TEMAT: Pępek świata ;)

Pępek świata ;) 17 Sie 2014 21:26 #292383

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jej :oops:
no można szałwię omszoną tam posadzić ale można też tą zwykłą, lekarską - jest tyle kolorów a jaki ładny kobierzec potrafi stworzyć i problem z plewieniem z głowy B)
no i ona faktycznie chroni przed szkodnikami, tam gdzie ją mam posadzoną to jest mniej ślimaków i mszyc B)
Ostatnio zmieniany: 17 Sie 2014 21:27 przez Shirall.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Pępek świata ;) 17 Sie 2014 21:31 #292386

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Szałwia trójbarwna sieje się najmocniej ze wszystkich :rotfl1: , ale przynajmniej łatwo ją usunąć, korzeni się bardzo płytko ;) . Z pięciu sadzonek szałwii trójbarwnej trzy lata temu mam zaszałwiony cały ogród :happy3: . I kilka zaprzyjaźnionych :happy3: .
Właściwie wszystkie szałwie się sieją, wiem , bo mam ich sporo ;) , z jednorocznych pięknie do róż pasuje szałwia omączona, też się sieje :tongue2: , a w ciągu roku wyrastają z niej wielkie krzaczyska, ale bardzo oko przyciąga :silly: . Ładna też jest szałwia muszkatołowa, która oczywiście też się sieje :rotfl1:
Właściwie jedyna, która do tej pory mi się nie wysiała to szałwia srebrzysta :huh: , ale to szałwiowy potwór, byłaby tam za duża ;)
Lekarskie mam dopiero od tego roku, więc się nie wypowiem :P
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 17 Sie 2014 21:47 #292391

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Coraz bardziej mi się te szałwie podobają, skoro się tak sieją ;) W tym roku sadziłam siewki na różance z wielkim nabożeństwem, bo miałam kępkę wysianą z nasionek od Irminki. To teraz już się samo dalej będzie kręcić? :dance:
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 17 Sie 2014 21:49 #292392

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ja dałbym do róż przetacznik i lawendę :)
Ewo-na doniczce z hostą też była karteczka,nazwy niestety nie pamiętam :(
Ostatnio zmieniany: 17 Sie 2014 21:50 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 17 Sie 2014 21:51 #292393

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Kochane jesteście babeczki :hug:
Szałwię lekarską mam.Sama wysiewałam w tym roku. Mogę podsadzić u podstawy chodnika,żeby te kamloty zasłonić troszkę. Wysieję też szałwię trójbarwną,niech się sieje. Tyły uzupełnię ziemią i całość podsypię korą. I z bani! A jak się będzie pieliło ładnie! ;)


Właśnie,właśnie,mam nadzieje,że róże rozrosną się w potwory ... ale póki co to maluszki i no ... żeby to jakoś wyglądało przez 2-3 lata.

Ale fajnie! Lekko i przyjemnie. Chyba,że mi się coś zmieni,czego nie wykluczam. ;)

Markito mam nadzieję,że muszkatołowa będzie się wysiewać jak wariatka,bo uwielbiam jej zapach :) Tak samo nie mogłam się nawąchać kłosowca,którego ostatnio kupiłam. Tego jasnego Summer Snow, choć wątpię,żeby on był snow :)

Roma na doniczce z hostą karteczki nie było, ale nie jest to najważniejsze :) Widziałaś?wsadzona już! Pod świerkiem :kiss3:
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Ostatnio zmieniany: 17 Sie 2014 21:54 przez terlica.
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 17 Sie 2014 21:53 #292394

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
terlica wrote:


Dzisiaj miałam przesympatyczne odwiedziny. Zawitali do mnie: Magdala z M., Roma, Rispetto, Andrzejek i Igor. Pooglądali Pępek i wprosiłam się na wizytę do Hanutkowa. Dalej wycieczka pojechała jeszcze do Sylwii i Danieli.Niestety nie mogłam się już z nimi zabrać,ale mam nadzieję,że będę się mogła z dziewczynami umówić innym razem.

Przywieźli dary z uroczymi znacznikami.







Dziękuję za odwiedziny,miło było mi poznać :)

Ale ekipa... mędrcy ze świata przyjechali z darami...
Elegancka pamiątka etykietowana... teraz tylko patrzeć jak rosną, chwalić i pielęgnować...
Kamienny posąg toż to jak z innnej bajki :)
pozdrawiam
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 17 Sie 2014 22:09 #292402

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Michał witaj!
A jakże! Odwiedziny jak się patrzy!
Rośliny wsadzone dzisiaj.Etykietki podsadzone przy roślinach :)
Posąg zrobiony jest z tzw.betonu komórkowego. Dzieło mojego M.
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 17 Sie 2014 22:21 #292406

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ma Gorzatka wrote:
Coraz bardziej mi się te szałwie podobają, skoro się tak sieją ;) W tym roku sadziłam siewki na różance z wielkim nabożeństwem, bo miałam kępkę wysianą z nasionek od Irminki. To teraz już się samo dalej będzie kręcić? :dance:

Gdyby strajkowały daj znać :happy3: , podeślę całą partię po pieleniu :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 17 Sie 2014 22:25 #292407

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Witaj Mistrzu Szpadla i Kilofa. Widzę, że ostro szalejesz. Ja zaczynam od jutra..... przynajmniej taki mam zamiar. Właśnie z pracy wróciłam..... i zaczęłam URLOP! :dance:
P proszę przekazać, że ten ostry róg rabaty to w oczy kole nawet na zdjęciu. Wypadałoby COŚ z tym zrobić. :tongue2:
Jak będziesz finalizować zamówienie we F.... to kopnij mnie w kostkę, żebym nie przespała. Wyczytałam, że 27 września jesteś baaardzo zajęta. :coffe: :think: :bad-idea: :dance: A MaGosia już wie?

Pięknie przeorałaś rabatę z Ballerinką...... cód, miód. I siostrzyczkę jej dokupujesz??? :wink4:
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 17 Sie 2014 22:34 #292410

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Markita mam nadzieję,że będzie jak mówisz. Z tym rozsiewaniem się. U mnie do tej pory mocno rozsiewają się zawilce ogrodowe-takie białe oraz fiołki. Umiarkowanie rozsiewa się naparstnica.
Ty masz jakiś zaczarowany ogród podejrzewam.
Robak ma ogrzewany a Ty wyjątkowo płodny! :P

Ewciu wita Cię właścicielka żółciuteńkiej gliny.Urlopu zazdroszczę. Ja co prawda miałam niedawno tydzień,ale jakby go nie było.Oczywiście kopnę Cię w sprawie zamówienia. MaGorzatka wie o wszystkim,ponieważ razem spiskujemy :P
Tak! Ballerina będzie miała siostrzyczkę. Jej mi tam brakuje i hortensji Pink Annabell. I uznam za skończone :happy3:
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 17 Sie 2014 22:40 #292414

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
A może Ballerinka wolałaby braciszka??? :think: Ja tam już kombinuję jak koń pod górkę gdzie by go tu wcisnąć. :devil1:
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 17 Sie 2014 22:55 #292419

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
:think: chyba mam tyły w śledzeniu ofert! Braciszek całkiem,całkiem.
W zasadzie to piękny jest braciszek!
Czy Ty mi musisz zawsze w głowie zawrócić? ;)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 17 Sie 2014 23:09 #292423

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Witaj Ewo :)
Ja chyba ślepy jestem, bo dopiero teraz udało mi się odnaleźć Twój wątek :oops:
Spóźnione, ale jak najszczersze podziękowania za możliwość odwiedzenia Twojego ogrodu! Dzieli nas może w lini prostej z 1.5 km, a dopiero teraz się spotkaliśmy :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 18 Sie 2014 07:16 #292449

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
No Ewciu szalejesz dziewczyno :dance: Uwielbiam oglądać ,jak się coś dzieje .Zazdroszczę Ci tego ,bo ja mam ograniczone możliwości .Chociaż ostatnio pozbyłam się karłowej brzozy ,która przestała nią być i dzięki temu mam miejsce na dwa różaneczniki i może jeszcze coś się zmieści .
Gości miałaś sympatycznych i dary piękne :hearts:
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 18 Sie 2014 08:02 #292454

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Ewa, Alden Biesen cudna, potwierdzam :idea1:
Ale wczoraj moją uwagę przykuła ta pięknotka... :hearts:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 18 Sie 2014 23:35 #292650

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Wzięłam się dziś wreszcie za sadzonki szałwiowe, które dojechały do mnie po wielu atrakcjach :wink4: Przetrwały rewelacyjnie. Posadziłam na rozsadniku każdą osobno i wyszło mi 17 szt :woohoo: Nie wiem czy dobrze zrobiłam, bo w doniczkach rosły po kilka na raz. Jak radzisz je sadzić? Pojedynczo, czy po kilka? Na razie do wiosny będą na rozsadniku, a potem poszukam im docelowych miejsc. Czy masz gdzieś fotkę tej odmiany kwitnącej?

Czy Ty je siałaś? Bo nie wyglądają na dzieloną kępkę tylko własnie na siewki. Może i ja swoje posieję za rok B)
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 21 Sie 2014 18:24 #293179

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Lucyno to szałwia lekarska,kwitnie róz-fiolet. Z nasion. Posadziłam po kilka sztuk w doniczce,bo mi się nie chciało pojedynczo wkładać :P

Kasiu każda coś w sobie ma. Niestety nie każdą można mieć :)

Nowinko a ja pozbędę się chyba hortensji ogrodowej You& Me. Wkurza mnie straszliwie. Zaraz lecę z tym zdjęciem do działu hortensjowego. Nie wiem czym je zastąpię ( mam dwie ),bo dopiero dzisiaj wpadłam na ten pomysł. Kwiaty chowają się pod liśćmi. Nie interesuje mnie coś takiego.Sama zobacz:



Pawle mój to ogródek,Twój to ogród.Nie myl pojęć ;)
Chciałabym,żeby trawa była ścieżkami,ale M. chce mieć przestrzeń/oddech a i psy muszą mieć rozbieg,bo inaczej wszystko byłoby stratowane. Może kiedyś,gdzieś,na innej ziemi ;)

Najładniejsza w chwili obecnej róża.A imię jej Pa i Stella ;)




Aaa melduję,że w tym miejscu jest duży wybór piwonii,ja już dwie zamówiłam :)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 21 Sie 2014 20:09 #293207

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Ewa - Pastella to pierwsza róża, na którą zachorowałam pod wpływem forumowych zdjęć, bardzo ją lubię :hearts: Moja wchodzi w drugie kwitnienie, ale NIE AŻ TAK!
Ta hortensja rzeczywiście beznadziejna.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.380 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum