TEMAT: Rośliny moją radością

Rośliny moją radością 18 Sty 2015 14:50 #330307

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Śpiew kosa też już słyszałam kilka dni temu, a dziś znów biało.
Podpędziłeś już dalie :woohoo: , chyba też się zabiorę za doniczkowanie :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."


Zielone okna z estimeble.pl

Rośliny moją radością 18 Sty 2015 15:33 #330318

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Marto, to jest floks Drummonda, ale niestety zmartwię Cię, on się sam nie rozsiewa, chyba nie :dry: , miałem go pierwszy raz.
Nieprzemyślane zakupy są wtedy, gdy pierwsza myśl o roślinie zrodzi się w chwili zobaczenia jej (lub ceny :silly: ) w sklepie.
Twój pomysł z szukaniem miejsca świetny :rotfl1: muszę wypróbować ;) Poza tym, ja też przyjmuję przysłowie wymyślone przez Nowinkę: "gdy kupisz roślinę, miejsce zawsze się znajdzie :happy:"
Nie wiem kiedy dalia ma w planie zakwitnąć :happy3: jak słońce będzie świecić i się nie wyciągnie, to może już w maju :think:

Elżbieto, nie tylko ja zacząłem już pracę w ogrodzie. Jak przyjdzie wiosna, jest bardzo dużo do zrobienia, więc korzystam z dobrej pogody i robię co się da.
Mam działkę dość blisko, więc jak widzę że jest pogoda, to jadę, choćby tylko na dwie godzinki :)
Dalie widocznie były skarlane, ale mam odmiany, które nie przekraczają 50 cm wysokości już od lat. Nawet wolę te niższe.
Aksamitka to odmiana 'fantastic' W wątku o aksamitkach możesz pooglądać ją u innych.

Kasiu, u mnie to już druga z rzędu taka zima, że nie wiadomo kiedy poprzedni sezon się kończy a nowy zaczyna :lol: .
Wykorzystuję każdą okazję, bo później jest sporo innej pracy :P .
Oprócz porządków zaczynam przycinanie niektórych krzewów, wczoraj przyciąłem np. pięciornika, zawsze zimą przycinam też wierzbę z poprzedniego postu.
Poprawiłem też obwódki kilku rabat, bo zapadły się w ziemię i zaczęła zarastać je trawa.
Chciałbym, żeby w Polsce były angielskie zimy, ile roślin mogło by u nas rosnąć bez okrywania w gruncie :wink4:
Na sadzenie dalii jeszcze za wcześnie, posadziłem ją tylko dlatego, że karpa była wyschnięta i mogła by nie dożyć do wiosny :think:

Pawle, ja też mam nadzieję na powtórkę z zeszłego roku :) . Gdyby teraz przyszły silne mrozy, to nie było by wesoło, bo rośliny zaczynają już rosnąć :unsure: .

Beato, :bye: to nie porzeczka, tylko samosiejka pęcherznicy. Rośnie w niej trojeść bulwiasta.
Ja lubię wszystkie kolory w ogrodzie, a pomarańczowy jest bardzo energetyczny. Zimą właśnie kolorów najbardziej mi brakuje.
Ale jak widać, nawet teraz coś kwitnie :silly:

Krzysiu, cieszę się, że moje zdjęcia poprawiają humor :) Zaraz idę zobaczyć co u Ciebie :wink2:

Ewo, nawet nie myślałem, ze je kupię, ale jak zobaczyłem cenę... :whistle: A miejsce na pewno się znajdzie ;) Argentea rzeczywiście piękna, ale już sobie daruję :) Mam jeszcze jodłę kalifornijską i to mi wystarczy...na razie :rotfl1:
Sam jestem ciekawy co będzie z tą dalią, jeszcze nigdy nie sadziłem tak wcześnie. Jeśli się wyciągnie, przytnę pędy w celu zagęszczenia.
W zeszłym roku hodowałem aksamitkę od stycznia, łanie rosła i zakwitła już w marcu :flower2:

Dagmaro, nie ma śniegu to trzeba korzystać, tym bardziej, że chwasty też korzystają ;)
Niestety, dzisiaj pogoda już brzydka, jest pochmurno i chłodno ( chociaż czy w styczniu można mówić o 3 stopniach na plusie że chłodno :think: :happy: )
Ptaki też już poczuły wiosnę, wiadomo, że jeszcze przyjdzie nie jedno ochłodzenie, ale miejmy nadzieję, że wiosna już do nas idzie :)

Wiesiu, jeżeli śpią spokojnie to lepiej poczekać, nigdy nie wiadomo co pogoda przyniesie.
U Ciebie śnieg :eek3: a ja chyba poszukam jakichś wspomnieniowych fot ze śniegiem :happy4:


Trochę wspomnień:












i na koniec coś dla przypomnienia jaką mamy porę roku :rotfl1: zdjęcie sprzed dwóch lat

Żeby w zimie trzeba było wspominać zimę :jeez:
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2015 15:38 przez Gabriel.
Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa, Amlos, piku, DANA, chester633, Amarant, Ewogrod

Rośliny moją radością 18 Sty 2015 17:30 #330358

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Gabrielu,
U nas tez angielska zima drugi sezon z rzędu. W ubiegłym roku w grudniu sadzilam Ciemierniki i cebule tulipanów, a od stycznia zaczęłam porządki ;-)
Teraz podobnie! Przyjmuję taką samą zasadę jak Ty - jak pogoda pozwala to korzystam, choćby kilka godzin w weekend. Wiosną jest zawsze dużo innych prac i nie na wszystko wystarczy czasu.
Pięciorników już nie mam, ale dzisiaj przycinałam glicynie :silly: Jak zaczęłam porządek przy kompoście to sąsiad mnie zagadnął czy oby na pewno mamy styczeń, bo coś mu się nie zgadza ;-) Już powinien się przyzwyczaić, że moj ogrod ma odrębny kalendarz :P
Pozdrawiam prawowitego ogrodnika :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 18 Sty 2015 20:10 #330464

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Gabrielu :) przychodzę po prośbie. Jak znajdziesz wolną chwilkę, możesz pokazać swoje odmiany rodków? Interesują mnie fiolety we wszystkich odcieniach i ciemna czerwień. Już nie wiem, kogo męczyłam o to na forum, chyba wszystkich. Zdjęcia w katalogach to zupełnie nie to samo, co opis autorstwa forumka :flower2:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Rośliny moją radością 18 Sty 2015 20:45 #330493

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Gabriel wrote:

Żeby w zimie trzeba było wspominać zimę :jeez:

Tu mi coś nie gra :think: , floksy i śnieg :supr: , fotomontaż jakiś :think:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Za tę wiadomość podziękował(a): e-genia

Rośliny moją radością 18 Sty 2015 21:00 #330499

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Kasiu, prace ogrodowe zimą bardzo cieszą, łatwiej jest doczekać do wiosny.
Z wyjątkiem przesadzania i przycinania, nie widzę przeciwwskazań do większości prac :)

Haniu, przykro mi, ale nie mogę pomóc, nie mam za dużo rododendronów (tylko 16 odmian) a niektóre jeszcze u mnie nie kwitły :sad2:
Wszystkie, które się do tego nadawały, pokazałem już na początku swojego tematu i w dziale z Rh.
Jeżeli szukasz zdjęć i opisów, to polecam tam zajrzeć, sam kupując nową odmianę opieram się na zawartych tam informacjach :)
Tego zdjęcia nie było, więc wstawiam, chociaż to akurat są różowe rodki:
'Pearce`s American Beauty' i 'Roseum elegans'



Wiesiu, to zdjęcie z jesieni, gdy spadł pierwszy śnieg, chyba w 2012 roku.
Idealnie pasuje do aktualnej sytuacji, bo niby zima, a kwiaty kwitną :rotfl1:

Pokaże jeszcze trochę zdjęć i znikam na razie :bye:





































Za tę wiadomość podziękował(a): e-genia, Orszulkaa, Amlos, piku, DANA, Amarant, Ewogrod

Rośliny moją radością 18 Sty 2015 21:16 #330506

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Tylko 16 odmian :woohoo: Kiedy tyle będę miała :jeez: Poszukam na początku wątku, wszystko opisujesz, to czegoś na pewno się dowiem :)
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Rośliny moją radością 18 Sty 2015 21:26 #330516

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Zdjecia obłędne pięknego ogrodu i nie powinno mnie dziwić :)

Rośliny moją radością 18 Sty 2015 22:55 #330574

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Gabriel dobrze rosną i kwitną u Ciebie storczyki ? bo u mnie nie bardzo

Rośliny moją radością 19 Sty 2015 00:47 #330609

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Wizyta w Twoim wątku przyniosła opamiętanie. Wstąpiłam, gdy Twój genialny wiosenny zegar odliczający mówił, że wiosna za 60 dni :) Podczas podziwiania czwartej strony okazało się, że wiosna już za 59 :rotfl1: Czas spać, ale na pewno tu wrócę, bo cudnie. Zacznę od strony piątej :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 19 Sty 2015 21:55 #330940

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Haniu, na pewno szybciej niż myślisz, ja sam byłem zdziwiony, że już tyle się ich nazbierało ;)
Żeby jeszcze chciały szybko urosnąć...



Konrad, dziękuję za miły komentarz, mam nadzieję że nie zanudzam Was tymi zdjęciami :oops:



Geniu, ze storczykami różnie bywa. Jedne kwitną prawie na okrągło, a inne raz na kilka lat.
Na szczęście latem jest tyle innych kwiatów, że spokojnie można poczekać :)



Witaj Sylwio :bye: , prawda, że to miłe uczucie mieć świadomość, że oglądając forum, z każdą chwilą zbliżamy się do wiosny? :)

Za tę wiadomość podziękował(a): e-genia, Orszulkaa, Amarant, Ewogrod, hanya, Kondzio

Rośliny moją radością 19 Sty 2015 22:08 #330949

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Gabrielu, to ostatnie zdjęcie...bajka! :lev:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 19 Sty 2015 22:20 #330955

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Rzeczywiście, to ostatnie ujęcie.....takie niecodzienne, fajnie, że wstawiasz wspominki. Buro za oknem i w ogrodzie już ta szarzyzna nudzi.....
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 20 Sty 2015 10:25 #331046

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Gabrysiu ten Twój ogród jest przefajny .Wszystko u Ciebie tak rośnie ,jak i ja bym posadziła :hearts: Na jednej fotce ,to się zastanawiałam czy to floks jest sztuczny ,czy śnieg . :bad-idea: Ależ ten nasz klimat robi się nieprzewidywalny . :ohmy:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 25 Sty 2015 00:11 #333119

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
U mnie już zrobiło się normalnie. Czyli biało
Czy niebieskie kwiatki na jednym ze zdjęć to jednoroczna ostróżka?
Czy ona sama się wysiewa?

Rośliny moją radością 25 Sty 2015 10:15 #333156

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Gabrielu, na 3 stronie jest zdjęcie dwóch rodków rosnących razem, kwitną pięknie. Nie mogę znależć odmian, może żle szukam :oops: Żeby można było dokupić obok trochę miejsca i powiększyć ogród :) Ty masz jeszcze mnóstwo możliwości, ciekawe, co tam zrobisz.
Miłego dnia :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Rośliny moją radością 25 Sty 2015 21:12 #333554

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
zdjęcia piękne jak zwykle :) A i zapomniałem zamówiłem dalie 43 sztuk wyszło :rotfl1: jeszcze poszukuje dalie pojedyńcze :)
Ostatnio zmieniany: 25 Sty 2015 21:17 przez Kondzio.

Rośliny moją radością 25 Sty 2015 21:55 #333593

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Gabrielu, to chyba Roseum Elegans i Pearce's American Beauty? W jednym z ostatnich postów pokazałeś zdjęcie z fragmencikiem tamtego duetu, prawda? :)
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.927 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum