i u mnie - prawie nie ma wyboru ani ozdób ani ciekawszych roślin :(
Niektóre drzewka (akacja, wiąz, klon tatarski i brzozy) tak się w tym roku rozrosły jakby były u mnie już kilka lat. Super :happy4:
Co do nawozu - też uważam, że lepiej podlewaj, a nawóz sypnij już po koniec sierpnia - jesienny.
Madziu gdzie Ty się podziewasz? ;) Czekam na zdjęcia wzgórza, stęskniłam się za Twoim ogrodem.
Dzięki kochana na tyle ciepłych słów :kiss3:
Wera ma do dyspozycji cały trawnik i starą część ogrodową. Rabaty są odgrodzone elektronicznie (bez prądu, u mnie już sam dźwięk jest aktywny). Czasem zdarza jej się podkopywać brzegi rabat, tam gdzie przewód nie daje jeszcze sygnału, albo zrobić dziurę przy drzewie na trawniku, ale ogólnie nie mam z nią problemu. Nawet jak się bawimy w aportowanie i zabawka wpadnie na rabatę, to usiądzie przy brzegu i czeka aż przyniosę, sama nie wlezie :)
Kiedy zakładasz wątek? ;)
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona


Zielone okna z estimeble.pl

Majowy ogród 05 Sie 2014 10:26 #289335

  • variegata
  • variegata's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Otrzymane dziękuję: 31
Wątek będzie, później ;) Na razie napawam zmysły ogrodami innych.
Zresztą na Sabacie, na którym mam nadzieje Ciebie w tym roku nie zabraknie, będziesz mogła zobaczyć na żywo mój ogród. Może nawet będzie już po rewolucji ( kolejnej) ;) Likwiduję różankę w nowej części ogrodu.
Dom i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta - pasja i miłość.
Tak, lubię koty ;)
Magda

Ogród piaskowy w Zakolu Wisły

Majowy ogród 05 Sie 2014 12:45 #289383

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Iwonko- jeśli z Agnieszką opisujemy ten sam ogrodniczy, to Pęcice są między Jankami/Komorowem a Pruszkowem. Mieści się na ul Pęcickiej , która jest przedłużeniem Al Niepodległości w Pruszkowie. Można też dojechać od strony AL Krakowskiej- na wysokości salonu BMW przed Raszynem zawracasz na światłąch bezkolizyjnych w stronę Janek- ale skręcasz na ul Sokołowską w prawo, nie dojeżdzając do świateł przy CH Janki. Sokołowską aż do ronda- w prawo na ul Pęcicka i jedziesz rondami prosto jak droga prowadzi. Sklep jest między 3 a 4 rondem, po prawej stronie, przy kortach tenisowych.

Można też od strony Grodziska wjechać do Pruszkowa na Al Wojska Polskiego, skręcić w prawo na Al Niepodległości/ zmienia nazwę na Al Krajowej/ zmienia nazwę na Pęcicką- sklep tuż za małym rondem po lewej stronie.

NAzwy nie znam- zupełnie nie kojarzę żadnego szyldu nad wejściem- ale ja tam jeżdzę na pamięć ;)

Byłam tam rok temu- kamienne figury leżą jakby zapomniane, w trawie, bez oznakowania cenami- ale sporo i niektóre dość ciekawe. Może Agnieszka będzie mogłą udzielić konkretniejszych informacji..

Pozdrawiam!
Za tę wiadomość podziękował(a): majowa

Majowy ogród 05 Sie 2014 12:53 #289386

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Hej :)
Monika już pięknie opisała dojazd do tego ogrodniczego. Można też skręcić z Alej Jerozolimskich w lewo do Reguł, na rondzie skręcić w prawo i ogrodniczy znajduje się zaraz za stawami. Mieli kiedyś stronę internetową, ale ona teraz nie działa. Tu jest namiar: www.baza-firm.com.pl/ogrodnicze-us%C5%82...e-ters/pl/47722.html
Duże poidełko wydrążone w kamieniu czy kula ~40cm średnicy z piaskowca lub granitu, to koszt około 400zł. Robią wszystko, co tylko dusza zapragnie.

Majowy ogród 05 Sie 2014 13:20 #289405

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Moniko, Agnieszko serdecznie dziękuję za dokładne wskazówki. Może się kiedyś tam wybiorę. Będę w Józefosławiu w szkółce, więc pewnie i o Pęcice zahaczę ;)
Madziu to zależy kiedy Sabat się odbędzie, 01-08. 09 jestem na urlopie i potem od 14.10 ok tygodnia znowu urlop.
Widzisz, Janusz też ładnie prosi ;)

Vanillki dostają rumieńców

Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, VERA

Majowy ogród 07 Sie 2014 09:59 #289888

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Proszę o poradę:

Na moim dębie zauważyłam dziś objawy mączniaka prawdziwego. Mam pytanie nie tyle o chorobę a sposób oprysku. Drzewo jest spore, ok. 3,5 m wysokości więc oprysk nie dotrze do całej korony. Czy można w takim przypadku zastosować podlewanie? Czym? Tym samym środkiem co do oprysku?

pytanie jest też w dziale forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4...lisciastych?start=72
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Majowy ogród 16 Sie 2014 15:43 #292015

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Masz rację, u mnie też nie ma ciekawych sklepów i z roślinami i z ozdobami.
Muszę się bardzo namęczyć, żeby cokolwiek zdobyć.
Bardzo dużo korzystam z uprzejmości forumków, ale w Twoim przypadku, kiedy robisz nasadzenia grupowe to nie jest wyjście.
A o ozdobach mogę zapomnieć

Majowy ogród 17 Sie 2014 10:59 #292230

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Witaj Iwonko, trawnik jak polu golfowym tylko pozazdrościć :oops: , ten rok jest bardzo dobry(duża wilgotność,opady,wysoka temperatura) dla mączniaka.W mojej okolicy są setki dębów zaatakowanych przez mączniaka-może zrezygnuj z tej rośliny :cry3: co roku sytuacja będzie się powtarzała....leśnicy w szkółkach do oprysku wykorzystują preparaty siarkowe, o preparatach glebowych nic mi nie wiadomo.
Może wykorzystaj do oprysku drabinę i opryskiwacz z teleskopową lancą-cała korona będzie w twoim zasięgu.

Majowy ogród 18 Sie 2014 23:00 #292639

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Iwonko- jak się udała rodzinna uroczystość..?, na pewno wspaniale. Wytańczyłaś się i sił na forum zabrakło ;) Pozdrawiam, życząc udanego tygodnia!

Majowy ogród 19 Sie 2014 11:48 #292705

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Monikodokładnie tak :dance: Uroczystość bardzo udana, wzruszająca, radosna. Forum troszkę zeszło na dalszy plan, ale zaglądam do Was po cichutku.
Gosiu a przecież nasze miasta nie są małe....Z czego to wynika :dry: ?
Paweł dziękuję za pochwały na temat trawnika, na razie faktycznie nie mogę narzekać. Co do dębu - sądzę, że nie będzie mi łatwo podjąć decyzję o pozbyciu się drzewa, które bardzo chciałam mieć i jest to na prawdę piękny, duży okaz. Będę próbować walczyć :) Oprysk robiłam z drabiny, ale zaopatrzę się w lancę - mam sporo dużych drzew. Tez czytałam o opryskach siarkowych, zamierzam kupić "Siarkol" i w przyszłym sezonie od wiosny profilaktycznie robić serię oprysków.

Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, VERA

Majowy ogród 20 Sie 2014 08:23 #292858

  • bonia244
  • bonia244's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 41
  • Otrzymane dziękuję: 18
Iwonko odnalazłam i Ciebie :happy4:
Uwielbiam Twoje detale i klimat jaki tworzysz, pięknie i subtelnie dobrane dodatki, rośliny dają efekt WOW :woohoo:

Powiedz mi gdzie zaopatrywujesz się w tak wysmakowane dodatki czy są to sklepy internetowe czy portal aukcyjny a może gdzie indziej ?

pozdrawiam słonecznie :hug:

Majowy ogród 20 Sie 2014 09:54 #292884

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Bożenko witam Cię serdecznie :kiss3: i dziękuję za komplementy.
Ponieważ wiele osób pyta mnie o dodatki i ich źródło, podaję linki do miejsc, w których najczęściej robię zakupy.
Mam nadzieję, że Admini nie potraktują tego jako reklamy, gdyby jednak tak było - proszę usunąć

www.achica.pl
www.westwing.pl

Oba sklepy wymagają rejestracji, ale nie jest to związane z opłatami....

coqlila.pl
cosycottage.pl
armonia.pl
www.bellemaison.pl
francuska-weranda.com/
velvethouse.pl/
a także TK Maxx, serwisy aukcyjne...
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Ostatnio zmieniany: 20 Sie 2014 09:55 przez majowa.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, bonia244

Majowy ogród 20 Sie 2014 21:54 #293019

  • bonia244
  • bonia244's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 41
  • Otrzymane dziękuję: 18
Iwonko stokrotne dzięki :thanks: w kilku z nich bywam stale ale jakoś tak nic sobie po za pierdołami do domu nie mogę wybrać do ogrodu :unsure: pewnie sama nie wiem czego szukam :P

Majowy ogród 21 Sie 2014 12:16 #293130

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Bożenko lepiej poczekać na coś co od razu schwyta cię za serducho niż nakupować niepotrzebnych zapychaczy. Łapię się często na tym, że mam w koszyku śliczną rzecz, ale nie mam na nią pomysłu. Bez sensu... :jeez:
A w jakim stylu chciałabyś dodatki?

Pogoda nas dziś nie rozpieszcza, o nie :dry: Może zatem kilka słonecznych wspomnień






Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, VERA, Ma Gorzatka

Majowy ogród 24 Sie 2014 19:03 #293979

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Przepiękna ta jeżówka
Jaka to odmiana?

Majowy ogród 24 Sie 2014 20:52 #294030

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Gosiu to "Secret Affair"
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Majowy ogród 24 Sie 2014 21:24 #294043

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
W ogrodach swój pokaz zaczynają trawy















chwasty (skrzyp) też pchają sie przed obiektyw ;)


Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, chester633, VERA, Anna96

Majowy ogród 24 Sie 2014 21:34 #294048

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Iwonko- ależ masz rozplenicę :woohoo: Ile lat ma ta kępa? Jest ogromna :blink:
Skrzyp niczego sobie ;) Ja ze zdziwieniem zauważyłam kiedyś nawłocie sprzedawane w ogrodniczym- u Mamy to chwast nie do wyplewienia.. Może i skrzyp trafi kiedyś na swoje 5 minut- a razie czego będziesz prekursorką :hug:

Pozdrawiam!


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.419 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum