TEMAT: Wśród starych sosen

Wśród starych sosen 03 Cze 2015 11:35 #375793

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ja dziś na spacerze z psem urwałam trochę bzu czarnego do zapchania w dziury nornicom :evil: . Właśnie wróciłam po tej operacji i czuję się jakbym z sauny wróciła :mad2: . Nienawidzę takiego upału :angry: , nie służy ani ludziom ani kwiatom :hammer:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wśród starych sosen 03 Cze 2015 13:12 #375817

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Marta, no nie masz serca, żeby psa ciągnąć na taki upał :devil1: Myślisz, że nornice czarny bez wystraszy? Niby tak słyszałam, ale może zrób nalewkę :whistle: Nie dla nich przecież, dla ogrodnika na wzmocnienie nerwów :hearts:
Kiedyś uwielbiałam upał, coś jakby się zmieniło, ciekawe dlaczego :think: U Cibie pewnie też tak sucho, jak tutaj. Wymyśliłam nowy sposób podlewania. Jak zrobię będę się chwalić: nienawidzę dżwigania i stąd moje pomysły :rotfl1:

Pikutku, nie widziałam Twojego poprzedniego wpisu, przepraszam. Dziękuję, cieszę się,że ci się podoba. Są drzewa, które zrobią dość szybko leśny nastrój i klimat, ale to bardzo zwyczajne drzewa i nie każdy je lubi: klony, czeremchy i brzozy. Na pewno są inne, ale te znam. Bezproblemowe i dla mnie piękne.

DSC03073.jpg


DSC03074.jpg


DSC03075.jpg


DSC03112.jpg


DSC03125.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Amarant, VERA, edulkot

Wśród starych sosen 03 Cze 2015 13:26 #375825

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Haniu, za klonami nie przepadam, ale jawory, czeremchy, brzozy, modrzewie i sosny już rosną :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 03 Cze 2015 13:30 #375828

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
O chyba widziałam kawałeczek młodziutkiej trawki :woohoo:
Moje orliki leżą na wszystkim od tych wiatrów i deszczy i bardzo mnie to wkurza :angry:
Ciekawa jestem tego nowego sposobu podlewania :wink4:
Najszybciej rośnie chyba brzoza i akacja, te mają tempo astronomiczne :devil1:

Marto do dziur nornicowych lałam gnojówkę z liści bzu czarnego a na wierzch wciskałam te przegniłe liście, ale to działa tylko na krótko ;)
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 03 Cze 2015 15:22 #375853

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Majko, trawka rośnie sobie, jak ma humor. Jeszcze w tym roku nie było koszenia więc łatwo sobie wyobrazić jaka to trawa :rotfl1: Moje orliki podwiązałam i prezentują się nieżle, nie chce Ci się podwiązywać? :happy: Akacje miałam, ale bardzo były agresywne, zarosłyby wszystko bez litości, teraz na taką rozpustę pozwalam tylko irgom, to moje leśne ulubienice :hearts: Ostatni kupiłam 3 Doorenbosy, czekają na posadzenie, za gorąco teraz, w doniczkach im dobrze. Podlewanie :devil1: , zobaczymy, co mi z tego wyjdzie.

Pikutku, tak mi coś łazi, że jawor to też klon :think: Ja spotkałam tylko drzewo klon jawor, klon jaworowy; czy masz na myśli coś innego?

Będą kwiaty świecznicy :)
wiecznica1-06.jpg


Żurawka krwista, ma prześliczny kolor kwiatów
urawkakrwista1-06.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA, edulkot

Wśród starych sosen 03 Cze 2015 15:35 #375857

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Ładnie, zielono :hearts:
Mnie zaczyna męczyć nadmiar gatunków na hostowiskach :think: Najchętniej wyrwałabym wszystko i posadziła jeden gatunek paproci... Ale gdzie upchać tę resztę? :devil1:

Rasputin zakwitł? Mój pomylony, ale też fioletowy i dorodny, wiec nie beczę ;-)
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 03 Cze 2015 15:37 #375860

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Haniu,ja też kiedyś lubiłam upały teraz ...nie.Jeżeli nie muszę nie wychodzę

Chcę do mojego mini zagajnika wprowadzić drzewa i to co podpowiadasz pasuje mi.Brzozy uwielbiam
Irga,powiadasz, mam jedną co roku przesadzaną bo wszędzie przeszkadza :flower:
Akacje te najzwyklejsze mam ale nie w zagajniku tylko kawałek dale.Mają kilka lat [chyba 4 ] i przerosły wszystkie drzewa.
I co tam jeszcze potrzebuję ...leśnego
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 03 Cze 2015 15:55 #375867

  • Roma
  • Roma's Avatar
Teraz wreszcie dokładnie widzę,że Twój ogród Haniu, faktycznie jest pomiędzy drzewami.Bardzo ciekawie to wygląda i tak naturalnie.Moja polana to całkiem inne miejsce i już bez tego leśnego nastroju.
Na szczęście nam i naszym futrzakom upały niegroźne. Nasz domek jest tak zbudowany,że zawsze jest w nim chłodno i kiedy na zewnątrz temperatura dochodzi do 30 stopni w domu nieco przekracza 20 stopni.Kiedyś jak widać bez dyplomu inżyniera ludzie wiedzieli co i jak zrobić aby było zdrowo i wygodnie a nie tylko ładnie.
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 03 Cze 2015 15:56 #375868

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Olu, irga błyszcząca, to leśna roślina, wysiewa się bardzo mocno, pięknie przebarwia jesienią, nie choruje, świetnie znosi cięcie. Chyba masz coś innego :)

Siberko, jakie masz gatunki na hostowiskach? :woohoo: Jak zapanuje cień, to sprawa się wyjaśni, bo chyba to hosty są na gościnnych występach wśród dzieci słońca. Rasputin zakwitł! Pokaż swojego pomyleńca.

Rasputin
rasputin3-06.jpg


Azurro
azurro3-06.jpg


Blue boy
blueboy3-06.jpg


Burgundula
burgundula3-06.jpg



Edytuję:

Romuś, nie widziałam twojego wpisu :hug: To prawda, że Twoja Polana, to co innego, ale i tak możesz troszkę leśnego klimatu wprowadzić i ułatwić sobie życie. W takim sąsiedztwie! Wciągnij trochę lasu do ogrodu :) U nas na dole też chłodno i bardzo przyjemnie, za to na górze, bez klimatyzatora za gorąco.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 03 Cze 2015 16:23 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka, Amarant, VERA, edulkot

Wśród starych sosen 03 Cze 2015 16:12 #375870

  • Baptysja
  • Baptysja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2005
  • Otrzymane dziękuję: 3046
Miło było pospacerować w ten upał po Twoim cienistym ogrodzie. :thanks: Cudna ta Kermesina Alba.
Pozdrawiam zielono Maria

Mój kawałek ziemi
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 03 Cze 2015 16:13 #375871

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Zazdroszczę tych sosen Haneczko, zwłaszcza w takie dni jak dzisiejszy +29 w cieniu .................
Rodki czarujące. A dziewanny zakwitają u mnie w różnych odcieniach - tylko nie fioletu :placze:
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 03 Cze 2015 16:42 #375878

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Wszystkie Twoje fioletowe rodki :thanks: mają ciemne oczko, mój ma rozjaśnione :devil1: Foty okropne, bo albo w totalnym blasku słońca, albo wieczorne :happy: więc nie ma co pokazywać :silly:

A zresztą, co Ci będę żałować :devil1:



Jutro może zaczaję się na jakąś zabłąkana chmurkę :whistle:
Cokolwiek to jest, z taką wolą zdobienia ogródka, trafia na podium :hearts:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 03 Cze 2015 17:54 #375889

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Mój pies durny, jak powszechnie wiadomo :happy3: , pcha się na spacer ZAWSZE :devil1: , ale w takin upał bardzo chętnie wraca do domu. Kolejne postrzyżyny się szykują :jeez:
Ja utrudniam moim nornicom życie na wszystkie sposoby, o jakich słyszałam, z wyjątkiem trucizny :devil1: . Czarnego bzu jeszcze nie próbowałam, co mi szkodzi :happy4: . Jak zużyję gnojówkę z pokrzywy, to nastawię z bzu :whistle:

A, zapomniałam, nalewkę z owoców bzu zrobiłam ze trzy lata temu i nie mam odwagi jej spróbować :rotfl1: . Surowe owoce zasypywałam cukrem i potem spirytus, a potem nabrałam przekonania, że te owoce nie powinny jednak być surowe, no i stoi :rotfl1: . Chcesz :devil1: ?
Ostatnio zmieniany: 03 Cze 2015 17:56 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 03 Cze 2015 20:38 #375924

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Nalewki z surowych owoców bzu czarnego używaj w małych ilościach do herbaty :-)

Małe ilości to łyżeczka, dwie.
Alkohol nie rozkłada ponoć sambunigryny, Suszenie i gotowanie tak.
Ostatnio zmieniany: 03 Cze 2015 20:39 przez sd-a.
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 03 Cze 2015 21:04 #375933

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Marta, pies się poświęca dla Pańci-masochistki :happy: Zetnij mu futro, po co ma się męczyć w taki upał. Może tym razem nie będziesz musiała się z nim bić :devil1:
Nie żartuj, naprawdę serio pytasz, czy chcę nalewkę? :woohoo: Pewnie, że chcę :oops: I co teraz? :rotfl1:

Siberko,fotki to fotki, grunt, że w naturze ładniej :happy: , gorzej, gdy jest odwrotnie :devil1: zastanawiam się, czy twój pomyleniec to nie Alfred.


alfred13-06.jpg


alfred23-06.jpg


alfred33-06.jpg


Vero, jest chłodniej pod drzewami, też to lubię :) Dlaczego naparstnice takie złośliwe? Myślałam, że okaże się, że jest mnóstwo fioletowych siewek, a tu klops :(

Marysiu, zapraszam jak najczęściej :)
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 03 Cze 2015 21:08 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a, piku, chester633, Amarant

Wśród starych sosen 03 Cze 2015 21:37 #375942

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jeżeli chcesz nadal po tym co napisała Siberka, to w poniedziałek wysyłam :happy3: . A może przypadkiem lubisz też miętowe napitki :devil1: ? Bo okazało się, że ja nie cierpię :rotfl1: . A mięty sporo u mnie rośnie, myślałam, że nalewka z własnej mięty będzie smakować świeżo miętowo, ale niestety dla mnie smakuje jak lekarstwo :crazy: :happy3:
Dwie butelki już rozdałam, trzecia czeka :devil1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 03 Cze 2015 21:54 #375954

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
hanya wrote:
Olu, irga błyszcząca, to leśna roślina, wysiewa się bardzo mocno, pięknie przebarwia jesienią, nie choruje, świetnie znosi cięcie. Chyba masz coś innego :)

chyba inna,zwykła ogrodowa .Nie wiedziałam,że są też leśne.Pewnie w lesie widziałam :search:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 03 Cze 2015 22:12 #375966

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Olu, nazywam ją leśną, to bardzo pospolity gatunek. U nas rośnie dziko wszędzie, rozsiewana przez ptaki. Sprawdż, czy nie rośnie koło Ciebie też. Jak będziesz chciała, wiosną mogę wysłać sadzonki. Tylko się przypomnij :)

Marta, jak to zapakujesz? Znowu 'jajo'? :rotfl1: Przygarnę obie. Ale jestem ciekawa smaku :woohoo:
:bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.666 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum