TEMAT: Ogródek Edy

Ogródek Edy 29 Sie 2014 21:37 #295490

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Twoje zdjęcia udowadniają, że mój ogród wymaga pilnie porządkowania. Mogę znieść tę świadomość ;) Ale zastanawiam się nad tym, czy nie można by kogoś zatrudnić do pielenia...może tanią siłę roboczą? :)
Posadziłam wszystko prócz tulipanów i domagam się więcej zdjęć Krzysia (o ile się zgodzi na publikację). Podbił moje serce uwielbieniem dla Mańka :) Szczera miłość znajduje najczęściej szczere odwzajemnienie :)
Cieszę się, że mogłyśmy się poznać :hug:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Edy 30 Sie 2014 09:37 #295588

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Kasia, efekty suszy są, ale staram się ich nie pokazywać, a i słabsza jakość zdjęć robi swoje i jakby mniej widać podsuszonych roślin.
Tak, to smagliczka. Posadzona kilka lat temu przed tujami (jak nie było jeszcze rabaty) rozsiewa się obficie co roku i niesamowicie pachnie. Miała przerwę w kwitnieniu ok. 3-4 tygodni. Teraz zapewne czarować będzie do mrozów :)
:hug:

Małgosia, odmian hortensji jest mnóstwo, ja mam tylko kilka, za to po kilka sztuk jednej odmiany. Najwięcej Vanille F. i Rensun, po dwie sztuki Bobo, Bombshell, Kyushu. Pojedyńcze to Limelight, Anabelle i nn. Szkoda mi tych, które nie kwitną w tym roku, a całkiem przyzwoite krzaczki zbudowały...
Jakie odmiany wybrałaś?
Muszę koniecznie zajrzeć, co u Ciebie. Pewnie nowa część wątku się szykuje :kiss3:

Ewa, na zdjęciach nie widać szczawika (czekoladowe liście i żółty kwiat), który opanował moje rabaty. Walczę z nim ręcznie i chemią, a on i tak wyłazi. Ciężko skutecznie usunąć go z pomiędzy roślin.
Tak sobie myślę, że ze dwie forumki do pomocy i w jeden dzień byłoby po problemie na Twoich rabatach ;)
Bardzo było nam miło gościć u Ciebie, dzięki Twojej pogodnej osobowości czułam się bardzo swobodnie, jakbym odwiedziła wieloletnią znajomą :dance:
O ile Ania nie pozwala się fotografować to Krzyś pozowałby chętnie z każdym kwiatuszkiem. My w zamian prosimy o zdjęcia uroczego, licznego zwierzyńca ;) Ulubiona karma dotarła?
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 30 Sie 2014 10:14 #295592

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Edytko :bye:
O cudne te Twoje boce hortensjowe,Piękne ,okazałe krzaczorki od razu przykuwają wzrok :wink2:
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 30 Sie 2014 11:23 #295605

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Kurier z karmą nie dojechał, ale koty nie będą cierpieć jeszcze głodu :)
Szczawik rośnie i u mnie. Najbardziej pluję sobie w brodę, że sama go posadziłam w ogrodzie wiele lat temu :mad2: Koleżanka spytała, czy chcę roślinę o ciemnych liściach-chciałam :mad2:
Dopiero dziś sprawdziłam, jak wyglądają tulipany Dallas-śliczne :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 31 Sie 2014 11:13 #295854

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Edytko, witam niedzielnie :flower2:
Pogoda dziś pierwszorzędna, dość, że zdążyłam się już porządnie zmęczyć w ogrodzie i nabawić dwóch potężnych bąbli.

Twoje hortensje podziwiam, podoba mi się też cienisty zakątek z dereniami i hostami...
A ten przetacznik na ostatnim zdjęciu to co to za cudeńko?

Miłej, pełnej słońca niedzieli!
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 31 Sie 2014 11:50 #295866

  • anianiekurzak
  • anianiekurzak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 639
  • Otrzymane dziękuję: 849
Witaj Edytko. Twój ogród o każdej porze roku jest śliczny. :bravo: Zdjęcia piękne można poczuć jak by się spacerowało po Twoich alejkach. Nie mam czym narazie robić zdjęć, więc nie mogę Cię zaprosić do siebie. Nie mam też czym się pochwalić. Dojście do takiej perfekcji jaka jest u Ciebie jest w moim wypadku nie realna. Ale pomarzyć można zawsze... :hearts: Cudne hortensje
Pozdrawiam serdecznie Ania.
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 31 Sie 2014 12:16 #295875

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Oj pamiętam jeszcze moment, gdy na forum zapytałam, co to za urocza roślinka, pokazując szczawika. Od tego czasu walczę z nim dość regularnie i mam go nieco mniej. Cóż z tego, jak z ogrodniczego przynosi się go niemal w każdej doniczki :( Niekiedy nawet rośnie dumnie, nie usunięty przed sprzedażą.
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 31 Sie 2014 17:46 #295953

  • Aga1973
  • Aga1973's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie mów nigdy.. :)
  • Posty: 326
  • Otrzymane dziękuję: 144
Ech, kiedy to ja będę miała taki porządek zamiast misz maszu... :unsure: Jakoś nie mogę rozplanować tego co mam i znów mam w planach przemeblowanie.. :) Za to u Ciebie sobie pooglądam :) Nie wiem, ale kojarzy mi się Twoje domostwo z feng shui :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 31 Sie 2014 21:03 #296057

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Przepiękne masz te rabaty :hearts:
Wszystkie połaczenia mi sie podobają.
Powinnam też doprowadzić do takiego porządku swoje, ale cały czas nie umiem
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 01 Wrz 2014 06:42 #296167

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Ania (anabuko1) i jak tu nie kochać hortensji. Nawet zimą zdobią ogród :)

Ewa, co ja wypisuję, przecież mój szczawik ma zielone liście. A taki o czekoladowych liściach też mam, dostałam od swojej Babci. Niestety zauważyłam siewki w różnych miejscach :( Muszę się go pozbyć jak najszybciej. Tylko jak to wytłumaczyć kochanej Babuni?
Oby z tych mini cebulek tulipanów coś wyrosło...

Agunia, to przetacznik Pink Ray. Jesienią lub wiosną czeka go przeprowadzka na nową rabatę. Teraz rośnie w pełnym słońcu-od świtu do zachodu-i za szybko przekwita.
Dzieje się u Ciebie-czytałam. A miałaś w tym sezonie jedynie odpoczywać ;)

Ania (anianiekurzak), co Ty kochana wypisujesz, jaka perfekcja. Jest jeszcze wiele nasadzeń do poprawki, bo posadzone za gęsto, bo ziemia za słaba i rośliny sobie nie radzą, o trawniku już mi się pisać nie chce-ściernisko.
Na Twój wątek poczekam cierpliwie ;)

Ania (Sweety), zachodziłam w głowę skąd ten chwast wziął się u mnie w ogrodzie. Specjalnie go nie sadziłam, za płotem nie rośnie...teraz wszystko jasne-z kupionych sadzonek! Innego wytłumaczenia nie mam.

Aga, ja też przemeblowuję i kolejne zmiany mam w planach...pewnie taki stan jeszcze długo potrwa ;)

Gosia, nie wszędzie wszystko ze sobą gra. Postaram się później pokazać co poprzesadzałam ostatnio.
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 01 Wrz 2014 06:51 #296169

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
U Ciebie ,jak w piśmie ogrodniczym .Ogród wciąż bajecznie bogaty a jesieni ani śladu .Ta susza to jednak dala się we znaki .U moich sąsiadów całe połacie trawników żółte i spalone .Dobrze ,że ja nie mam tego problemu z powodu braku trawnika :garden:
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 02 Wrz 2014 10:48 #296440

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Ewa, niestety u nas susza trwa nadal. Zmieniałam miejscówki niektórym roślinom i kopałam dołki w skale :(

Wczoraj podlewałam, a moje starsze, znudzone dziecię robiło zdjęcia (dziś dziecię zadowolone, bo poszło do szkoły, dla odmiany młodsze mniej tym faktem uradowane :P ).
Proszę o wyrozumiałość ;)

P1060350z.jpg


P1060343z.jpg


P1060353z.jpg


P1060356z.jpg


P1060357z.jpg


P1060358z.jpg


P1060362z.jpg


P1060363z.jpg


P1060368z.jpg


P1060380z.jpg


P1060381z.jpg


P1060384z.jpg


P1060388z.jpg


P1060392z.jpg


P1060409z.jpg


P1060429z.jpg


Pozdrawiam słonecznie :bye:
Ostatnio zmieniany: 02 Wrz 2014 10:55 przez eda_s.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, anabuko1

Ogródek Edy 02 Wrz 2014 11:05 #296443

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Hortensje pięknie się przebarwiają :hearts:
Stokrotka afrykańska śliczny ma kolorek,ja w tym roku o niej zapomniałam i jej nie kupiłam :(
Floksiki śliczne i liliowce jeszcze kwitną u mnie już jeden pozostał ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 03 Wrz 2014 00:35 #296608

  • Aga1973
  • Aga1973's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie mów nigdy.. :)
  • Posty: 326
  • Otrzymane dziękuję: 144
Jawny sadyzm.. Męczysz mnie tą stokrotką! :evil: :evil: :evil: Kolorowo u Ciebie :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 03 Wrz 2014 06:18 #296614

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Ania, po lipcowej suszy i mojej nieobecności większość sadzonek stokrotki wypadło. Te, które zostały z trudem odbiły i mogę cieszyć się pojedyńczymi kwiatami :)
Jeśli chodzi o liliowce to u mnie powtarza Stella, Moonlit Masquerade, Strawberry Candy i Royal Thornbird, ale nie jest obfite kwitnienie.

Aga, tym razem to moja córa torturuje, nie ja ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 03 Wrz 2014 06:26 #296615

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry, Edytko!
Po cichu liczę na ładny dzień - niebo całkiem przyjemnie wygląda.
Widzę, że przepięknie obrodziła jarzębina...
Ja mam ochotę zerwać parę kiści i ozdobić wieniec na drzwi :)
Miłej środy!
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 03 Wrz 2014 06:44 #296616

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Aguniu, u mnie póki co niebo bez chmur. Choć po cichu liczę na deszcz, bo potwornie sucho u nas...
Planujesz dzisiaj jakieś prace w ogrodzie?
Jarzębina obrodziła. Starczy jej i dla ptaków i do dekoracji ;)
Udanego dnia :bye:
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 03 Wrz 2014 07:51 #296621

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Edytko, to będzie ładny dzień :)
Mój nastrój też zwyżkuje.

Planuję dziś dokończyć sadzenie: zostały mi do posadzenia dwie trawy, trzy tawułki Arendsa i hortensja.
Sprężę się, bo zdaje się, że aura sprzyja 'chceniu się'.

Jarzębina Twoja ma piękny kolor... taki energetyczny.
Kurczę, zrobię dziś wianek :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.305 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum