TEMAT: Rośliny moją radością

Rośliny moją radością 03 Sty 2015 16:32 #325088

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Marto, generalnie nie przepadam za drobnymi roślinami, ale leptosifon mogę polecić, jest bezproblemowy, wystarczy posiać i potem już sam rośnie.
Nasiona kupuję w lokalnym ogrodniczym, gdzie sprowadzają je dla mnie na zamówienie :whistle:
Ta niebieska roślina to tibouchina, w rzeczywistości jest bardziej fioletowa, kwiaty ma trochę większe niż u bodziszka.
Jest bardzo efektowna, kwitnie długo, ale niestety nie zimuje u nas :sad2:
Kwitnące drzewo to rzeczywiście wiśnia piłkowana. Będę ją teraz obserwować do wiosny.
Maczki posiej koniecznie, ich nasiona mają długi okres przydatności, prawie jak chwasty :rotfl1:

Ewo, dziękuję za życzenia :flower1: Różowe kwiaty to nie moje, chociaż w ogrodzie też już wszystko rusza.
Irysy cebulowe wystają kilka cm nad ziemią, inne rośliny powoli się budzą.
Zimę lubię tylko w okresie świątecznym, ale z drugiej strony obawiam się, że w lutym przyjdą mrozy i wszystko zmarznie.
To już lepiej żeby teraz były.
Tymczasem cieszą kwiaty domowe i zdjęcia na forum, robię już plany na ten sezon i odliczam dni do wiosny :flower2:
Na poprawę humoru zostawiam trochę optymistycznych, wiosennych zdjęć :)

Hosty










Tawuły




Lilak Meyera


















Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a, Orszulkaa, Amlos, Amarant, Ewogrod, hanya, wxxx-a, izy10


Zielone okna z estimeble.pl

Rośliny moją radością 03 Sty 2015 19:09 #325132

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Czy słusznie podejrzewam, po obejrzeniu pierwszych zdjęć, że w planach zakupowych głównie hosty? :rotfl1:
Bo u mnie tylko i wyłącznie :jeez: No i jakieś drzewka dla cienia :silly:

Z nowym rokiem wszyscy kroczą żywszym krokiem, ale drzewo z różowym kwieciem troszkę jakby przesadziło :blink: Poważnie to z teraz???

Widoczki rajskie :hearts: ale to wiesz sam B)
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 03 Sty 2015 21:07 #325221

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Gabrielu, piękny ogród, ogromna różnorodność roślin. Nigdy nie przepadałam za trawami, ale uwielbiam je oglądać w Twoim ogrodzie. Lekkie i zwiewne. Jestem już o krok od zakupienia sobie jakiejś.


pozdrawiam

Gosia
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 04 Sty 2015 09:39 #325333

  • dagmarazap
  • dagmarazap's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1002
  • Otrzymane dziękuję: 1703
Gabrielu wiem że u Ciebie wiosna na całego,u mnie kilka dni było cieplej,śnieg jednak nie zginął :cool3: i dobrze,za kilka dni chyba nawet Opole zaczyna ferie,małopolska ma dopiero w połowie lutego,dzisiaj wieje i sypie jak z worka i tak ma być może jak zima będzie normalna to lato też,przegladłam karpy moje dobrze sie trzymaja,lecz kilka od Stanisława przepadnie,ale cóż te na których mi zależy dzielnie sie trzymają.Twoje wspomnienia wiosenne piekne,ja też odliczam dni do wiosny już 10 minut dnia przybyło :woohoo: a pod koniec stycznia dzień będzie dłuższy :whistle: pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 04 Sty 2015 10:20 #325345

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15868
  • Otrzymane dziękuję: 12275
Witaj Gabrielu :bye: Od początku spaceruję po Twoim bardzo klimatycznym ogrodzie, którego forma i zawartość są bardzo w moim guście. Część roślin poznałam już w wątku zagadkowym, kiedy dawkowałeś nam fotki ciekawych egzemplarzy,
i już wówczas spodziewałam się, że cały ogród również jest fascynujący. No i nie pomyliłam się! :dance:

Ostatnie wiosenne zdjęcia wprawiają w optymistyczny nastrój - a ta połać płomyka rewelacyjna. Ile sezonów rósł ten łan? :eek3: I to jest m.in. powód, dla którego chętnie wymieniłabym część mojej gliny na piach :happy:

Znalazłam też jedną zagadkę, a jakże! :devil1:
:oops: Albo niedowidzę, albo nie znam... co to za roślina ?

Gab1.jpg
Pozdrawiam - Ania
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 04 Sty 2015 20:10 #325678

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Siberio, zauważyłem że ostatnio głównie w hostach siedzisz :happy:
Ja zawsze je lubiłem, a dzięki forum poznałem wiele ciekawych odmian. Coraz więcej cienia jest w ogrodzie, więc mam w planie zwiększyć ich ilość :whistle:
Ale nie tylko ich ;) Nadal na pierwszym miejscu są dalie :lol:
Znalazłem jeszcze nie pokazywaną hostę:


Gosiu, witaj :bye: Cieszy mnie, że przekonujesz się do traw.
Jest ich tak duża różnorodność, że na pewno znajdziesz jakąś dla siebie :)


Dagmaro, w Opolu nie ma teraz śniegu, ale na działce trochę dzisiaj nasypało :eek3: Mogło by tak być już do wiosny.
Dalie przeglądam regularnie, a jedną bardzo suchą posadziłem już do doniczki :whistle: Zobaczymy co z niej będzie :think:
Wspomnienia daliowe:


Aniu, bardzo się cieszę, że zaglądasz :hug: Nie mam za wiele rzadko spotykanych roślin, a przynajmniej nie tyle, ile bym chciał :P
Floksy rosną tam dość długo, posadziłem od razu kilka sztuk. One bardzo szybko się rozrastają, więc co jakiś czas muszę je ograniczać ;)
Żeby tylko tak się dało, chętnie wymieniłbym się z Tobą częścią ziemi :happy:
Krzew o który pytasz to jest dereń biały 'Hessei'. Nie rośnie już tam, był za duży i musiałem go przesadzić.
To jeszcze kilka zdjęć:






Ostatnio zmieniany: 04 Sty 2015 20:29 przez Gabriel.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a, Orszulkaa, Amlos, Amarant, Ewogrod, dagmarazap

Rośliny moją radością 04 Sty 2015 20:27 #325689

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
A na ostatnim zdjęciu jakiś hibiscus?
Też każę sobie ;) tego leptosifona sprowadzić! Z jednorocznych te, które raz wysiane, są potem przez lata, mi się podobają ;)
A da się go odróżnić od chwastów, jak będzie kiełkował? W zasadzie wszystkie swoje chwasty znam doskonale, to chyba coś nowego powinno wzbudzić we mnie czujność, która je ocali ;)

Rośliny moją radością 04 Sty 2015 20:38 #325694

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Bardzo mi się ogród podoba jest pełno iglaków roślin kwiatowych traw i nie wygląda to sztucznie tylko jak by to tam rosło od zawsze. Gratuluję i witam w nowym roku :)

Rośliny moją radością 04 Sty 2015 20:43 #325699

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Marto, jak się mu dobrze przyjrzysz w pierwszym roku, to później bez problemu odróżnisz ;)
Chociaż on się aż tak mocno nie rozsiewa, jak na przykład nikandra, która to jest na ostatnim zdjęciu :)





Konrad, witaj :bye: Uważam że ogród powinien wyglądać naturalnie i do tego dążę :)
Ostatnio zmieniany: 04 Sty 2015 20:46 przez Gabriel.
Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa, Amarant

Rośliny moją radością 04 Sty 2015 20:48 #325703

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
I tego ci zazdroszczę bo jesteś kilka kroków przede mną. mam nadzieję że kiedyś mi się uda dojść do takiego efektu :)

Rośliny moją radością 04 Sty 2015 21:11 #325735

  • Amarant
  • Amarant's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1874
  • Otrzymane dziękuję: 3379
Gabrielu :drink1:
Wpadłem z rewizytą i dostałem oczopląsu :supr3:
Podziwiam Twój ogród i Ciebie jako ogrodnika :thanks:
Takiej ilości "zieleniny wszelakiej" chyba jeszcze nie widziałem w jednym ogrodzie. :bravo:
To na razie a teraz jeszcze raz będę oglądał Twoje Królestwo. :search:
Pozdrawiam
Marek

Zapraszam
Markowy Ogródek
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 04 Sty 2015 21:17 #325739

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
A! Nikandra! A nikandra jak długo zachowuje zdolność kiełkowania? :rotfl1: Bo mam nasiona od koleżanki zebrane w 2013 :) Ale ta jej była jakaś inna trochę...
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 05 Sty 2015 08:21 #325826

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Pięknie jak zwykle i foteczki na medal .Kwiatów masz moc i naprawdę z przyjemnością do Ciebie zaglądam .
Sporo funkii rozrośniętych .U mnie te starsze są dosyć duże ,ale nowe ,to wszystko maluchy .Kiedy one urosną ,to nie wiem .Jedna z żółtych to przybywa jednym ząbkiem rocznie .Ma już trzy ,no to jest nadzieja w tym roku ,że będzie już większa .Pozdrawiam cię Gabrielku ,pewnie niebawem znów zajrzę :flower1: :flower1: :flower1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 05 Sty 2015 10:14 #325853

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15868
  • Otrzymane dziękuję: 12275
Gabriel wrote:
[...]
Krzew o który pytasz to jest dereń biały 'Hessei'. Nie rośnie już tam, był za duży i musiałem go przesadzić.
Baardzo dziękuję, Gabrielu :hug:
Jak przypuszczałam - nie znam go, choć dereni mam 5 :crazy:
Poczytałam jaka to perełka z tej odmiany i chciałabym prosić Cię o więcej informacji...
Jakich wymaga warunków, jakiej opieki, no i cudownie byłoby, gdybyś miał zdjęcia kwiatów i tych pogniecionych, mieniących się liści :thanks:
Aha, i jeszcze gdzie można nabyć tę rzadkość?

:bye:
Pozdrawiam - Ania
Ostatnio zmieniany: 05 Sty 2015 10:15 przez Amlos.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 05 Sty 2015 20:31 #326142

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Zawsze chciałam mieć klony, ale bałam się, że za bardzo się rozrosną, a ja cienia za duzo nie mogę mieć, bo wtedy róże i inne nie mogłyby rosnąć. Bo mimo wszystko one u mnie na pierwszym miejscu
U Ciebie dalie. Bardzo mi się podobają, ale to ciągłe wykopywanie mnie męczy, w dodatku nie mam gdzie przechowywac. W zeszłym roku została tylko jedna po zimie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 05 Sty 2015 21:25 #326178

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Konrad, najgorsze są początki, kiedy jeszcze niczego nie ma, a Twój ogród jest już bardzo dobrze obsadzony i nie masz na co narzekać :)
Ja mam jeszcze dużo do zrobienia i pewnie nigdy nie będę do końca zadowolony z efektu.
Ale to dobrze, bo ciągle można coś zmieniać :P


Marku, witam :drink1: tak to jest, kiedy chce się mieć wszystkie rośliny :happy4:
Taki gąszcz daje schronienie wielu stworzeniom :)


Marto, jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz, wysiej :) Tym bardziej, że nie słyszałem o innej odmianie nikandry i chętnie zobaczę :lol:



Ewo, :) mam tylko kilka funkii rozrośniętych, reszta to nowe nabytki, niektóre bardzo wolno się rozrastają.
Jedna miała nawet rok przerwy, już myślałem że przepadła, a ona po roku wystartowała, jakby nigdy nic :happy:
Wiosenne kwiaty dla Ciebie:


Aniu, ten dereń rośnie u mnie bardzo dobrze bez specjalnych zabiegów, można nawet powiedzieć, że przerósł moje oczekiwania :happy3:
Do tego wypuszcza odrosty korzeniowe, na szczęście stosunkowo blisko pnia. Kwiatów nigdy nie miał, nawet nie wiem czy one kwitną. Główną ozdobą są liście.
A kupiłem go w pobliskiej szkółce, niestety nie mają oferty wysyłkowej. Ale ja jestem tam często i wypatruje nowości :silly:
Mam strasznie dużo zdjęć i czasem ciężko coś znaleźć, nie mam więc dobrych zbliżeń :unsure:







Gosiu, dalie rosną u mnie o wiele lepiej niż róże, więc wybaczam im to wykopywanie. Czasem nawet to lubię, bo każdego roku mogę z nich ułożyć inną kompozycję.
Klonów mam sporo, ale większość jest jeszcze mała.
Gdyby wszystko rosło bez opamiętania, to pewnie niedługo wszędzie byłby cień, no ale w końcu od czego mamy sekatory :happy:

Klon palmowy 'Butterfly'
Ostatnio zmieniany: 05 Sty 2015 21:49 przez Gabriel.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a, Amlos, Amarant, Ewogrod, dagmarazap, hanya, Hana

Rośliny moją radością 06 Sty 2015 09:40 #326267

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15868
  • Otrzymane dziękuję: 12275
Dziękuję Gabrielu za info i zdjęcia :hug: - mam coraz większą chrapkę na pana 'Hessei' :wink4:

Też wielkie dzięki za tak precyzyjny 'odliczacz' dni do wiosny :dance:
Pozdrawiam - Ania
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 06 Sty 2015 13:53 #326375

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Gabrielu , zachwyca mnie każdy skrawek twojego ogrodu - piękne wiosenne barwy , uroczy letni busz i malownicze trawy jesienną porą. Dzięki wielkiej różnorodności roślin plewienia masz niewiele - nie ma miejsca na chwasty :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.827 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum