TEMAT: Rośliny moją radością

Rośliny moją radością 06 Sty 2015 17:00 #326473

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
72 dni do wiosny... czyli za 50 dni zaczną przychodzić paczki :woohoo: Można zaczynać kupować ziemię ogrodową :rotfl1:
Zauważyłeś fajną cechę daliowych wykopków :thanks:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel


Zielone okna z estimeble.pl

Rośliny moją radością 06 Sty 2015 19:58 #326582

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Kloniki cudne ,a derenia jak spotkam to będzie mój .Mam podobnego ,szczepionego na pniu tylko inaczej się nazywa .Podobny bardzo do Twojego .Drenie ogólnie są bardzo ozdobne .Pozdrawiam :garden1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 06 Sty 2015 20:12 #326592

  • sarna
  • sarna's Avatar
O rety! Gabrielu, oszołomiłes mnie tymi zdjęciami do tego stopnie, że wypuszczając psa.zdziwiłam się na widok śniegu za drzwiami :eek3:
Ogrod masz przecudny i nie wierze, że to głównie zasługa Matki Natury. Włozyłes w niego mnóstwo pracy, a natura tylko dopełnia dzieła.
Uwielbiam taki ogrodowo-roślinny busz i mnóstwo kolorów. Na pewno będę częstym gosciem u Ciebie, bo u mnie w ogrodzie takie nasadzenia to marzenie. Mysle, że w miare upływu lat mój małzonek jednak nie będzie miał nic przeciwko likwidacji trawnikowej darni :devil1:

Rośliny moją radością 06 Sty 2015 20:42 #326630

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Witam w ten świąteczny dzień :bye: Wczoraj napadało trochę śniegu i pokrzyżowało plany pierwszych porządków w ogrodzie.
Przesadziłem kilka roślin zimujących w domu do nowej ziemi, więc można powiedzieć, że sezon rozpoczęty :happy:

Aniu, dereń naprawdę jest wart uwagi, a jesienią ładnie się przebarwia.
Jak widać, z każdą sekundą zbliżamy się teraz do wiosny :silly:



Elżbieto, odkryłaś sekret mojego ogrodu, :happy: plewię głównie wiosną, później już chwastów nie widać ;)
Cieszę się, że Ci się podoba, staram się by ogród był atrakcyjny o każdej porze roku.



Siberio, w życiu zawsze trzeba szukać pozytywów ;)
Jednoroczne też bardzo lubię, bo można w zimowe wieczory planować nasadzenia, bez presji, że jak nie wyjdzie to koniec świata :rotfl1:
Ziemi z ogrodu mam już worek 50 l w domu, będę ją mieszał z kupowaną. Na razie tylko dalie mam zamówione, ale kto wie, co jeszcze wymyślę... :happy:



Ewo Nowinko, widzę, że nie tylko ja ciągle coś dopisuję do listy chciejstw przez forum :happy:
Tylko dobrze zaplanuj miejsce dla tego derenia, bo chociaż teoretycznie można go ciąć, ale jest tak ładny, że szkoda mi było to robić i zarastał ścieżkę.
Teraz rośnie w nowym miejscu, gdzie ma dużo miejsca :)



Ewo Sarenko, witaj :bye: jak jeszcze trochę pobędziesz na forum, to ogród się szybko zapełni, zanim małżonek zdąży zaprotestować :happy:
Ja na początku myślałem, że mam za duży ogród, a teraz brakuje mi miejsca.
Pracy jest dużo, ale to lubię, mam już zaplanowane kilka przeróbek na rabatach i myślę dalej :crazy:



jeszcze kilka zdjęć:




















Ostatnio zmieniany: 06 Sty 2015 20:58 przez Gabriel.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a, Amlos, piku, DANA, Amarant, dagmarazap, hanya, wxxx-a, beatazg

Rośliny moją radością 06 Sty 2015 21:32 #326674

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
No ja nie wiem, czy przesadzenie roślin z doniczki do doniczki można uznać za rozpoczęcie sezonu ;)
A i zamówień niewiele, tylko dalie... ;)
Przebiję Cię, ja w sobotę będę miała pierwszą dostawę :) I co ja z nią biedna zrobię! :rotfl1:
A ta nikandra koleżanki była zdecydowanie ciemniejsza, a jeśli nasiona potrzebują stratyfikacji, to miały podwójną, bo one wciąż w samochodzie :lol: Wysieję! :)
Zawsze zimą mi się wydaje, że wszystko wysieję! ;)
Czerwone dziwne kwiatki to Bessera, tak?
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 06 Sty 2015 21:53 #326691

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Ja też już z ogrodu przywiozłam wiadro "gliny" do mieszanek glebowych, a także 2 wielkie butle deszczówki dla rodków :devil1: Wczoraj została wypita ;-)
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 06 Sty 2015 22:33 #326721

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Marto, jak to co zrobisz, też rozpoczniesz sezon ;) Wiem, że to trochę naciągane, ale pierwsza praca z ziemią zawsze cieszy :lol:
Generalnie wolę robić zakupy w sezonie i sadzić na bieżąco. Jednak do końca zimy, mogę jeszcze zmienić zdanie :happy:
Besserę rozpoznałaś prawidłowo :bravo:

Siberio, widzę że dogadzasz swoim rodkom, ja zrobiłem zapas wody do podlewania kwiatów w domu :garden1:

Chyba jeszcze nie pokazywałem dalii, muszę koniecznie naprawić to niedopatrzenie :)



































Ostatnio zmieniany: 06 Sty 2015 22:34 przez Gabriel.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, Amarant, hanya, wxxx-a, beatazg

Rośliny moją radością 06 Sty 2015 22:36 #326723

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Śliczne dalie w szczególności te pomarańczowe pomponiki :hearts:

Rośliny moją radością 07 Sty 2015 09:36 #326772

  • dagmarazap
  • dagmarazap's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1002
  • Otrzymane dziękuję: 1703
I cóż powiedzieć :woohoo: ja już w grudniu kupiłam 100 litrów ziemi,troche mam z ogrodu niedługo zacznie sie szaleństwo sadzenia,dla mnie wiosna sie zacznie w tedy gdy usłyszę śpiew kosa :whistle: myśłę że to już niedługo.Umnie zima w pelni,ale znów zapowiadaja silne wiatry a tego sie boję :think: Wreszcie dzieci poszły do szkół i jest spokoj :fly:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 07 Sty 2015 09:48 #326775

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Rozumiem cię doskonale Gabrielu - brakuje nam grzebania w ziemi , wiosny nie możemy się doczekać , więc nasze prawdziwe prace próbujemy zastąpić namiastką - i bierzemy się za doniczkowce. Ja z tęsknoty za wiosną już ukorzeniam pelargonie do balkonowych skrzynek.
Dalie masz piękne- ja wracam do nich co kilka lat ( tzw zmianowanie w małym ogrodzie :happy3: ) - bo jakież to inne kwiaty kwitną tak długo w sezonie i taką paletą barw oraz rozmaitością kształtów?
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 07 Sty 2015 10:15 #326781

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Dalie urocze :-) Ja, po ubiegłorocznej kolorowej łączce daliowej, w tym roku grupuję je kolorami :bad-idea: Chyba że jak zwykle pomylę się podczas ich sadzenia :rotfl1:

Fajny ten długonogi owad z poprzedniego postu :woohoo:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 07 Sty 2015 12:46 #326826

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Witaj Gabriel u Ciebie też pięknie kolorowo , cudne wiosenne kwiaty ,dalie też choć w moim ogrodzie już ich nie ma ,brakuje miejsca .



co to jest takie kolorowe pośrodku zdjecia ?, bardzo mi się podoba ,
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 07 Sty 2015 13:13 #326840

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Siberia wrote:

Fajny ten długonogi owad z poprzedniego postu :woohoo:

No właśnie, co to za jeden?
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Rośliny moją radością 07 Sty 2015 13:23 #326841

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
A może to fruczak gołąbek? :think:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Rośliny moją radością 07 Sty 2015 19:44 #326970

  • sarna
  • sarna's Avatar
A ja widzę tylko rozchodniki zielone i rojniki czerwone :search:

Rośliny moją radością 07 Sty 2015 20:38 #326993

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Konrad, na początku interesowały mnie głównie wielkokwiatowe odmiany, ale ostania polubiłem te o mniejszych kwiatach.
Bardzo ładnie wyglądają na krzaku i nie łamią się po deszczu :)

Dagmaro, czytałem że też masz zamiar podpędzać dalie w donicach :) U mnie też jest trochę śniegu, mam nadzieję że trochę poleży.
Nawet się cieszę, że święta się już skończyły ;) można wrócić do stałego rytmu i przez chwilę zapomnieć o oczekiwaniu na wiosnę.

Elżbieto, teraz jest świetny czas na tego typu prace.
Ma to dwie zalety, zapełniamy czas oczekiwania na wiosnę, oraz będziemy mieć latem wyhodowane przez siebie rośliny :)
W przypadku jednorocznych też stosuję 'zmianowanie', ale z daliami jest już gorzej, bo co zrobić z karpami, wyrzucić?
Niektóre odmiany zbyt trudno było zdobyć, żebym pozwolił się im zmarnować.

Siberio, też mam w planie dobrać dalie kolorami, ale będą również rabaty mieszane.
Poza tym nowości nie zawsze są zgodne odmianowo i pewnie nie wyjdą kompozycje z ich udziałem.
Dlatego sadzę je na osobnej rabacie, a potem z niecierpliwością wyglądam pierwszych kwiatów :silly:

Geniu, wiadomo, że wszystkiego mieć nie można ;) u Ciebie też jest sporo roślin których ja nie mam.
Na tym zdjęciu jest rojnik i skrzydlinka.

Siberio, Wiesiu, Haniu, ten owad to bujanka większa. Lubię je obserwować, gdy uwijają się przy kwiatach :flower2:
Znalazłem filmik o niej:


Ewo, nie wiem dlaczego, może za dużo zdjęć na jeden raz... :think:
Ostatnio zmieniany: 07 Sty 2015 20:49 przez Gabriel.
Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa, Amlos, piku, dagmarazap, hanya

Rośliny moją radością 07 Sty 2015 21:16 #327013

  • sarna
  • sarna's Avatar
Gabriel wrote:
Ewo, nie wiem dlaczego, może za dużo zdjęć na jeden raz... :think:

Oj, nie, nie, odniosłam sie tylko do tego zdjęcia, które zacytowała Gienia :lol: Muszę dokładnie cytować jesli odpowiadam :)
Po za tym, wszystkie piekności w Twoim poscie, Gabrielu, widzę, aż za wyraźnie. Wiosnyyyyyyyyy!
Ostatnio zmieniany: 07 Sty 2015 21:17 przez sarna.

Rośliny moją radością 07 Sty 2015 21:20 #327015

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Gabriel wrote:

Elżbieto,
W przypadku jednorocznych też stosuję 'zmianowanie', ale z daliami jest już gorzej, bo co zrobić z karpami, wyrzucić?
Niektóre odmiany zbyt trudno było zdobyć, żebym pozwolił się im zmarnować.
Mam nadzieję , że karpy przechowujesz , jeśli tylko masz odpowiednie warunki. Ja zwykle wysiewam nasiona dalii do pojemników , łatwo kiełkują. A po sezonie wykopuję i rozdaję karpy , niestety, nie mam gdzie przechować.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.903 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum