TEMAT: Majowy ogród

Majowy ogród 10 Maj 2014 15:31 #256333

  • D_M
  • D_M's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 234
  • Otrzymane dziękuję: 31
Dzień dobry :flower1: mijalismy się często na innym forum, dziś weszłam i zobaczyłam ogród bajkowy do którego będę zaglądać :)
aa i fotki podobne do moich bo w tej chwili też tak zaczynam jak Ty.. ;)
mam pytanie o te obrzeża czy Ty je wkopywałaś równo z ziemią? czy one wystają?
bo planuję też coś takiego dać.. :)
zapomniałabym bym napisac jesteś podobna do mojej koleżanki, Ona tez się nazywa Iwona.. :)


Zielone okna z estimeble.pl

Majowy ogród 10 Maj 2014 16:08 #256343

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
D_M (Daria?) witam serdecznie i dziękuję za miłe słowa! Mam nadzieję, że założysz wątek, jestem bardzo ciekawa Twojego ogrodu. Obrzeża (eko-bordy) są położone tak, żeby nieco wystawały ponad poziom trawy i rabat wysypanych korą. Gdyby było całkiem równiutko kora przesypywałaby się na trawę, a trawnik zacząłby przerastać ponad eko-bord. Przy koszeniu trawnika co prawda zostaje pas przy samym obrzeżu, ale radzimy sobie podkaszarką żyłkową. Nie wiem gdzie chcesz ich użyć, bo np. przy kostce brukowej należy kłaść równiutko z wysokością kostki.
Ktoś mi już kiedyś mówił, że zna Iwonę podobną do mnie...mam nadzieję, że miła ;)
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Ostatnio zmieniany: 10 Maj 2014 16:09 przez majowa.

Majowy ogród 10 Maj 2014 17:42 #256371

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Kompozycja biało -zielona przepiękna . Fajnie to wymyśliłaś ,jak można wiosenne kwiatki zastąpić szybciutko letnimi ,nie psując kompozycji. Pomysł godny naśladowania. :flower2:

Majowy ogród 10 Maj 2014 17:58 #256375

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Iwonko z przyjemnością obejrzałam Twoje zeszłoroczne wspomnienia kompozycji donicowych.... są przepiękne. Ciekawa jestem tegorocznych .... wiem, ze mają być podobne, ale w detalach na pewno będą się różnić B)
Zawsze bardzo jestem zadowolona widząc zdjęcia Twojego tarasu... jestem nim oczarowana.... wiem, wiem... już to pisałam :whistle: :happy:

Majowy ogród 10 Maj 2014 22:01 #256555

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Zeszłoroczne kompozycje bardzo były udane! Niby "nudno", bo tylko biało- ale tak fajnie zabawiłaś się formami, poprzez sztywne kwiaty goździków aż po pływająco- zwisający bluszcz, że mimo bieli kompozycja jest energetyczna i pełna ruchu! Super, nie mogę się doczekać tegorocznej odsłony. Masz zmysł i oko.. :thanks:

Majowy ogród 11 Maj 2014 14:54 #256914

  • D_M
  • D_M's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 234
  • Otrzymane dziękuję: 31
Iwonko dziękuję za szczegółowy opis jak mam te obrzeża wstawić. :hug: nigdy takich obrzeży nie miałam więc przydadzą się rady.. :)
oczywiście że jest miła, chyba wszystkie Iwony są fajne :)
tak Daria..
przymierzam się do nowego wątku..zobaczysz podobieństwo na fotach koparki,traktory itp.. :P
Ostatnio zmieniany: 11 Maj 2014 14:56 przez D_M.

Majowy ogród 11 Maj 2014 23:59 #257361

  • bozunia
  • bozunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 231
  • Otrzymane dziękuję: 145
Iwonko, biała skrzynka była cudna :hearts: Bardzo w moim typie. Koniecznie ją powtórz, może trawkę zmień na brązową turzycę, żeby było inaczej? Mogłam u siebie coś takiego zrobić, ale kupiłam już niecierpki w różu i bieli, mam lobelie, wilczomlecz i kocanki włochate. Mam jeszcze jakieś zimowe sadzonki fuksji, szału nie będzie... Dziękuję za link z inspiracjami, skorzystam z pewnością :) Ta skrzynka z ostróżkami i trawami świetna, tylko nie na cały sezon, a szkoda :(

Majowy ogród 12 Maj 2014 10:58 #257547

  • wanda7
  • wanda7's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 266
  • Otrzymane dziękuję: 53
Przychodzę do Ciebie także i tutaj i z przyjemnością wędruję Twoimi ścieżkami, podziwiając zakątki, bibeloty i zgromadzone różności.

Majowy ogród 12 Maj 2014 11:02 #257552

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Iwonko, piękne kompozycje skrzynkowe !

Majowy ogród 12 Maj 2014 11:03 #257555

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Majowa, :)
W telegraficznym skrócie napiszę: białe donice z kompozycjami sezonowymi!, karpy drewniane w widokach!, połączenia ze "skałami" i ciurkadełko! :bravo: Spokojnie mogłabyś wydawać pocztówki.

Majowy ogród 12 Maj 2014 11:22 #257564

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Piękne są te białe kompozycje.

Majowy ogród 12 Maj 2014 12:59 #257617

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Iwonko - znam już Twój ogród, widziałam te zdjęcia, ale się dotychczas nie wpisałam. Obijałyśmy się o siebie tu i ówdzie, a teraz się witam i zaznaczam wątek, bo z przyjemnością będę śledzić Twoje ogrodowe poczynania :)

Majowy ogród 12 Maj 2014 20:51 #257940

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Dobry wieczór
Od kilku dni migrena nie daje mi normalnie funkcjonować, ale z tego co wczytam chyba coś wisiało w powietrzu, bo wielu znajomych migrenowców (w tym forumowych) też uskarżało się na ból głowy.
Dodatkowo plaga mszyc i wszelkiego robactwa też nie pomaga w osiągnięciu stanu zadowolenia.
Cieszę się, że biała donicowa kompozycja tak przypadła Wam do gustu. Ina, Aga, Moniko, Bożenko, Asia, Daniela, Ula – dziękuję dziewczyny.
Bożenko – świetny pomysł z brązową trawką, na pewno skorzystam, dzięki. Ciekawe co stworzysz, pokażesz?
Daria, proszę bardzo. Zatem czekam na wątek z koparkami i traktorami.
Wandziu, ależ się cieszę, że tu jesteś. Gubię się trochę w odwiedzinach i tu i tam, dlatego im więcej znajomych wątków tu tym mniejsza moja dezorientacja.
Daniela, w telegraficznym skrócie, ale ile komplementów się zmieściło – dziękuję Ci.
Małgosiu, serdecznie dziękuję za wizytę i zapraszam.

Dla przemiłych Gości kilka obrazków































Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Ostatnio zmieniany: 12 Maj 2014 20:56 przez majowa.
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727, VERA

Majowy ogród 12 Maj 2014 20:56 #257944

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
ostatnie zdjęcie.....bajka :hearts:

Majowy ogród 12 Maj 2014 21:46 #258014

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Iwonko- ściskam serdecznie i współczuję bólu! Pogoda zwariowana- u nas dziś wiatr, słońce..po czym deszcz z gradem- jak tu się czuć dobrze.. :hammer:
Wydaje mi się, czy na jednym ze zdjęc jest czerwony kwiat pigwowca..? Kupiłaś :woohoo: ?

Zawsze bardzo mi się podobała Twoja brzoza pendula- chyba moją też zacznę podcinać, bo snuje po ziemi już jedną gałązką. W jakim terminie przycinasz swoją?

Majowy ogród 13 Maj 2014 15:39 #258337

  • aage
  • aage's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 7
Dziękuję za inspiracje :kiss3:

Majowy ogród 13 Maj 2014 16:26 #258354

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Jak się czujesz? Mnie dopiero wczoraj migrena odpuściła... Te ostatnie dni były wyjęte z życia.

Cudnie pokazujesz swój ogród... fotografie coraz bardziej interesujące, szczegóły przykuwające wzrok.
Z przyjemnością oglądam każdą kolejną odsłonę.
Róża taka czyściutka... moje w dużej mierze oblepione mszycami, co mnie frustruje.
Idę na ogród, bo słońce pięknie zaświeciło :)

Majowy ogród 13 Maj 2014 20:14 #258472

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Marta - dziękuję :kiss:
Monika, dziś już dobrze z głową, dziękuję :kiss3: . Ale pogoda i główka dały mi do wiwatu przez ostatnie dni.
Tak, kupiłam pigwowce japońskie sztuk 4, już rosną, ale w kwiatach tylko jeden. To nic, za rok zakwitną u mnie wszystkie. Brzózkę tak bardzie radykalnie tnę latem, natomiast takie odrosty do góry staram się na bieżąco zanim mocno zdrewnieją, żeby nie było dużych ran po cięciu. Nawet jak tych kilka gałązek trochę popłacze to nic złego się nie dzieje. Obserwuj ją pod kątem kropek na liściach (latem), ja wtedy pryskam na grzyba.
Aga, bardzo proszę, polecam się ;) Nie myślisz o wątku tutaj?
Aga (agunia), dziękuję, dziś już ok. Dobrze, że Tobie też odpuściło :hug: . Różyczki w donicach mam faktycznie czyste, ale te w gruncie lepiej nie mówić – po przymrozku trochę gałązek uschło, po oprysku na mszyce te jakoś nie bardzo, mam też wrażenie, że plamistość się zacznie szybko. Wczoraj nie wytrzymałam i opryskałam na grzyba. Też dopiero wróciłam z ogrodu – sadziłam pigwowce i derenia kwiecistego, trochę poplewiłam, stwierdziłam, że przetaczniki mają plamy na liściach :angry: .Dziękuję za miłe słowa, cieszę się, że widać efekty mojej zabawy z obiektywem.
Oto kolejne:









Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, dodad, VERA


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.797 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum