TEMAT: MINI MINI

MINI MINI 03 Sie 2014 09:58 #288731

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Marta, ja kocham slonce i upaly - przy takiej pogodzie, to az zyc sie czlowiekowi chce i wkoncu nie jest mu zimno ;) Rubrum bede zimowac w donicach, jak mi sie spodoba oczywiscie - tak wiec niech sie stara :devil1: Kurna nabralam sie z ta Jezowka :angry: ale kwiatki miala male i zielone, to uwierzylam. Greenline jest taka w rzeczywistosci - na podrabianie fot jestem za leniwa hihi a kupilam ja u mnie w ogrodniczym... mam pod nosem Takie duze Centrum ogrodnicze w ktorym sa ciekawe chabazie.
Dora a to wszystko mozliwe z tym przenawozeniem. Nie wiem czy pamietasz jak 2 lata temu mialam Pogrom po suczonym kurzaku? nic nie roslo, wszystko stanelo a roze to normalnie prawie zabilam :hammer: a wcale duzo go nie dalam, pol zalecanej dawki ... dlatego teraz mam szlaban na nawozenie i sypie na wiosne tylko minimalne ilosci na rozruch.
Agus, taka pogoda mogla by byc do grudnia i od stycznia znowu :happy3: Latarenke mam juz dawno tzn mam dwie, ta wieksza co wisi na stojaku i mniejsza na parapecie w oknie kuchennym przy podescie.
Jezowki nowe beda - super :dance: Jestem ciekawa gdzie je wetkniesz.
A czy cos czytam? w jakim znaczeniu, bo ikonka dziwna na koncu jest ;)

Ale slonce przyswieca :hearts: Eden zaczyna drugie kwitnienie - duza pakow nie ma ale dobre i to


Baroness-ka i Maryska Tereska




Ghita R


Ciekawostka - Happy Piano z czerwonymi platkami (po mamusi)


Leos


S. Elizabeth - lysa troche ale ciegle liscie rwe, bo plamiasta od poczatku sezonu jest :angry:


Harkuum


Alabaster
Ostatnio zmieniany: 03 Sie 2014 09:58 przez Julka.


Zielone okna z estimeble.pl

MINI MINI 03 Sie 2014 10:44 #288756

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Czeęc Julek!
Limelight pięknie odżyła! Twarda z niej sztuka, nie dość ze w 50 stopniach daje radę to jeszcze bez podlewania ;-) A pamietam jaka nędza była w zeszłym roku...warto czekać na taki widok!
Lelija piękna, chciałabym taką przy tarasie... :whistle: na razie zalewamy wodą i musi się odstać parę dni zanim wsadzimy lilię.
Pokażesz tą rynienkę przy tarasie? Opis świetny, taka woda szumiąca pod nosem byłaby super :woohoo:
Rubrum nie zimuje, potwierdzam, u mnie padła w zeszłym roku i ponoć nawet -5 to dla niej za zimno. Ale u nas mozna je tanio kupić na giełdzie więc nie rozpaczam tylko sadzę od nowa co roku ;-)
Greenline cudniasta, Gren Jewel tak jak Marta mówi - pomylony. Twoja mi bardziej wygląda na White Swan.
Edenek ładnie zapączkowany, u mnie potrafi być kapryśny w drugim rzucie, więc nie narzekaj ;-)
Różyce się rozpędzają, pięknie jest!
Miłego, upalnego :drink1:
Ps. A ta wisienka kolumnowa to Amanogawa?
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 03 Sie 2014 10:45 przez Robaczek.

MINI MINI 03 Sie 2014 12:22 #288776

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
A wiesz co bylo Limonce, nie wiem czy juz pisalam ale nie uwierzysz, bo ja pol sezonu na przedziorka ja pryskalam a to byla zwykla pajeczynka :happy3: dopiero jak sie wnerwilam i ja wyjelismy, to okazalo sie, ze mrowy sobie gniazdo w donicy zrobily :mad2:
Koryto pokazuje czesto, jak robie foty ogolne - tego nie da sie nie pokazac, tylko jak nie wiadomo, to nie wiadomo :happy3: Jak sie przyjrzysz, to te kamienie przy tarasie na calej dlugosci i po bokach, sa obramowane (za pierwszymi dwoma plytkami betonowymi sciezki)


Obramowanie jest zrobione z wmurowanych kraweznikow betonowych, teraz wystarczy sciagnac kamienie, wymienic Folie przepuszczalna na stawowa, zrobic drewniana kladke z tarasu na sciezke, nalac wody i jest.
To nie jest glebokie, bo nie mialo stawowego zalozenia, miala byc poprostu czysta tafla wody z drobnym zwirem na dnie.
Rubrum przezimuje jak mi sie uda, jak nie to tak jak mowisz - dokupi sie na wiosne. Albo cos innego sie napatoczy :happy:
PS tak, tak, to Amanogawa

MINI MINI 03 Sie 2014 12:28 #288777

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Julek, faktycznie teraz widzę, ze to ma odrębne obramowanie!
Wiesz, ja to widzę z wodą i kładką...kurczak, ale by było czadowo! W stylu Chelsea! W ogrodach designerskich często widać motyw tafli wody jako obramowania tarasu od południa..a ten chłodek i moczenie stóp w upały....och i ach!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

MINI MINI 03 Sie 2014 20:41 #288900

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
A ja z tych upałow wcale się nie cieszę. Umieram. Nic mi się nie chce robić
Ale podobno jeszcze tylko 2 dni takie i potem temperatura wraca do normalności czyli 25 stopni

MINI MINI 04 Sie 2014 12:29 #289037

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Gosik, Januszu no i zapeszyliscie :club2: pogoda mi sie zepsula :angry: Szaro-buro, 23 stopnie wrrr
Kasiek wiesz, wszystko pieknie, ladnie ale do takich designerskich ogrodkow, to ramy sa potrzebne. Moje MINI, to i tak wyglada tutaj jak nie z tej bajki - dobrze, ze jest schowane i w oczy sie nnie rzuca ;) Ja mieszkam na takiej prawdziwej wiosce, gdzie to jeszcze kury po drodze chodza, gdzie przez plot widac zbite z byle czego golebniki, walace sie zabudowania i bez sensu jest robic cos, co i tak tak dalsza perspektywa schrzani ;)

MINI MINI 05 Sie 2014 11:19 #289351

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
U mnie po nocnym deszczu, przyszlo ochlodzenie, 17 stopni jest... normalnie zyc sie nie chce :jeez: Fakt, dobrze ze popadalo, bo juz sucho bylo a podlewanie, to nie to co deszcz ale po co komu to zimno :angry:

Troche slonecznych fot










Ostatnio zmieniany: 05 Sie 2014 11:20 przez Julka.

MINI MINI 05 Sie 2014 11:28 #289355

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Nie no, zdecydowanie za zimno u Ciebie!
U nas się ochłodziło, ale tak przyjemnie, do 25 stopni :)
Piękne masz petunie... wytrzymały podczas Twojej nieobecności niepodlewane, w tak świetnej kondycji?

MINI MINI 05 Sie 2014 13:08 #289397

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Julcia no właśnie, po co komu tyle deszczu? :angry: i ta temperatura......23 stopnie to zdecydowanie za zimno :angry:
nic tylko leje i leje i mogłoby już przestać.......nie dość, ze mnie wszystko dziś boli to jeszcze ta pogoda....brrrrr :angry:
ja chcę słońce i upały :cool3:

MINI MINI 05 Sie 2014 13:10 #289398

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Julek, wkopaliśmy już pojemnik na bajoro ale wystaje jakies 10 cm nad ziemię i teraz mam zgryz jak zasłonić brzegi... :think:
Myślę, czy kamieniami na sucho się uda? Najlepsza byłaby cegła, ale za mało miejsca na murek... Hmm..podpowiedz coś geniuszu :oops:
W Posen tez zimno, ja chcę słońce! :screem:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

MINI MINI 05 Sie 2014 15:17 #289439

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
U mnie słońce ...kopsnąć Wam trochę :laugh1:
Julek czy mi się wydaje czy lidlowa w tym roku słabiej kwitnie :huh: To twoja moja ulubienica :hearts:
Obrzeże z siwych przetaczników czadowe :wink4:
baj ..spadam do ogrodu :happy4:

MINI MINI 06 Sie 2014 10:38 #289646

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Agus ja mam wprawe w doniczkowcach i wyjazdach, to i przetrzymaly ;) Wystarczy przed wyjazdem przyciac je dosc ostro i przeniesc do cienia - wiem ze szkoda ale innej mozliwosci nie ma. Takie male sadzonki zadowola sie poranna rosa czy lekka mgielka, co duzym by nie wystarczylo a ze Stoja w cieniu, to i nie rosna szybko. Po przyjezdzie wystawia sie na slonce i wygladaja na nowo ladnie. Ma to tez swoja dobra strone, bo rosliny sa odmlodzone a nie widzisz momentu kiedy stoja przyciete ;)


Marta u mnie padac, to duzo nie padalo - troche tam w nocy wczoraj i dzisiaj ale to zimno, to faktycznie nikomu nie potrzebne :angry: Dzisiaj mialo byc juz ladniej i co... i gucio :jeez:
Kasiek a zasyp to bajorko ziemia na okolo. Zrob ala skarpe, uklep dobrze, zasyp to kora tak jak masz na rabatach - takie wyniesione oczko bedzie zajefajnie wygladac... ale nie specjalnie konstrucja wyniesione tylko tak wyniesione z niby niczego. Roslinnosc na okolo bedzie optycznie na wysokosci tafli wody na przyklad albo nizej - nie wiem co tam masz posadzone. Brzegu nie obkladaj juz kamieniami - napewno masz pistolet z klejem na goraco - powybieraj wieksze zrebki i powklejaj na brzeg zbiornika. Ale nie rowno, tylko tak wiesz naturalnie, jedne wyzej, nizej, nie za rowno jednym slowem.
Duzo roboty z tym nie ma a i koszty zadne, tak ze mozesz sprobowac. Jak Ci sie nie spodoba, to ziemie rozgarniesz i mozesz naprzyklad zamowic u tego swojego kowala, bo napewno ma gietarke, metalowa 10 cm obrecz z kolnierzem przykrywajacym rant - w kolorze konstrukcji metalowych jakie juz masz na ogrodzie.
Dora, lidlowska faktycznie slabo rosnie tzn kwitnie na okraglo ale to juz nie to. Na jesieni przenioslam ja z donicy do gruntu, bo juz taka wielka byla ale ona jednak wolala w donicy.
Ostatnio zmieniany: 06 Sie 2014 10:39 przez Julka.

MINI MINI 06 Sie 2014 10:57 #289653

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Julek, ciekawy pomysł...chyba spróbuję! :bad-idea: ziemią mogę obsypać, ale kory za wysoko nie usypię bo bedzie mi nawiewać do środka... :think:
A mówisz, ze te zrębki kory się przykleją do plastiku na klej? Mi się wydaje, ze to się pod wpływem wilgoci odklei....hmm... :think:
Ale w razie czego opcja z obręczą metalową tez dobra..
Ulozylam kamienie wczoraj, ale ciulowo to wyglada. Potem myślałam o obwodce bukszpanowej, ale za mało tam miejsca na takie bajery..choć fajnie to wygląda, widziałam na jakiejś wystawie..Chciałam bajoro to mam.. :crazy:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 06 Sie 2014 10:59 przez Robaczek.

MINI MINI 06 Sie 2014 11:14 #289659

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Ten klej powinien zlapac, on przeciez wszystko dekoracyjne klei - obojetnie czy to Plastik czy to galezie, czy kamyczki czy jeszcze cos innego. Obrzeze nie bedzie caly czas w wodzie przeciez, mozesz ciut mniej nalac a zreszto i tak pare milimetrow zawsze odparuje.
Mozesz ta mala nierownosc "skarpy" na okolo, obsadzic tez niziutka trawka, wiesz taka co to jej sie zdzbla pokladaja na ziemie albo niedzwiedzim futrem.
A z obkladaniem kamieniami, to tak myslalam ze bedzie ciulowato ... to musi byc cos calkiem oryginalnego. Cos co bedzie z tym wspolgrac i cos o czym bedzie mozna powiedziec, ze ten zbiornik byl tak specjalnie wkopany a nie przez przypadek tak wyszlo - wiesz jak jest :drool:

MINI MINI 06 Sie 2014 11:32 #289663

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dokładnie tak, jak piszesz. Wiesz co, olśniło mnie :idea2:
Pojemnik jest wystawiony w narożniku - otoczony murkiem z cegły, przy tarasie. Jedna scisnę i tył oczka porasta trzmielina Variegata i fajnie to wygląda.
Obsadzę pojemnik barwinkiem Variegata, który zadarni wkoło i bedzie się płozyl. Podobny do trzmieliny, będzie pasował! :woohoo:
Mam akurat sadzonki w donicy na froncie to wykorzystam, a donicy zmienię dekoracje. Przetestuje dzisiaj! :dance:
Dzięki, natchnęłas mnie :kiss3:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

MINI MINI 06 Sie 2014 12:05 #289669

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
O widzisz i masz juz rozwiazanie. Jak sie tak przegada sprawe, to zawsze cos zaswita :idea2:

MINI MINI 06 Sie 2014 15:01 #289703

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry, chłodne i bardzo senne :bye:
Maile mi dziś od rana nie działają, zrobiłąm wszystko co mogłam i umieram ze znużenia. Jeszcze godzinka, trzeba wytrzymać.

Rzeczywiscie masz dobry sposób na jednoroczne podczas nieobecności. Twoje wyglądają bardzo zdrowo, bez cienia jakiegoś przesuszenia etc. Będę pamiętać o przycięciu i przestawieniu w cień.

Czekolada z orzechami pomogła? ;-)

MINI MINI 06 Sie 2014 15:28 #289707

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Agus, tabliczka czekolady zawsze stawia na nogi :happy3: do tego ocieplilo sie, temperatura skoczyla na 26 stopnie i teraz nie wiem czy to czekolada czy cieplo ale zyc sie odrazu chce.

Taki mam widok w kuchni - Olek zaczyna mi kwitnac.




I moja Oliwka - D. sie smieje, ze to nie oliwka tylko bukszpan, bo tak ja przycinam zeby sie zagescila, ze rosnac jej nie daje :happy3:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.339 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum