TEMAT: MINI MINI

MINI MINI 05 Cze 2014 18:50 #269026

  • AgaNet
  • AgaNet's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 60
  • Otrzymane dziękuję: 19
Hej Julek :bye:


Pięknie ci rózyce szaleja, nawet pomimo faktu że angielki kapryszą. Eden wymiata u ciebie :bravo: :bravo: :bravo:
U mnie ledwo trzy patyki z niego smętnie sterczą... wygląda okropnie, kompletnie nie wiem co sie z nim dzieje. Jakby przymarzł wiosna i nie mogł się zdecydować czy ma rosnąć, czy paść :ouch:
Agata


Zielone okna z estimeble.pl

MINI MINI 05 Cze 2014 20:01 #269065

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Cześć Julek!
Podziwiam ostatnio Twoje obrazki w milczeniu... głowa mnie nap*, aż huczy :dazed:
Angielki kocham bardzo... Ty wolisz Niemki, wiem wiem :)
I tak Ci przepięknie kwitną... u mnie z tym bywa różnie, ale póki co, nie narzekam.
Wiesz, że z Jacques Cartier wyrosła dziczka i zakwitła na biało? Jutro to wyciacham... :mad2:
Jak się masz?

MINI MINI 05 Cze 2014 21:51 #269130

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Juluś :bye:
Dziękuję za info o różyczkach :kiss3:
Chippek piękny, :hearts:
Mój kupiony na jesieni i na nim najbardziej mi zależało,a on tylko jedną gałązką ruszył :(
Ale wążne ,że żyje i może też mi zakwitnie ;)

MINI MINI 05 Cze 2014 21:59 #269139

  • klakierowa
  • klakierowa's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 307
  • Otrzymane dziękuję: 346
Cudne te Twoje róże!

Zauważyłam, że masz kilka wiklinowych rzeczy w ogrodzie, lubisz?

Wypatrzyłam również na balkonie oleandra, jakiego koloru ma kwiaty?
Miernota gorsza od niczego!

MINI MINI 06 Cze 2014 22:41 #269511

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Sweet Pretty posadziłam sobie wiosną :) Na razie chudzieńka ona, ale pączki są, pewnie doczekam się kwiatów.

MINI MINI 10 Cze 2014 09:55 #270812

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Aga :hug: ja tak pozegnalam Tip-top w tym roku - nie wiem co mu sie stalo. Niby zaczal rosnac normalnie jak wszystkie a pozniej ni z gruszki ni z pietruszki, pedy zaczely mu usychac. Wykopalam go, bo myslalam, ze moze mrowki albo co ale nic nie zauwazylam - zadoniczkowalam ale na koncu zostal smetny jeden ped, to wywalilam calkiem - szkoda jej bylo, bo ladny krzaczor juz z niej byl ale trudno sie mowi.
Agus, z historycznych dosc czesto dziczki wyrastaja - nie wycinaj tylko wyrwij - mocne pociagniecie i powinno pojsc. Ja musze Mme Knorr co mam z Rosarium na jesien wykopac, bo ma wiecej dziczkow niz jej samej jest, troche ja odgarnelam i dziki ped stworzyl gruba dodatkowa zdrewniana odnoge, to musze jej sie brutalniej pozbyc.
U mnie rodzinnie - Junior na urlopie w domu, to sie lenie troche ;)
Ania ja wiem ze na kwitnienia rozyc sie czeka ale wiesz, ja nie daje slabym rozycom kwitnac ;) Ogolnie w pierwszym roku jak sadze roze, to rwe wszystkie paki tzn zostawiam jednego-dwa zeby zobaczyc czy to czasem nie pomylka a tak to u mnie sadzone wiosenne nie kwitnal wcale. Sadzone pozno letnie-jesienne jak sa slabe w przyszlym roku, to tez nie daje im kwitnac - rwe kwiaty bez litosci - no juz tak mam. U mnie krzak musi sie najpierw na tyle wzmocnic, zeby pozniej nie bylo z nim problemu i dopiero moze sobie kwitnac.
Klakierowa czy lubie wilkine hmmm nawet sie nie zastanawialam, poprostu jestem z nia zwiazana przez maty, ktore zapewniaja troche intymnosci ... jakbym miala wiekszy ogrod, to napewno wikliny by nie bylo czyli az tak bardzo nie jestem z nia zwiazana.
Olka mam jednego w ciemniejszym rozowym i jednego bialego, mialam jeszcze jasno rozowego ale nie wiedzac dlaczego padl mi w czasie przechowywania.
Ewcia, moja Sweet P. rozszalala sie w tym roku na calego :hearts:

Ostatnio zmieniany: 10 Cze 2014 09:57 przez Julka.

MINI MINI 10 Cze 2014 12:32 #270874

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Julek Ty twardzielu...a bym nie umiała pourywać pąków :wink4: Ale za to tnę bardzo mocno więc rosną silne,zwarte różyce :wink2:
Sweet Prety cudna...te rzęsiory ma niezłe :supr3:
Też masz taką smażalnię :devil1:
Ostatnio zmieniany: 10 Cze 2014 12:33 przez Keetee.

MINI MINI 10 Cze 2014 15:16 #270942

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Doris u mnie prawdziwa palma, powyzej 30 w cieniu a od dwoch dni 36 - to juz nie Toskana a Sahara, bo w sloncu na tarasie wczoraj bylo 60 stopni :devil1: musialam donice cieniowac, bo kwiaty zaczely sie gotowac :happy3:

Bosh jak ja kocham taki ukrop :dance: wykorzystujac przedluzony Weekend M. i moja pogodowa wene tworcza zmienilam ciag komunikacyjny w MINI :devil1:
Ostatnie foto pogladowe - po lewej stronie za mala mata, stoi zbiornik na gaz i jak juz kiedys pisalam, zamierzenie bylo takie, ze przy koncu zbiornika miala stanac pergola powiazana z duza poprzeczna mata po prawej stronie.


Dla uscislenia, to co dzieje sie a raczej dzialo - w tamtej czesci, ktora rzadko pokazuje, to po lewej za zbiornikiem, jest/byla rabata rozana a za duza mata jest miejsce naszej przyczepki campingowej i mam tam trawiasta rabate w kamieniach.
Jednak pomyslu z pergola jakos nie moglam uskutecznic a to znaczy, ze nie bylam na sto procent pewna ze tak wlasnie ma byc... i tak odwlekalam z zamknieciem sprawy. Ostatnio siedzac na tarasie pomyslalam, ze ladnie bylo by polaczyc sama belka wszystkie trzy punkty i to nie prosto a po skosie i najlepiej jakby tam nic nie roslo ale jak nie bedzie roslo, to dalej "dziura" odchlani zostaje czyli "na przestrzal".
No i wymyslilam tak:




Caly ogrodek szedl do drogi ze spadkiem ale my robiac kamienne Kolo musielismy go wyrownac, tak ze wyszedl nam dwupoziomowy i tylna czesc jest stopien nizej. Na tej fotce widac jak rozwiazalam sprawe przestrzalu i nasadzen - zrezygnowalam z czesci lewej bocznej rabaty i sciezka idzie teraz bokiem.


Ostatnio zmieniany: 10 Cze 2014 15:22 przez Julka.

MINI MINI 10 Cze 2014 16:44 #270973

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Julek.,
Przeczytałam 3 razy, dokładnie obejrzałam zdjęcia, zabawiłam się nawet w "znajdź 3 róźnice"... I za cholipcię nie mogę dojść co zmieniłaś :think:
Nie połączyłaś w końcu tej pergoli z mata? Stopień widać, obniżenie też, ale szlak komunikacyjny przebiega tak samo (w lini prostej z zakrętem na końcu) czy coś mi umyka?
Wybacz moje wolne trybienie, ale na 37 stopni w cieniu reaguje tak jak Twoja hortensja, mimo ze słonko lubię :wink4:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 10 Cze 2014 16:46 przez Robaczek.

MINI MINI 10 Cze 2014 17:50 #270987

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Kasiek, narazie nic nie polaczylam :happy3: wiem ze goraco i hortensjowo sie czujesz ale pisalam, jak rozwiazalam ciag komunikacyjny "na teraz" czyli na moje zamierzenie, ktore opisalam - moze faktycznie troche hortensjowo mi to wyszlo :happy3: Ale wyjasnie, ze sciezka szlo sie prosto jak strzala do bramy a teraz na drodze stoja 3 jalowce i trzeba je obejsc bokiem.

Kiedys-niedawno




Teraz
Ostatnio zmieniany: 10 Cze 2014 17:51 przez Julka.

MINI MINI 10 Cze 2014 21:25 #271135

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Julka,
ale rozrośnięty Crystal F. :woohoo:
Róże coraz obficiej kwitną, zwłaszcza Twoje Edeny
(Colette w sumie ma kolory Abrahama D. a czy pachnie równie pięknie?)
Drobna zmiana a już przestrzeń wygląda ciekawiej!
(dziękuję za ostatnie zdjęcia dzięki którym ujrzałem Twój koncept :))

MINI MINI 10 Cze 2014 22:52 #271209

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dobrze, że się Kasia zapytała, bo ja też się pogubiłam- przerzucałam fotki i się zastanawiałam, o co chodzi.. :think: już załapałam :hammer: Fajny pomysł z zakrętem za jałowcami, zawsze to lepiej, jak ścieżka nie prowadzi całkiem prosto.

Odnośnie termometru- ja w sobotę podłączyłam stację pogody, ustawiłam czujnik na parapecie zewnętrznym, a w niedzielę o 11 miałam 54* Troszkę nas podgrzało :devil1:
Podobno zbliża się ochłodzenie- będę tęsknić, bo ja pod tym względem bliżej Florydy jestem, niż Syberii :P

Czytałąm, że Twoje psiaki pogryzły trawy ozdobne- mój Zakusiek gryzie perz- tylko coś mało solidnie ;)

MINI MINI 11 Cze 2014 01:28 #271244

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
To jednak ja za bardzo kwieciscie :flower2: opisalam, to wszystko - sorry :thanks: ale zdarza mi sie od czasu do czasu, jak zaczynam topik traktowac na zasadzie "napisze sobie. to moze cos innego mi do glowy przyjdzie".

Adrian, Cristal-em F. sama jestem zaskoczona, bo mam go dopiero drugi sezon ale fakt, sadzonka byla z tych duzych, moze dlatego tak sie szybko uwinal z rosnieciem.
Colette tez ladnie pachnie a co wiecej kwiat ma identyczny jak Abraham tylko mniejszy. Kiedys bawilysmy sie z dziewuszkami i robilysmy fotosy ukladajac kwiaty Abrahama i Colette obok siebie i gdyby nie rozmiar, to byly by nie do odroznienia.
Monika, moje paszczaki tez lubia perz, chyba wszystkie psy maja do niego slabosc. Mini nie proponuje psom trawy, to do ozdobnych swiezakow sie dobieraja i to tak solidie, ze same kikuty stercza :jeez: a wypasam je przeciez codziennie na nieuzytku za plotem ;)



MINI MINI 11 Cze 2014 06:31 #271253

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Upalne poranne dzień dobry!
Widzę, że zabawiłaś wczoraj (a raczej dzisiaj) dłużej :)
Mnie praca tak wyeksploatowała, że padłam jak kawka.
MINI toni w kwiatach - ależ Ci różane potwory wyrosły! Nie wiem, która najłądniejsza - wszystkie cudne!
Paszczakom powiedz, że im w końcu trawnik zrobisz - może na chwilę się uspokoją z tym obgryzaniem miskantów ;-)
Miłego!

MINI MINI 11 Cze 2014 07:32 #271260

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Julek,
Zakrętas wygląda jak y tam był od zawsze ;-) pasuje! Na początku nie zatrudniłam bo zdjęcie "przed" jest pod trochę innym kątem i myślałam, że te jałowce tam są :P
Pirouette u mnie jakaś szalona nie jest, ale to jej drugi sezon to cieżko powiedzieć, ale baty wypuszcza długaśne.
Abraham nie tylko sporo większy, alewydaje mi się bardziej "balaganiarski", a Colette subtelna i misternie zwinięta w środeczku :hearts:
Obie pachną bosko! :hearts:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

MINI MINI 11 Cze 2014 14:25 #271413

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Agus dobry :kiss3: zabawilam dluzej, bo moja kumpela miala ochote na czerwone i komunikator a ze po czerwonym "nie mozna jej przerwac", to mozna przy okazji - ksiazke poczytac, film obejrzec, forum przejrzec i takie tam ;)
Kasiek jak zakretas wyglada jakby tam byl zawsze, to znaczy ze robota dobrze zrobiona :drool: M. tylko nie mogl wyjsc z podziwu, ze az tyle taczek ziemi wywiozl z takiego malego kawalka jak korytowal pod kamienie. Najpierw wiadrami wynosil, ja mowie zeby taczke wzial, bo to grubsza robota bedzie, to tak z niedowierzaniem patrzyl - a ja wiem co mowie i wiem ile ziemi miesci sie w doniczkach na tarasie naprzyklad :happy3:
A co do Collete, to faktycznie jest bardziej subtelna niz Abraham ale mow co chcesz, do lisci trzeba sie przyzwyczaic optycznie, bo liscie ma normalnie jak takie rozane dzikie chwasty co rosna w rowach :happy3: Tylko, ze ta rozyca skradla mi serce jak bylam w rozanym miasteczku u Niemca i ja kupilam a pozniej przesadzalam ja chyba z 5 razy - kompletnie mi nie pasowala kolorystycznie.
W gruncie rzeczy do Collete zaczelam kupowac cieple rozowe kolory, zeby to wszystko powiazac, bo za diabla nie wychodzilo.... ale i tak ja troche zmarnowalam przez to ciagle przesadzanie, bo roza rosnie u mnie od 2011 r a jest mikra jak roczniaki - no ale w zeszlym roku, tez ja przesadzalam :P



MINI MINI 11 Cze 2014 22:33 #271570

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Zwierzęta chyba specjalnie wyżerają miskanty i inne trawy ozdobne :angry: Perzu i innego badziewia u mnie nie brakuje, ale koty źrą ozdobne :angry:
Sweet Pretty jest śliczna i mam ją "przez Ciebie"-dzięki :kiss3:

MINI MINI 12 Cze 2014 08:23 #271667

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Ewcia ciesze sie, ze na cos sie przydalam :drool:

Nie dosc, ze cieplo mi zabralo, to jeszcze posta mi wcielo :mad2: 18 stopni sie narobilo i szaro-buro - zeby to jeszcze cos podlalo a to tak bez sensu sie ochlodzilo :devil1:

Gruss an Aachen


U.Klosterrose


Eden




Abraham


Bonica


Maritim


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.372 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum