TEMAT: Wśród starych sosen

Wśród starych sosen 29 Maj 2015 20:04 #374395

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Haniu wstawiaj zdjęcia........ :bravo: :woohoo:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wśród starych sosen 29 Maj 2015 20:23 #374413

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Paweł, bardzo dziękuję za odwiedziny :hug:

No to teraz:
DSC02911.jpg


DSC02912.jpg


DSC02914.jpg


DSC02915.jpg


DSC02916.jpg


DSC02918.jpg


DSC02925.jpg


DSC02929.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejek, piku, chester633, Amarant, edulkot, Krzysia, Adasiowa

Wśród starych sosen 29 Maj 2015 20:39 #374423

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Ja ostatnio mówiłam, że Paweł jest WSZĘDZIE :devil1:

Ale super odwiedziny! Świetny gość, piękny ogród i jego gospodarze... i jeszcze pogoda dopisała!

Pozdrowienia :)
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 29 Maj 2015 21:14 #374446

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Hanulka :)
Ależ miałaś Gościa :whistle: wiesz, o czym mówię moje dziecko ;-) ?
Najważniejsze, że odwiedziny doszły do skutku i będą bardzo mile wspominane - dla każdego ogrodnika wizyta innego "zapaleńca" niezwykle cieszy, prawda ?
Zresztą, Kubuś od razu wyczuł Dobrego Człowieka :), a że dobro przyciąga dobro .... nie od dziś wiadomo :)
Piękne zdjęcia i smakowite obiekty :happy: ale Ciacho ;-)
pozdrawiam cieplutko, cieszę się bardzo, że wracasz do formy :) słoik wyślę w poniedziałek :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 29 Maj 2015 21:43 #374460

  • Roma
  • Roma's Avatar
Haniu-"dzięki Pawłowi" albo będziesz miała we mnie wroga albo pomożesz mi stworzyć prawdziwie leśny ogród (jak pisze Paweł) ńie przyjmuję do wiadomości żadnych wytłumaczeń a reklamacje czy też może pretensje proszę kierować do tego Pana, poniżej :devil1: :devil1:
Ostatnio zmieniany: 29 Maj 2015 21:44 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 29 Maj 2015 22:15 #374478

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Paweł wiedział gdzie się ustawić do zdjęć, wreszcie można złapać perspektywę, poznać wysokość drzew i krzewów, wyobrazić sobie wielkość ogrodu.
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 29 Maj 2015 22:22 #374485

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Krzysia ma rację z tą perspektywą :lol: azalie masz rzeczywiście wielkie :woohoo:
Bardzo miłe odwiedziny, a Paweł razem z Kubusiem stanowią niezłą parę :wink4:

Haniu z tą sadzonką azalii to żartowałam :hug: a zresztą ona miała być jak odgadnę nazwę a że nie odgadnęłam to nic mi się nie należy :funnyface:
A swoją drogą gdzieś Ty takiego unikata dorwała :woohoo: nawet nie miałam pojęcia, że taka azalia istnieje :ohmy:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 30 Maj 2015 21:10 #374757

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dobry wieczór Państwu :flower2:
dzień był piękny i bardzo pracowity, pewnie u wszystkich sądząc z wielkiego ruchu na forum :devil1: Chociaż może zamiast szarpać się w ogrodach wybraliście wypoczynek na leżaczkach, hamakach, przy grillach i licho wie, gdzie jeszcze :) Ja powolutku, ale staram się działać. Nawet nie będę próbować nadrabiać zaległości. Najważniejsze, że dobrze się czuję, a góra gałęzi czeka na mielonko :dance:
Już wiem, że niektóre eksperymenty z zeszłego roku to porażka. Podsumowanie będzie jesienią, póki co cierpliwie obserwuję i wyciągam wnioski :oops:

Majko, naprawdę nie chcesz sadzonki-pokraki? :happy: Rozumiem, to bardziej ciekawostki, niż atrakcyjne roślinki. Może kiedyś wypięknieją, to wrócimy do tematu. Nie wiem czy to 'Mandarin Lights', tak mi pasuje z opisu, ale ciągle czekam na wiążącą identyfikację. Postaram się zrobić jeszcze zdjęcia, jak najwierniej i wstawię do wątku identyfikacyjnego, może Adrian tam zajrzy, a może ktoś inny skojarzy? :)

Krzysiu, masz rację z łapaniem proporcji, ale jakoś nie pomyślałam o tym. Paweł powiedział, że w ogóle żle pokazuję ogród, że zdjęcia nie oddają nastroju ogrodu, jego charakteru, rozmiaru. Nie umiem tego zrobić :( Może jakoś się jeszcze rozwinę :happy:

Romuś, co Ty mówisz :woohoo: ja mam Ciebie uczyć? Dobre sobie. Paweł miał na myśli, że mój ogród jest podporządkowany lasowi; nie ma roślin o innym charakterze, tylko takie, które w dość szerokim pojęciu naturalnie w lesie występują. W związku z tym ogrodnik mniej ma do roboty. Nie mam warzywnika, trawnika, ilość gatunków ograniczona do takich, które chcą tu żyć i nie ma z nimi problemu (większego niż posadzenie w czymś lepszym od piasku i podlewanie). Nie mam niczego specjalnego, dla Ciebie to byłby dość ubogi ogród Romuś, bez morza kwiatów i pyszności do jedzenia dla dzieci. Poza tym mój ogród rośnie sobie między drzewami, Twoja Polana to zupełnie co innego. Nigdy bym nie śmiała czegokolwiek Ci doradzać czy sugerować zmian, Twój ogród jest piękny, bo jest Twój, taki, jaki chciałaś mieć; i to jest najważniejsze :hug:
Nie chcę mieć w Tobie wroga, co mam zrobić? :kiss3:

Anusia, bardzo mnie ucieszyła wizyta Pawła; cudnie móc pogadać z bratnią duszą, zieloną duszą :happy: Kubuś najpierw się awanturował, potem zatrudnił do pracy swój nas, po czym Gość został zaakceptowany, pokochany i męczony bez litości, niestety miłość wymaga poświęceń :devil1: Naprawdę wysyłasz syrop mniszkowy? Jesteś kochana, serdecznie dziękuję :hug: :hug:

Agusia, mieliśmy szczęście z pogodą, tak samo, jak w czasie wizyty Moniki. Nawet aura nam sprzyja, oby tak dalej :happy:


A to wiewiórka, która bardzo łaskawie przyjęła nasze zainteresowania i ...słonecznik /w karmniku, oczywiście/
DSC02924.jpg


Jarzmianki, ciągle w doniczkach i kwitną poczciwe roślinki
jarzmianki29-05.jpg


Chyba ta azalia zrobiła na Pawle największe wrażenie, zwłaszcza w zestawieniu z trzmieliną
bluedanube29-05.jpg


Pisałam wczoraj, że mam /też niechcący/ potomka Principessy /Pucella-Fanny/: oto i on :hearts:
principessa-baby.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Amarant, Krzysia, Adasiowa

Wśród starych sosen 30 Maj 2015 21:36 #374772

  • Roma
  • Roma's Avatar
Kochana jesteś :kiss3:
Nie chcę mieć w Tobie wroga, co mam zrobić? :kiss3:
Wystarczy mi spis roślin jakie rosną w Twoim lesie :) to pomoże mi w moich przemianach.Oczywiście mam na myśli gatunki nie odmiany ;) Na szczęście już wreszcie zrozumiałam,że trzeba dostosować rośliny do miejsca bo miejsce do roślin to nieco trudniej ;)
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 30 Maj 2015 21:45 #374780

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Romuś :hug: , jutro napiszę. Sama jestem ciekawa, co mam. Ale mogę się założyć, że wszystkie już masz. I całe mnóstwo innych :happy:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Wśród starych sosen 30 Maj 2015 21:50 #374784

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Kochanieńka :kiss3:
Majko, naprawdę nie chcesz sadzonki-pokraki? :happy: Rozumiem, to bardziej ciekawostki, niż atrakcyjne roślinki. Może kiedyś wypięknieją, to wrócimy do tematu.
Nie o to chodzi że sadzonka pokraka bo z czasem wypięknieje, ale jak rzeczywiście masz je na zbyciu to bardzo chętnie przygarnę, zwłaszcza że ładna bestyjka z niej będzie jak rozkwitnie takimi pięknymi kwiatami :flower2:
Ja kolejny dzień spędziłam bardzo pracowicie bo kosząc moje zbyt wysokie trawsko starą, zdezelowaną a na dokładkę ciężką kosiarką :garden: ramiona mnie bolą jakbym fedrowała łopatą węgiel na dole :jeez: nie ma to jak lekka zwrotna kosiareczka, czy oni mi ją w końcu naprawią :sick:
Wiewióreczk fajnie pozuje, rudzielec jeden :lol:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 31 Maj 2015 21:39 #375062

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Co tam Hanuś u Ciebie ? Ja nadal konewkuję róże .Ale po kilkanaście dziennie .Wcale się nie przemęczam.Dziś zaliczyłam kleszcza i nic by w tym nie było dziwnego ,bo zaliczam codziennie .Ale tak go wyjęłam ,że go urwałam .Ja stara wyciągaczka kleszczy :jeez: Zrobiłam sobie dziurę w brzuchu ,ale nie dałam rady wyjąć tego fragmencika.Zdezynfekowałam to miejsce środkiem ,który dzięki Bogu miałam w domu i będę obserwować :search: .Mam nadzieję ,że to się źle nie skończy :sad2:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 31 Maj 2015 23:27 #375104

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Haniu- jak minęła niedziela? Pogoda dopisała jak marzenie..chociaż nadal mam nadzieję, że Ty bardziej ogród omiatasz.. wzrokiem z tarasu, niż w nim pracujesz.. ;) Jak zdrówko po paskudnej chorobie? :kiss3:

W piątek przyjeżdża do nas Teściowa- to duże wydarzenie, bo przyjedzie pierwszy raz do nas w odwiedziny. Nie możemy się doczekać.. :dance: a P dziś się upewniał, że japonki dotrwają do piątku :lol: Są cudne i nawet nie wiesz, jak jestem Wam wdzięczna za ten piękny podarunek :hearts:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 02 Cze 2015 20:45 #375607

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dobry wieczór, jestem upieczona, usmażona i uduszona; chciałam ciepełka to jest :devil1: Mam nadzieję, że wszystkie zmarzluchy zadowolone :happy:
Nic nie zrobiłam, tylko podlewam. Jutro ma być tak samo, czyli lenistwo, w tropikach nie należy się przemęczać.

Moniśka, nie mam szans na totalne nicnierobienie. Ciągle coś wyskakuje. Trzymam kciuki za udane odwiedziny, żeby ogród się zachował, jak należy i żeby jedzenie wyszło znakomite.

Ewcia, czy Ty masz hodowlę kleszczy? :woohoo: Niemożliwe, żeby wszystkie z województwa siedziały u Ciebie :jeez: Trzymam kciuki żeby wszystko było ok.

Majko, toż mówię, że trawa to tyran i wyzyskiwacz :devil1: Wiem, wiem, Ty ją lubisz i potrzebna jest do kompozycji.

Kermesina Alba kwitnie nieprzerwanie
kermesinaalba2-06.jpg


To chyba jest Golden Eagle, a jeżeli nie, to znaczy, że zniknął
goldeneagle2-06.jpg


Tej odmiany też nie jestem pewna :devil1:
nn12-06.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 02 Cze 2015 20:47 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, VERA, edulkot

Wśród starych sosen 02 Cze 2015 22:56 #375712

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
hanya wrote:
Mam nadzieję, że wszystkie zmarzluchy zadowolone :happy:
Melduję, że ja jestem bardzo zadowolona. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze tylko wolnych dni :lev:

Pozdrowionka :kiss3:

p.s. wspominasz, że biegasz z podlewaniem..ja nie chcę się wtrącać, ale zdaje się Kubuś pałą miłością do konewek..może warto go jakoś ukierunkować odpowiednio :whistle:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 03 Cze 2015 09:36 #375765

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Haniu, inne ujęcia i inny ogród :) , jestem pełna zachwytu i w tym kierunku dążę planując nasadzenia w moim zagajniku ale na takie efekty szanse mam nikłe, och czemu te drzewa tak długo rosną :dry:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 03 Cze 2015 10:06 #375772

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Gorące :) dzień dobry,

muszę sobie znależć jakieś zajęcie ogrodowe nie wymagające wysiłku :think: Chyba jedyne, jakie mi przychodzi do głowy to czytanie i spanie na leżaczku w cieniu, może być na tarasie. Nie bardzo to lubię :oops:

Zrobiłam rano kilka zdjęć:

DSC03147.jpg


DSC03148.jpg


DSC03149.jpg


DSC03155.jpg


DSC03156.jpg


DSC03157.jpg


DSC03158.jpg


Orliki w tym upale już długo nie utrzymają kwiatów :(
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Amarant, VERA, edulkot

Wśród starych sosen 03 Cze 2015 10:36 #375777

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
hanya wrote:

muszę sobie znależć jakieś zajęcie ogrodowe nie wymagające wysiłku :think:

Może jednak fotografowania tych chwil ulotnych, jak krótkotrwałe piękno orlików w upały :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.776 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum