TEMAT: Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny.

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 02 Sty 2015 11:23 #324703

  • anianiekurzak
  • anianiekurzak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 639
  • Otrzymane dziękuję: 849
Piękny ogród. Lubię takie widoczki. Roślinki śliczne. Miło się spaceruje w takim otoczeniu. Na taką porę roku jaką mamy wspomnienia idealne. Choć ogród zimową porą też ma swój urok ale byle do wiosny. Będę częstym gościem u Ciebie :)
Pozdrawiam serdecznie Ania.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): IwOnagn


Zielone okna z estimeble.pl

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 02 Sty 2015 14:36 #324743

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Uff, chciałoby się napisać, że już z górki - dnia będzie przybywać, w marketach narcyzy i hiacynty zaczną sprzedawać, ale chyba zima jeszcze przed nami - zobaczymy. Ja już sobie 8 róż zamówiłam na marzec, a co :rotfl1: , później jeszcze mi wykupią i zabraknie dla mnie :blink: ( Boże , gdzie ja wsadzę :club2: ).
Aneczko też nie miałam weny ostatnio sama wiesz, ale wiosna idzie, może się rozkręcę jakoś, no i ten wątek od nowa - ja pierniczę :ouch: :kiss3:
Mati no wiem, czy rozmaryn przeżyje, chyba cudem :whistle:
Ewik, Wiesia Piotrek, witajcie u mnie, dziękuję i pozdrawiam w Nowym Roku. :drink1:
Dorota, Danusia, Roma, Ania witam i Was bardzo serdecznie, bardzo się cieszę z waszych wizyt, to miło nawiązywać nowe znajomości, szczególnie, gdy goście tyle ciepłych słów zostawiają :hug:
Beata jesteś dzięki bogu i tutaj, super. ale wiesz co, chyba Ci się ogrody pomyliły :oops: , a może nie doszłaś do siebie jeszcze po sylwestrze :rotfl1: :drink1: . Jaką inspiracją, toż u mnie , jak na ukraińskim rynku - czapki, śledzie, szaliki, kapcie, garnki, zabawki i cukierki :rotfl1: , Ty się tu dziecinko nie inspiruj, bo cały swój przepiękny, ogromny ogród popsujesz. A wiesz, że nie mam śnieżyc i czosnków niedźwiedzich :dry: , ale czy to aby nie jesienią się sadzi? Jeśli nie z przyjemnością przyjmę od ciebie te dary :thanks: , może wypatrzysz sobie coś u mnie w zamian :search:. a to, że u Ciebie rozmaryn się uchował w gruncie, to wcale mnie nie dziwi, u Ciebie wszystko rośnie jak na drożdżach :supr3: , pozdrawiam Cię gorąco. Załóż chociaż taki malutki wateczek, który będzie się tylko ciągnął za Twoim nickiem, żeby nie trza było cię wypatrywać :search: po różnych wątkach - taki malutki - plisss :hug:
Ania z przyjemnością będę Cię gościć, dziękuję i witam u mnie :kiss3:

U mnie dzisiaj buro, ponuro i wietrznie okrutnie, więc mowy nie ma, żebym z aparatem wybiegła :tongue2: , no to znowu będzie wspomnieniowo, wybaczcie, przepraszam, ale tak u mnie puściutko, tylko 3 stronki zapełnione :cry2: :dazed: , dołożę jeszcze trochę staroci :wink4:

Beata o śnieżycach wspomniała, to wiosny się zachciało :club2:





















































ach ta wiosna :thanks:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, mirek28, Orszulkaa, piku, chester633, danutal, waldek727, Amarant, VERA, hanya, beatazg, Adela

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 02 Sty 2015 14:58 #324750

  • Tulap
  • Tulap's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 132
  • Otrzymane dziękuję: 53
Musiałaś?
Musiałaś?!
CZY TY MUSIAŁAŚ?!?!?!?
Jeszcze takie artystyczne,aj hejt ju :happy4:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): IwOnagn

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 02 Sty 2015 15:02 #324752

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Ale nam dogodziłaś :kiss3: , przepięknie .To jest miód na moje serce .
Beata :thanks:

Iwona , jesienią nie widać cebulek gdzie rosną , wczesną wiosną nie ma problemu .To ma być prezent bez zobowiązań .Pa pa .
Ostatnio zmieniany: 02 Sty 2015 15:20 przez beatazg.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): IwOnagn

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 02 Sty 2015 16:07 #324777

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Mati, Beata dzięki, znacie to, ale wstawiam dalej, prawdziwa wiosna się zaczyna .... w zdjęciach oczywiście :dance:



































































































starczy tego dobrego, fajnie się ogląda takie wiosenne zdjęcia, oj fajnie, ale myślę, że starczy staroci, poczekamy na nową wiosnę :kiss3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, andrzejek, chester633, Amarant, VERA, beatazg, Adela

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 02 Sty 2015 16:15 #324782

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Czy mogłabym prosić o więcej wiadomości o Twoich kwitnących wiśniach, bo chyba masz ich kilka :think: ?
Taki przewodniczek krótki :P , nazwa, fotka, kwiatek z bliska :silly: . Ale mam wymagania :happy4:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): IwOnagn

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 02 Sty 2015 16:18 #324784

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Ale fajnie, przydam się na coś :whistle: , zjem obiad i napiszę, co wiem, zajrzyj później, kocham te wiśnie, cudowne i niezawodne :flower2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 02 Sty 2015 17:03 #324803

  • anym
  • anym's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 16
  • Otrzymane dziękuję: 4
Ach ten twój ogród Iwonko aż chce się żyć i tańczyć :dance:
Pozdrawiam
ANYMKA
Ostatnio zmieniany: 02 Sty 2015 17:34 przez anym.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): IwOnagn

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 02 Sty 2015 17:22 #324812

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Oj jak pieknie kolorowo fajne połączenia roślinne :) bede zaglądał :)
Temat został zablokowany.

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 02 Sty 2015 18:20 #324828

  • Tulap
  • Tulap's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 132
  • Otrzymane dziękuję: 53
To lecę...
Co to za szafirki na drugim?
Jakie piękne skalincy ujęcie :woohoo:
Kloooon palmowy :thanks:
Iwonka ma żurawki i to jakie :lol:
Pod żurawkami coś fioletowego,chyba flox skrzydlaty-jak kupię to też taką kępę chcę :whistle:
Potem magia pod nimi,co za liście :supr3:
Azalie to bajka :supr:
Powoli mi się pogarsza...co to pod azaliami?
O boże,chyba przez Ciebie się nauczyłem azalie od rodonderonów rozróżniać :blink:
Bereberysaki! :dance:
Na koniec-Tulapki,jej! :flower2:
Iwonko,dokupiłaś cebul może?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): IwOnagn

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 02 Sty 2015 18:39 #324834

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Iwonko cudna wiosna :woohoo: Piękne masz rośliny i pięknie przedstawiasz je na zdjęciach .Naprawdę wielka to przyjemność oglądać Twoje cudeńka :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): IwOnagn

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 02 Sty 2015 19:35 #324870

  • anianiekurzak
  • anianiekurzak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 639
  • Otrzymane dziękuję: 849
Aż żal odchodzić... Cudnie. Tak czyściutko i te kolorki :dance: Ja chcę wiosnę... :placze:
Pozdrawiam serdecznie Ania.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): IwOnagn

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 02 Sty 2015 20:10 #324901

  • PEPSI
  • PEPSI's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 103
  • Otrzymane dziękuję: 14
Iwonko, jak widać świat jest mały :P Przybiegłam za Tobą, bo mi uciekłaś ze swoim pięknym ogrodem. Ale ja już jestem zmęczona. Po kolei ktoś odchodzi z FO... :think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): IwOnagn

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 02 Sty 2015 21:08 #324931

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Piękny ogród, ale też doskonale zrobione zdjęcia.

Gosia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): IwOnagn

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 02 Sty 2015 23:38 #324992

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Przyznaję, że ja nie znam Twojego ogrodu :oops:
Nie wiem jak to się stało, bo ominęło mnie bardzo wiele
Za to z przyjemnością będę wpadała do Ciebie od tej chwili
Zauważyłam wiele różanych piekności
Prosze podpisz je
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): IwOnagn

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 03 Sty 2015 13:50 #325034

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Iwona :hug: sosnę z pierwszego, najpierwszego zdjęcia proszę mi natychmiast przesłać, i jeszcze do kompletu: Horstmann'a (to on, prawda? i fioletowy łubin. Pięknie u Ciebie, też chaszcze, ale jakie cudne! Bardzo mi się podoba zestawienie cisa i trawy. A właśnie, nie za dużo trawnika masz do koszenia? :rotfl1:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): IwOnagn

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 03 Sty 2015 15:34 #325058

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Iwonka, wspomnienia z wiosny bardzo dziś potrzebne!
Paskudnie się czuję przez tą wietrzną, zmienną aurę. Koloru mi brak i chyba zacznę w końcu wnikliwie planowac kolejny sezon w ogrodzie.
Widzę, że też masz problem z pomieszczeniem wszystkich chciejstw...
Ja zmieniam całą północą część, więc ubędzie mi sporo trawnika, z korzyścią dla roślin :)

Miłego popołudnia!
Temat został zablokowany.

Sosny, magnolie i kamień polny....ogród zwyczajny. 03 Sty 2015 18:58 #325129

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Witam wszystkich w sobotni wieczór, z przyjemnością odpowiem na posty, lecz najpierw, markitce - Marcie zapodam informacje o wiśniach piłkowanych, bo już wczoraj to obiecałam - Martuś - specjalnie dla Ciebie, cobyś sobie dokupiła wiśni, bo warto bez dwóch zdań - łodyżka, pączek, kwiatuszek, listek - jak chciałaś :happy: .

Nie będę Ci Marta tu przytaczać informacji z opisów i katalogów roślin, a jedynie własne, babskie spostrzeżenia ma temat tych przepięknych drzew. Fachowe informacje są przecież ogólnodostępne i w każdej chwili pewnie sobie doczytasz, jak Cię, coś zainteresuje.A nie wątpię, że tak się stanie, bo są to drzewa, które bardzo dobrze rosną w naszym klimacie i nawet młode egzemplarze bardzo dobrze radzą sobie w mroźne zimy pod lekkim okryciem. Ogólnie powiem jeszcze, że wiśnie te są naprawdę piękne o każdej porze roku, zarówno wiosną , jeszcze przed swoim szałowym, kwietniowo-majowym, długim kwitnieniem, jak i latem, gdy stanowię piękne, zielone i zdrowe tło dla innych roślin, jesienią, gdy mienią się ciepłymi barwami żółci i pomarańczu. Korony drzew mają elegancki, ażurowy pokrój, zazwyczaj odwróconego stożka, no chyba , że są w formie Pendula, wtedy wiadomo, pędy zwieszają się w dół. Liście zawsze duże, piłkowane na brzegach - stąd pewnie nazwa- wiśnia piłkowana ( Prunus serrulata)- potocznie zwana japońską. Robactwo raczej się ich nie ima.

No to Shirofugen na pierwszy ogień - rośnie u mnie siódmy rok, a wygląda jakby dwudziesty rosła. Jak wszystkie wiśnie, ma ogromne 3-4 cm kwiaty barwy biało-różowej, chciałabym powiedzieć, że zakwita jako biała przekwita różowa - widać to na fotkach, młode liście brązowe, efekt sama oceń :yummi:

Taką posadziłam jesienią 2006 roku - pokazuję po to byś mogła porównać, jak pięknie i szybko rośnie :P









widać ją z tyłu - Amanogawa już kwitnie :flower2:











świeży kwiat jest biały, różowy w pąkach, zresztą jaki by nie był - piękny, listki brązowe



































i tak przekwita, choć kwitnienie jest długie - ok. 3 tygodni w pełnej krasie, później kwitnie całe lato pojedynczymi kwiatami :flower2:











pojedyncze, późne kwiaty



jesienią









Amanogawa- pokrój strzelisty, gdy kwitnie, nie widać żadnego listka, pachnie, kwiat ogromny, raczej pojedynczy, cudo, grube bąki z niej nie schodzą :tongue2: , też bym nie schodziła :rotfl1: , moim zdaniem rośnie wolniej od Shirofugen, ale dość dobrze ( u mnie ma więcej cienia - a to źle)

sadzona w 2008 wiosną





















przypominam, że pachnie :whistle:









jesienią



Wiśnia piłkowana Kiku-shidare-zakura - pendula - u mnie lichutka , męczy się coś biedaczka, ale widziałam piękne okazy, warto ją mieć, myślę, że potrzebuje dużo słońca i tyle, kwiat zdecydowanie różowy od początku do końca - wręcz pomponowaty, zebrany w ciasne grona, bajka, chyba jeszcze dokupię i posadzę w słońcu ( mam dużo miejsca :rotfl1: )

posadzona w 2011 roku jako lekko uszkodzone w transporcie drzewko, moim zdaniem źle zaszczepiona - chociaż żaden ze mnie ekspert od szczepień - meczy się do dziś, ale i tak jest śliczna- dogadzam jej jak mogę :hearts:

















i ostatnia, jaką mam od niedawna - wiśnia piłkowana 'Royal Burgundy' - bordowe cacko, piękne liście i cudne różowe kwiaty w nich, napatrzeć się nie można, niestety słabo kwitła i prawie nie mam fotek, co mam , pokażę







po lewej



piękne purpurowe liście całe lato, jesienią ognistoczerwone :mad2:





Martuś, mam nadzieję, że będziesz zadowolona z mojej fotorelacji i co najmniej ze trzy wiśienki sobie sprawisz, nie mam popularnej Kanzan i chyba trzeba zakupić, bo ma piękny kwiat, pozdrawiam Cię serdecznie. Jakbyś miała pytania, to służę.
Ostatnio zmieniany: 03 Sty 2015 19:09 przez IwOnagn.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, dodad, Aguniada, chester633, Amarant, beatazg, Adela


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.577 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum