TEMAT: MINI MINI

MINI MINI 08 Wrz 2014 21:47 #297689

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Jakie zimno?
Przepiękna letnia pogoda.
Nawet wieczory sa cudowne
Wracaj


Zielone okna z estimeble.pl

MINI MINI 15 Wrz 2014 10:20 #299022

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Haloo?
Ileż się można urlopować, no...
Wracaj i opowiadaj, co słychać w życiu, ogrodzie, u paszczaków :)
Tęsknię!

MINI MINI 15 Wrz 2014 10:50 #299036

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
My jeszcze troszke :bye: pogoda nam dopisuje, towarzystwo mamy przednie, to i wracac sie nie chce :hammer:



Morze polnocne przyjazne spacerowo,


to sprawdzamy zawartosc soli w wodzie


No ale ostatni dzwonek, to koniec tygodnia i nie ma to tamto i trzeba bedzie sie zbierac buuuu
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek, anabuko1

MINI MINI 15 Wrz 2014 11:02 #299045

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
O, przywołałam Cię!

Kurczę, wyglądasz jak 19stka :)
Pięknie tam nad morzem!

Tyle urlopu to normalnie istny rozbój :tongue2:

MINI MINI 15 Wrz 2014 11:09 #299049

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
No tak laseczka suuper!!
I pieski sympatyczne, a mi wystarczy moja kicia :hearts:
A nad morzem teraz też jest cudnie , dawno tam nie byłam, jakoś góry mnie bardziej przyciągają :P

MINI MINI 17 Wrz 2014 12:23 #299472

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Julek....ale pięknie...morze...wiatr we włosach ,burki szczęśliwe, towarzycho...no zazdroszczę wypadu :funnyface:
A wyglądasz extra :wink4:

MINI MINI 19 Wrz 2014 07:46 #299841

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Julek, swietnie wyglądasz, widać, że urlop Ci służy :bravo:
Ale wracaaaaaaaj :wink4:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

MINI MINI 19 Wrz 2014 09:55 #299873

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Ha, co to urlop nie moze zrobic z podstarzalego krasnala - nawet 19-stke :happy: No ale koniec tego dobrego.
PS czy ktos slal mi pm-a? bo wyswietla mi sie wiadomosc ale zadnej nowej nie mam i nie wiem czy cos nie zginelo w przestworzach forumowych.

MINI MINI 19 Wrz 2014 10:00 #299874

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Ostatnio poczta nieco szaleje więc się nie przejmuj :)
Urlop jak widzę, był udany :) , a co tam w ogrodzie?
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

MINI MINI 19 Wrz 2014 10:37 #299882

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Dobrze wiedziec Wiesiu o tej poczcie, bo juz mnie to troche meczylo ;) Ogrodek w dobrej kondycji - musialo sie dziac jak mnie nie bylo, bo pelno zaschnietych rozanych kwiatow wszedzie jest a powyscinalam co moglam przed wyjazdem - tak zeby roboty bylo mniej jak wroce :happy3:
Ale pogoda dopisuje, to zabieram kosz i ide walczyc :evil: Musze najpierw wszystko uporzadkowac zanim Holenderskie zdobycze zaczne sadzic :happy: gdzie? chyby sobie na glowie to wszystko posadze - powinnam sie w kostke sama kopnac zanim po ogrodniczych nie zaczelam lazic :ouch:
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

MINI MINI 19 Wrz 2014 11:02 #299888

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Julek zjechałaś :ouch: No w końcu :wink4:
Ja tez w ogrodzie jeszcze trochę posiedzę....pogoda no matulu....cudeńko :hearts:
A co za zdobycze przytargałaś ....pokaż pokaż :search:

MINI MINI 19 Wrz 2014 11:20 #299893

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Zdobyczy i ja jestem ciekawa :woohoo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

MINI MINI 19 Wrz 2014 14:37 #299907

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Krotka przerwa na kawe :drool:
Zakupowo troche przesadzilam ale na swoje usprawiedliwienie napisze, ze kupowalam przewaznie z duzym naciskiem na przewaznie - tylko te chabazie ktore i tak chcialam miec a tu na miejscu jakos nie wpadly mi w rece. Mam do posadzenia rozowa wysoka Drakiew, wyzsza fioletowa szalwie, rozowe wyzsze przetaczniki, niska krwawnice, dokupilam werbeny patagonskie - bo to nie wiem jak mi wyjdzie zbieranie nasion z mojej a wypielic, to napewno wypiele :evil: klonika palmowego "Kaba" do trzeciej donicy. Uskutecznilam tez zakup bialych z zielonym znaczeniem tulipanow tzn cebul i troche cebul czosnkow tez przywiozlam. Z nieplanowanych - drzewkowa hortensje 'Hayes Starburst' i dolozylam bukietowke "Bombshell".

A tak wyglada moj nowy plot


W to miejsce - po przymocowaniu spowrotem wiklinowej maty, pojdzie Limelight z donicy i Hayes Starburst - Anabelle przenioslam w miejsce za zbiornikiem tzn miedzy zbiornikiem a ogrodzeniem. Tam beda sie mogly rozkladac jak beda chcialy.


Eden-y mi sie pnace chca robic :happy3:


Biala rabate doprowadzilam do porzadku - tylko gdzie ja mam posadzic biale jezowki (coconut lime - polecane dla mnie przez Robaczka) w ilosci sztuk 3 - jak wariat przetacznik rozeslany sie rozlozyl po calosci a mial grzecznie w rzadku na brzegu rabaty sobie rosnac :crazy:


Ja to chyba jednak musze czesciej wyjezdzac, bo moje chabazie odzywaja jak mnie nie ma i nabieraja monsturalnych rozmiarow. Ten dusi niebieskiego przetacznika


a ten zadusil rozowego - dobrze ze przyjechalam, bo by normalnie wyzional pod nim ducha. Uchlastalam polowe rozowego gangstera - niech sobie nie mysli, ze Taki mocny.

MINI MINI 19 Wrz 2014 16:31 #299923

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Łaaaał...to piękne nabytki przywiozłaś...piękne Julek :whistle: Ogrodzenie porządne :bravo: Gra i buczy :whistle:
A ogród bez Ciebie no rozszalał się na całego :happy4: Eden gigancik niezły :wink4:
Ciekawa jestem tych przetaczników....co nabyłaś, ja jestem tymi co mam zachwycona , rozrosły się...zobaczę może da się coś dziabnąć jakbyś chciała, z wyższych rożowych mam Bubble Gum i First Love, są świetne, kwitną do teraz ... :whistle: Crista, szafirowa też :wink4:
Ty Julek jak będziesz gotowa to mów...te chabazie obiecane Ci poślę :wink2:

MINI MINI 19 Wrz 2014 18:32 #299939

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Julek, ogrodowi faktycznie służy Twoja nieobecność :happy4:
Fajne zdobycze przywiozłaś! A Eden zapączkowany od stop do głów :woohoo: Może jednak pozwolisz mu poszaleć przy nowym ogrodzeniu? :hearts:
Przetacznik rozesłane to ma prawo się rozkładać ;-) ... a tych pozostałych nowości jestem bardzo ciekawa :supr:
Coconut Lime nie potrzebują dużo miejsca, przynajmniej na razie, gdzieś upchniesz ;-)
Ale owocne ogrodowo miałaś wczasy :dance:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

MINI MINI 19 Wrz 2014 19:30 #299950

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Doris, First Love wlasnie zakupilam sztuk 4 na maly rzadek przed rozycami. Chce zrezygnowac z czesci floksow szydlastych w tym miejscu, bo kwitna wczesna wiosna a pozniej tak mi sie rozrastaja w wielkie zielone poduchy, ze musze je ciac, co nie wyglada juz atrakcyjnie. A co do dziabania, to poczekaj - moze ogolnie ze wszystkim poczekamy do wiosny, bo sie kurna nie wyrobie a szkoda bylo by, zeby chabazie popadaly, bo za pozno beda sadzone. Dobrze bedzie? Isaaczki kopne w niedziele, to w poniedzialek sle ... jutro zrobie dojscie do nich i zagrabie szyszki na kupe :happy3:
Kasiek, ja wiem ze rozeslany sie rozklada ale mial na boki a nie na miejsce ktore przyszykowalam dla Jezowek i to w czasie kiedy mnie nie bylo - jak bylam, to trzymal sie krawedzi :evil:
Z Edenami jest ten Problem - moze tego na fotach nie widac ale one nie rosnal przy ogrodzeniu i dlatego krotko je trzymam. Do ogrodzenia jest jeszcze kawalek ale mam w zanadrzu drewniany wysoki pal, ktory kiedys byl wbity w srodku i mial za zadanie trzymac zwiazane naokolo krzaki. Ale jak sie okazalo, ze przy moim cieciu nie sa wysokie, to palik poszedl precz ... moze jednak pomysle o zrobieniu jakiejs porzadnej metalowej wolnostojacej podpory i pozwole rozwijac jej skrzydla hmmm

Oczyscilam Pomponelle na tylnej rabacie ale zostalo jeszcze troche kwiatow do ogladania.


Jutro boczna rabata ... ale najpierw musze wkopac waz na wode przy krawezniku i dopiero moge zabrac sie za cos konkretniejszego.

MINI MINI 19 Wrz 2014 19:44 #299952

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Julek...ok, to jak coś będziesz chciała to pisz...a ta First Love u mnie miała z 80 cm...właśnie ja przesadzam niebawem do tyłu ...A te floksy skrzydlaste jakie masz ;)

MINI MINI 19 Wrz 2014 21:52 #300013

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Doris, nie strasz mnie brutusie, bo to-to na metce ma napisane, ze 40 cm ma miec :hammer: Szydlaste mam niebiesciutkie chcesz? metki gdzies chyba mam ale musiala bym poszukac, cos z Blue bylo ale co, to juz nie wiem :happy3: Tak wygladaja w maju - chcesz?


A tak to wszystko wyglada po przekwitnieciu


Pozniej musze ciac, bo zaczyna pochlaniac mi coraz wiecej rabaty. Dusi mi roze i nawet na iglaki mi wlazi Cholera :mad2:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.391 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum