TEMAT: Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 12 Maj 2015 10:32 #367782

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
No pewnie, że trawa idzie do wydarcia :flower: zostaną tylko paprocie, które mniejsze przycięłam kosiarką i pewnie jakieś konwalie się zaplączą. Ale nie wiem kiedy się zdobędę na kolejny bałagan, najpierw muszę pokończyć te rozbabrane. W przeciwieństwie do Ciebie nawet z doskoku nie mam pomocy i sama muszę wydzierać grunt upierdliwej trawie :flower:

Mądrego kota masz skoro nie ma ochoty tarzać się w ziemi :hearts: moje paskudy zniszczą dość sporo, przede wszystkim trawki, ale i tak je :hearts:

Wczoraj szykowała się do rozkwitnięcia Wassagaming





Dziś pewnie będzie czarować kwiatami i cudnym zapachem :dance:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Bozi, hanya, Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 12 Maj 2015 11:22 #367788

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Biedne, spracowane kocisko :happy: Majko, dobrze, ze wreszcie zauważyłaś rodkowe braki. Będzie wybieranie, czy już coś Ci łazi? Oczywiście, że domek musi grać ze wszystkim. Co do mebli, to masz rację, też nie widzę powodu, żeby wyrzucać dobre, solidne meble i jeszcze drewniane :)
Udanego dnia :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 12 Maj 2015 12:05 #367805

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Moja Agatka też nie patrzy gdzie się kładzie ,ale na razie żadnej rośliny mi nie zniszczyła .Lubi siedzieć na skalniakowych kamieniach .Majka czy zawitasz na Wystawę 23 maja o 11 przy kapeluszu ???? Fajnie ,ze możesz juz podziwiać różane kwiaty, u mnie może w tym tygodniu pierwszy zakwitnie ,ale jak będzie chłodno to nie wiem czy da radę .Doktorek i LO również się szykują lecz bardzo powoli
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 12 Maj 2015 18:45 #367882

  • Orszulkaa
  • Orszulkaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3063
  • Otrzymane dziękuję: 3455
Wassagaming to coś rugosowatego? Bo ma takie podobne liście.
Piękne pąki!
Ostatnio zmieniany: 12 Maj 2015 18:45 przez Orszulkaa.
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 12 Maj 2015 19:56 #367913

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Haneczko spracowane kociska albo śpią wśród roślin albo na sofie zakopane w koc :rotfl1: Braki rodkowe to ja już dawno zauważyłam, tylko nie ośmielałam się głośno o tym wspominać, teraz przyznaję się do takich braków wszem i wobec, i kto wie czy nie pokuszę się na podkopy jeszcze w sezonie :flower: Te rodki już dawno czekają na liście starannie wybrane Purpureum Grandiflorum i Rasputin, no chyba że jakiegoś ładniejszego gdzieś dorwę :devil1:

Jadziu bo te kociska to nie mają nic poza swoją wygodą na uwadze :devil1:
Dzięki że mi o ty wspomniałaś :kiss3: , bardzo chętnie się wybiorę, kto wie czy czegoś nie kupię :wink4:

Ula bo to jest rugosa Wassagaming
Płatki w pąku ma dwukolorowe i bardzo fajnie to wygląda.
Jeszcze nie dała rady rozwinąć się dzisiaj, potrzeba ciepła.



Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa, sierika, hanya, Adasiowa

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 12 Maj 2015 21:49 #367997

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Oczywiście, że mój kot uwielbia tarzać się w ziemi :devil1: , ale tam gdzie są siewki żadnej ziemi nie widać :rotfl1:
Co innego świeżo zrobiona rabata :devil1: , nic nie rośnie, żywa ziemia, można tarzać się do woli :devil1:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 12 Maj 2015 22:39 #368033

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Czyli Twój kot kocha czystą ziemię ale roślinek woli unikać :devil1: cwaniak z niego, wie jak nie nagrabić się u pańci :rotfl1:

Nie tylko róże zbierają się do kwitnienia, azalie w pąkach a co niektóre już zaczęły :dance:

ogólnie na azalkowo


jedne szybciej inne powoli rozchylają pąki, a niektórych to nawet nie widać tak małe mają pączki i listki, to te najpóźniejsze



Satomi jak zawsze pierwsza






Golden Lights jej dorównuje






następna będzie azalia kupiona jako Glowing Embers, ale podobno to nie ona


Żeby tylko nie zaczęło ciągle padać jak rok temu, bo będzie znowu katastrofa gnijących pąków.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, hanya, Adasiowa

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 13 Maj 2015 07:17 #368081

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Moja Satomi ,też już się bierze za kwitnienie .To jest przepiękna azalia .Ale one wszystkie piękne :hearts: Za to kwitnąca róza w Twoim ogrodzie ,to już coś .Moje niektóre mają maleńkie pączusie ,a niektóre jeszcze nie ruszyły .Nie ma co Majka czarodziejka :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 13 Maj 2015 07:39 #368084

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Wzruszył mnie widok domku-na razie leży tylko kabel, ale to spełnienie marzeń, więc jest pięknie :)
Mój dom jest żółty, mam klinkierowe parapety(w naturalnym kolorze, czerwonobrązowym) i marzę o klinkierze przy wejściu i na tarasie, ale to dopiero za jakiś czas. Teraz remont kuchni i przedpokoju. O ile będą jakieś pieniądze, bo na razie planuję wyjazd w sobotę na targi do Gdańska i puszczę wszystko, co będę miała :rotfl1: M jakoś nie bardzo zadowolony B)
Przebieram nóżkami z niecierpliwości :dance:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 13 Maj 2015 09:03 #368125

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Majeczko, dziękuję za informację dotyczącą oprysku Confidorem. Muszę jak najszybciej popryskać, bo na różach jest istna plaga przeróżnych szkodników.
Azalki cudowne. Podziwiam u innych, bo w moim ogrodzie nie pasuje im i nie chcą rosnąć.
Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 14 Maj 2015 11:43 #368562

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Pada od rana i nie wiem czy mam być zadowolona z tego ;) muszę trochę się polenić i kto wie czy nie wybiorę się na wirtualne zakupy :comp:
Ewo dzisiaj rano tak pięknie rozkwitnięte a po tym deszczu nie będzie to piękny widok :( no ale kolejne się już szykują :flower2: róże też się wstrzymały w rozwoju i wszyscy czekamy na lepsze czasy.
Ewuś nadzieje na domek dodają energii a chodzenie wokół tego miejsca staje się już rytuałem :rotfl1: jeszcze nie wiem jakie będą parapety, teraz mamy klinkierowe. Też się wybieram na spotkanie forumowe połączone z zakupami, pewnie rodki jakieś nabędę :devil1:
Wiolu mszyce czy inne szkodniki dostały dzisiaj kolejną dawkę trucizny i pewnie na dłużej będzie spokój.
Azalki powinny rosną u Ciebie, wszak masz tyle różnych rabat. Moje sadziłam na terenie byłej wielkiej piaskownicy dziecięcej i dobrze sobie radzą, spróbuj bo warto. :garden1:

dzisiejszy widok na ogród i domek, którego trzeba sobie wyobrazić bo w przyszłości zasłoni taki widok.

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya, Adasiowa

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 14 Maj 2015 12:01 #368570

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Widok piękny ,mam nadzieję ,że będziesz go widziała z okna :hug:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 14 Maj 2015 13:05 #368600

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Ewo to jest widok z okna obecnego domu na miejsce gdzie będzie stał nowy domek. Widoki z okien nowego muszę dopiero porobić zdjęcia, ale żeby spoglądać na dęby to będę musiała patrzeć w górę, bo domek będzie bardziej pod dębami :lol:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 14 Maj 2015 13:11 #368603

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Majutek, nie mogę się doczekać nowego domku...
Czy puścisz na niego róże, czy winobluszcz też, jak przy starym?
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 14 Maj 2015 14:05 #368612

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Majko, oczywiście, że dwa rodki to za mało. Grzech nie dokupić przynajmniej kilku :jeez: Nie wspominając o moich cudownościach, wybieraj i przebieraj. Nie marnuj czasu :rotfl1:
Padało przed chwilą, prosto w rozwijające się pąki azalek i rodków :hammer: Musi obeschnąć przed następnym deszczem, bo inaczej będzie znowu powtórka z rozrywki, o której wspomniałaś: zgniłe pąki i kwiaty-wiszące szmatki :club2:
Bardzo dobry pomysł na fotki widoków z okien nowego domku: masz czas podosadzać :happy:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 14 Maj 2015 14:26 #368620

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Aguś już wcześniej pisałam, że na ściany nic, tylko z dalsza poza okapem róże i powojniki na kratkach, ale dokładnie co i jak to dopiero przede mną. No chyba, że zrobisz mi jakiś projekt ogrodowy zagospodarowania najbliższej okolicy :devil1:
Haniu leje na zmianę z kropieniem, do tego zrobił się silny wiatr i jest strasznie zimno, pierwszy raz od dawna nie mam ochoty nigdzie wychodzić :pinch:
Zakupy rodków w necie to jest ryzyko otrzymania rośliny ledwie żywej ze zbitymi korzeniami w suchym torfie. Jakie były Twoje zakupy w necie i gdzie warto kupić? Mam jedną azalię kupioną w Pisarzowicach, która ledwie żyje i powolutku odbudowuje nowy system korzeniowy po wydostaniu jej ze sfilcowanego czegoś w czym siedziała :angry: a to widziałam co kupuję, z tą wiedzą co mam dzisiaj nawet za darmo bym jej nie wzięła :jeez:
Nad widokami z nowego domku usilnie pracuję :flower:

Jedna z paproci przywieziona z lasu


z łazienki taki dalszy widok to będzie taki :devil1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya, Adasiowa

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 14 Maj 2015 14:59 #368625

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
A ja tradycyjnie wypatruję deszczu :search: , bym się wreszcie za naukę wzięła :happy3: , żeby po raz kolejny nie wspominać o koszmarnej suszy w ogrodzie :jeez:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 14 Maj 2015 15:23 #368632

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
A tutaj znowu mocno polało, potem trochę słoneczka, znowu kropi i tak w kółko. Nic nie zrobiłam :hammer: Kilka zdjęć :devil1:
Kupowałam u Ciepłuchy, dorodne krzaczki, ale korzenie sfilcowane, że ratujcie ludzie :woohoo: Upiorne sadzenie, mam nadzieję, że nie skrzywdziłam roślin, napaćkałam gluta czyli mykoryzy i czekam na rozwój wypadków, a raczej rodków. W zeszłym roku było tak samo: i te od Ciepłuchy i z Pisarzowic miały okropne korzenie :club2: Wszystko żyje. Najlepiej kupować własnym okiem, ale uwzięłam się na konkretne odmiany i nie było ratunku :happy: Ktoś pisał o Flower-Garden, chyba Ewa-Nowinka, ale nie jestem pewna. Moja Kali od Pana Kalarusa, znakomity zakup. Ale, jak nie masz fikoła na punkcie odmian, to najlepiej wybieraj sama.
Widok z okna łazienki taki, że tylko zażywać kąpieli :happy:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.644 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum