TEMAT: Majowy ogród

Majowy ogród 15 Wrz 2014 17:05 #299085

  • D_M
  • D_M's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 234
  • Otrzymane dziękuję: 31
Iwona zajrzałam bo się stęskniłam B) urlop taa kiedy to było.. :whistle:
ciągle się waham gdzie mam założyć i czy w ogóle zakładać swój nowy wątek..;)
i jak przebiegł weekend w górach? :)
Za tę wiadomość podziękował(a): majowa


Zielone okna z estimeble.pl

Majowy ogród 16 Wrz 2014 08:37 #299233

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Cześć Iwonka :)
Pogoda nam dopisuje, nieprawdaż?
Jestem przekonana, że weekend w górach udał się przednio.
Będą zdjęcia?
Ściskam,
A

Majowy ogród 16 Wrz 2014 13:06 #299272

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Podłączam się do powyższego wniosku ;) i również liczę na garść górzystych fotek..
Pozdrawiam i życzę miłego tygodnia- wg prognoz to ostatnie w tym rzucie dni tak letniej aury..
Za tę wiadomość podziękował(a): majowa

Majowy ogród 16 Wrz 2014 20:29 #299347

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Dobry wieczór
Spędziłam bardzo udany weekend w świętokrzyskim, miejscu z którego pochodzę, które znam, ale jak tylko mam możliwość wracam tam z ogromnym sentymentem. Turystycznie może nie tak atrakcyjny i rozreklamowany jak góry czy Mazury, ale też wart uwagi.

Moniko, Aga, tym razem nie będzie widoków gór (raczej górek), ale pokażę kilka miejsc godnych polecenia.

Łysa Góra o wysokości 594,3 m n.p.m i Klasztor na Świętym Krzyżu, koniecznie trzeba zobaczyć gołoborze (skalne rumowisko), charakterystyczne dla Gór Świętokrzyskich.

droga na szczyt




Centrum Kulturowo-Archeologiczne w Nowej Słupi, gdzie ludzie pełni pasji dzielą się . wiedzą na temat antycznego rzemiosła, życia, obyczajów i wierzeń ludowych.




Ujazd, ruiny Zamku Krzyżtopór









I może trochę bardziej komercyjnie ;)aleja miniatur w centrum rozrywki SabatKrajno w Krajnie.





Polska jest piękna :)




Daria, namawiam – załóż. Obiecuję, że będę zaglądać :)
Gosiu, na trawniku miałam zażółcone miejsca, ale w tym sezonie już nie było problemu. Trochę wiosną, ale później już nie. Ale czy to ma związek z nawożeniem? Nie wiem. Nawożę trawnik 3 razy w sezonie, teraz właśnie będę nawozić jesiennie. Myślę, że w kolejnym sezonie kolor Ci się wyrówna, trawa się wzmocni, ale mimo wszystko nie rezygnowałabym z nawożenia – przynajmniej na wiosnę jako starter.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, VERA

Majowy ogród 16 Wrz 2014 21:10 #299360

  • D_M
  • D_M's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 234
  • Otrzymane dziękuję: 31
Iwona mam to same zdanie o naszym kraju, jest tyle miejsc wartych obejrzenia :) nigdy nie byłam w tych stronach co zwiedzałaś ;) dzięki twojej relacji mogłam choć częściowo tam być ;) Iwona jaka ty laseczka zgrabna i urodna widać że wycieczka ci służyła i wypoczełaś :kiss3:
Pomyślę o galerii i twojej obietnicy ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): majowa

Majowy ogród 16 Wrz 2014 22:40 #299394

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dzięki za fotorelację z wyjazdu! Kiedyś w tamtych okolicach byłam- z wycieczką klasową w chyba 7 klasie podstawówki. Nie pamiętam zbyt wiele z tamtej wycieczki.. Na pewno Łysą Górę i Jaskinię Raj sobie przypominam- szczególnie jaskinia zrobiła na mnie wrażenie.
Z ogromną przyjemnością obejrzałam zdjęcia.
Człowieka ciągnie w świat, żeby coś ciekawego zobaczyć, a zapomina, że niedaleko też jest wiele do zwiedzania..
Za tę wiadomość podziękował(a): majowa

Majowy ogród 17 Wrz 2014 11:55 #299465

  • variegata
  • variegata's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Otrzymane dziękuję: 31
Świetna relacja i bardzo piękne zdjęcia. Jak widzę na jednym z nich dla niektórych czas się zatrzymał ;) ( ikonka zazdrości, nie ukrywam, też mi się pcha pod klawiaturę)
Masz rację, że nasz kraj jest piękny i na szczęście jeszcze nie jest odkryty w każdym jego zakątku. Na szczęście, ponieważ nie ma nic gorszego niż wszechobecna komercja i najazd dzikich tłumów turystów. Świetokrzyskie to dla mnie temat nieznany, ale mam zamiar to nadrobić :)
Dom i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta - pasja i miłość.
Tak, lubię koty ;)
Magda

Ogród piaskowy w Zakolu Wisły
Za tę wiadomość podziękował(a): majowa

Majowy ogród 18 Wrz 2014 20:36 #299750

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Daria, dziękuję za komplement, aż sprawdziłam, czy ja na pewno swoje zdjęcie umieściłam :happy: Jeśli nigdy nie byłaś w tych okolicach, to zachęcam do wycieczki, a spod Kielc już niedaleko do Radomia ;)
Monika, o tak - wycieczki szkolne do Jaskini Raj, Sandomierza, na Łysicę, Święty Krzyż i ja pamiętam. Ale wtedy nie doceniałam uroków okolicy, może dlatego, że miałam je na wyciągnięcie ręki. Od niedawna odkrywam je na nowo.
Magda czas zatrzymał się na całą 1/200 sek. specjalnie dla mnie :happy: Cieszę się, że rozbudziłam zainteresowanie regionem :hug:

Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Majowy ogród 23 Wrz 2014 22:05 #301046

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Nie chcę rezygnować z nawożenia. Bałam się tylko, że to mi już na zawsze zostanie.
Też planuję rozsyapć jesienny nawóz. Strasznie załóje, że nie zrobiłam tego w poprzedni czwartek bo od tego czasu prawie cały czas są opady. nawóz już by się rozpuścił

Majowy ogród 24 Wrz 2014 09:22 #301126

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Gosiu, trawa wyrówna się kolorystycznie. Miałam na przedogródku koło żółtej trawy na trawniku, w miejscu gdzie zasypaliśmy dół po ściętej wierzbie. Nawieziona ziemia, inne warunki glebowe, próchnica po pniu w dole....początkowo wzeszła zielona, potem zaczęła żółknąć, teraz nie ma różnicy w kolorze.
Nawóz zamierzam sypać w sobotę.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Ostatnio zmieniany: 24 Wrz 2014 09:23 przez majowa.

Majowy ogród 25 Wrz 2014 23:00 #301516

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Iwonko- jak samopoczucie w pierwszych dniach jesieni dopisuje?
U nas deszczowo i znacznie zimniej- ledwo się jesień rozpoczęła, a już z pełnią swoich możliwości- zimno, wietrznie, deszczowo.. Oj, nie tego się po niej spodziewałam :dry:
Co prawda soczyste kolory jesieni w słoneczny dzień cieszą oko.. jednak wieczór stawia do pionu. Zwyczajnie mróz- jak na moją wytrzymałość ;)

Pozdrawiam, licząc na słoneczny weekend, czego i Tobie życzę.. :hug:

Majowy ogród 26 Wrz 2014 20:14 #301663

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Witaj Janusz, zamek faktycznie piękny, choć dość mocno zniszczony. Niestety jego historia nie jest zbyt szczęśliwa - jego właściciel Krzysztof Ossoliński zmarł rok po ukończeniu budowy, a jego jedyny syn spadkobierca zginął z rąk Tatarów w 1649 nie zostawiwszy potomków. Od tego momentu zamek niszczał. Dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej udało się zabezpieczyć budowlę i oddać do zwiedzania turystycznego.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Majowy ogród 26 Wrz 2014 21:00 #301673

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Jako ciekawostkę dodam, że w latach 60 bardzo bogaty Amerykanin był na tyle zainteresowany zamkiem, że chciał go kupić, pociąć na bloki i złożyć na terenie swojej posiadłości. :supr3:
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Majowy ogród 27 Wrz 2014 08:13 #301725

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Iwonko - ja też pochodzę ze Świętokrzyskiego, mieszkałam tam do matury. Mama moja do tej pory tam mieszka.
Akurat zamku Krzyżtopór nigdy nie widziałam, a piękny jest :) Dzięki za ciekawą relację :kiss3:

W ósmej klasie byłam na dwutygodniowym zimowisku w Świętej Katarzynie u podnóża Łysicy, a zima była jak jasny gwint i śniegu po pas. Spaliśmy w starym schronisku/szkole(?), a codziennie organizowane były piesze wycieczki, na których poznawaliśmy okolicę. Wieczorami wyłączano we wsi prąd i czytałyśmy przy świeczkach. Takie mam wspomnienia z tego pobytu...

Majowy ogród 27 Wrz 2014 19:35 #301848

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Gosiu zawsze uważałam, że ze "scyzorykowa" to tylko fajne dziewczyny pochodzą :kiss3: Klimatyczne zimowe wieczory przy świecach :happy3: , tylko co na to Twoje oczy?? Ja właśnie tak popsułam sobie wzrok.

Po porannej "burej szmacie" na niebie przyszło słońce i dzień, choć już krótki, zakończył się bardzo ładnie. Skoszony trawnik, rozsypany jesienny nawóz, zebrane opadłe liście, wycięte przekwitłe kwiaty, 10 worków kory na rabaty - tyle udało mi się dziś zrobić w ogrodzie.

Czy sadzicie już cebulki?















Może kieliszek czerwonego wytrawnego po pracowitym dniu?
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, anabuko1

Majowy ogród 27 Wrz 2014 19:41 #301851

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
...kieliszek czerwonego wytrawnego zawsze :hearts:

Iwonko, doczekałaś się przecudnego ogrodu... pamiętam początki tej częsci, jeszcze w fazie koncepcyjnej - wyszło z tego istne cudeńko, taka zielona perełka, z wielką dozą estetyki, jakże odzwierciedlająca stonowaną właścicielkę.
Bardzo lubię tu do Ciebie zaglądać.
Stara część ogrodu zachwyca dojrzałością, a nowa - przestrzenią, elegancją, linią rabat, nasadzeniami, galanterią.
Pięknie jest!

Po zakupy cebulkowe się wybieram... nie mam jednak na razie żadnej przyświecającej idei.

Ja też się dzisiaj napracowałam, zatem czas na odpoczynek z kieliszkiem w dłoni, pod kocem :)
Zdrówko!
Ostatnio zmieniany: 27 Wrz 2014 19:47 przez Aguniada.

Majowy ogród 27 Wrz 2014 20:29 #301868

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Aga, w takim razie - zdrówko!
Tak, doczekałam się mojego ogrodu. Wyszło jak wyszło, tak chciałam, a jeśli innym też się mój ogród podoba to powód do radości.
Aga, masz ogromny wkład w jego powstanie, Twoje wpisy, fotografie zawsze mnie bardzo inspirowały, dążę ciągle do doskonałości Twojego raju :kiss3:
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Majowy ogród 27 Wrz 2014 20:42 #301874

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Iwonko- Ty nie "dążysz".. już to masz :hug: Jest pieknie, z klasą- wszystko przemyślane i subtelnie uzupełnione dodatkami. Z każdym sezonem rośliny nabierają ciała i coraz bardziej wyłania się obraz pięknie skomponowanych rabat :hearts: Juz ten rok przyniósł ogromne zmiany, rośliny się rozrosły, a kolejne lata to będzie czas coraz wiekszego zachwytu :hearts:

Bardzo Ci dziękuję za wizualizację podjazdu i fotkę Twojego. Tradycyjnie- masz na podjeździe "mój" wzór, dokładnie o takim myślałam kilka lat temu, ale i ten z wizualizacji wygląda ciekawie!
Śmiać mi się chciało, jak zobaczyłam fotkę Twojego podjazdu.. przypomniało mi się, jak szukałam kiedyś na necie kształtów kaskady i żadna mi się do końca nie podobała.. a jak zobaczyłam Twoją- strzał w 10tkę :woohoo: Podjazdu takiego, jak sobie wymyśliłam kilka lat temu, też na żadnej fotce nie widziałam, więc opieram się jedynie na rysunkach.. aż do dziś :lol:

Będzie mi łatwiej z P negocjować, bo On na rysunkach "nie widzi" pomysłu, dopiero zdjęcia przemawiają- mam solidny materiał do prowadzenia rozmów dzięki Tobie :hug:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.626 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum