TEMAT: Majowy ogród

Majowy ogród 13 Maj 2014 22:10 #258578

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dzięki za brzozowe info :hug: W lipcu planuje ciachnąc dolne gałęzie na brzozowym pagórku, więc do tego czasu namyślę się też nad pendulą.
Fajnie, że masz pigwowce- ja dziś ciachnęłam swoje i bardzo jestem ciekawa, czy łaskawie zaowocują w tym roku.. Jedyny, kupowany w sklepie był z owockiem, który ktoś ułamał z gałęzią. Wydaje mi sie jednak, że i w tym zaowocuje. Natomiast denerwuje mnie ten duży krzew. u znajomej ugina się od owoców, a mój kpiny robi 3ci rok.. :club2:
W imbryku coś zamieszkało?

Ja z opryskami nieco kuleję- tzn nigdy nie pryskałam. Dopiero w tym roku prysnęłam promanalem nieszczęsne jałowce i chyba gapa jestem, bo może trzeba było resztę roślin też..? Zbieram się to pryskania Topsinem- też jałowce, ale chyba oblecę wszystkie iglaki profilaktycznie..


Zielone okna z estimeble.pl

Majowy ogród 14 Maj 2014 19:53 #259024

  • D_M
  • D_M's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 234
  • Otrzymane dziękuję: 31
Hej :)
też zauważyłam jakie ciekawe masz karmniki no i w tej dekoracji ptaszki chyba sami sobie wybrali taką miejscówkę na domek ;)
a fotki kwiatów :hearts: widac też lubisz się bawić w fotografa..bo bardzo dobrze Ci to wychodzi.. :)

Majowy ogród 15 Maj 2014 11:03 #259376

  • aage
  • aage's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 7
O wątku tutaj myślałam, jednak nie dam rady ogarnąć należycie dwóch frontów- już teraz mam chroniczne opóźnienia w odpisywaniu. Zostaję jak na razie tam.

Imbryk w bluszczu :bravo:

Majowy ogród 16 Maj 2014 09:39 #259816

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Monika, ja na razie nie liczę na owoce u pigwowca tym bardziej, że kwitnący był tylko jeden. Tez muszę je przyciąć. Chcę je prowadzić jako okrągłe krzaczki. W imbryku na razie nic nie zamieszkało, czekamy na gości.
A tak wyglądają posadzone pigwowce:





A taki efekt chciałabym uzyskać:
wiosna


lato, jesien




Daria, mam kilka karmników domków dla innych zwierzaków, poidełek, i można powiedzieć, że to już mała kolekcja. Dziękuję za komplement po adresem zdjęć. Dobrze to nazwałaś – to zabawa z obiektywem, która bardzo lubię i uczę się pomału tajników fotografii :)
Aga, rozumiem, tez ledwo nadążam :jeez:
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Majowy ogród 16 Maj 2014 10:06 #259830

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Może uda Ci się w jednym wpisie zebrać wszystkie karmniki i inne ptasie domki, piodełka itp? (owadzie też) . Może to by mnie sprowokowało do stworzenia i u siebie takiego mini raju :)

Majowy ogród 16 Maj 2014 10:31 #259846

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Ula, proszę bardzo :)



















Tu mało widać srebrny domek-jest przy choince pod daszkiem (lewa strona zdjęcia). Lepsze zdjęcie umieszczę przy okazji.



Kolekcja będzie się powiększać :)
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Ostatnio zmieniany: 16 Maj 2014 10:32 przez majowa.

Majowy ogród 16 Maj 2014 10:45 #259856

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Ojej dzięki, piękne:) a jak zachęcić ptaki by zamieszkały w domkach?

Majowy ogród 16 Maj 2014 10:57 #259864

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Ula, sypię ziarno, wkładam troszkę gałązek i przede wszystkim nie interesuję się nadmiernie tymi miejscami. Ale i tak ptaki wybiorą takie miejsce, które to im odpowiada, nie nam... :)
Natomiast poidełka powinny być moim zdaniem w każdym ogrodzie, nie muszą być wcale ozdobne, jakaś misa, korytko....byle tylko nalewać wodę dla spragnionych fruwaczy.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Majowy ogród 16 Maj 2014 10:59 #259865

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Chwilowo z braku innych podejrzałam, że popijają sobie z mojego wodotrysku, bo na codzień i tak zapominam włączyć, a obecnie szukam dyszy by wymienić. Ale jak tylko pogoda się poprawi to zacznę coś modzić.

Majowy ogród 16 Maj 2014 11:08 #259872

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Bardzo podoba mi sie pomysł na rabatę z pigwowcami. Zanim zjechałam na dól strony z puzzlami, to pierwszy pomysł, jaki wpadł mi do głowy, to dosadzona jakaś trawa w kształcie fontanny- a widze, że właśnie coś takiego planujesz.. Super pomysł- bardzo ładnie będzie to wyglądać!
Lubie to w puzzlach- możliwość powiększenia rośliny i dodania jej lat- ach, żeby przy wejściu do ogródka był taki guzik z plusikiem :P
Do zobaczenia- oby pogoda nie pokrzyżowała planów!

Majowy ogród 17 Maj 2014 17:30 #260554

  • dana1s
  • dana1s's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 195
  • Otrzymane dziękuję: 25
Iwonko te Twoje domki :hearts: Piękna kolekcja ...podoba mi się najbardziej ten z siatki metalowej ...cudny!
Świetna wizualizacja rabaty moim zdaniem bardzo ładnie wpasowała się kostrzewa ...wdzięczna trawa ,która nawet zima zdobi ,bo to chyba jedna z nielicznych której się nie wycina :)
Dodaje lekkości i zwiewności ...piękny efekt .A ta czerwona to red baron czy coś innego np.turzyca Buchanana . Wybrałabym tą drugą też jest całoroczna ,a red baron piękny tylko przez pół roku .
Miłego spotkania :hug:

Majowy ogród 17 Maj 2014 22:23 #260731

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Przywiązujesz wagę do szczegółów. I dobrze, bo one tworzą klimat.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.

Majowy ogród 17 Maj 2014 23:47 #260792

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Bardzo mi było miło Cię poznać i ślicznie dziękuję za wszystko :kiss3: Mam nadzieję, że będzie Pani zadowolona tfutfutfu..

Majowy ogród 18 Maj 2014 00:00 #260795

  • Roma
  • Roma's Avatar
Iwonko-domki dla ptaków i murarek to jest to o czym marzę od dłuższego czasu ale jakoś nie mogę zmobilizować mojego M do ich wykonania.Może jak mu pokażę Twoją kolekcję to wreszcie zabierze się do roboty ;)

Majowy ogród 18 Maj 2014 00:03 #260799

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Witaj Iwonko :bye:

Od początku podczytuję Twój wątek i podziwiam metamorfozę ogrodu :)
Piękne zakątki i stylowe dodatki , widać ,że masz dużo uciechy w obcowaniu z przyrodą :)
Bardzo podoba mi się kącik "imprezowy" -gdzie można kupić taki sznur z lampionikami ?

Akurat dziś pokazałaś swoje karmniki i poidełka , a ja własnie dzisiaj podpatrzyłam,
jak dzwońce piły wodę z miski mojego psa... :woohoo:
Tak jak piszesz- woda dla ptaków jest niezbędna w ogrodzie .

Majowy ogród 18 Maj 2014 19:23 #261065

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Bardzo się cieszę, że moje domki spotkały się z tak pozytywnym odbiorem. Bardzo Was zachęcam do montowania domków, ustawiania poidełek, zakamarków dla jeży. A jeśli moja mini kolekcja będzie dla kogoś impulsem do własnych domków to będzie mi podwójnie miło.
Witam serdecznie nowych Gości – Danusię, Romę i Magdę i dziękuję za miłe wpisy. Magda – lampioniki kupiłam już klika sezonów temu w sklepie Tchibo.pl
Janusz, oboje mamy problem, Ty z nadmiarem, ja z deficytem. Ale uśredniając jest równowaga :happy: .
Danusiu (dana) dziękuję kochana, chyba też ten siateczkowy lubię najbardziej. Znów znalazłam kolejne domki, na które mam ochotę :oops:
Rabata z pigwowcami cały czas w fazie projektowania. Na wizualizacji skupiałam się na razie na kolorystyce, nie na konkretnej roślinie. Red baron jest za sztywny, moim zdaniem tam potrzeba czegoś bardziej zwiewnego, takiego waśnie jak wspomniana przez Ciebie turzyca. Mam tez druga wersję z neonowa trawą Hakonechloa macra "Aureola. Burza mózgów trwa :idea2:
Moniko, bardzo się cieszę, że w końcu się poznałyśmy. Jesteście oboje z mężem bardzo, ale to bardzo sympatyczni i ciepli. Jeszcze raz dziękuję za roślinki.

Wczorajsze popołudnie i wieczór spędziłam w cudownym ogrodzie Aguniady wśród wspaniałych ludzi. Dziękuję za te chwile spędzone z Wami. Do zobaczenia Kochani!
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Ostatnio zmieniany: 18 Maj 2014 19:24 przez majowa.

Majowy ogród 18 Maj 2014 21:05 #261137

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Iwona :bye:
Hakonechloa jest piękna. Udało mi się ją kupić właśnie wczoraj na naszych targach
ogrodniczych . Bałam się internetowo ,bo sparzyłam się już zbyt wiele razy na takich zakupach na odległość.
Trawa ta jest w moim rejonie rzadko dostępna w ogrodniczych ,więc tym bardziej się cieszę.

Sadzonka jest mała ,ale mimo to ,już z daleka świeci :P
Ostatnio zmieniany: 18 Maj 2014 21:05 przez magdala.

Majowy ogród 18 Maj 2014 22:26 #261247

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Magda, no właśnie się obawiam, że będę miała problem z kupieniem, do tej pory nie widziałam jej u mnie stacjonarnie, ale i w internecie ciężko ja ostatnio upolować. Gratuluję udanego zakupu :)

Kwitnie kalina koralowa Roseum







Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.693 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum