TEMAT: Ogród Iny

Ogród Iny 07 Maj 2016 20:37 #466138

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Inuś to przykre ...
jednak takie jest życie :hug:
Trzymaj się.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Iny 07 Maj 2016 22:50 #466224

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Inko, współczuję...........................
Pozdrawiam Vera :)

Ogród Iny 08 Maj 2016 10:53 #466311

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Aszka dziękuję . :kiss3: Wiem, że ten ogromny żal kiedyś się wyciszy. To jest mój czwarty owczarek. Poprzednicy dożywali sędziwego wieku a Neruś odszedł za wcześnie. Teraz zauważyłam,że napisałam JEST i tak ciągle o nim myślę. :( Gdziekolwiek idę ,to czuję że idzie za mną i ciągle się oglądam. On był takim moim cieniem. M zawsze żartował ,że psa nie trzeba szukać ,tylko zobaczyć gdzie ja jestem. Teraz pozostała pustka.

Szmaterlok masz rację. Psiaki dają nam dużo radości ale jak odchodzą to ból rozrywa serce.

Nowinko tak właśnie to wygląda . Słowa pocieszenia nie koją bólu. Na to potrzeba czasu. :hearts:

hanya dziękuję :kiss3:

Dorota15 tak, życie czasami jest nie do zniesienia.Chciałabym przespać ten okres :hearts:

Vera dziękuję :hearts:

Ogród Iny 08 Maj 2016 10:59 #466313

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Inuś, bardzo mi przykro z powodu straty Twojego psiego przyjaciela, wiem co to za uczucie..przytulam mocno...
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Za tę wiadomość podziękował(a): inag1

Ogród Iny 10 Maj 2016 11:05 #467107

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Robaczku dziękuję :hearts:

U nas prawie lato w pełni. Tulipany przekwitają ,pozostały tylko te najpóźniejsze. Jeżeli pogoda się utrzyma ,to i te szybko przekwitną









zawilce rosnące w głębokim cieniu dopiero kwitną



mój jedyny lilak obsypany kwiatami









dobrze że mamy kotki, bo zwariowalibyśmy z żalu . A tak trochę nas rozweselają swoja obecnością . Szara Gucia lubi słoneczko a czarnej Majce za gorąco i leży gdzieś w krzaczorach.

Za tę wiadomość podziękował(a): futrzasta, Amarant, zanetatacz

Ogród Iny 10 Maj 2016 18:33 #467189

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Pełnia kociego szczęścia :hearts: Moje też wylegują się w ogrodzie .A potem ja muszę się użerać z kleszczami .Koniec świata.Twoja piwonia ma niesamowity kolor .Piękna :dance:

Ogród Iny 11 Maj 2016 22:09 #467782

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Cudowny bez, wyobrażam sobie jak pięknie musi pachnieć :hearts:

Z tą piwonią to niezły numer, na taki sam dałam się nabrać u moich teściów - prawda że to tulipan?

Ogród Iny 12 Maj 2016 22:31 #468271

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Nowinko to na razie piwonia kwitnąca tulipanem ;) ale za sekundkę pokaże swoje kwiaty.

futrzasta ten mój bez -jedynak to taki humorzasty trochę jest . Potrafi mieć tylko dwa kwiaty. W tym roku pokazał na co go stać a zapach obłędny.
Tak to tulipan. :)

Ogród Iny 13 Maj 2016 10:19 #468362

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Cudne anemony, piękny bez, wspaniale kwitnie kalina...
Jak się czujesz? :kiss3:

Ogród Iny 14 Maj 2016 10:49 #468760

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Aguniada u nas dalej nieciekawie. Wczoraj M-owi śnił się nasz psiaczek. Zaczepiał M-a i bawił się na całego . Podobno sen był tak realistyczny, że jak się obudził to szukał psa. Znowu spłakaliśmy się jak bobry. To już prawie 10 dni a my nie możemy się uspokoić. M wpadł na pomysł ,że może pójdziemy zobaczyć co słychać w ogrodniczych ,to nas trochę uspokoi a przede wszystkim mnie. Na takie hasło,to ja mogę nawet z zapuchniętymi oczami.
Mam teraz swojego wiąza. W nazwie miał słowo " mały" . Fajnie jakby był taki kompaktowy ale pewnie jak przestaną działać środki skarlające,to będzie normalnie rósł



Berberys o cudnie przebarwionych listkach



Kupiłam też dwa kloniki palmowe. Na razie małe . Zobaczę jak teraz mi z nimi pójdzie. Jak je nie uśmiercę przez zimę ,to kupię większe
Phoenix



Atropurpureum



i moi rezydenci







ta azalka biednie w tym roku wygląda a dwie niestety uschły.



a to cudo nie wiem skąd się tutaj znalazło. Pewnie prezent od ptaków, bo ja na pewno nie sadziłam

Za tę wiadomość podziękował(a): DANA, broja, zanetatacz

Ogród Iny 14 Maj 2016 14:12 #468799

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Inuś, o, kloniki! jakie śliczne! Ostatnio strasznie mi się podobają i jak tylko spotykam w przyzwoitej cenie, to kupuję :)
Ale one bardzo delikatne i wrażliwe są - miejsce musi być osłonięte od wiatru, wilgotne, najlepiej w półcieniu, ziemia lekko kwaśna, a na zimę przez pierwsze lata trzeba owijać agrowłókniną. Moje maluszki pierwszą zimę przetrwały i ładnie przyrastają.
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): inag1

Ogród Iny 14 Maj 2016 16:06 #468828

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Kloniki śliczne ,ale ja już trzeci raz nie kupię :( Widocznie nie są mi pisane .A to białe ,co Ci się wysiało to śniedek .Ja też nie wiem skąd go mam ,ale mam go coraz więcej .Ostatnio go powyrywałam ,bo szaleju dostał i rósł dosłownie wszędzie .Wiąz śliczny :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): inag1

Ogród Iny 15 Maj 2016 18:26 #469309

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Pięknie Inuś, choć na chwilę emocje zakupami ugaszone, cóż, ryczenie za psami to moja specjalność, więc, doskonale rozumiem, potrafię jeszcze płakać za swoja rotką, która nie żyje od 9 lat, trzymaj się :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): inag1

Ogród Iny 16 Maj 2016 04:56 #469703

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Współczuję straty :(
Podoba mi się Twój wypielęgnowany ogród. Takiego trawnika w swojej dziczy się nie dochowam, dlatego lubię patrzeć na porządnie utrzymany :) Brzegi rabat dopiero zaczęłam wyrównywać, cała dziabanina przede mną.

Ogród Iny 16 Maj 2016 08:32 #469734

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Inuś, rozumiem Wasz ból... z czasem będzie pewnie odrobinę lżej, ale tęsknota nigdy nie minie...
Ogrodowo pocieszaj się jak możesz, to najlepsze lekarstwo, zwłaszcza w majowym wydaniu...
Ściskam!

Ogród Iny 16 Maj 2016 08:35 #469736

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Zakupy w ogrodniczym - lek na całe zło tego świata! Też tak mam. Od razu rzeczywistość wydaje się mniej straszna ;) .
Piękne kloniki :bravo: ! Też ostatnio coraz częściej się im "przyglądam". Jednak resztki zdrowego rozsądku i ceny :rotfl1: karzą mi na tym poprzestać.
Śniedki bardzo lubię, a u mnie się siać nie chcą. Wręcz przeciwnie - co posadzę to znikają :mad2: . Mam do nich sentyment, bo moja mama miała bukiet ślubny upleciony ze śniedków (przez swoją przyszłą teściową). Babcia była zawsze oryginalna, 46 lat temu nikomu się nie śniło o takich "ekstrawagancjach", a tu proszę. ;)

Ogród Iny 19 Maj 2016 11:29 #471283

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
dala nie wiem które to już moje podejście do kloników. :jeez: Teraz kupiłam małe , bo pewnie łatwiej im będzie zaaklimatyzować się w moim ogrodzie a i na zimę łatwiej je owinąć.

Nowinko to już moje ostanie podejście do kloników. ;) Tak mi się wydawało,że to śniedek . Miałam je kiedyś w ogrodzie ale wyginęły. To mnie trochę zmyliło,że ten jest taki dorodny . :)

IwOnagn no właśnie. Fantastycznie jak piesio mieszka z nami ale jak musi odejść to mniej. Coś nie możemy się pozbierać i pewnie nie będzie nowego psa. Za bardzo boli.

ewamaj66 trawnik już nie jest taki ładny. Widzę ,że zaczyna żółknąć. Odczuwa wyraźnie brak opadów a podlewanie to za mało na moich piaskach.

Aguniada na razie nie jest za dobrze .Córka namawia nas na nowego psa i mówi że jak przyleci w czerwcu, to pojedziemy do hodowcy po małego ON-ka . Ale ja coś nie mam ochoty już na nowego psa. Pozostaną mi koty i ogród.

asia2 uwielbiam zielone zakupy. Nawet już prawie kupiłam Amanogawę w Lm. Pewnie to była ta sama , którą oglądałaś. Tylko już nie wyglądała za ładnie. Liście wysuszone od wiatru i braku wody , no taka bida stała.
Kloniki też kupiłam tak zdroworozsądkowo ,czyli małe. :) Jak sobie z nimi poradzę, to kto wie, może się skuszę na większe.
Śniedek dostałam w prezencie chyba od ptaków. Poprzednie tez wyginęły. Bukiet musiał być cudny. Gratuluję pomysłowej babci.

U nas jest ciepło ,chociaż słońca brak. Obchód ogrodu zaliczony, teraz przerwa na kawę i wracam do ogrodu pogadać z chwastami.
Z dedykacją dla Aguniady - macierzanka piaskowa :)






tamaryszkowa różowa chmura











trochę mizerna ta azalka po zimie ale jak dzielnie kwitnie :)






Ostatnio zmieniany: 19 Maj 2016 11:31 przez inag1.
Za tę wiadomość podziękował(a): DANA, zanetatacz

Ogród Iny 19 Maj 2016 11:44 #471288

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
c.d.
Zaczynają kwitnąć rh.







ostatnie tulipany w tym roku











Palibin w przedbiegach. W ubiegłym roku mocno go przycięłam , tak o. 20 cm w koło. Bałam się ,czy zakwitnie w tym roku a na nim nie zrobiło wrażenia moje cięcie. :happy:

Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96, zanetatacz


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.751 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum