TEMAT: Majowy ogród

Majowy ogród 18 Maj 2014 22:57 #261290

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Iwonko- nam też było szalenie miło Cię poznać. Mąż bardzo miło spędził popołudnie i z radością przyznawał, że szalenie mili ludzie są na forum :)
Bardzo się ciesze, że udało nam się zamienić kilka słów, i mam nadzieję, że rośliny nie zrobią mi wstydu!

Pięknie dziękuję za prezent. Trochę główkowałam, do czego ma służyć i już sobie wymyśliłam. Nie wiem, czy dobrze, bo nie mam Twojego zmysłu do dekoracji.. W pierwszej chwili skojarzenie ogrodowe- spotkanie forumowe w końcu.. jednak skłaniam się do użytku spożywczego.. Dobrze kombinuję..? Ja widziałabym to jako tacę do serwowania i nie wiem dlaczego, ale uparcie widzę w niej owoce..

Mam nadzieję, że krzaczki nie rozczarowały rozmiarem..?

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że będziemy miały jeszcze kiedyś okazje do spotkania.


Zielone okna z estimeble.pl

Majowy ogród 18 Maj 2014 23:07 #261302

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Monika, bardzo dobrze kombinujesz :kiss3: Może być też podstawką np na świece czy jakieś lampioniki. Jestem pewna, że znajdziesz jakieś zastosowanie.
Rozczarowały rozmiarem?? No co Ty...Twoja róża jest w tej chwili największa jakie mam w ogrodzie :)
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Majowy ogród 18 Maj 2014 23:18 #261319

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Janusz, dzięki wielkie . Spotkania rzeczywiście można pozazdrościć, bo nie dość, że piękny ogród to i ludzie, z którymi od pierwszego momentu łapie się niesamowity kontakt. Jak u was z pogodą? Dziś w końcu było "majowo", oby tak pozostało.
Serdeczności!
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Majowy ogród 18 Maj 2014 23:22 #261324

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Racja- przecież w okresie świątecznym robisz różne kompozycje w tacach! Mam więc o czym myśleć- dzięki :kiss3: Bardzo dużą radość zrobiłaś mi prezentem, ale nadal uważam, że był on zupełnie niepotrzebny!

Z zaciekawieniem oglądam zdjęcia kwitnącej kaliny- pokarzesz cały krzaczek :whistle: :oops:

Majowy ogród 18 Maj 2014 23:27 #261336

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Moja Roseum niestety stracila na wygladzie, ciagle padalo jak nas nie bylo na miejscu, bo wieksza czesc kwiatow niestety lezy juz pod spodem. Szkoda, bo chociaz u mnie jeszcze jest ona malenstwem, ktore z wielka pieczolowitoscia staram sie wyprowadzic na drzewko, przez co nie rosnie tak szybko jak forma krzaczasta, to jest bardzo urokliwa i bardzo ja lubie. Sasiedzi mowili, ze bylo niesamowite oberwanie chmury zeszlej nocy i takiej ilosci deszczu jaka spadla w krotkim czasie, to dawno nie bylo.

Majowy ogród 18 Maj 2014 23:34 #261339

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Monika, pewnie, że pokażę, jutro zrobię zdjęcie. Mam dwa krzaczki, oba jeszcze małe, z zeszłorocznego sadzenia, ale jestem zaskoczona obfitym kwitnieniem.
Julka witam serdecznie :kiss3: bardzo się cieszę z wczorajszego spotkania. Kalina (ta i kilka innych, które mam) jest dla mnie absolutnym zaskoczeniem, nie miałam wyobrażenia jak kwitnie, jak wygląda....Jestem zachwycona.
Deszcz nam dał spokój, ale znalazł upust w innym rejonie, ot natura :jeez:
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Majowy ogród 18 Maj 2014 23:46 #261344

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Tez sie ciesze, ze moglysmy sie poznac :kiss3: Ja kaliny lubie a Roseum w szczegolnosci. I pomimo tego, ze mszyce ja kochaja i trzeba jej pilnowac i tego, ze jak przekwitnie, to nie jest jakas tam bardzo ozdobna - to jednak kwitnienie jest tak zjawiskowe, ze rekompensuje wszystko.
No ale ja nie mam niestety miejsca na wiecej kalin i Marensii musialam oddac, chociaz az mnie serce sciskalo - chlip, chlip

Majowy ogród 19 Maj 2014 07:50 #261408

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Julka, też je bardzo lubię, robiąc projekt ogrodu zaznaczyłam, że ma być dużo kalin, w tym momencie mam chyba 5 odmian.
Też nie lubię rozstawać się z roślinami, chociaż póki co nie grozi mi nadmierne zagęszczenie :laugh1:

Orlik


Życzę Wam dużo słońca!
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Majowy ogród 19 Maj 2014 08:25 #261422

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzieńdoberek!
Iwonka, jeszcze raz dziękuję z całego serca za przyjazd - ogromnie się cieszę, że się w końcu poznałyśmy :)

Kaliny to też moja słabość, ale rośnie u nas tylko kilka sztuk - jedna japońska Mariesii i trzy sztuki Roseum. Ta ostatnia oczywiście walczy z mszycami - może widziałyście podczas obchodu.
Wczoraj jednak pogoda na tyle sprzyjała, że odpaliłam Mospilan i niedługo sprawdzę, jak zadziałał. W razie czego, powtórzę oprysk za kilka dni.
Jakie kaliny możesz polecić?

Cudna sesja domkowa... bardzo fajne są takie gadżety do ogrodu... ja wciąż cierpię na deficyt dekoracji, ale z czasem pewnie i na tym się skupię.

Oszałamiająco wyszedł Ci ten orlik na zdjęciu!

Dobrego dnia... tu wstał piękny dzień z lazurem na niebie :)

Majowy ogród 19 Maj 2014 09:57 #261455

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Iwonko zachwyciło mnie zdjęcie orlika. Jest niesamowite :woohoo: !
I chciałam zapytać, dlaczego pani nie ma na żadnym zdjęciu ze spotkania, co?
Pozdrawiam, życząc udanego tygodnia :bye: !

Majowy ogród 19 Maj 2014 10:03 #261459

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Odpowiem szybko Asi, bom w robocie i muszę się "spiąć" :whistle:
To za karę, że przyjechaliśmy godzinkę później niż inni :placze:
Za komplement foto :kiss3: tak wyszło.....
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Ostatnio zmieniany: 19 Maj 2014 10:04 przez majowa.

Majowy ogród 19 Maj 2014 13:34 #261510

  • D_M
  • D_M's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 234
  • Otrzymane dziękuję: 31
Jakie piękne domki :) faktycznie masz ich sporo.. ;)
gonię dalej bo mam zaległości na forum..pozdrowienia :flower2:

Majowy ogród 19 Maj 2014 15:04 #261542

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Domki zachwycające ,jak również wszystkie ozdoby ogrodowe. Z wielkim smakiem wszystko komponujesz. :flower2:

Majowy ogród 19 Maj 2014 20:20 #261632

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jej ten orlik.....jej cuuudowny :hearts:

Majowy ogród 20 Maj 2014 10:29 #261900

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Aguś, powiem szczerze, że bardzo bałam się tego spotkania, jestem raczej nieufna i ciężko mi nawiązać nowe kontakty, ale jednocześnie bardzo lubię ludzi. Spotkanie dało mi wiarę, że można poznać cudownych ludzi nawet przez internet. Dziękuję za wszystko :hug:
Trudno mi polecić kaliny na podstawie własnych doświadczeń, bo wszystkie są u mnie od niedawna i czas zweryfikuje, które będą moimi ulubionymi, które będą się dobrze u mnie czuły. Ale w ciemno brałabym japońską Watanabe, trochę podobna do Mariesii, ale kwitnie chyba najdłużej, od czerwca do września. Nie mam jej jeszcze, ale zamierzam posadzić. No i druga - też japońska 'Pink Beauty'. Ma przepiękne różowe kwiaty, a krzak jest dekoracyjny przez cały rok, bo liście są bardzo jędrne, ciemnozielone a jesienią czerwone. Tworzy bardzo zwarty (przynajmniej u mnie) krzaczek. Pięknie dziś, prawda? Buziaki.
Janusz temperatury letnie. Dziś nie wierzyłam jak spojrzałam na termometr, o 8 było 24 stopnie. Zamarzyłam o morskiej bryzie :silly:

Daria, Ina, Marta
, dziękuję.
Monika obiecałam wczoraj zdjęcie kaliny, przepraszam, ale padłam wieczorem po pracy. Dziś jestem w domu i obiecuję, że zrobię :) Na przeprosiny mam Twoją kaskadę :dance:





















Przy pergoli ułożyłam kamienie, może być?
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Majowy ogród 20 Maj 2014 11:36 #261916

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Iwonko- nie spieszy się ze zdjęciem. Kalinę chciałabym jakąś kupić, ale zupełnie na spokojnie. W wolnej chwili jak cykniesz, to będę wdzięczna :hug:
Pod Twoją opinią nt spotkania mogę się podpisać- też jest mi trudno przełamać pierwsze lody, jednak spotkanie było bardzo miłe! Cieszę się, że mogłyśmy sie poznać :dance:
Dziękuję za zdjęcia z dedykacją- plusk wody, który prawie słychać na zdjęciach idealnie wpisuje się w dzisiejsze letnie klimaty.

Majowy ogród 20 Maj 2014 12:11 #261927

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Monika, jeśli kalina ma być duża to Roseum może być, natomiast jesli chcesz mniejszy krzak to popatrz na japońskie
Watanabe (bardzo długo kwitnie, podobno 150 dni)
www.ogrodniczyraj.pl/photos/1344683773_1.jpg
Beauty Pink
images8.fotosik.pl/420/54606868828962e0.jpg
www.sekwoja.home.pl/112012/allegro_alleg...ink%20Beauty%271.jpg
Mariesii
images37.fotosik.pl/115/1542b1ad1d8dafe3.jpg

A tu Roseum,(moja będzie taka za 100 lat :laugh1: )
kurowski.pl/images/katalog/1100_900/Viburnum_opulus_S_1_big.jpg
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Ostatnio zmieniany: 20 Maj 2014 12:13 przez majowa.

Majowy ogród 20 Maj 2014 13:12 #261939

  • Ani
  • Ani's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 83
  • Otrzymane dziękuję: 9
Piękny ogród,brak słów :thanks: I jaki ekologiczny z mnóstwem domków :bravo:
Pozdrawiam


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.794 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum