TEMAT: Wśród starych sosen

Wśród starych sosen 17 Lis 2014 18:44 #314133

  • Poll
  • Poll's Avatar
I tylko do Poli nic, zero odpowiedzi ? :cry3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wśród starych sosen 17 Lis 2014 19:25 #314143

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Zaraz i na Waszych oczach wyszarpię sobie resztki upierzenia! Pogubiłam się we własnych zdjęciach, dobrze, że nie w ogrodzie. Strasznie długo ładują się zdjęcia. Bardzo mili goście mnie odwiedzają i zostawiają dobre słowo, a ja nic nie wiem :hammer:
Poluś :hug: :kiss3: , no co Ty!?!?! Technika nie nadąża za naszymi uczuciami. Zapraszam serdecznie, jak tylko ruszysz dostojny kuper w te strony. Na trasie 'w lubelszczyznę' aż grzech nie zajrzeć... Z tym buszem, to kłopot. Lubie przestrzeń ja i roślinki moje. Całe mnóstwo razy sadziłam ciasno i w pięknych (jak mniemam) kompozycjach i pstro! Czułam, że się dusimy, było rozsadzanie, wypirzanie, rozdawnictwo i dekoszyzacja. Kompostownik daje ukojenie...i wbrew pozorom, szanse na oddychanie pełna piersią :rotfl1: Jak się wykopię z bałaganu, będą wspominki. Męską decyzję podjął za mnie w dużym stopniu ortopeda (nawet o tym nie będzie wiedział :laugh1: ). Trochę tu sobie poużywam, zanim zabronią :placze: :placze: Zostawiam tu trochę 'dzikich' zakątków, są nastrojowe.
Aniu, witam Cię serdecznie, dla mnie każdy ogród jest pełen tajemnic, bo jest...żywy. Zapraszam zawsze, no i musimy przecież dzielić wrażenia z hodowli Ich Długości :kiss3:
Vero, miło Cię spotkać tutaj, ten maleńki znak na mapie, rzeczywiście 'mojusieńki' :kiss3: Czasem sama w to nie wierzę, to duże szczęście, prawda? Troszczkę swojej ziemi. Ale Ty mówisz o skarbach? Chyba, że masz na myśli moje sosny. To się zgadzam. Zaglądaj :kiss3: , ja do Ciebie od dawna wpadam bez zapowiedzi i bez śladu.
Mróweczko, jak fajnie, że się pojawiłaś, pamiętam o obietnicy. Pisałam kiedyś na Twoim wątku, że znalazłam stare zdjęcia Florki, mojego briarda. Już są na płytce. :kiss3:

Nie wiem dlaczego zdjęcia wchodzą podwójnie. Chyba jesienne roztargnienie. Oczywiście moje, nie sprzętu.
Póki co tyle.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 17 Lis 2014 19:48 #314162

  • Roma
  • Roma's Avatar
O Matko Polko!!!!!!!!!!! co ja widzę :woohoo: :woohoo: Haniu- :kiss3: :kiss3: a teraz wracam na pierwszą stronę :P

Edit:
Jestem już po spacerze i pod wrażeniem Twojego Edenu :thanks: Haniu-coś mi się zdaje, że mamy podobne klimaty.Wokół naszego domu też rosną piękne stare sosny.
Z niecierpliwością będę wyglądać kolejnych fotek i opisów.
Ostatnio zmieniany: 17 Lis 2014 20:46 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 17 Lis 2014 20:14 #314179

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Nie mogłem nie zajrzeć do tak wyczekiwanego przez wszystkich wątku :happy:
Już od pierwszych zdjęć poczułem się jak u siebie :) Też mam sosny, ale nie w ogrodzie, tylko w bezpośrednim sąsiedztwie.
No i bardzo się cieszę, że jest ktoś oprócz mnie, kto lubi tuje :wink4:
Będę niecierpliwie czekał na zdjęcia z wiosny i lata :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 17 Lis 2014 20:22 #314185

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
No wreszcie jesteś wątkowa :woohoo: . Jutro z rana zaczynam czytelnię, bo dziś już net mi nie pozwala :huh:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 17 Lis 2014 20:48 #314191

  • Roma
  • Roma's Avatar
Haniu,Gabrielu, to może założymy klub leśnych ludków? :think: :devil1:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 17 Lis 2014 21:02 #314195

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Romuś, :hug: serdecznie Cię witam w moim zielonym domku, zaraz się zabieram za dalsze wyszukiwanie obrazków. Jakbyś mogła usunąć te podwójne zdjęcia, będę wdzięczna. Coś nieuważnie kliknęłam :club2: . Cieszę się, że zajrzałaś. :kiss3:

Gabrielu, miło Cię powitać, a jeszcze lubisz tuje! Faktycznie jesteśmy odosobnieni. I dobrze, tworzymy grupę żywotniko-lubów. Sosny cudowne, tworzą wspaniały klimat ogrodu. Mam nadzieję, że spodobają Ci się inne zdjęcia.

Ogród nie jest duży. Działka ma 1400m2. Niestety dom i reszta zajmują sporo miejsca. O ile na dom się zgadzam :laugh1: , to podjazd, utwardzone przejścia i opaski budzą moje głębokie obrzydzenie. Niestety musiałam ustąpić konieczności i stronie praktycznej życia, ale to są bezcenne m2 wydarte ogrodowi. Nie jest powiedziane, że części cholerstwa nie rozbiorę.
Teraz trochę wspomnień. Budowa ruszyła w 1985 roku a dwa lata póżniej domeczek już był zamieszkały. Mam trochę starych zdjęć, niewiele, bo wtedy walczyłam o...dosłownie wszystko, i serwis foto nie był priorytetem. Takie były czasy i nie ma się co rozczulać. Udało się, wielka radość i satysfakcja, duma z własnego miejsca na świecie i mnóstwo pracy. Ogród, kto o tym myślał. Pobojowisko, gruz, piach. No to co robimy? No trawnik przecież :hammer: :hammer: Wybaczyłam już sobie ten pomysł. Było trochę leśnych krzewów, jakieś drzewa-samosiejki i moje sosny, wtedy młodsze o prawie 30 lat (nie tylko one...), było słonecznie i cholerny trawnik rósł. Na szczęście już go diabli wzięli prawie w całości :dance: . Miałam w tym nawet spory udział. :devil1: :devil1:

Inwestorka z siekierką :woohoo:
9_popr.jpg


Inwestorka i poziom zerowy
2_popr.jpg


Widok od ogrodu
10_popr.jpg


Widok od frontu i pierwsze 'przyjęcie na stropie'
11_popr.jpg


A to Florka, briard, śliczna i zupełnie nieznośna, ale kochana. Mróweczko :) , czy nie jest podobna do Axelka?
3_popr.jpg


12_popr.jpg


4_popr.jpg


5_popr.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Amarant, Ewogrod, VERA, viola, Adasiowa

Wśród starych sosen 17 Lis 2014 21:10 #314198

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2553
No i ja załapałam, że wątek otwarty. A tu taaakie cuda! Jak ja kocham sosny - niestety bez wzajemności ;) U mnie glina, więc sosny nie bardzo, ale ogrody z takimi majestatycznymi drzewami uwielbiam.
Czekam na fotki majowe - azalie mają u ciebie prawdziwy raj.
Ale i te paprociowo-zielone cudne!
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 17 Lis 2014 21:11 przez dodad.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 17 Lis 2014 21:24 #314205

  • t-x
  • t-x's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 102
  • Otrzymane dziękuję: 620
Witaj Hanuś :hearts: Fanem fujek...znaczy tujek raczej nie jestem :unsure: ale z przyjemnością będę do koleżanki zaglądał ;) Cieszy fakt ze trawnik diabli wzięli w całości prawie :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 17 Lis 2014 21:39 #314214

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Poll wrote:
I tylko do Poli nic... :cry3:
No jak... przecież w poprzednim poście były... Polypodia :happy3:

Hanuś... zdjęcia z pierwszego wpisu sprawiły, że zakręciło mi się w głowie, ale ostrożnie, starając się niczego nie zadeptać, chwiejnym krokiem idę dalej... spodziewaj się, że mogę wychynąć zza którejś z sosen ;)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 17 Lis 2014 21:43 #314216

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Najbardziej wyczekiwany wątek wreszcie się pojawił! :lol:
Jak zobaczyłam sosny, to już wiedziałam wiele o Twoim ogrodzie, to znaczy o ziemi w Twoim ogrodzie, mam podobną, wspierajmy się ;) Ja jednak mam gorzej, bo postanowiłam uprawiać to, co ja chcę, a nie to, na co mi natura pozwoli :) W Tobie więcej rozsądku na szczęście :)
To rzeczywiście nietypowe zacząć od listopadowych zdjęć, niektórzy to już o tej porze roku zarzucili fotografowanie :) , ale przyznać trzeba, że ten listopad bardzo urokliwy, a co by o tujach nie mówić (też nie lubię jak Tomek :) ), to jednak osłonić przed resztą świata i zimnymi wiatrami potrafią jak nic! Co zresztą widać!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya, wxxx-a

Wśród starych sosen 17 Lis 2014 21:55 #314219

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dobry wieczór Dorotko :kiss3: jak szaleć to szaleć, otworzyłam, bo już nawet nie wypadało chodzić w odwiedziny i nie zaprosić do siebie. Nawet jedna jakże miła memu sercu forumka, podała w wątpliwość istnienie mojego ogrodu. I tu niespodziewajka! Do zdjęć majowych dojdziemy, ale pewnie z kilka dni. Próbowałaś z sosnami i co? Giną zupełnie czy kiepsko rosną?

Pikutku, no i jestem, zapraszam Cię serdecznie, kiedy tylko znajdziesz chwilkę.

Postanowiłam Was wykończyć. Nie mam zdrowia tego przebierać i wybierać. Mam nadzieję, że wybaczycie nadmiar podobnych ujęć, ale nie mogę się powstrzymać, bo niektóre miejsca podobają mi się niemożliwie i pstrykam je bez końca.
Teraz odsłona pażdziernikowa.

bekia.jpg


azalka-anneke.jpg


DSC01409.jpg


goldpracht2.jpg


pontyjka-hortki-podcyprysikami-28-10.jpg


Ta pontyjka była przesadzana w tym roku z ogrodu Rodziców, nie za dobrze to wyszło, ale przeżyła.
pontyjkataras.jpg


pontyjkawkolorach.jpg


redbaron.jpg


Azalka zwana Principessą, to Pucella (Fanny). Nie wiedziałam o tym wcześniej i tak ją nazwałam, bo coś ma w sobie z księżniczki, mimo że jest różowa, niestety :placze:
principessa1.jpg


principessa2.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA, Adasiowa

Wśród starych sosen 17 Lis 2014 22:46 #314233

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Romuś, fajny klub :kiss3: Zakładamy :P
Martuś :hug: no właśnie, boję się, że taki wyczekiwany wątek okazać się może niewypałem tysiąclecia. Z moim rozsądkiem różnie bywało, mówię o ogrodzie. Uczyłam się tego rozsądku długo i boleśnie. Pewnie będę snuć wspomnienia o nasadzeniach bardziej bądż mniej katastrofalnych. Cieszę się z Twoich odwiedzin :hug:
Gosiu , spaceruj ile tylko chcesz, bardzo miło Cię gościć, będę zaglądać za sosny... :kiss3: Co myślisz o założeniu wątku 'Waga w ogrodzie'? :rotfl1:
Tomku, :bye: paproty zakonotował? A widzisz jak pięknie się tu komponują? Precz z trawnikiem! Ogrodniczy :hug:

Życie nie jest proste, muszę skończyć ten pażdziernik, nie odpuszczę :mad2:

przezokno2.jpg


spodhortensji.jpg


stareirgi2.jpg


Siberko :) :bye:
szalwia-syberyjska.jpg


tt13.jpg


tt14.jpg


tt15.jpg


tt16.jpg


tt17-1.jpg


tt19-3.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA, Adasiowa

Wśród starych sosen 17 Lis 2014 23:03 #314240

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
I ostatnia pażdziernikowa porcja zdjęć:

tt22.jpg


tt25.jpg


tt26.jpg


tt31.jpg


tt33.jpg


zj-goldpracht.jpg


ztarasu.jpg


zzanutkajczyka.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA, Adasiowa

Wśród starych sosen 17 Lis 2014 23:11 #314242

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Hanyu, :)
prawdziwie zaczarowany ogród!! Te sosny!!! i kolory jesieni. Czekam na więcej opowieści. :coffe:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 17 Lis 2014 23:13 #314243

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Witaj Haniu :)
Jak miło oglądać takie wspominkowe fotki. Aż Ci się pewnie łezka w oku zakręciła, gdy wklejałaś te bardzo archiwalne zdjęcia.

Raz zapomniałam pomniejszyć fotki przed wklejaniem i też barrdzo długo mi się ładowały, myślałam, że coś się zacina na forum. Dopiero potem załapałam, że zdjęcia mają duży rozmiar. Teraz już zawsze najpierw pomniejszam hurtem i dopiero wklejam na forum, idzie migusiem.

Pozdrawiam cieplutko :hug:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 17 Lis 2014 23:21 #314246

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dobry wieczór Danielo :kiss3: , bardzo się cieszę, ze Ci się podoba. Będę opowiadać :bye:
Witaj Agnieszko, łezka troszkę tak, ale tylko z powodu psiska. Nigdy zdjęcia nie ładowały się tak długo, zawsze wstawiam tak samo i takie same. Muszę przetropić problem.

Dobranoc wszystkim. Kolorowych snów :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 18 Lis 2014 01:35 #314247

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
A ja tam byłam, miód i wino piłam.. :dance:

Haniu, zanim Cię radośnie powitam w Twoim wątku ogrodowym, na który namawiałam od pierwszego spojrzenia na ogród pozwól, że Cię zbesztam.. Żebym się o wątku dowiadywała z plotek u przyjaciół.. :hammer: Nawet nie zajrzałaś do mnie i nie dałaś cynku.. :teach:

No.. to teraz mogę z czystym sumieniem powiedzieć... Huuurrraaaa :dance: Jak się ciesze, że jest wąteczek.. Z ogromną radością stąpam w cieniu sosenek, które jak wiesz są moim marzeniem- te 30-letnie, bo na razie mam kilkuletniego młodziaka sztuk jeden..
Ach, jak wstawisz zdjęcia wiosenno-azalkowe, to dopiero będzie zawrót głowy :woohoo:

Piękne zdjęcia otwierające wątek- super pomysł sosnowego nieba nad ogrodem :hug:

Bardzo fajne zdjęcia z etapu budowy! Patrząc na Twoje zdjęcie, jak stoisz na stanie zero czy stropie przypominają mi się moje zdjęcia, jak wdrapałam się po rusztowaniu i podziwiałam okolicę z 1 piętra. Niezapomniane uczucia, prawda :hug:

Nie mogę się nacieszyć, że otworzyłaś wątek- zima od razu jawi się jako mniej straszna.. Będziesz wspominać, robić przekroje przez lata biegnące w ogrodzie i szybciutko dotrwamy u Ciebie w przystani do wiosny.

Pozdrawiam serdecznie!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.549 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum