TEMAT: Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 15 Maj 2014 11:53 #259394

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Zaczynam od nowa pisać bo coś pokićkałam :comp:
Aga, Agnisia, Bożena, Adrian dzięki za pochwały ale to zasługa roślinek, ja je tylko posadziłam i czasami dokarmiam :garden1:
Rh to już staruszki, pewnie już dobrze pełnoletnie kupione w czasach kiedy rośliny były bezimienne. Dobrze że udało się im przeżyć bo dla innych los a raczej moja niewiedza i zimy nie były tak łaskawe. :unsure:
Hachmann's Charmant dodatkowo po przejściach bardzo ładnie się zregenerował i coraz piękniej kwitnie. A wbrew doradcom zostawiłam go w spokoju i tylko podlewałam. Jednak natura dobrze sobie radzi mimo naszych błędów :drool:

Widoki na fragment przed-ogródka z azaliami, hostami, hortensjami i innymi maluchami.





Adrianie czy jesteś pewien że to jest Golden Eagle, tak na 100% :blink: bo muszę pozmieniać napisy, nie lubię jak coś jest źle opisane. :angry:
Chanel i Soir de Peris rzeczywiście są trochę podobne, ale mam to szczęście że rosną na obu końcach szeregu i tworzą tak jakby zamknięcie całości :lol:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 15 Maj 2014 12:11 #259398

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Majka,
ale masz przestrzeń - to dopiero RABATA :D A jak się za kilka lat jeszcze rozrosną to będą obsypane kwieciem krzewy!!
Widzę masę bylinek pomiędzy - co tam ciekawego rośnie?
Dzięki innym roślinom ten teren będzie kolorowy również po kwitnieniu azalii.

Co do Golden Eagle - powiedziałbym już teraz na 100%, że to ona ale nie chciałbym Ci mieszać - dzisiaj pojadę na działkę i jeśli rozkwitnie to porównam (w bazie kwasolubów jest już trochę jej zdjęć ale w innym odcieniu - nie tak ciemnopomarańczowym jak Twoja)

będę zaglądał i podziwiał kwasoluby a potem... oszałamiające róże :D
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 15 Maj 2014 12:12 #259399

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Czy to jest azalia Golden Eagle czy jednak Glowing Embers





Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 15 Maj 2014 12:17 #259403

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Majka,
przepiękne zdjęcia, wręcz modelowe (kwiaty duże, dobrze zbudowane i świetnie wybarwione!!) Golden Eagle
:bravo:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 15 Maj 2014 12:50 #259412

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Tak, kochana, tak jak TAM, na przykład według typów: moje róże parkowe, moje róże rabatowe, moje róże pnące itd. Albo inaczej, według kolorów: moje róże - białe, moje róże - czerwone itd. Czy według stref USDA, czy jeszcze inaczej, jeśli Ci coś przyjdzie do głowy.
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 15 Maj 2014 13:36 #259436

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Adrianie w przed-ogródku już od wczesnej wiosny zawsze coś kwitnie.
Zaczynają cebulowe: krokusy, cebulice Tubergena, hiacynty



Potem dołączają: fiołki wszelkiej maści, pierwiosnki, narcyzy, tawuły japońskie wypuszczają kolorowe listki, omiegi wschodnie











Przychodzi czas traw i azalii





Drobnicę czasami widać na zdjęciach choć generalnie o niej zapominam i ciągle czekam aż się bardziej rozrośnie.
Teraz już zaczynają kwitnąć orliki, później dołączą naparstnice, obie rozsiewają się i rosną gdzie chcą. Od ulicy pod bzami kończą teraz kwitnienie konwalie, a niedługo zacznie tojeść kropkowana. Między tojeścią a pierwszym rzędem azalii rosną hortensje Pink Diamond i hosty a pomiędzy dwoma rzędami azalii rosną sobie chryzantemy, żeby dać jesienny pokaz kolorów.
W to wszystko a właściwie to wszystko wkomponowanie jest w różne iglaki i bukszpany oraz sporą ilość traw i kilka juk ogrodowych. Ot taka zbieranina nastawiona na kolorowy kawałek ogródka od pierwszych wiosennych promieni do pierwszych płatków śniegu. :flower2:

Zdecydowanie mam tu za mało wiosennych cebulowych i tej jesieni muszę to nadrobić :flower:
Ostatnio zmieniany: 15 Maj 2014 13:47 przez edulkot.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 15 Maj 2014 13:41 #259439

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Ma Gorzatka wrote:
Tak, kochana, tak jak TAM, na przykład według typów: moje róże parkowe, moje róże rabatowe, moje róże pnące itd. Albo inaczej, według kolorów: moje róże - białe, moje róże - czerwone itd. Czy według stref USDA, czy jeszcze inaczej, jeśli Ci coś przyjdzie do głowy.
Małgosiu mam zrobiony podział róż według gatunków, tzn rugosy, burbonki, galijki czy multiflory.
Takie zestawienia to chyba będzie trzeba uzgodnić z górą czyli z Orszulką jako Moderatorką działu różanego. Ale nie wiem czy do zimy będę miała czas coś takiego zrobić, chyba że przekopiuję to co już tam napisałam :think:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 15 Maj 2014 20:55 #259574

  • Tosia2
  • Tosia2's Avatar
:ouch: Witaj Majeczko!!!
Dobrze, że też tu jesteś :hug:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 15 Maj 2014 21:21 #259611

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
To już, Majeczko, jak uważasz i jak Cie czas pozwoli. Ja się wciąż o tych różach uczę i czytam i naczytać się nie mogę, bo to wielka przyjemność.
Ale zapamiętuję dopiero "w praniu" czyli jak konkretną różę mam u siebie :)
Ostatnio zmieniany: 15 Maj 2014 21:21 przez Ma Gorzatka.
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 17 Maj 2014 20:30 #260646

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Coś dużo znajomych twarzy tu dzisiaj znalazłam .No to trzeba będzie częściej tu zaglądać a szczególnie Majka do twojego ogrodu :hug:
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 18 Maj 2014 22:06 #261216

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Twoje zestawienie róż to mistrzostwo świata :) Podpowiedź i ściągawka dla niektórych :) Cokolwiek postanowisz, na pewno będzie przydatne.
Wczoraj na targach kupiłam sobie Purple Rain od Rosa Ćwik. Jak nie przepadam za niemkami, tak ta mi się od dawna podobała :)
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 19 Maj 2014 15:42 #261558

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Maju, cudne te rugosy. Szkoda, że ja nie mam na nie miejsca,
Czy aby na pewno oprysk zaszkodził?
U mnie brązowe listki mam tylko na jednej róży. A opryskiwałam dawno. Dla mnie to przymrozki.
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 19 Maj 2014 23:15 #261801

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Witajcie :bye:
Powoli wracam do życia, dzisiaj miałam siły aby porobić troszkę fotek, przywiązać to co leżało po tych wiatrach i deszczach, a teraz siedzę i się pocę, choroba osłabiła mnie doszczętnie. :huh:
Ponieważ roboty na ogrodzie sporo to na żadne zestawienia nie mam czasu, nie wiem jak dam radę wszystko czytać i jeszcze pisać, musicie mi wybaczyć wpadanie na forum tak rzadko :oops:
Tosia, Jadzia miło że mnie odnalazłyście :hug:
Róże mimo że co niektóre prawie łyse coraz bardziej rozkwitają, choć staram się ścinać najmniejsze pąki.
Gosiu nie wiem dlaczego, ale niektóre róże są mocno poparzone a rosnące obok nie mają wcale żadnych śladów.
W najgorszym stanie są: Roseaire de L'Hay, Hansa, Blanc Double de Coubert, David Thompson, Sarah Van Fleet, Wasagaming, Rotes Meer - same rugosy, no i Sympathie i Flammentanz. Inne jakoś wyglądają i w miarę chcą kwitnąć a inne jakby nic im nie było.

Mogę oficjalnie ogłosić że sezon Souvenirowy się rozpoczął :flower2: rozkwitły pierwsze Souveniry.

Souvenir de Yeddo hybryda dzikiej rugosy z jakąś herbatnią, pachnie już w pąku typowo dla rugos.





prawie wcale po niej nie widać uszkodzeń

Souvenir de Robert Schuman pomieszane różne róże w jednym krzewie: piżmowa Sally Holmes skrzyżowana z mieszanką floribund z austinką Fair Blanca, ma półpełne kwiaty i bardzo zmienne w miarę rozkwitu.





do wieczora była rozwinięta

Pokazywana już Marie Bugnet rozwinęła śliczny kwiat i nie zmumifikowała żadnego pąka przez te deszcze.



To tyle na dzisiaj bo już padam na twarz :sleepy:
Ostatnio zmieniany: 19 Maj 2014 23:17 przez edulkot.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa, Bozi

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 19 Maj 2014 23:21 #261805

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
I mnie niejedna Goldenka dziś wołała
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 19 Maj 2014 23:36 #261811

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Robert Schuman i Marie Bugnet mają dosyć mocne płatki i chyba są wytrzymałe na deszcz.No to Majka sezon masz już otwarty .Reszta róż się wzmocni i bedzie dobrze
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 20 Maj 2014 06:50 #261840

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
We Floribundzie też powoli kwitnienie się zaczyna. Przez ten fakt właśnie nabyłam nieplanowo 2 róże............ :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: oprócz tych z listy :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 20 Maj 2014 09:09 #261875

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Souvenir de Jeddo ma piekny kształt kwiatu :hearts:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 21 Maj 2014 23:29 #262637

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Jednoznacznie wygrała Stanwell Perpetual-pokazała dziś pierwsze dwa kwiaty. Teresa odpadła z wyścigu :( Pąki wyglądają jak zaschnięte :placze:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.482 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum