TEMAT: Rośliny moją radością

Rośliny moją radością 23 Lis 2014 21:14 #315750

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
O ja też chyba będę czytać na okrągło :woohoo: . Ogród weekendowy, powiadasz i rośliną rosną sobie gdzie chcą :think: , to ja już chowam głowę w piasek :oops: Ale będę stałym bywalcem i podglądaczem, może kiedy i moje włości będą przypominać weekendowy ogród :huh:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel


Zielone okna z estimeble.pl

Rośliny moją radością 23 Lis 2014 21:30 #315766

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Gabrielu, Hanka mnie straszy, że Homebush po deszczu jest odmiany "z Wisły" :rotfl1:
Potwierdzasz?

Idę jeszcze przesłuchać Nowinkę :idea2:

Rośliny moją radością 24 Lis 2014 18:32 #315993

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Witam wszystkich gości :bye:



Ewo Nowinko, cieszę się, że zaglądasz :) Trawy mają w sobie to coś i nie wyobrażam sobie bez nich ogrodu. :silly:



Siberio, widzę, że okulary założyłaś nie na marne. :happy:
:rotfl1: Z tym śniegiem to nie tak szybko, :silly: nie tylko on jest biały ;) . Na razie tylko przymrozek zabielił dachy.
A że dużo białego to napisałem dlatego, że w domu też biało :woohoo:
Grudnik zakwitł :P


Iglaki stanowią szkielet ogrodu, jednak całe lato pozostają w „cieniu” rozkwitających kwiatów :)
A w zimie, stanowią główną ozdobę ogrodu.
Trochę się ich nazbierało, głównie jałowców, ponieważ sadziłem ich duże ilości, szczególnie na początku.
Jest ich ogromna różnorodność, dobrze współgrają z otaczającymi ogród sosnami, do tego są niewymagające i chciałem, żeby cokolwiek już rosło :garden1:


Roseum Elegans to najstarszy z moich rodków. W sumie mam ich 16, z czego 12 kupione w ciągu ostatnich dwóch lat. :crazy:

Rh Silberwolke


Glocker zaraz po posadzeniu, i od razu podkreślam, że więcej zdjęć już nie znajdę. :happy:



Sibierio, nie przypominam sobie, jak Homebush wyglądała po deszczu. :jeez: Przegoniłaś mnie po wszystkich zdjęciach z okresu kwitnienia i nie znalazłem. Więc albo do końca wyglądała ładnie, albo po prostu nie było wtedy deszczu. :happy4:

Znalazłem jeszcze jedną azalię, niestety zapomniałem nazwy, ale mam zapisane… gdzieś tam. :happy3:



:bye: Gosiu, brak miejsca to najgorsze, co może nas spotkać. Wbrew pozorom, wiem coś o tym, ;) nie na wszystko mogę sobie pozwolić.
Jednak nie narzekaj na swój trawnik. Włożyłaś w niego wiele pracy i jest teraz dużą ozdobą ogrodu :bravo: Gdybym ja mógł mieć taki, na pewno było by go więcej.
Jeśli chodzi o samosiejki, to nawet gdybym chciał, nie byłbym w stanie ich dopilnować. Dlatego teraz udaję że tak miało być. :rotfl1:



Wiesiu, witaj :bye: Lepiej nie chowaj głowy, bo u Ciebie takie piękne krajobrazy, że szkoda by było ich nie oglądać. :)
Rośliny rosną swoim tempem, nawet się tego nie zauważa.
Gdy patrzę na swoje rośliny, czasem wydaje mi się, że od zawsze takie były, dopiero na zdjęciach widać, jakie zmiany potrafią zajść, nawet w ciągu jednego roku! :)
Ostatnio zmieniany: 24 Lis 2014 18:55 przez Gabriel.
Za tę wiadomość podziękował(a): e-genia, Orszulkaa, chester633, Amarant, VERA

Rośliny moją radością 24 Lis 2014 18:39 #315996

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Gabrirlu
No po prostu cud miód malina... aż powiem, szczerze że wstyd mi za mój ogród :(
więc będę podziwiał Twoje zielenizny jak pozwolisz.
pozdrawiam
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 24 Lis 2014 18:57 #316009

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Gabrielu ,ależ sobie niezłą kolekcję uzbierałeś i możesz spokojnie jeszcze powiększać :hug: Ja chyba zacznę wycinać iglaki :) Muszę się rozgrzeszyć i zrobić listę swoich różaneczników i azalii .Na razie mam policzone róże ,moja kolejna wielka miłość .Serce mam wielkie ,dużo roślin się zmieści .
Tylko ogrod jakiś skurczony się zrobił :wink2:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 24 Lis 2014 21:26 #316076

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Gabrielu,
Roseum Elegance zachwycający! Trochę żałuję, że zdecydowałam się na najprostsze odmiany w nasadzeniach..jest tyle pięknych indywidualności w tej grupie roślin!
Standardy ogrodowe, o których pisałeś u Aguni to bardzo ważna rzecz, ale jakże ciężko je pogodzić z wielkim sercem da roślin, o którym pisze Ewa! :oops:
Tyle pięknych roślin chciałoby się zaprosić do siebie, a wciąż trzeba wybierać, czego NIE sadzić :oops:
Ehh..trudne życie ogrodnika, tyle dylematów :jeez: ;)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 24 Lis 2014 21:27 przez Robaczek.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 24 Lis 2014 21:34 #316081

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Siberia wrote:
Pawle Przepracowany :devil1:

Iwonko, jeżeli Gabriel miał działkę np.20 lat :think: i po tym okresie posadził pierwszy krzew/drzewo to co .................. :devil1: :devil1: :devil1: :wink4: :tongue2:


A tak na marginesie muszę na wiosnę dokupić azalii jakieś 10 szt.to po paru latach będzie je widać podczas kwitnięcia :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 24 Lis 2014 21:36 przez chester633.

Rośliny moją radością 24 Lis 2014 22:08 #316103

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Pawełku, nie zaszkodzi :happy4:

W ogóle nie rozumiem tych Waszych rozmów o standardach :whistle: Ogród ma być piękny i nie nudny :devil1:
Ostatnio zmieniany: 24 Lis 2014 22:09 przez sd-a.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Gabriel

Rośliny moją radością 24 Lis 2014 23:21 #316134

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Żaden ogród nie będzie nudny jak zaprosić do niego Kokosa...... :devil1: :wink4: .
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 25 Lis 2014 08:52 #316201

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Witaj Gabrieu Twój ogród to nawet o tej pore roku jest piękny :thanks:

Ale oglądając fotki z wiosny i lata serce mocniej zaczyna bić , zazdroszczę Ci tej przestrzeni , mój ogród wraz z domem to zaledwie 500m2

Podobnie jak Ty kocham prawie wszystkie rośliny ,tylko na moim skrawku trudno mieć wszystko :jeez:
Genia
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 25 Lis 2014 09:18 #316205

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Kolejny fan Twojego ogrodu się melduje bo nie da się przejść obok niego bez słowa... chociaż słów na opisanie tego jaki jest po prostu brakuje ! To Twoje Miejsce jest magiczne w tym sensie, że wzbudza emocje, każe się zatrzymać, podziwiać, zachwycać się....
szczere gratulacje i podziw !
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 25 Lis 2014 19:49 #316357

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
:bye: Witajcie, na początek zdjęcie z nowej części:


Zdjęcia będę teraz pokazywał od jesieni do wiosny, żeby się nie pogubić. :happy:

Postaram się również, zamieścić niedługo zdjęcia z różnych części ogrodu, takie małe podsumowanie ;) .


Michale, w każdym ogrodzie jest coś ładnego, nawet jeśli dopiero powstaje.
Podziwiaj do woli, zapraszam :)



Ewo, :) iglaki można podcinać i sadzić pod nimi cieniolubne rośliny. Gorzej z tymi, które lubią słońce, zaczynam się zastanawiać co zrobię kiedy moje drzewa zasłonią dostęp światła. :think:
Jakoś nie potrafię się wziąć za spisywanie ile i jakich roślin mam w ogrodzie, za dużo mam tego. :happy4:



Kasiu, :) podziwiam osoby które umieją z czegoś zrezygnować, ja nie sadzę tylko tego, co nie chce u mnie rosnąć, bo szkoda męczyć rośliny. :dry:



Siberko, :happy: jestem tego samego zdania, ogród ma być przede wszystkim ciekawy, więc ‘konwenanse’ odłożyłem na bok ;) .


.
Paweł, w ogrodzie nigdy nie jest nudno, u mnie jakieś bezpańskie koty (chyba) powykopywały cebulki. :jeez:
Azali koniecznie dosadź trochę, bo wiosną kolorów nigdy za wiele :) .



Geniu, dziękuję że zajrzałaś :)
Nawet tak duża działka nie pomieści tego, co by się chciało mieć. Ale trzeba się cieszyć z tego co się ma :lol: .



Witaj Moni :bye: . Cieszą mnie Twoje pochwały, myślę że warto czasem zatrzymać się na chwile i odpocząć od trudów codzienności. Teraz, kiedy sezon dobiega końca, z przyjemnością odwiedzam w tym celu forumowe ogrody :wink4: .

Ostatnio zmieniany: 25 Lis 2014 19:50 przez Gabriel.
Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa, Bozi, Amarant, VERA

Rośliny moją radością 25 Lis 2014 19:58 #316361

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Przepięknie! Nie rozumiem jakim cudem, tak rosną gęsto i bujnie na piasku. Jaka gruba jest warstwa nawiezionej ziemi i co z podlewaniem :woohoo: Zestawienie roślin z obwódką z bukszpanu bardzo kojące i to czupiradło-rozplenica, fantastyczne. Oczywiście niezmiennie tropie w tle ścianę lasu, taka stała tęsknota. Jałowce mają tutaj za mało słońca, gdy drzewa się rozrosły, zaczęły chorować, dlatego Horstmann zginął, sporo rozdałam, szkoda było patrzeć, jak marniały.
:) :bye: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 25 Lis 2014 20:01 przez hanya.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 25 Lis 2014 22:21 #316424

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Gabriel sam formowałeś swoje iglaki ? cudne są ,też mam ale nie takie piękne


DSCF5373.jpg



DSCF4544.jpg
Ostatnio zmieniany: 25 Lis 2014 22:26 przez e-genia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 26 Lis 2014 07:38 #316450

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Dojrzała już i piękna nowa część ogrodu :flower2: Nie doczytałam a ciekawi mnie kiedy zacząłeś nasadzenia w tej części ogrodu?
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 26 Lis 2014 09:56 #316476

  • dagmarazap
  • dagmarazap's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1002
  • Otrzymane dziękuję: 1703
Witaj Gabrielu Twój ogród przepiękny :thanks: widze że lubisz tłok w ogrodzie wszystko się pieknie komponuje :think: czekam na więcej zdjęć :eek3: pozdrawiam :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 26 Lis 2014 10:03 #316481

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry!

Zaglądam codziennie i zawsze coś nowego przykuje mój wzrok.
Cudne masz molinie, jakie rozrośnięte! W ogóle, to połączenie traw z iglakami i liściakami, to jest to!

Różnorodność roślin w Twoim ogrodzie rozkłada na łopatki... pięknie jest, a jednocześnie z wielkim smakiem.

Rośliny moją radością 26 Lis 2014 11:30 #316498

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Gabrielu podziwiam Cię ,za to że masz jeszcze czas na postrzyżyny iglaków .I to artystyczne :bravo:
Ja strzygę tylko to co muszę i ledwo się wyrabiam ,aby jaki taki porządek panował ,a do pedantyzmu ,to mi bardzo daleko .Podejrzewam ,że lwią część mojego czasu pochłaniają jednak róże ,których mam sporo .A królowe ,jak to królowe wiecznie czegoś potrzebują .Zastanawiam się ,czy ktoś Ci pomaga ,bo jednak masz duży teren do obrobienia . :garden:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.735 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum