TEMAT: Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 07 Maj 2015 09:05 #365696

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzięki za zbliżenia szafirków, Majutek!
Bardzo zabawne z nich grubaski :)

Jednak dojrzałe ogrody jak Twój, mają swój niesamowity klimat... każda roślina taka dorodna, w dużych kępach porozrastana...
Masz bardzo zielone ręce, moja droga :)

Pozdrowienia!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 07 Maj 2015 09:11 #365699

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Majka, co to za trawa już kwitnie ?
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 07 Maj 2015 10:05 #365722

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Jakie fantastyczne powojniki. Świetnie wyglądają oblepione kwieciem o tej porze. Jak ja bym chciała mieć kawałek podobnego ogrodzenia .... oj poszalała bym wtedy z różnymi powojnikami ;)
Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 07 Maj 2015 10:39 #365729

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Majutku, ja tez w sprawie tej trawy? Która ma takie piękne kłoski?
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 07 Maj 2015 23:02 #365926

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Witam prawie nocą po bardzo ciężkim dniu :garden: :flower:
Było kopanie przy basenie - kompostowniku, było koszenie aż mnie deszcz nie przegonił, było sadzenie dzielonych roślinek a wszystko to tylko tymi dwoma rencami :jeez: Już bym spała ale nasz architekt zrobił mi zagwozdkę w postaci swojej wizji mojego projektu i czekałam na konsultację telefoniczną z córką. Jednak architekci to są osoby bujające w chmurach i nic a nic nie przystają do rzeczywistości. :pinch:

Olu ciekawa teoria z takim połączeniem istnień, co prawda miewam nornice ale jak do tej pory kleszcze mnie nie nachodzą, a zwierzęta tylko czasami.
Aguś :kiss3: częściowo ogród jest dojrzały ale w większości to mam nowe nasadzenia, tworzę nowe rabat i cieszę się bardzo że ładnie wszystko rośnie :dance: no wkładam w ten ogród całe swoje serce :hearts:
Bożenko to jest trawka przywieziona kiedyś tam z jakiegoś lasu, nie mam pojęcia nawet z jakiego rodzaju traw :wink4:
Wiolu zawsze możesz puścić powojnika na jakieś drzewo. Też nie miałam żadnego płotka to go sobie stworzyłam na samym środku ogrodu :rotfl1:
Kasiek dzieje tej trawki opisałam Bożence :)
Trawka rośnie i rozsiewa się bez problemu, kiedyś myślałam, że ona idzie rozłogami bo zarosła mi spory kawał pod rodkiem, ale okazuje się że bardzo łatwo się rozsiewa. Teraz też mam bardzo dużo siewek i muszę zrobić z nimi porządek bo znowu wszystko zarośnie trawką, poziomkami leśnymi, konwaliami i kokoryczką :devil1:

Chętni na sadzonki tej trawki zgłaszać się, bo po niedzieli mus zrobić z nią porządek :flower:
A tak wygląda większy kawałek tej trawki
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek, Bozi, VERA

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 08 Maj 2015 07:24 #365961

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Cześć Majek :hug: Trawa faktycznie ciekawa .Ale ,jak dla mnie ,to tylko trawa :wink4: Czekam na Twoje róże i nic nie poradzę ,że one u Ciebie wymiatają .Takie narcyzy ,jak u ciebie ten zapomniany ,
to są urzekające .Chciałabym mieć z nich cały szpaler .Takie właśnie narcyzy kojarzą mi się z dzieciństwem .Szkoda ,że nie ma powrotów ,ani czasu cofnąć się nie da :lev:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 08 Maj 2015 11:29 #366046

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Majko, pracuś jesteś niesamowity! I jeszcze budowa i architekt :woohoo: Rabata może i teraz trochę goła, ale jak ruszy, to znowu będziesz przesadzać. A jakie to koncepcje zaprezentował architekt, że taki oderwany od rzeczywistości? Myśl nad projektem, myśl i myśl. Szkoda, że ja tak nie zrobiłam :oops:
Imponujący Twój rodek, rośnie pod dębem, prawda? Ale będzie kwiatów :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 08 Maj 2015 13:31 #366072

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Ewo fajne określenie to tylko trawa :rotfl1: ale ja lubię tylko trawki pod nogami rodków :lol: Ten narcyz a właściwie cebulka jest tak głęboko, że przy żadnych wykopkach nie wydobyłam jej na powierzchnię, zresztą takie pozostałości cebulowe mam w tulipanach i liliach, o drobnicy nie wspominając :rotfl1:
Haneczko pracuś ze mnie bo nikt inny nie zrobi tych prac za mnie :sick: M. nie może kosić ze względu na ten kardiowerter - drgania kosiarki coś mu tam robią, syn to już do prac ręcznych wcale się nie nadaje :pinch:
Rodki mają sporo kwiatów i wcale parasol dębowy im nie przeszkadza, powoli pokazują kolor pierwsze azalie :flower2:
Projekt to ja mam gotowy od dawna tylko przelać go na papier w rysunkach technicznych. O zmianach w środku nie będę wspominać, pokażę wizualizację domu.



Klinkiery na ścianach nie wchodzą w rachubę, kolor ścian może być, a czy taki kolor dachówek można przyjąć? Syn chciał ciemne, ale jakoś nie widzę tego wśród zieleni ;)
Jak to widzisz Haneczko ?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, hanya

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 08 Maj 2015 14:04 #366077

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 981
Maju widzę, że ciągle wisi nad Tobą przeprowadzka. Powiedz czy na tej samej działce będzie stał ten cudny domek?, bo się pogubiłam :ouch: Dachówka w ciemnym kolorze jest teraz bardzo modna, ja osobiście lubię ciepłe kolory i najbardziej mi się podoba czerwona :happy4:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 08 Maj 2015 21:38 #366205

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Bardzo sympatyczny Twój nowy domek :) . Taka dachówka również pasuje do zieleni, choć ja wybrałam dach zielony :)
A trawki uwielbiam i zapisuję się na Twoją ślicznotkę :hearts:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 08 Maj 2015 21:39 przez piku.
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 08 Maj 2015 21:46 #366212

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 896
Edul, ja mam dach w kolorze ciemnej czekolady i nie gryzie się z zielenią lasu.
Domek wygląda bardzo sympatycznie. Oby powstał jak najszybciej. :hug:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 08 Maj 2015 22:45 #366263

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Edytko też podoba mi się czerwona dachówka, ale to syn jest inwestorem więc jego głos jest najważniejszy.
Domek będzie wpisany w istniejący ogród za tym płotkiem z powojnikami.



Wiesiu syn też brał pod uwagę zieloną dachówkę i kto wie czy nie pasowałaby lepiej :)
Na trawkę zapisuję, jak będę ją przerzedzać to dam znać. :lol:

Ewo ciemna czekolada też fajna, chyba muszę poszukać jakiegoś programu z wizualizacją kolorystyczną, żeby te kolory porównać. Mamy wstępne ustalenia a czas rozpoczęcia zależy od architektów i od prezydenta RP bo ciągle nie wiem czy w końcu podpisał nowelizację prawa budowlanego. ;)

Dzisiaj natknęłam się na młode małe ptaszki skulone w trawie, rodzice bardzo energicznie je bronili i dokarmiali. Wydaje mi się, że te maleństwa są za młode do latania, rodzicom nie dałam radę pstryknąć fotki bo latały bardzo szybko. Może ktoś rozpozna pisklaka :)

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, piku, Bozi, sierika

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 08 Maj 2015 22:52 #366270

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20264
  • Otrzymane dziękuję: 64796
Majeczko :)
Maluchy, mimo, że wydają się bezbronne , to zwróć uwagę, że mają wykształcone lotki na skrzydełkach i sterówki w ogonku - tym samym mogą podfruwać. Nie dotykamy, nie przenosimy, zdjęcia pstrykamy :) Chociaż ... zawsze istnieje ryzyko porwania pisklaka przez srokę, sójkę lub kota ( za przeproszeniem )....
Młody wygląda na którąś z sikorek :think: może uda się sfocić dorosłego? albo chociaż opisać ;-)
pozdrawiam cieplutko, mocno ściskam :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 08 Maj 2015 22:59 #366277

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Majka,kiedyś rodzina ptasia postanowiła zrobić sobie gniazdo w gałęziach przygotowanych do spalenia.Musiałam to wszystko ogrodzić i nie pokazywać małej wtedy wnuczce i nie podprowadzać psa.Udało się .To takie fajne jak ptaki szukają u nas schronienia.Nasze zupełnie nas ignorują i nie boją się.
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 08 Maj 2015 23:35 #366303

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Majko, domek ma bardzo ładną, prostą formę, więc można poszaleć z kolorami, a zwłaszcza roślinami :happy4: .
W ostatniej chwili zmieniliśmy kolor dachu na zielony, kiedy mąż pokazał mi zamszony, kilkuletni, brązowy dach na sąsiednim osiedlu, u nas mech pojawił się bardzo szybko, tuż przy domu rosną duże drzewa iglaste. Cień cały rok, u Ciebie tego problemu nie ma.
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 09 Maj 2015 21:04 #366524

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Majka śliczny ten projekt lecz to nie Majkowy domek tylko jakiś domek jakich jest mnóstwo .Wiem ,ze w Twoim już mieszkać się nie da ,ale jestem sentymentalna szkoda starej chałupki. Cudnego okaza znalazłaś w kompoście kurcze cieszyłabym się takim znaleziskiem .Rozwój larwy trwa od 3-5 lat zanim staje się dorosła .Ciekawe czy w nowym kompoście im się spodoba .Same ich jaja są duże mają 5 mm. Różany sezon się zaczyna u mnie również Marjorie Marshall ma wielkiego pąka i chyba w przyszłym tygodniu pokaże się kwiat :hearts: Już czekam z niecierpliwością
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 09 Maj 2015 22:07 #366572

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Majeczko, dla mnie domek super jest!!! Prosta bryła, łatwa w eksploatacji. Obsadzić proszę winobluszczem natychmiast :happy: Kolor ścian bez znaczenia będzie w takim wypadku, choć stonowany szybciej przestanie rzucać się w oczy. Inaczej nie wiem, co powiedzieć, bo ja nie lubię białych ścian :whistle: Muszą być przyjaznym tłem dla roślin, a białe z pewnością takie nie są. Kolor dachu ciemny jest znakomity, nie odciąga uwagi od zieleni, stapia się z ogrodem. Czy brązowy, czy antracytowy, czy bordo czy ciemna zieleń - to już rzecz gustu, ale ogólnie każdy ok.
Ale wspaniale, projektowanie to wspaniały etap, potem wojna z fachowcami, i wreszcie radość z nowego, czystego, praktycznego i własnego miejsca na ziemi. I to jeszcze w takim ogrodzie :dance:
Kolorowych snów :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 09 Maj 2015 22:21 #366584

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Nowy domek ma być a tyle co pisałaś o kupnie gospodarstwa? - pogubiłam się ;) .
Dom parterowy, niski - takie mi się podobają, teraz są takie różnorodne projekty, dla każdego co innego.
W waszym przypadku dom będzie od razu w ogrodzie, to wieka zaleta.
Mnie się wydaje, że to pisklę pliszki.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.788 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum