TEMAT: Ogród Iny

Ogród Iny 05 Cze 2016 22:58 #478031

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Trzęślicę też mam na oku... Ja złapałam się na nią w OBI jakiś czas temu, ale dzielnie się trzymam..do zlotu ;)
Jednak rozplenica to rozplenica... nie potrafię nie mieć tej trawki- żadna nie ma takiego uroku, jak ona! :unsure:

Uściski dla Ciebie i Córki..na pewno nie raz Wam się oczy zaszklą na wspomnienie kochanego psiunia..i pewno będzie tak, jak mówisz- że dopiero namacalny brak psiaka najbardziej uderzy w serce.
Trzymajcie się.. i radosnego wspólnego czasu życzę - mimo wszystko.. :kiss3:
Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2016 13:48 przez Forumowa Żabula.
Za tę wiadomość podziękował(a): inag1


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Iny 06 Cze 2016 13:50 #478157

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Ina, za każdym razem gdy wchodzę i widzę te twoje cudne róże pnące, to się tak po cichu zastanawiam czym ty je karmisz że są tak piękne, soczyste w ubarwieniu i dorodne? Szybsze bicie serca na ich widok, to norma!! :devil1: :hearts:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Ogród Iny 06 Cze 2016 15:00 #478169

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
A u mnie ani jedna jeszcze nie kwitnie :( tak już bym chciała zobaczyć taki widoczek rozwiniętych różyczek :oops:

Ogród Iny 09 Cze 2016 10:02 #479196

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Dorota 15 ta siatka na betoniaku robi za pergolę. ;) Z daleka jej zupełnie nie widać a za parę lat może róże zupełnie zarosną.

Monika-Sz zgadzam się , rozplenica to rozplenica. :)
Córcia już w domu. Wczoraj popłynęło dużo łez. :( Dzisiaj już spokojniej ale nadal smutno.

Kerstin 2309 różom chyba dobrze jest w moim ogrodzie. :)

broja u Ciebie już też pewnie jest różycowo. To ich czas.

A tak u mnie jest w tej chwili. Zapach róż jest niesamowity.























Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Ogród Iny 09 Cze 2016 12:53 #479250

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Inuś, no i zaczęło się! sezon różany, oczywiście :hearts:
Piękne masz różyce i nie tylko :flower2: Widać, że roślinki zadbane i szczęśliwe po deszczu...
A u mnie nadal sucho :(
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Ogród Iny 09 Cze 2016 13:07 #479258

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Czy na trzecim zdjęciu od dołu to ta sama róża? :supr3: bo wygląda jakby się dwie zmieszały :woohoo: cudne róże u mnie jeszcze w pąkach niestety...

Ogród Iny 09 Cze 2016 13:30 #479266

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Z różami ,to jesteś do przodu .Te moje to wybitnie leniwe panny .Ale wyobraź sobie ,że moje nieterminowo posiane bratki rosną już w ogrodzie i właśnie zaczęły kwitnąć .Teraz się zastanawiam czy zostaną na przyszły rok .Jeśli to się sprawdzi ,to zawsze będę tak siała :drink1:

Ogród Iny 09 Cze 2016 17:04 #479318

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
dala sezon różany uważam za otwarty :flower1:

broja to jest jedna róża "Rumba" :) Przekwitające kwiaty zmieniają kolor .

Nowinka brateczki już kwitną :woohoo: a ja właśnie dzisiaj posiałam swoje. W przyszłym roku też będę siała wcześniej. Widzę,że niepotrzebnie tak długo czekałam z sianiem.

Kolejne zdjęcia z dzisiejszego ogrodu. :)























Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, zanetatacz

Ogród Iny 09 Cze 2016 17:59 #479328

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
O matko, jak pięknie!!

Inuś, możesz mi podać nazwy róży z drugiego i ostatniego zdjęcia (ta różowa róża) i nazwy roślinek ze zdjęcia 3 i przedostatniego. Byłabym bardzo wdzięczna. :flower2:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 09 Cze 2016 18:00 przez Forumowa Żabula.

Ogród Iny 13 Cze 2016 16:55 #480468

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Kerstin2309przepraszam , że tak długo czekałaś na odpowiedź ale wiesz córcia przyjechała , więc na forum zaglądam z doskoku. ;)
Róże o które pytasz to Westerland i Rosarium Uetersen ( pośrodku Aloha ). a roślinki to szałwia i malutki klonik palmowy.

U nas od samego rana leje a więc darmowe podlewanie :) tylko że od razu mocno się ochłodziło.
Różyce i inne rośliny zadowolone.



















pełna odmiana jaśminowca jest ładniejsza ale nie pachnie





prezenty od córci - poidełko



i zajączek



historyczne po wiosennym przycięciu ładnie się zagęściły i pięknie kwitną



Ostatnio zmieniany: 13 Cze 2016 17:13 przez inag1.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, agaros, IwOnagn, broja, zanetatacz

Ogród Iny 14 Cze 2016 11:33 #480722

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Krzaczki różane masz ,jak z katalogu .Moje w tym roku jakiś takie niezgraby .Muszę je na wiosnę trochę opanować .A ja dziś od rana pielę z mała przerwą na odpoczynek przy kompie :comp:
Ale nie wiem ,czy skończę to ,co zaplanowałam bo kręgosłup mocno się buntuje :fly:

Ogród Iny 14 Cze 2016 21:59 #480931

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Nowinka wrote:
Krzaczki różane masz ,jak z katalogu .

Są niesamowite, to trzeba przyznać. Oglądam je na bezdechu. O wypadających gałkach z oczodołów już nie wspomnę. Co ty Inuś ze mną wyprawiasz?! :whistle: :funnyface:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Ogród Iny 15 Cze 2016 20:35 #481244

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Nowinko moje niektóre róże tak nieciekawie wyglądały w ubiegłym roku, szczególnie historyczne. Słabo je przycięłam i wyglądały jak drapaki. :)

Kerstin2309 buziaczki. :kiss3: W tym roku dla róż jest idealna pogoda. Nie jest gorąco i wystarczająca ilość opadów.

Trochę w telegraficznym skrócie napiszę, wiadomo córcia w domu. :) A ja nabawiłam się półpaśca. :( Dzisiaj mi rozpoznano i teraz żyjemy w strachu ,czy Magdę nim poczęstowałam. A do tego strasznie boli. Jak pech, to pech.
Jedna z moich kotek uwielbia moją córcię. Tak to wygląda prawie przez cały dzień. :happy:



Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Ogród Iny 15 Cze 2016 21:57 #481289

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Inuś róża cudo :hearts: jak ja teraz mam przychylnie patrzeć na moje "piękne" krzaczki :unsure:

Choróbska współczuję. Ostatnio chorowała moja koleżanka i mówiła, ze to strasznie boli. Trzymaj się :hug:
Kotce widać z córcią dobrze :)

Ogród Iny 19 Cze 2016 21:41 #482786

  • jadwiga1
  • jadwiga1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • miłośniczka wszystkich kwiatów
  • Posty: 833
  • Otrzymane dziękuję: 768
Witam :flower1: Życzę szybkiego powrotu do zdrowia ogród masz piękny wszystko mi się u Ciebie podoba róże piękne
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
ogród Jadwigi i Henryka
Za tę wiadomość podziękował(a): inag1

Ogród Iny 20 Cze 2016 11:39 #482933

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Uważaj Inuś z tym półpaścem, współczuję bólu :hug: Zdrowiej i nie częstuj rodziny.
Piękne różyczki, zdrowiutkie.
A wiesz, że myślałam, że ta druga róża to Fellowship, ona bardzo podobne wygląda i ma podobne listki.

Ogród Iny 20 Cze 2016 13:47 #482959

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Inuś, jak tam zdrówko?
Róże masz piękne, ale mnie zachwycił również jaśminowiec :eek3: Pięknie kwitnie i z pewnością oszałamiająco pachnie!
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Ogród Iny 20 Cze 2016 20:57 #483085

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Dorota15 róże faktycznie w tym roku są u mnie cudne a ja patrzę na nie z okna. Buuuuuu !!!
Cały czas boli okrutnie. Tak to jest jak starsza pani próbuje się zmierzyć z wirusem. ;) Monika pisała ,że ją tylko swędziało. Takie jest prawo młodości. Nawet z choróbskami łatwiej się zmagać . :)

jadwiga1 witam serdecznie i zapraszam częściej. :hearts:

pamelka u nas jest totalna sterylka. Boję się , czy córki nie poczęstowałam. W dniu jej przylotu nic mi jeszcze nie było a więc były całuski i przytulaski. Lekarka mówiła,że jak do soboty (ubiegłej) nic jej nie będzie, to powinno być dobrze. Pojechała z kompletem lekarstw, żeby w razie W Anglicy nie leczyli jej paracetamolem. :)
Jeżeli piszesz o pasiatej róży, to była kupiona jako Papageno. Trafiłam już w ogrodniczych na zupełnie inaczej wyglądające pasiaczki , też pod tą nazwą. Jak widać, nie zawsze można wierzyć etykiecie. ;)

dala na razie zdrówko bez zmian ale to dopiero tydzień. Lekarka powiedziała ,że półpasiec może być w organizmie od kilku tygodniy do kilku miesięcy. :jeez: Nie mam zamiaru tak długo chorować. Pod koniec tygodnia idę do ogrodu. :happy:
Jaśminowiec pachnie niesamowicie , tzn. pachniał , bo już prawie nie ma kwiatków. Muszę go mocno przyciąć bo za bardzo się panoszy i zasłania róże.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.616 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum