TEMAT: Pępek świata ;)

Pępek świata ;) 21 Sie 2014 20:14 #293214

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Moja Droga, Pastellę to masz Och! Ach! Ech....... moja to jak uboga krewna..... bardzo uboga. Zresztą, jeszcze żadna u mnie porządnie nie powtórzyła i czuję pismo nosem, że coś jest nie tak. Normalnie coś nie zagrało. Może źle cięłam po pierwszym kwitnieniu? :dry:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Pępek świata ;) 22 Sie 2014 13:27 #293377

  • Jonatanka
  • Jonatanka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 170
  • Otrzymane dziękuję: 257
Ewuniu hortensja jeśli rośnie w cieniu, to ma kwiaty w liściach ,jeśli na słonecznym stanowisku, to kwiaty są bardziej widoczne .
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 22 Sie 2014 14:37 #293399

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
MaGorzatko, constancjo ta Pastella tylko tak pięknie u mnie powtarza,ale ja nie mam pretensji.Wszak to pierwszaki!
Ewo na pewno wszystko zrobiłaś jak należy,ale też masz pierwszaki,a różomaniaczki wytrawne pisały już nie raz,że drugi sezon obfitszy ,a trzeci to jest dopiero to co ma być. Ja się więc nie zrażam.Czekam dalej. Mogę tylko żałować,że tak późno zaczęłam róże sadzić,bo już bym dawno była po tym trzecim sezonie :happy:

Aśku te hortensje mają słońce tak mniej więcej do 12 w południe.Potem faktycznie cień,ale taki jasny cień. Cień domu. Skoro potrzebują więcej słońca,to przesadzę jedną na próbę.Jeśli w przyszłym roku dalej tak będą wyglądały to wywalam.


Miałam okna myć,ale chmura przyszła,więc się zastanowię czy warto :P
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 22 Sie 2014 14:47 #293404

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Bardzo urodziwe i pamiątkowe dary :)
Pastella bardzo ładna ;)
Ostanio właśnie wertuję strony z różami w różnych szkółkach i wybieram na jesień dokupienia.Wzasadzie już wybrałam,ale jeszcze do października wszystko może się zmienić :wink2:
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 22 Sie 2014 15:01 #293409

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Nowa żurawkowa rabata super :drink1: ta ode mnie nazywa się Renoir :) jest z nowej serii "Wielcy Malarze" ;)
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 23 Sie 2014 15:48 #293677

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Ewko - a co tam kliknęłaś we Floribundzie? Zeznawaj :)
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 23 Sie 2014 20:31 #293711

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Aniu czytałam u Ciebie :) Wybieraj,wybieraj. Podpytuj. Dziewczyny tutaj mają naprawdę dużą wiedzę,na pewno Ci pomogą.

Igor dziękuję. Zrobiło się weselej na tej rabacie. Znalazłam naklejkę na doniczce,jak pisała Roma. Przeczytałam też info o serii. Bardzo podoba mi się Gauguin ,ale u nas w szkółkach nie mieli.

MaGorzatko zeznaję,że poklikałam również w imieniu constancji , więc miałam trochę więcej radości ;)

Dla constancji:

- Gertrude Jekyll
- Jude the Obscure
- Lady of shalott
- CPM
- Angelica

dla mnie :

- Jubilee Celebration
- Sweet memories
- Munstead Wood
- Chantal Thomas
- Francis Blaise
- CPM

Złożyłam też zamówienie u Ewy- gloriadei

- Alden Biesen
- New Dawn
- Pomponella
- Laguna
- Mrs. John Laing
- Morgengruss

i zostanie mi na koniec Rosarium :)

Zrobiłam dzisiaj trochę porządków,w tym miejsce dla Mrs. John Laing :)
Ucięłam Limelight i Polar Bear do bukieciku,który wygląda, o tak:





Jak ślubny trochę :P Mam pytanie: czy te hortensje,jak będą tak stały w tej szklance ,to uschną? Normalnie czy nienormalnie? Może je trzeba zasuszyć najpierw jakoś inaczej?

Pytanie od mamci Tereni (ucięła jakiś oset,taki ozdobny zdaje się): czym go najlepiej zafarbować?
Akwarele dadzą radę?

TV kłamie,ale internet też kłamie!
Nie padało nic a nic.Susza!
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Pępek świata ;) 23 Sie 2014 20:42 #293717

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
A mnie deszcz wygonił z ogrodu, a wcale go nie zapowiadali :happy3: . Na szczęście na chwilę tylko ;)

Poszalałaś z różami :woohoo: . Zamierzasz wszystko posadzić na jedną różankę, czy porozmieszczasz je w ogrodzie?
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 23 Sie 2014 20:49 #293721

  • Roma
  • Roma's Avatar
Hortensje najlepiej suszyć do góry nogami,owinięte w papier.Kolorować osty farbkami w aerozolu,szybko,dokładnie i skutecznie :)
Ostatnio zmieniany: 23 Sie 2014 20:49 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 23 Sie 2014 21:05 #293728

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Marto część róż z wymienionej wyżej listy już u mnie rośnie,ale pojedynczo,więc dosadzę im koleżanki albo siostrzyczki,jak kto woli ;)
CPM to nowość u mnie, zagości na nowej żółto-pomarańczowej rabacie razem z Lady Emmą Hamilton :)
Tak więc porozmieszczam je po ogrodzie.

Roma dzięki. :kiss3:
Hortensje pozawijam w takim razie, tydzień czasu im wystarczy?
A mamie przekażę,że ma kupić farbkę w spray'u. :)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 23 Sie 2014 21:17 #293730

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Troszkę się zdenerwowałam. No bo jak to tak, wszyscy zamawiają róże, a ja co? Pooglądałam Wasze zamówienia, serce mi się jakoś tłucze...
Muszę też zamówić, bo przecież nie mogę narażać zdrowia! :happy4:

( a Ty, wieśniaro, gdzie masz telefon?)
Ostatnio zmieniany: 23 Sie 2014 21:26 przez Ma Gorzatka.
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 23 Sie 2014 21:53 #293742

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ewo-trudno mi powiedzieć czy tydzień wystarczy,wszystko zależy jaka jest wilgotność powietrza w pomieszczeniu :) Na czuja zobaczysz.Dodrze,że mi przypomniałaś o suszeniu hortensji. :teach:
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 23 Sie 2014 21:58 #293744

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
MaGorzatko ja już odzyskałam telefon,a gdzie Ty masz swój? :P

Roma na forum,to kolejna rzecz fajna,ktoś napisze,że coś robi i zaraz się przypomina,że też się miało daną rzecz zrobić. Rewelacja! Zwłaszcza dla mnie,bo ja nawet zapominam,żeby sobie zapisać,co mam zrobić. :happy3:
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 29 Sie 2014 07:50 #295298

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
W sen zimowy już zapadłaś?? No to wyłaź spod kołdry i powiedz mi co z tą szałwią mam zrobić na zimę. Przyjęły się chyba wszystkie sadzoneczki. Czy trzeba je okryć na zimę? Może przyciąć, by się rozkrzewiły?
No i co potem? Docelowo sadzisz pojedynczo, czy po kilka? Nie wiem jak to się rozrasta.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 31 Sie 2014 09:37 #295818

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Ewo, ja też mam tę hortensję, która Cię wkurza :hug: tyle, że u mnie pięknie kwitnie, kwiaty nie chowają
się pod liście.
Na zimę przykrywam ją agrowłókniną, spróbuj tak ze swoją, daj jej szansę, jestem przekonana, że to
dlatego masz tak słabe kwitnienie. :)
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 31 Sie 2014 10:51 #295849

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Ale imponująca lista róż, piekne odmiany ;)
Ja nawet chciałabym ich więcej ale problem z miejscem, więc musze sie ograniczyć :(
Bukiecik hortensjowy piekny :bravo:
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 31 Sie 2014 13:39 #295892

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Lucyno dla mnie niestety zaczyna się teraz czas ,który przesypiam. A gdy nie śpię nadganiam życie. W zasadzie śpię po południu 5 x w tygodniu (bo 2 x po południu pracuję). Szałwią się nie przejmuj,na razie nie uszczykuj.Zobaczysz jak będzie wyglądała w przyszłym roku. Posadzę co około 40 cm. Zobaczymy.
Ja swoje trochę ogołociłam,bo zbierałam zioła do domowej pasty warzywnej,którą używam w zastępstwie tzw.kostek warzywnych.

Beato mam dwa krzaczki tej hortensji.Zawsze ja na zimę okrywam, myślę ,że załatwiają ją jednak majowe przymrozki. Jedną oddam w dobre ręce constancji a drugą przesadzę na cieplejszą miejscówkę. Jednak jeśli w przyszłym roku sytuacja się powtórzy,to chętnie oddam Ci ten krzak :)

Aniu u mnie też z miejscem już bardzo duże problemy(gdyby tylko M zgodził się na zerwanie trawnika ...).Zmieniam jednak rabaty,coś wykopię,coś przekopię,coś innego przesadzę i oddam. Z tych wszystkich róż najbardziej zależało mi na CPM i Lady Emma Hamilton i specjalnie dla nich powstaje rabata zółto-pomarańczowa.

Nie mam żadnych zdjęć ogrodowych.Gdyż ponieważ nie mam czasu na ogród. Śpię,a jak nie śpię i nie pracuję,to przetwarzam dobra. Wczoraj ścigałam się z czasem obierając grzyby,żeby zdążyć przed meczem otwarcia MŚ. Zdążyłam.
Zrobiłam marynowane w occie. Przerabiam jeżyny i maliny na soki. Wykorzystuję ostatnie cukinie na leczo do słoików itp.itd.
Czekam na kratę dla róż, baardzo powoli robię miejsca na nowości.Powoli ,ale systematycznie,żeby później nie było wszystko na gwałtu, rety.
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 31 Sie 2014 13:47 #295893

  • Roma
  • Roma's Avatar
Mnie jakoś w tym roku nawet przetwory nie bawią :( chyba sobie ten rok odpuszczę,mam trochę ogórków,fasolki no może zabiorę się w przyszłym tygodniu za powidła i kompot śliwkowy , zostaną mi ewentualnie tylko gruszki.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.433 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum