TEMAT: Wśród starych sosen

Wśród starych sosen 09 Gru 2014 07:51 #319819

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Cześć Haneczko ,wszelkie namiary na źródła zakupów dawaj tu ,niech ludzie wiedzą gdzie i jakie , :idea1:
Ja już swoje upatrzyłam ,teraz tylko muszę sobie w styczniu zaklepać ,bo oni nie prowadzą wysyłki .Tej wiosny niestety pojechałam z listą i trzech moich wypatrzonych już nie było ,więc w tym roku muszę jechać na pewniaka ,tym bardziej że blisko nie jest . :jeez:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya


Zielone okna z estimeble.pl

Wśród starych sosen 09 Gru 2014 18:43 #319908

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Hanusiu :)
Przyłączam się do postulatu Ewuni - źródło zakupów wcale nie musi być blisko miejsca zamieszkania, najważniejsze, żeby było sprawdzone i polecane :)
Jeżeli jesteś szczęśliwą posiadaczką takiego adresu, lub chowasz w zanadrzu zdjęcia japonki, lub jeśli potrafisz przywołać z pamięci odmiany tejże, będę wdzięczna za udostępnienie.
Kiedyś chyba wspominałam, że miałam dwie azalki doniczkowe, w mieszkaniu ... to raczej odległe czasy, ale pamiętam, ze bardzo je lubiłam ...
Jeśli niczego dla mnie nie znajdziesz, nie martw się czasami !!! Poradzimy sobie - wspólnie :)
Pozdrawiam serdecznie, zwłaszcza Kubuśka ...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 09 Gru 2014 19:10 #319915

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dobry wieczór Ewuś :) , wybierasz się do Bielickiego czy jeszcze gdzieś dalej? Zajrzałam na ich stronę, wybór niezły, nie wiem, jak wyglądają rośliny. Kupowałaś tam? :kiss3:
Krzysiu, :hug: o azalkach śnić należy, bo i widok i zapach wspaniałe. Królują bardzo krótko, szybko ustępują miejsca innym, ale może dlatego tak na nie czekam i nacieszyć się nie mogę?

Nie mam dużego doświadczenia z zakupami. Jestem dość ostrożna z internetowymi zamówieniami roślin (i nie tylko). Przeczytałam chyba wszystkie opinie na forach ogrodniczych i gdzie tam jeszcze coś znalazłam. Na szczęście czuję, że już wyszłam ze stanu wariactwa. Łaska losu i wszelkich bóstw opiekuńczych, bo to kosztowne i męczące było, jak nałóg. Konkretne mam plany, upodobania i tego się trzymam. Mam nadzieję, że już nie zapadnę na choroby 'niekontrolowalne'.
Kupowałam azalki i rh w Multifiori i w Szkółce Pudełek, oba w porządku. Z czystym sumieniem polecam BR, ten sklep jest bezbłędny pod każdym względem, Funkia tak samo super, dobre doświadczenia ze sklepami 'Sadzawka'(choć nie wiem jeszcze, jak ze zgodnością odmianową paprot, raczkuję nieśmiało w temacie :oops: ), 'Trawki.pl'. Florini, uczucie zachwytu nad urodą roślin zostało stłamszone przez robale w doniczce :hammer: , nie tylko ja miałam taką niespodziankę w przesyłce. Jak jeszcze coś mi się przypomni napiszę. Może komuś się przyda.

Zaczęłam przeglądać zdjęcia z 'przedoazowych' sezonów. Jaka szkoda, że prawie nic się nie nadaje do pokazania. Sporo zmian zaszło w ogrodzie, rośliny urosły, przesadzałam, dosadzałam i eksmitowałam. Psy robiły demolkę, zniknęło 'motylowe pole' pod łapami kudłatych zbójów, zimy też miały spory udział w zmianie składu nasadzeń. Przetrwała główna koncepcja ogrodu, bo to naprawdę odbicie duszy ogrodnika i prędzej czy póżniej pokaże się w całej okazałości.
Jak już tęsknię za ogrodowymi pracami, nawet tymi, na które klnę okropnie:

Sąsiedzi ścięli drzewo, ale było mielenia i ściółkowania:
praceogrodowe2.jpg


Czasem mam szczęście zdobyć przyczepkę, czy nawet dwie ładnych zdrowych gałęzi iglaków, głównie sosny.
mielonko1.jpg


Edytuję, bo teraz zobaczyłam wpis Ani, nie mam żródeł zakupu japonek, bo moich kilka kupowałam w okolicznych sklepach. Myślę, że naprawdę najlepiej Anusiu zajrzeć do centrów i obejrzeć własnym okiem. Zwłaszcza, że kupujesz póki co zapewne jedną. Pokazywałam swoje japonki wcześniej, chyba podałam odmiany. Sprawdzę i wstawię jeszcze raz. Mnie najbardziej podoba się fioletowa Blaue Donau. :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 09 Gru 2014 19:19 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, Adasiowa

Wśród starych sosen 09 Gru 2014 22:16 #319976

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Aniu wstawiam póki co dwa zdjęcia, nie mam chyba fotki Geischa Orange :(

Fioletowa Blaue Donau i czerwonokarminowa Rubinstern (może to być Maruschka, podobne)
japonki-taras.jpg


To w dalszym ciągu mnie zdumiewa: na jednym krzaczku Kermesina, Kermesina Alba i Kermesina Rose.
azalka-3kolory_2014-12-09.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, Adasiowa

Wśród starych sosen 10 Gru 2014 08:41 #320034

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Haneczko u Bielickiego byłam na wiosnę .Kupiłam u niego 3 azalie i dwa różaneczniki.W przyszłym sezonie
też wybieram się do niego ,ale tym razem wcześniej zaklepię rośliny .Szkoda ,że oni nie prowadzą wysyłki.
Rośliny od niego ładnie mi rosną i mają pączusie .Jak o tym myślę ,to mam motyle w brzuchu :dance:
Ach te pączusie :wink2: Azalii japońskich naliczyłam u siebie 9 sztuk .Ale to już nie jest to samo co wielkokwiatowe . :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 10 Gru 2014 10:33 #320068

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dzień dobry :) , za oknem mglisto, szadż maluje pięknie drzewa, pies śpi a ja spaceruję po forum. Jak dobrze, że można pooglądać Wasze ogrody i wrócić do starych fotek :flower1:

Ewuniu, okropnie mi szkoda, że nie ma miejsca na duuuużo nowych azalek i rh. Myślałam, żeby się wybrać do Multifiori ale po 1 krzaczka, nie bardzo się opłaca. Kupię w centrum koło siebie. Ty kupujesz sporo, to warto jechać, a ile radości i może jeszcze coś w oko wpadnie :whistle: . O tak, pączusie to pączusie :dance: Zaraz koniec roku i potem z górki. Chciałabym, żeby ta zima była zimowa, a nie wiosenna, żeby śnieg zabezpieczył rośliny i nawodnił ziemię. Pomarzyć wolno.

Stara hostka nn pod cyprysikiem, wykopywałam dla koleżanki, a jednak kawałeczek został i rośnie. Już go nie ruszę.
stara-hostka-pod-cyprysikiem.jpg


Ptaki rozsiewają np cisy, część doniczkuję i jak już troszkę podrośnie, uziemiam, nie wiem, jaka to odmiana.
Cisuś
cisu.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant

Wśród starych sosen 10 Gru 2014 12:02 #320095

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Mnie też się wysiał jeden cis i to w miejscu gdzie nigdy żadnego nie było .A w ogóle to mam tylko dwa, ale za to jeden przecudnej urody Dowastonii Aurea .wydaje mi się ,że to najpiękniejsza odmiana .Drugi ,to jakiś kundelek ,ale też ładny .Jak one wszystkie zresztą .Ptaki bardzo lubią ich przemarznięte jagódki :yummi:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 10 Gru 2014 12:33 #320104

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Witaj Haneczko :kiss3:
Po długim poranku w gęstej mgle, nareszcie wychodzi słońce - od razu optymistyczniej!
A ja - jak co dzień - robię sobie spacer po Twoim leśnym ogrodzie, marząc o azaliach... czy one zniosłyby północną wystawę?
Pozdrowienia!
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 10 Gru 2014 12:46 #320109

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Ależ piękny ten cis Dovastonii :woohoo: Nie mam miejsca :hammer: Złoty cudny, rośnie na słońcu u Ciebie, to na pewno wspaniale się wybarwia. Czy dobrze widziałam, że masz tujkę Rheingold przyciętą tak, jak moje? A może to inny iglak, tak mi na zdjęciach w moją jakoś przypasowało. :hug:
Ptaszki robią dobrą robotę z roznoszeniem nasion, rośnie sobie maluteńki ostrokrzew. Poczekam, jak się troszkę mocniej ukorzeni i też go gdzieś posadzę. Wreszcie w tym roku posiało mi się kilka sosenek, oczywiście w miejscach, które im odpowiadają. Zauważyłam je parę dni temu i muszę chronić, żeby w zimie nie rozdeptać. Mam samosiejkę sosny dość dużą, ok 2m. Na wiosnę przesadzam, ale czy się uda? Jeszcze się zastanawiam, czy raczej nie ruszyć rosnącego obok cyprysika, ale gdzie go przenieść :mad2: Cały czas się łudzę, że na wiosnę odpowiedzi będą gotowe i tylko łapać szpadel i do pracy. :happy:
Wyszłam z Kubusiem, zimno i nieprzyjemnie, ale obrazki owszem, owszem...

jaowiecmalutki.jpg


kermesinarose-szron.jpg


Aguś teraz się pojawiłaś więc edytuję: W ogóle bez słońca? Nie wiem, chyba nie będzie dobrze :( Kilka godzin do- lub po południu. Więcej cienia zniosą japonki. Może mają mniej kwiatów, ale dłużej kwitną i są zdrowsze. :kiss3:

:bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 10 Gru 2014 13:08 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa

Wśród starych sosen 10 Gru 2014 13:00 #320113

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Cudnie oszroniony dziś świat!
Mimo, że zimy generalnie nie lubię, to takie widoki są bardzo przyjemne dla serca... :)
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 10 Gru 2014 14:11 #320128

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Ładnie, prawda? Ale jakoś tak przenikliwie zimno, brr. Niestety coś za coś:

blaudonau-szron.jpg


szron.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa

Wśród starych sosen 10 Gru 2014 14:26 #320131

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Ale ładnie :hearts:
Dziś rano jak jechałam do pracy było tak bajecznie, że miałam wielką ochotę uciec na wagary!

Czyli z azaliami od północy sobie wezmę na wstrzymanie... tak sobie wyobraziłam te łany kwiecia w półcieniu, ale tam jest jednak zbyt duży deficyt światła.
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 10 Gru 2014 14:32 #320134

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
A u mnie była mgła i ślizgawka :evil: , więc najchętniej wróciłabym i wskoczyła pod kołderkę :lol:
Ale oszronione widoczki to lubię :woohoo:
Aguniu, jak cień to zamiast azalek rodki, są też takie maluchy japońskie :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 10 Gru 2014 14:33 #320135

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Wiesiu, dziękuję - będę miała do pogadania wiosną z panią Anią z Multifiori :)
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 10 Gru 2014 14:35 #320137

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
To już czuję że się będzie działo :woohoo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 10 Gru 2014 14:38 #320138

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
No bo ja, Wiesiu, przerabiam całą północną część ogrodu!
Jak sił i zapału wystarczy, bo teraz sięgnął dna ;-)
Ale chyba do wiosny się odrodzi??
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 10 Gru 2014 14:45 #320139

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Aguś, :) jeżeli myślisz o azalkach to do dna masz tak daleko, że ho, ho i jeszcze raz ho, ho :rotfl1: Nie ma tam słońca wcale? Cień wiekuisty panuje? Hm, nie wiem dlaczego, las pewnie. Moja północna strona ma sporo słońca i to w południe, bo dom niski i słoneczko smaży górą :happy: Kilka godzin słońca masz tam chyba? Pokaż co przerabiasz i jakie pomysły w tej rozmarzonej główce się kłębią. Chyba nie chcesz, żebym pękła z ciekawości? :woohoo: :woohoo:
Wiesiu, :) oczywiście, że należy uciec pod kołderkę, a nie ryzykować w trudnych warunkach, ale który szef to zrozumie :mad2:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Wśród starych sosen 10 Gru 2014 15:27 #320152

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Jestem, ale Ci teraz nie odpowiem w szczegółach, bo się muszę skupić ;-)
Strona północna - z jednej strony elewacja domu, po przeciwnej las.
Mało jest tam słońca, oj mało... ciut z rana, ciut po południu.
Właściwie, to zamierzam w ogóle trawnik zlikwidować i zrobić alejkę prowadzoną przez całą tą część, obrośniętą z dwóch stron roślinnością.
To na ten moment musi Ci wystarczyć :)
Wieczorem dopowiem resztę :)
:kiss3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.586 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum