TEMAT: Wśród starych sosen

Wśród starych sosen 28 Maj 2015 12:56 #373977

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Witajcie Kochani,
żyję, choć w dużym stopniu z przyzwyczajenia :) Jak miło, że tylu Gości mnie odwiedziło :hearts: Nic nie zdziałałam, poza chorowaniem i odpieraniem ataków mikroba :hammer: Już jest prawie dobrze, mam nadzieję, że siły wrócą i ruszę do walki na froncie ogrodowym. Oczywiście zielsko wykorzystało moją niemoc i hula bezczelnie wszędzie! Nic to, zgładzę drania, wyszarpię i będzie gnojóweczka. Pierwsza mała beczusia czeka na wykorzystanie :)
Wczoraj przyjechała kolejna porcja gałęzi sosnowych do mielenia. No, czy ja mam czas na chorowanie? :club2: :club2:

Anusia :kiss3: , jestem moje dziecko, jestem. Nigdy nie piłam syropu z mniszka :oops: Nie rób sobie kłopotu, syrop musi zostać na jesienne szarugi i infekcje :hearts:

Pikutku, :hug: a czy ja widziałam Twoje zdjęcie? Coś mi łazi...Zdjęcia robiłam w czasie totalnej zdrowotnej katastrofy. Lazłam do ogrodu i coś pstrykałam, tak na pamiątkę; będę pokazywać, choć nie wiem, czy cokolwiek się kwalifikuje do pokazania.

Romuś, dziękuję :kiss3: w sprawie igliwia żebrzę po sąsiadach i mielę gałęzie sosnowe. Przywozi mi cudowny człowiek, który czyści/ścina drzewa; też potrzebuję duuużo, choć bez porównania z Tobą.

Agusia :hug: , o moich gabarytach nic nie mówię, bo jesteście niemożliwe :happy: okropna angina mnie zmogła niestety; mam nadzieję, że Twoje choróbsko to lżejszy kaliber; nie masz czasu chorować, bo podróżujesz, i to jak! Czytałam u Ciebie :)

Ewcia :hug: , mój Polarnacht kwitnie ładnie, za to Purpureum Gandiflorum ma ściśnięte pączki i mszyce :hammer: czeremcha w mszycach to i pod nią bogato :mad2:

Moniśka :hug: , niestety mnie dopadło :( Nie chorowałam chyba z 10 lat, i w ogóle nie umiem sobie z tym poradzić. I nie chcę nabierać wprawy! :happy: Ostatnie dni były takie ponure, że nie żal siedzieć w domu, choć to też dołujące. Ale już jest prawie znakomicie :) Nawet z doniczkami nie pobiegałam :woohoo: Ale na pewno nadrobię.

Majko, :kiss3: dziękuję za miłe słowo. Jarzmianki są cudne, dopiero na forum je poznałam, jak wiele innych roślin. Azalek to jeszcze na listę pewnie wpiszesz sporo :happy:

Siberko, :hug: butki! To najnowszy patent na aerację trawnika :rotfl1: Zdjęcia nie pokażę, bo chronię prawa autorskie, swoje własne

Blue Boy
blueboy24-05.jpg


Kermesina Rose i irysy
kermesinaroseirysy24-05.jpg


Principessa (Pucella=Fanny), marniutko w tym roku; ale chyba powinna odpocząć.
pucella24-05.jpg


I bardzo niespodziewana niespodzianka: 'zrobiły się' bez mojego udziału odkłady starej azalii. Wykopałam w ramach wiosennych porządków, wszystkie miały pączki, ale takie niezgrabne badylki, że nie ośmieliłam się nikomu ich zaproponować. Posadziłam 'byle jak' w miejscu, gdzie miały być sadzone dzwonki skupione. I wszystkie dzieci się przyjęły! Na dodatek zakwitły :happy: Dzwonki czekają w doniczkach i sama nie wiem, co dalej :think:
tarasazalkowedzieci24-05.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, Amarant, edulkot, Krzysia, Adasiowa, broja


Zielone okna z estimeble.pl

Wśród starych sosen 28 Maj 2015 17:18 #374043

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Sporo osób narzeka na przeziębienia...,taki klimat :hammer:
chciałabym zrozumieć :eek3:
Wykopałaś azalię i posadziłaś w innym miejscu a one [pędy] położyły się na ziemi i ukorzeniły?
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 28 Maj 2015 18:19 #374053

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Olu :) , pędy starej, dużej azalii leżały sobie na ziemi i się ukorzeniły. Nie przypinałam ich do podłoża, niczym nie mocowałam. Pewnie pod wpływem własnego ciężaru oparły się o podłoże i wypuściły korzonki. Wykopałam te ukorzenione pędy i posadziłam. Dzisiaj już im usunęłam kwiaty, niech się wzmacniają. Stara azalia została na swoim miejscu :)

Nie mam pojęcia co to jest :( Kupowana jako Golden Eagle, może Glowing Embers? Bardzo ładnie pachnie.
moeglowingembers1.jpg

moeglowingembers2.jpg


Purpureum Grandiflorum, takie zaciśnięte pączki? I do tego mszyce. Nie wiem, czy zobaczę kwiaty w tym sezonie.
purpureumgrandiflorum24-05.jpg


Prześliczne kwiaty azalii Gold Topas
goldtopas24-05.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 28 Maj 2015 18:21 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, Amarant, edulkot, Krzysia, Adasiowa

Wśród starych sosen 28 Maj 2015 18:33 #374057

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Haniu ona jest za czerwona na Golden Eagle czy Glowing Embres, te dwie są bardziej pomarańczowe :blink: mnie ona bardziej pasuje jako Sarina :think:
A mam ją na liście :devil1:
Ostatnio zmieniany: 28 Maj 2015 18:35 przez edulkot.
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 28 Maj 2015 18:42 #374060

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Nie mam pojęcia, ale zgadzam się na wszystko. Na pewno cechą charakterystyczną są fryzowane płatki i zapach. Poszukam zdjęć z zeszłego roku, bo co zdjęcie, to inny kolor :mad2:

Znalazłam, jeszcze na dodatek podpisane 'golden eagle', nie mogę zmienić :mad2:
golden-eagle-2.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 28 Maj 2015 19:00 przez hanya.
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 28 Maj 2015 18:51 #374062

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Gratuluję szczęśliwego rozmnożenia azalii, Haneczko!
Mój mikrob nieco mniej toksyczny, ale jeszcze do końca też zdrowa nie jestem...
Kuruj się moja droga - ciepełko idzie! :hearts:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 28 Maj 2015 19:03 #374064

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Aguś, rozmnożyły się świetnie, mam nadzieję, że będą ładnie sobie żyły i rosły :hug:
Kuruję się, ale słabizna ze mnie, że wstyd się przyznać :mad2:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 28 Maj 2015 19:04 #374065

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Toż pewnie, że żyły będą i to wspaniale - przecież Ty azaliowe ręce masz :hug:
Jak się miewa Kubusiek?
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 28 Maj 2015 19:27 #374072

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Ręce azaliowe :think: , ale głowy do odmian to na pewno nie mam :hammer: Cy to nie wstyd nie mieć pojęcia, co jest w ogrodzie? Agusia, doczytałam u Moniśki o czerwcu :kiss3: Bardzo dziękuję i będziemy się zmawiać :hug:
Pan Kubuś jest w pełnej formie, minęło niebezpieczeństwo komplikacji pokleszczowych :dance:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 28 Maj 2015 19:27 przez hanya.
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 28 Maj 2015 19:29 #374074

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Oj tam, z tymi odmianami.... mnie już się pamięć kończy - zaczynam mieć kłopot z najprostszymi nazwami.
Umówimy się - jest wstępna data :)
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 28 Maj 2015 19:30 #374075

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Haniu ta Twoja Golden ,to prędzej wygląda ,jak moja Juanita .Sarina też chyba nie ,bo ją mam .Jest dużo jaśniejsza .A ja swoją nieznaną wreszcie zidentyfikowałam w szkółce .A nazwę ma taką ,że bez patrzenia w kartkę ,w życiu nie powtórzę.Natomiast bardzo spodobał mi się w realu Blue Boy.Kolor niezwykły wprost .Dobrze ,że wyzdrowiałaś :hug:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 28 Maj 2015 20:32 #374098

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Ewo i to chyba Ty trafiłaś z tą azalką :bravo: w każdym bądź razie bliżej jej do Juanity niż do Sariny :wink4:
Hanuś nie rezygnuj tak łatwo z nazw swoich roślin, bo jak sama stwierdziłaś jak coś kupować nowego jak się nie wie co rośnie :lol:
Poprzednio zapomniałam życzyć Ci pełni sił po tym zjadliwym wirusie :hug: ogród czeka :flower:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 28 Maj 2015 22:28 #374164

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Haniu, moje zdjęcie :think: , gdzieś tam kiedyś było, ale sobie zdjęć nie robię i w tym problem ;)
Ukorzenione azalki cudne :woohoo: , chyba muszę moim nieco pomóc, bo jakoś same nie mają ochoty się rozmnażać ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 28 Maj 2015 22:28 #374165

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Haniu :hearts: jak dobrze, że już wróciłaś do formy :kiss3: wzmocnij się witaminami, najlepiej naturalnymi.

Haniu, Tobie nawet azalia sama się ukorzenia :rotfl1:

Golden Eagle ma nie tylko inny kolor, kwiaty nie mają takiej falbanki jak Twoja, dostałam ją od chłopaków na Dzień Matki, więc dziś dobrze się jej przyjrzałam :devil1: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 28 Maj 2015 23:11 #374186

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Haniu.. choroba zmogła Cię bardzo, jak czytam.. Cieszę się, że wychodzisz na prostą..pogoda się poprawia, więc czas do formy wracać :hug:

Fajna akcja z azalkami..jak to się mówi..niektórym nawet kij od szczotki zakwitnie :funnyface: :kiss3:

Zdrówka życzę! :hug:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 29 Maj 2015 13:45 #374326

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
:woohoo: Gratulacje z powodu rozmnożenia azalii :bravo: :bravo: :bravo:
To dla nas dobra wiadomość, bo możemy sobie nasze ulubienice dowolnie naginać w zależności od swoich potrzeb :dance:

Byle z wyczuciem, bo maluchy mogą się połamać :devil1:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 29 Maj 2015 17:44 #374352

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Haniu, mam nadzieję, że już wróciłaś do zdrowia, pogoda od paru dni coraz przyjemniejsza, szkoda chorować :)
Gratuluję ukorzenienia azalii, nie jest to łatwa sprawa :) W ubiegłym roku jedną z najniższych gałązek obsypałam ziemią, przyszpiliłam i nic, a właściwie gorzej, bo gałązka uschła :flower: Co prawda i tak miała być do wycięcia, ale co by jej szkodziło się ukorzenić :happy: :happy:

Melduję, ze hortensje wciąż na balkonie, ale w kompoście rosną rewelacyjnie, więc chyba podstawię z boku kolejne wiaderko i będę rozmnażać :happy:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 29 Maj 2015 19:48 #374390

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Witam Pracusie :bye:
ładny dzień, to w ogrodach aż huczy, tak działamy :garden: . Ja jeszcze rekonwalescentka, to i nie robię zbyt dużo, ale za to miałam wspaniałego gościa :hearts: Przyjechał Paweł-Chester633, sprawił mi wielką i niesamowicie miłą niespodziankę :dance: Podróżował jednośladem, więc Kubuś miał ogromne wątpliwości, czy to przyjaciel czy wróg przyjechał tym ryczącym i niezbyt ładnie pachnącym potworem :mad2: Dość szybko polubił Pawła i męska przyjażń, przypieczętowana wspólnym jedzeniem ciasta, została zawarta. Paweł obejrzał ogród, z wielką cierpliwością wysłuchiwał moich opowieści, wyrozumiale patrzył na dość osobliwy miejscami sposób prowadzenia roślin i naprawdę miałam wrażenie, że znamy się od bardzo dawna :) Nie obeszło się bez Kokosa, duchem był z nami :hearts: Mam nadzieję, że spotkanie u Pawła dojdzie do skutku i wreszcie zobaczę Jego ogród; opowiada o nim bardzo lekko, jakby wszystkie nasadzenia zrobiły się same, ale wyczuwam takie zielone łapy i instynkt ogrodnika, że aż mnie skręca z niecierpliwości :devil1:
Zrobiłam trochę zdjęć, poczekam czy Paweł się zgodzi na wstawienie kilku do wątku :flower1:

Siberko, dziękuję za gratulacje, przekażę je azalkom; Principessa też się ukorzeniła :woohoo: zrobiłam zdjęcie. Pędraki zostaną na razie w miejscu 'dzwonkowym', ruszę je wiosną, bo szkoda zniszczyć.

Moniśka, staram się, ale słabizna jeszcze jestem. Kij od szczotki :rotfl1:

Krzysiu do formy jeszcze daleka droga, ale robię, co mogę. To nie Golden Eagle, wiem. Teraz znowu wydaje mi się, że to Mandarin Lights :think:

Pikutku, przy jakiej okazji było Twoje zdjęcie? Poszukam. Ukorzeniaj azalki i rh, przygięta gałązka i jest nowa roślinka, a Ty masz gdzie sadzić :happy:

Majko, ta azalka nie jest różowa, jest pomarańczowo-czerwona z żółtą plamką na górnym płatku i dość mocno pachnie. Widziałam Juanitę, zupełnie nie to. Sarina chyba też nie, oczywiście mówię na podstawie zdjęć i opisów. Najbardziej mi pasuje Mandarin Lights. Ale już sama nie wiem.

Ewcia, jak pisałam Majce, to nie Juanita; różu brak :devil1: żeby tak można było kupić wszystko osobiście, to pal sęk odmiany, ale przy zakupach internetowych, katastrofa :hammer: A do zdrówka powoli się doczłapię :)

Agusia, wstępna data to już coś :happy: wariactwo odmianowe, prawda? :think: a sporo roślin różni się tylko nazwą, przynajmniej dla mnie :oops:

Zdjęcia za chwilę :bye:
Edytuję:
Alinko, piszę od nie wiem kiedy i nie zauważyłam Twojego wpisu :) Nie wiedziałam, że tak trudno rozmnożyć azalki. Nigdy nie próbowałam, bo nie mam gdzie sadzić. A tu taka niespodzianka. Cieszę się, że hortensje rosną, będziesz miała z nich pożytek, jak już się ukokoszą to pójdą, jak burza i zarosną sąsiada :devil1: a teraz porozmnażaj, dobre są też do zadarniania.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 29 Maj 2015 19:51 przez hanya.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.834 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum