TEMAT: Rośliny moją radością

Rośliny moją radością 03 Mar 2015 21:27 #345316

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Witam, na początek dzisiejsze przebiśniegi :)





Siberio, nie chciałabyś widzieć, jak teraz wyglądają rabaty daliowe :P
Ubiorek dostaje część pąków już na jesień, jak zima jest łagodna to kwitnie dość szybko, a w międzyczasie dostaje kolejne pąki o właściwej porze ;)
Nie wiem co to za odmiana, chyba zwykły, tylko się mu coś miesza po prostu :happy: Zobacz u Ewy (Ewogrod) ona ma już kwitnący.
Tak przy okazji, czytałem Twojego bloga i postanowiłem w tym roku posiać pomidorki :lol:

Kasiu, trochę brakuje mi cebulowych, bo iglaki są owszem, ładne, ale były całą zimę takie, a chciałbym już coś nowego :)
Twojej wiosny i tak nikt nie przebije :P

Ewo, dawno Cię nie było ;) U mnie jest wszystko później, w porównaniu do okolicznych ogrodów, bo las daje cień.
Jednak w innych częściach kraju wiosna przychodzi później. Mam nadzieję, że już niedługo wszyscy będziemy mieli wiosnę :lol:

Dagmaro, taki już urok górskiego klimatu ;) Ale z drugiej strony, u nas też może jeszcze sypnąć śniegiem i zaszkodzi to rosnącym już roślinom.
A u Ciebie jeszcze wszystko śpi, a potem jak wszystko naraz zakwitnie będzie pięknie :flower2:

Aniu, witaj :bye: Na pierwszym zdjęciu jest dereń biały, przybarwiony na czerwono, po lewej śliwowiśnia, a z tyłu, żółtopomarańczowa samosiejka czeremchy amerykańskiej. Na drugim zdjęciu jest perukowiec podolski :)
Nornica ładna tylko na zdjęciu ;)

Gosiu, rzeczywiście to zależy głównie od zimy, ale również od stanowiska. Na suchym zimują najlepiej.
Ja w tym roku nie obcinam, bo ładnie wyglądają :wink2:


A na koniec wawrzynek, który zaczyna kwitnąć :)


Ostatnio zmieniany: 03 Mar 2015 21:33 przez Gabriel.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, dagmarazap


Zielone okna z estimeble.pl

Rośliny moją radością 03 Mar 2015 21:33 #345320

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
No proszę, przebiśniegi uśmiechnięte :) , wawrzynek w pełni kwitnienia :) , to lubię :lol: , a u mnie przywaliło śniegiem i po co, jak się tak dobrze zapowiadało :huh:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 03 Mar 2015 21:33 #345321

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Ale cudnie , ty już wiosnę czujesz. A u mnie dziś od rana padał śnieg. Nie poleżał na szczęście , ale zimno i wietrznie się zrobiło.
Zdjęcie nornicy super - ale mała pięknisia - kariera modelki sie jej zamarzyła?
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 03 Mar 2015 21:35 #345324

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
U mnie raczej jest sucho. Mam bardzo przepuszczalną ziemię.
I mimo to nie przetrwały pierwszych zim.
Dziwiłam się, bo jak cięłam widać było, że żyją. A potem po cięciu nagle zamierały
Dlatego zdecydowałam się nie ciąć

Rośliny moją radością 07 Mar 2015 22:00 #346564

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Wiesiu, pogoda w marcu zmienna jest, dziś było pięknie, ale kto wie, co się jeszcze zdarzy.
Kwiatów coraz więcej, więc mam nadzieję że pogoda dopisze :)

Elżbieto, w ubiegłym roku miałem jeszcze szybciej wiosnę, ale nie narzekam, bo mogło być gorzej.
Nornica ciekawska była, to udało się zrobić zdjęcie :happy:

Gosiu, to chyba pozostanie niewyjaśnioną zagadką, dlaczego nie dały rady, ale najważniejsze, że teraz rosną ;)



Prace w ogrodzie powoli posuwają się do przodu, zacząłem sadzenie i przesadzanie. Dokładniejsza relacja innym razem :whistle:
Dzisiejsze krokusy, których jest coraz więcej :lol:

Ostatnio zmieniany: 07 Mar 2015 22:01 przez Gabriel.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejek, piku, chester633, affa, Amarant, dagmarazap

Rośliny moją radością 07 Mar 2015 22:09 #346568

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Przesadzanie to rozumiem, ale sadzenie? Co już miałeś do sadzenia?
No ja niby też coś już mam, ale jeszcze bym się nie odważyła...
Chociaż mam głębokie przeświadczenie, że nic złego już się w marcu nie wydarzy :)
Można mieć jeszcze wcześniejszą wiosnę niż w tym roku? :eek3: U nas nie można... :(
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 07 Mar 2015 22:32 #346580

  • Roma
  • Roma's Avatar
Gabrielu-Twój ogród wygląda tak jak by wiosna zbliżając się do Polski, zajrzała najpierw do Twojego ogrodu i zasiedziała się w nim trochę, zanim ruszy dalej :)

Rośliny moją radością 31 Mar 2015 08:52 #354032

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Dzień Dobry Gabrysiu :bye: Zakopałeś się w swoim ogrodzie i zupełnie się nie odzywasz co i jak .
Ciekawa jestem ,co teraz działasz i czy przybyły Ci jakieś nowe rośliny .U mnie okropnie zimno ,więc odpuściłam sobie na razie ogrodowe prace .Myślę ,że po świętach wszystko nadrobię.Trzymaj się ciepło ,pozdrawiam :flower2:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 31 Mar 2015 11:19 #354051

  • dagmarazap
  • dagmarazap's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1002
  • Otrzymane dziękuję: 1703
Ja Gabrielu,jeszcze w czoraj zdążyłam,wygrabić mech z trawy,choć sypało śniegiem,większe pół ogrodu błyszczy :whistle: u nas od rana biało i kto wie ile śniegu jeszcze nasypie na dodatek wieje.Już 6 Twoich dali wypuściło pędy,a Cafe au lait ma aż trzy oczka :dance:
Zdrowych, Pogodnych świąt Wielkanocnych.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 31 Mar 2015 11:41 #354053

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry, Gabrielu!
Zrób sobie proszę chwilę przerwy w ogrodowych pracach i pokaż swoją wiosnę :)
Z pewnością ogród lśni - pochwal się zielonym i kwitnącym!
Pozdrawiam serdecznie,
A

Rośliny moją radością 03 Kwi 2015 21:07 #355091

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Mam tez nornicę, która drugi rok z rzędu zadekowała się przy karmniku i razem a ptakami urzęduje zimą....a odwdzięcza się potem..... :evil: , najgorzej gdy pod krzakiem rządzi a ja nie zauważę na czas..... :jeez:

Rośliny moją radością 03 Kwi 2015 22:26 #355125

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Marto, jako pierwsze zostały posadzone nowe nabytki, świerk i jodła o których wspominałem. W tej chwili już trudno wymienić wszystko, do tego sporo roślin zostało przesadzone.
Pozbyłem się też części trawnika i powstała nowa rabata :wink4:

Romo, jeżeli oceniać po kwitnących całą zimę wrzoścach, to rzeczywiście miałem wiosną cały czas :P Szkoda, że się jej znudziło u mnie i sobie poszła :unsure:

Ewo, w ogrodzie sporo się dzieje, przybył rododendron, śliwa Stanley, hosta White Feather, psiząb i mnóstwo dalii :crazy: Te ostatnie oczywiście jeszcze nie posadzone ;) Przybyło też kilka ton żyznej, gliniastej ziemi i nowa rabata ;) Pracy sporo, przesadziłem dużo roślin, w domu mnóstwo siewek czeka na przepikowanie, a chwasty rosną :jeez: Po świętach zabieram się do dalszej pracy :)

Dagmaro, dziękuję, bardzo się cieszę, że dalie rosną, jak dzieliłem to kazałem im dobrze się sprawować :rotfl1:
U mnie też paskudna pogoda, ale mam nadzieję że powoli się będzie poprawiać.

Agnieszko, po ostatnich wichurach, pewnie trzeba będzie znowu doprowadzić ogród do ładu :think: ale mogę pokazać zaległe zdjęcia :)

Ewo, współczuję nornicy, 'moje' na szczęście trzymają się w lesie ;)


Dawno nie było nowych zdjęć :oops:
Tymczasem krokusy już zakończyły kwitnienie:


pieris dopiero zaczyna






skrzydlinka




cebulica














Wszystkim zaglądającym życzę szczęśliwych świąt :bye:
Ostatnio zmieniany: 03 Kwi 2015 22:30 przez Gabriel.
Za tę wiadomość podziękował(a): e-genia, katja, Orszulkaa, Amlos, piku, chester633, Elżbieta, Amarant, Ewogrod, dagmarazap, izy10

Rośliny moją radością 04 Kwi 2015 08:28 #355180

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Witaj Gabrielu co to za żółty kwiat na 3 od końca zdjeciu ?

Rośliny moją radością 04 Kwi 2015 22:55 #355436

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ja niestety nie mogę doczekać się kwitnienia pierisa. Ciekawe dlaczego?
Wesołych Świąt
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 05 Kwi 2015 21:04 #355558

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Już kawał trawnika wyleciał i powstała nowa rabata? :) Słusznie, nie ma na co czekać, może takiej zielonej, świeżej trawki byłoby szkoda? ;)
A czy ta nowa rabata dla mnóstwa dalii powstała?
U mnie też trochę trawnika ubyło, tylko tych ton żyznej, gliniastej ziemi brak...
No i wciąż brak siewek do pikowania :lol:

Rośliny moją radością 15 Kwi 2015 23:05 #358531

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Geniu, to podbiał, który sam się u mnie zadomowił. W dodatku rośnie w miejscu, gdzie nic innego nie chciało :)

Gosiu, może to inna odmiana? :think: U mnie ten jeden kwitnie lepiej, a drugi, ozdobny z liści już nie jest taki okwiecony.
Ale za to latem, ma piękne czerwone przyrosty ;)

Marto, czekać nie mogę, bo jak przyjdzie czas sadzenia dalii, to już nic innego nie zrobię ;)
Nowa rabata ma zupełnie inne przeznaczenie, mają tam rosnąć głównie niewielkie bylinki, na które do tej pory nie miałem odpowiednio wyeksponowanego miejsca. Zobaczymy co z tego planu wyjdzie :think:
Siewki już przepikowane, około 150 sztuk :crazy: Przez chwilę nawet zazdrościłem tego braku :wink4: przecież zawsze można posiać w maju prosto do gruntu.
Jednak wizja wczesnego kwitnienia, dodaje mi ochoty na dalsze wysiewy :P

Trochę martwi mnie zapowiadane ochłodzenie :dry: Mam nadzieję ze nie zaszkodzi ono roślinom.

Tymczasem przybył mi kolejny rododendron - Daniela :)
Ostatnio zmieniany: 15 Kwi 2015 23:13 przez Gabriel.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Rośliny moją radością 15 Kwi 2015 23:14 #358534

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Jeszcze trochę aktualności z ogrodu:




















Ostatnio zmieniany: 15 Kwi 2015 23:14 przez Gabriel.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a, Aguniada, e-genia, Margo2, Amlos, piku, DANA, chester633, rys11, Amarant, hanya, olga1234, Hana

Rośliny moją radością 16 Kwi 2015 07:32 #358569

  • dagmarazap
  • dagmarazap's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1002
  • Otrzymane dziękuję: 1703
No coż Gabrielu,ta pogoda chyba wszystkich dobija nawet nie chce myśleć,nie tylko u mnie ma sypac sniegiem.Wyobras sobie ze po ostatnich opadach sniegu nasza lesna zwierzyna tego nie wytrzymuje padły już 3 łanie,a jedna sarenka weszła sasiadowi do ogrodu i tam wyzioneła ducha.Rodek piekny,magnolia cudna,u mnie pierwszy narcyz zakwitł i pewna tak jak z krokusami pogoda go wykończy.Dzisiaj ptaki jak by wiedziały,że idzie ochłodzenie,dawno tak głosno nie śpiewały.Pozdrawiam :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.831 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum