TEMAT: Pępek świata ;)

Pępek świata ;) 05 Sie 2014 20:13 #289504

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
I muszę się przyznać, ze zgrzeszyłam i kupiłam jeden mały sześciopaczek tej lawendy z obi, bo połakomiłam się na długaśne kwiatostany, ja niegodna!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Pępek świata ;) 08 Sie 2014 17:14 #290190

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Pięknie Ewciu kwitną Ci rośliny .Hortensje dorodne a jeżówki same się pchają w oczy swoimi kolorami .Zazdroszczę troszeczkę takiej wyprawy w tak piękne miejsce .Ja ostatnio nigdzie się nie ruszam .Jak zdrowie pozwoli ,to bryknę na wystawę Zieleń to życie ,pod koniec sierpnia .
Zawsze czekam na nią cały rok i planuję ,co to ja sobie nie kupię ,al często nic z tych zakupów nie wychodzi :flower:
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 10 Sie 2014 16:49 #290623

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Moni oczywiście,że możesz zapisać się na nasionka kłosowca. Będę zbierała i dam sygnał kiedy :)

MaGorzatko z długaśnych będą długaśniejsze pałeczki lawendowe,prawda? (żeby nie powiedzieć pały? :P )

Ewuniu na takiej wystawie człowiek pewnie głupieje,szkoda,że w Warszawie. Jak mam jechać do Warszawy to aż mnie skręca ;) Moje hortensje jeszcze małe są,ale kwitną ładnie.


Dzisiaj miałam przesympatyczne odwiedziny. Zawitali do mnie: Magdala z M., Roma, Rispetto, Andrzejek i Igor. Pooglądali Pępek i wprosiłam się na wizytę do Hanutkowa. Dalej wycieczka pojechała jeszcze do Sylwii i Danieli.Niestety nie mogłam się już z nimi zabrać,ale mam nadzieję,że będę się mogła z dziewczynami umówić innym razem.

Przywieźli dary z uroczymi znacznikami.







Dziękuję za odwiedziny,miło było mi poznać :)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Igor, magdala

Pępek świata ;) 10 Sie 2014 20:02 #290647

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
W ogrodzie Ewy (Terlica) Psy po prostu mega! tylko miziać i rzucać piłkę :happy3:
Ewa, dziękujemy za miłe ugoszczenie ;)



:hearts: :hearts:


nie, nie...to nie Wyspy Wielkanocne :P












Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 16 Sie 2014 21:33 #292109

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Igor podpowiedz mi przy okazji,jak nazywa się ta żurawka z RODOS? :)

W związku z tym,że popadało u nas ostatnio trochę bardziej i można było zacząć prace w ziemi bez użycia kilofa,postanowiłam przygotować ostatnią rabatę dla róż. Rabatę żółto-pomarańczową.

Wyglądała tak:



Trzeba było poprzenosić rośliny ,wsadzić nowe oraz zostawić miejsce na róże :P
Dla pierwszej CPM zakupiłam dzisiaj taki oto zestaw bylinowy ( widać wpływy ostatniej wizyty w Dobrzycy)
Dzielżan Ruby Tuesday oraz kłosowiec - tu mała zagwozdka,bo na etykiecie stoi Summer Snow, nie znalazłam jednak w neciku takiego :crazy:
A wyglądają tak:





i tutaj już posadzone,w środku zagości jesienią CPM



dalej po prawej stronie będzie jakby powtórzenie rabaty, też będzie tam CPM ,ale w innym towarzystwie. Nad tym się zastanawiam jeszcze. :)

No i przygotowując właśnie miejsce dla drugiej CPM musiałam wspomóc się siłą męskich ramion,bo natknęłam się na kamlota!





Padam na twarz.

Limelight



Łapa Misia Polarnego



i łeb Anabelli



Dobranoc :)

ps. jak dobrze,że jutro niedziela! :dance:
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 16 Sie 2014 22:11 #292125

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
A dlaczego moje Annabelki pozieleniały? No normalnie kwiaty były białe i w jednej chwili są zielonkawe na wszystkich Annabelkach... :supr3:
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 16 Sie 2014 22:52 #292144

  • Roma
  • Roma's Avatar
No proszę,gdzie nie zajrzeć tam wszędzie przeróbki :) Ewo-nazwa żurawki powinna być na doniczce :)
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 17 Sie 2014 13:27 #292249

  • Jonatanka
  • Jonatanka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 170
  • Otrzymane dziękuję: 257
Ma Gorzatka wrote:
A dlaczego moje Annabelki pozieleniały? No normalnie kwiaty były białe i w jednej chwili są zielonkawe na wszystkich Annabelkach... :supr3:

U mnie Limelight wywinęła taki numer.

Fajne spotkanie i miło Was widzieć.
Ewuniu ja też jestem psiara ale nawet nasz psotny Gucio nie dostarcza tyle radości co Kicia.. Floksy wracają do naszych ogrodów za sprawą nowych, bardziej atrakcyjnych odmian. Sporo mam też białych. Kwitną długo i widać je z daleka. Dlatego warto, aby znowu wróciły do łask, bo pasują prawie do każdej aranżacji, nie wymagają wiele, są idealne na kwiaty cięte, przyciągają motyle i pięknie pachną. Zamierzam dokupić Tequilla Sunrise, Blue Paradise, Brigt Eyes, Paul Bocuse śliczna, szkoda że deszcz na nią tak działa .Ja również choroba różana zaraziłam sie od Kasi. :hug:
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 17 Sie 2014 13:39 #292251

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Ewo :bye:

Dziękujemy za pokazanie nam swojego ogrodu :)
Widzę ,że potem ostro zabrałaś się za robotę ...
Ja w sierpniu niestety prawie ciągiem jestem w pracy ,tylko niedziele wolne ,więc do ogródka
jeżdżę jedynie na oględziny.
Ale we wrześniu można pomyśleć o spotkaniu , już z Danielą o tym rozmawiałyśmy :)

Jeśli można się uśmiechnąć o nasiona tego kłosowca niebieskiego ,to ja bardzo chętnie.
Ale on normalnie zimuje ,tak jak byliny ?
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 17 Sie 2014 18:08 #292299

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
No jak ja wczoraj oglądałam ten wątek, że potem zdjęć nie pamiętałam? Chyba czuję zbliżający się rok szkolny, kiedy to zasypiam ok. 22.00 :)
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 17 Sie 2014 20:03 #292347

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
MaGorzatko pojęcia nie mam dlaczego Annabellki zielenieją. Ja w ogóle cienka jestem jeśli chodzi o hortensje,nie wiem jak się wybarwiają poszczególne odmiany.

Roma widziałam przeróbki u Ciebie. Miałaś super pomocników, też by mi się przydali, tymczasem kopałam dwa dni sama jedna,umęczyłam się,alem zadowolona :) Oczywiście znalazłam nazwę żurawki. Wybrałam sobie Renoir'a :) To na hostach od Ciebie nie było nazwy :) Pamiętasz ?

Aśka nie znam się na hortensjach,ale Limelight to jednak tak ma,że się seledynowa robi. U mnie aktualnie delikatnie różowieje,co widać na zdjęciu wyżej :)
Ja też już mam zrobioną listę róż na jesień i koniec! Kropka! Wszystko już będzie przerobione. Na uszczuplenie trawnika pewnie zgody nie będzie,więc zostanie jak jest. :)

Magdo ależ nie ma za co.Zabrałam się za porządki i przygotowanie miejsca pod nowe róże. Wolę to zrobić teraz i czekać,niż potem kopać gdy piździ pada. Jestem jak najbardziej za spotkaniem z Wami, na chwilę obecną wychodzi na to,że zajęty mam 27 wrzesień,sobota.
A kłosowiec zimuje normalnie,bez pieprzenia. TFU! znaczy bez pierzyny ;) Oczywiście będę o Tobie pamiętała :)

MaGorzatko melduję ,że siedzę już w piżamce.Ja zwykle siedzę w piżamce już o 20.00,więc Twoja 22.00 wcale nie jest mi obca ;)


A teraz mam kolejne zdjęcia ...
Rabata od strony północnej wczesną wiosną wyglądała tak:



wzięłam taczkę,łopatę,widły i po chwili wyglądała już tak:



obsadziłam ją tym wszystkim co musiało zmienić miejscówkę i do wczoraj wyglądała tak ( wierzba Hakuro zmieni ogródek na inny,w nieco późniejszym terminie,jej miejsce zajmie oczywiście druga Ballerina :) ):





dzisiaj dokupiłam kilka żurawek i poprzesadzałam. Teraz wygląda tak:







a tutaj,pomiędzy hostami, zostawiłam miejsce dla Pink Annabelle. We wrześniu są targi w okolicach,może uda się nabyć.



I żeby się sponiewierać do reszty,przeniosłam się z frontem robót w okolice tarasu i wypierdzieliłam z okolic róż te wszystkie okropne trawki i orliki.
Teraz wygląda to tak:



I pytanie do szanownych ogrodniczek,ogrodników: co ja mam tam wsadzić ,żeby było estetycznie i wygodnie do pielenia? Pomysłu nie mam żadnego ...
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Ostatnio zmieniany: 17 Sie 2014 20:09 przez terlica.
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 17 Sie 2014 20:26 #292359

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Ewuś, ja bym tam dosadziła szałwię i to różną B)
szybko rośnie, ładnie się rozrasta jak się ją przycina po kwitnieniu i ten kolor kwiatów :hearts:
Ostatnio zmieniany: 17 Sie 2014 20:27 przez Shirall.
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 17 Sie 2014 20:29 #292361

  • Jonatanka
  • Jonatanka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 170
  • Otrzymane dziękuję: 257
Poczekam może limka się wybarwi.Na rabatce może posadzić (nie wiem jak wysokie mogą być rośliny)ostróżki,liliowce a moze floksy.
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 17 Sie 2014 20:52 #292370

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
No dobra, a jakie to róże tam rosną?
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 17 Sie 2014 21:13 #292376

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
O mamo! Faktycznie,nie rzekłam nic o różach. No to jadziem! Ta największa to Louise Odier, dalej na prawo kawałek Edena,a na dole dwie Bonica.

Pomysł Marty z szałwią bardzo mi się podoba. Marta :kiss3:
Czekam na dalsze propozycje :)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 17 Sie 2014 21:22 #292380

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Do takich róż, to pomysł Marty jest rewelacyjny!
Ostatnio zmieniany: 17 Sie 2014 21:23 przez Ma Gorzatka.
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 17 Sie 2014 21:22 #292381

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Nie wiem czy pomysł z szałwią jest taki świetny w kontekście plewienia :evil: , u mnie szałwia omszona sieje się tak masakrycznie, że jest podstawowym chwastem :hammer: , a jakie ma korzenie długaśne :jeez: . Owszem pięknie pasuje do róż, też mam takie zestawienia, ale chyba niektórych egzemplarzy się pozbędę :angry: .
Poza tym nie wiem czy aż tak dużo się tam zmieści wypełniaczy - Louise Odier to potwór przecież :woohoo: , Edenowi też niewiele brakuje ;) , a dwie Boniki do kupy to będzie niezły krzaczor wszerz i wzdłuż :funnyface: , wiem, bo podwiązywałam swoją JEDNĄ sztukę w dwie osoby :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Pępek świata ;) 17 Sie 2014 21:25 #292382

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Ja myślałam o szałwii trójbarwnej :)
A jak się róże będą rozrastać, to wypełniacze możesz stopniowo eliminować.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.527 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum