TEMAT: Ogród Aguniady cz. 2

Ogród Aguniady cz. 2 28 Sty 2015 13:55 #334378

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Wiesiku, i to jest bardzo super wiadomość! Jeśli te naparstnice mi wyrosną, to pojadę Cię TAM albo TU wyściskać :)

A w Warszawie wyszło małe słońce, lalalalala :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 2 28 Sty 2015 14:07 #334382

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Aga, świeci :dance:
Znasz cykl rozwojowy naparstnicy, wiesz, że kwiaty będą w przyszłym roku? Tak Wiesiu?
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 28 Sty 2015 14:09 #334383

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kasiu, świeci :dance:
Znam cykl, a owszem :) Tylko ja mam dziwnie nieudaczne ręce do nasion, stąd deklaracje do przytulania Wiesika, jeśli coś mi z nich wyrośnie ;-)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 28 Sty 2015 14:12 #334385

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Zapraszam Aguniu serdecznie :) Naparstnice to kwiaty dwuletnie ale czasem wytrzymują dłużej a bywa i tak że zakwitają już pierwszego roku przy wczesnym wysiewie ;)
Jak się nie uda, postaram się o sadzonki :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 28 Sty 2015 14:13 przez piku.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 28 Sty 2015 14:19 #334386

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
A u nas nie świeci :sad2: jest szaro, z dachów kapie i całkiem do kitu :sad2: na dodatek zaczynam czuć łepetynę, to pewnie przed tym gwałtownym spadkiem ciśnienia jakie zapowiadali :sick:

Sadzenia będziesz miała sporo, ja czekam na wstępnie rozrysowany projekt tego zakątka :tongue2:
A naparstnicę wysiej gdzieś do gruntu i zostaw w spokoju, same sobie poradzą. W lecie zerwałam cały kłos z nasionkami ślicznej białej naparstnicy i rozsypałam i zmieszałam z ziemią lekko za różą. Za jakiś czas jak zobaczyłam, że kotowate zrobiły sobie tam WC to myślałam że mnie szlak trafi :angry: Ale pod jesień znalazłam śliczny gęsty zagonek ładnych siewek, wiosną będę sadzić gdzie popadnie :drool:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 28 Sty 2015 15:36 #334408

  • t-x
  • t-x's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 102
  • Otrzymane dziękuję: 620
Witaj Ago :) ,zaglądam czasem do Twojego wątku ale jakoś nie było okazji do wpisu.Zaintrygowała mnie cienista rabata do której się przymierzasz.Miejsce wybrałaś idealne,aż się tam prosi o cienioluby.Przeglądałem spis roślin które chcesz zakupić i jeżeli mogę coś zasugerować odnośnie paproci,to nie polecam Athyrium 'Lady In Red' i 'Vidalii'.'Vidali'jest dość chimeryczna w naszych warunkach,natomiast 'Lady In Red' kupowana w polskich szkółkach wyrasta na 'lady',gorzej z 'red',u mnie wyrastała całkiem zielona.Polecam za to coś z paprotników polystichum czy języczników phyllitis. Gatunki ozdobne i rozrastające się cały sezon wegetacyjny. ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Krzysia

Ogród Aguniady cz. 2 28 Sty 2015 17:32 #334437

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Aguni kibicuję z powodów egoistycznych :rotfl1: jak wszystkim z dużą ilością cienia, zawsze coś się podejrzy, odgapi, przeniesie do siebie... Z rady znawcy paprotek skorzystam i ja :thanks:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 28 Sty 2015 18:10 #334447

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Drodzy, czy oglądaliście mecz??????
Ja otarłam się o zawał, ale... WYGRALIŚMY Z CHORWATAMI!!! I JESTEŚMY W PÓŁFINALE!!!!

Muszę trochę ochłonąć, bo wciąż tętno 200...

Zaraz do Was napiszę :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 28 Sty 2015 18:57 #334464

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Oglądałam, oglądałam :dance: Też z nerwów wychodziłam :silly:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 28 Sty 2015 19:00 #334466

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Marysiu, emocje były kosmiczne, ale najważniejszy jest cudowny rezultat! Tętna powoli wracają do normy :dance:
Tomku, bardzo dziękuję za miłe odwiedziny i merytoryczny wpis.
Zależy mi ogromnie na właściwym doborze roślin na moja cienistą rabatę, a zwłaszcza na pięknych paprociach. Paprotnik w trzech odmianach jest w ofercie mojej szkółki, więc jutro porozmawiam jeszcze i podpytam o ich zdanie w odniesieniu do Lady in Red. Nad języcznikiem się zastanowię, bo przyznam, że nie przepadam za takimi szerszymi, nie ażurowymi liśćmi. Może coś w zamian? Zobaczymy.
Twoje rady są bardzo przydatne - dzięki!
Krzysiu, takie podpowiedzi są na wagę złota, nieprawdaż? :)
Majutek, mam nadzieję, że to niekorzystne ciśnienie nie wywoła nam migren.
Ja jeszcze nie ochłonęłam po ostatniej :cry3:
W weekend narysuję rabatę i opublikuję, jeżeli moje mazańce będą się do tego nadawały w mojej subiektywnej opinii :devil1:
Sadzenia dużo, ale co tam moje przy Twoich nasadzeniach... pamiętam te osławione zamówienia róż :)
Z naparstnicami się postaram :)
Wiesiku, może nie schrzanię niczego i sadzonki się udadzą. Zależy mi na towarzystwie tych pięknych naparstnic!

Miłego wieczoru :) i...takie tam trzy widoczki, żeby łyso na stronie nie było :P





Ostatnio zmieniany: 28 Sty 2015 19:11 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 28 Sty 2015 20:29 #334493

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Zgodnie z radą Tomka przyjrzyj się jeszcze Polystichum :) Szkoda nie mieć ani jednego :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 28 Sty 2015 22:09 #334530

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Ewciu, tak jak pisałam Tomkowi,szkółka ma trzy odmiany polystichum. Jutro będę rozmawiać o zamianie :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 29 Sty 2015 01:02 #334577

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Aguś proszę więcej takich fotek - ale się uśmiałem z samego siebie :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:


patrzę na te fotkę i...ale wielki wiatrak - to czerwone na dole to myślałem że to człowiek :dazed: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :drool: :drool: :happy: ..........a to hydrant (chyba) :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: a miałem pod koniec zeszłego roku odwiedzić okulistę :oops:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 29 Sty 2015 01:26 #334581

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Paweł- nie martw się.. :lol: Ja też w pierwszej chwili zobaczyłam tego człowieka.. dobrze, że jeszcze różowych słoni nie widzę :happy3: a do okulisty na kontrolę wybieram się co najmniej od pół roku :crazy:

Agnieszko- niezwykle nastrojowe zdjęcia! Twoje okolice tak malownicze..? Skojarzenie z 1go zdjęcia- stawy na Pęcicach. Nic nie ma charakterystycznego, co mogłoby to tłumaczyć.. ale jak byłam mała, to Tata zabierał mnie na Pęcice i bardzo lubiłam tam spacerować, od tamtej pory widok stawu kojarzy mi sie ze spacerami w dzieciństwie. Najbardziej podobał mi się wodospad.. Jak podrosłam, to tam pojechałam i wiesz- wodospad okazał się mieć wysokość 3 rzędów kamieni ułożonych na sobie :happy:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Ogród Aguniady cz. 2 29 Sty 2015 01:30 #334582

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Moniś to to mi ulżyło... :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: ....ech ta starość - to jest straszne... :teach:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 29 Sty 2015 01:38 #334585

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Przecież tam wyraźnie widać człowieka- czarne spodnie, sweterek w zgaszonym różu i czerwony plecak na prawym ramieniu..

Noc jeszcze młoda- do rana dopiszę temu człowiekowi pół życiorysu ;) że niby po co tam stoi i zadziera głowę, patrząc na wielki wiatrak :happy3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Ogród Aguniady cz. 2 29 Sty 2015 01:52 #334587

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Tak,tak ja jeszcze widzę że on widzi :rotfl1: te dachówki co odstają z prawej strony po skosie...

Aga to nas :club2: za śmiecenie w tak pięknym wątku (to po co wstawia faceta z wiatrakiem :rotfl1: )
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 29 Sty 2015 02:29 #334596

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Paweł.. ja nie wiem, czy to facet.. ten zgaszony róż sweterka mnie niepokoi.. :silly: I jeszcze jedno- co to jest ta wielka buro-zielona szafa na czarnej nodze, koło której stoi "nasz" człowiek :think:

Dostaniemy Pawełku burę, że gadamy po nocach- a co gorsze, rozszerzamy działalność na kolejne wątki :funnyface:

Agnieszko- pozdrawiam :hug:
Ostatnio zmieniany: 29 Sty 2015 02:31 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.601 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum