TEMAT: Świat Dorci 2015

Świat Dorci 2015 01 Mar 2015 23:35 #344548

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dorciu, to ustrojstwo do chwastów wygląda..kosmicznie :woohoo:
Ciężko mi sobie wyobrazić takie cuda techniki w użyciu, ale dla właścicielki żółtej łajzy to pewnie bułka z masłem :P
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Świat Dorci 2015 02 Mar 2015 08:55 #344583

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Martusia Ty się do tego projektu nie przywiązuj :tongue2: , bo ja sama nie jestem do niego przekonana. Myślałam, żeby pod wierzbą posadzić jakieś niskie japonki, ewentualnie rh, ale nie wiem, czy znajdę coś na tyle małego, żeby mi wierzby nie przerosło :happy3: . W każdym razie zimozielone i kwitnące wiosną. Te niższe nasadzenia to faktycznie miały być wrzosy, ale stwierdziłam, że chyba jednak nie. Może pójdę w karłowe krzewinki - jakieś berberysy, może tawuły. Myślałam też o floksach szydlastych - bo one takie piękne kolorowe poduch tworzą. No sama nie wiem. Pewna jestem jedynie, że będzie tam dużo cebulowych kwitnących wiosną, bo to miejsce widać z okna w kuchni i chcę tam wypatrywać co roku wiosny :woohoo: .

Agusiu moje bateryjki nieco podładowane. Wczoraj spędziliśmy bardzo miłą niedzielę. Byliśmy z chłopcami na spacerze nad Zalewem Zegrzyńskim, a potem na takim fajnym placu zabaw. Chłopaki grali w nogę, a ja posiedziałam sobie na świeżym powietrzu. Lubię takie "nudne" niedziele :happy4: .
Rabata jest od zachodu. Słońca nie ma tam rano, pojawia się dopiero koło 11-12 i świeci do samego wieczora. Pomysły roślinne wypisałam powyżej, ale sama nie wiem co koniec końców tam posadzę :tongue2: .

Artamciu zmartwię Cię :oops: doszłam ostatnio (a raczej już dawno :tongue2: ) do wniosku, że ja nie jestem kulkowa :happy3: . Lubię iglaki, ale zdecydowanie te duże. Małe bombki na patykach to nie dla mnie :happy3: . Oczywiście jakieś karłowe cudaczki gdzieniegdzie zagoszczą jeśli będą mi pasowały do kompozycji :silly: . Tak, tak wiem - nie znam się :rotfl1: .

Mirka ale mnie rozbawiłaś :happy: ... no faktycznie wygląda to trochę jak ekwipunek kowboja :rotfl1: . Mam nadzieję, że po użyciu tego nie będę się czuła jak koń po westernie :rotfl1: .

Iwonka no miód lejesz na moje serce :woohoo: . Mam nadzieję, że i u mnie się sprawdzi :happy4: .

Romka poczytałam sobie wczoraj o tej chorobie. To nie są żarty, Ty musisz na siebie uważać i słuchać lekarza :teach: . Zdrówko najważniejsze - pamiętaj :happy-old: .

Elu no nic nie zamawiam, bo wiem jak to potem jest, jak poczekalnia zastawiona jest doniczkami :unsure: . Niestety plan zajęć moich chłopaków jest taki, że czasami nie mam jak wyjść do ogrodu między jednym kursem do szkoły, a drugim :jeez: .
Objazd szkółek to bardzo kusząca opcja i ogromnie bym chciała, ale wszystko zależy od terminu. Poczekam, aż coś zaproponujecie, bo nie chcę żeby znów wszystko było ustawiane pode mnie :oops: .

Piotr bardzo mnie cieszą takie wiadomości :dance: . Nie ukrywam, że wiążę z tym narzędziem ogromne nadzieje :fly: .

Kasiu obsługa żółtej łajzy to łatwizna. Nawet mój ośmioletni syn wie co i jak ;) . To kosmiczne ustrojstwo przetestuję może dziś, bo pogoda jest sprzyjająca :woohoo: .



W zeszłym tygodniu widziałam i słyszałam dzikie gęsi :dance: , a wczoraj w ogrodzie zobaczyłam najprawdziwszą wiosnę :dance: :dance:
Dziś tylko jedna fotka, ale nówka sztuka :woohoo: .

20150301_160057.jpg


No to ja sezon uważam za otwarty :dance: :dance: :dance:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 02 Mar 2015 09:03 #344588

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
O takie masz już iryski :eek3: ?
U mnie zaledwie szczypiory się pokazały, ale za to część krokusów pokazuje już kolorki, dziś słońce, może coś się otworzy :lol:
Wracając do planów rabaty, floksy szydlaste są super jak kwitną, potem niektóre odmiany wyglądają fatalnie :jeez: , mam kilka, niektóre się bronią, ale część to zwykłe paskudztwa. W dodatku mocno się rozrastają - i znów zależność - te paskudne rozrastają się mocniej :happy3: . Jak chcesz, podzielę się z Tobą moimi, obiecuję, że paskudy nie dostaniesz :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 02 Mar 2015 10:51 #344628

  • Roma
  • Roma's Avatar
Idę zaraz szukać wiosny :)
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 02 Mar 2015 18:26 #344744

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dorciu, piękne te iryski!
Przetestowałaś ustrojstwo??
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 02 Mar 2015 20:50 #344850

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Ciężko mi sobie wyobrazić takie cuda techniki w użyciu

Obsługa tego ustrojstwa jest bardzo prosta a jak stosować zobaczyłem w programie "Maja w ogrodzie" gdzie właścicielka ogrodu miała ogromne tereny czystej ziemi do plewienia.
dorciaj wrote:
Piotr bardzo mnie cieszą takie wiadomości :dance: . Nie ukrywam, że wiążę z tym narzędziem ogromne nadzieje :fly: .

To kosmiczne ustrojstwo przetestuję może dziś, bo pogoda jest sprzyjająca :woohoo: .:

Ja również pokładam w nim spore nadzieje bo jak na razie przetestowałem działanie ale pogoda nie była właściwa. Najlepsza pogoda do używania to sucho, ciepło i słonecznie ale najtrudniej jeszcze o to ciepło :)

I jak Kasia też jestem ciekaw czy już używałaś nowy nabytek??
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 02 Mar 2015 21:28 #344908

  • Roma
  • Roma's Avatar
Wiecie co? u mnie takie ustrojstwo leży już kilka lat w szopce i jakoś jeszcze z niego nie korzystałam :hammer: w tym roku to się zmieni.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 03 Mar 2015 11:31 #345036

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Martuś to już mnie z tych floksów wyleczyłaś :happy3: - skutecznie :tongue2: . Poszukam czegoś innego w takim razie. Te iryski totalnie mnie zaskoczył - wiedziałam, że będą najwcześniej, ale nie sądziłam, że wystartują tak z kopyta. Jeszcze kilka dni wcześniej widziłam tylko szczypiorki malutkie, a tu proszę taka niespodzianka :hearts: .

Romcia wyciągaj tą machinę z szopy. Dziś testowałam swoją. Jest super. Myślę, że u Ciebie najbardziej się sprawdzi w warzywniku i w tych miejscach gdzie nie masz mocnego zagęszczenia. I jak, znalazłaś tą wiosnę na Jaśkowej?

Kasiu wczoraj mi się nie udało, bo akurat wtedy gdy miałam czas wyjść do ogrodu, było oberwanie chmury :pinch: . Nawet grzmiało. Dziś wyskoczyłam i sprawdzałam jak to cudo działa :happy: ... i działa :woohoo: :dance: .

Piotrek przetestowałam dziś. W 100% zgadzam się z Twoją opinią. Musi być w miarę sucho. Zwłaszcza jak się ma taką glinę jak ja. Wczoraj u mnie padało, więc glina mazała się okrutnie :pinch: . Buty miałam obklejone po kostki :sick: .



A ja dziś byłam w ogrodzie :dance: i pracowałam :dance: . Powojniki mam przycięte :woohoo: , wszystkie :dance: . Cud techniki wypróbowany :woohoo: i działa rewelacyjnie :dance: . Trochę pogoda nie sprzyjała. Zimno jak cholera :pinch: . Po wczorajszym deszczu moja glina zasysała mi buty :happy3: . Ale co tam, ważne, że trochę zrobiłam.
Cyknęłam nawet fotki przed i po użyciu kosmicznych gwiazdek, ale teraz dopiero zobaczyłam, że wyszły fatalnie i nie ostro :oops: .
Chyba nic na nich nie zobaczycie, ale wrzucę :rotfl1:

20150303_104743.jpg
20150303_104918.jpg



Lustracja ogrodu wykazała, że wszytko startuje :woohoo: . Róże całe w pąkach, forsycja w blokach startowych :lol: . Krokusy, tulipany wyłażą :woohoo: . Nawet niektóre lilie wychyliły czubeczki :huh: .

Wiosna :dance: wiosna :dance: .
Czekam jeszcze tylko na bociany :fly: , ale nadal w gnieździe pusto.
bocian0303.jpg
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 03 Mar 2015 11:50 #345037

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Jak tak zachwalasz to i ja się skuszę na "cudowne urządzenie" :hug: Jeszcze żeby samo jeździło :woohoo: byłoby super :wink4:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 03 Mar 2015 12:09 #345039

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
dorciaj wrote:
...między jednym kursem do szkoły, a drugim :jeez: . (...)
Objazd szkółek to bardzo kusząca opcja
:rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Szkółking to Ty masz na co dzień!
Tak się zastanawiam, gdzie ja wjechałabym takim ustrojstwem, przy moim zagęszczeniu? :silly:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 03 Mar 2015 12:44 #345048

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Ty masz taki widok na bocianie gniazdo :supr3: ale ci zazdroszczę. Ja się nie mogę doczekać, żeby na naszej (wiejskiej) nowej platformie w końcu zamieszkała jakaś bociania rodzina. Kiedyś wieś przed nami miała boćki, ale w ubiegłym roku przyleciał tylko jeden, posiedział trochę posiedział i potem zniknął :(
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 03 Mar 2015 14:05 #345083

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Marysiu masz rację, gdyby było z napędem to już w ogóle byłoby cudownie :happy: .

Gosiu no jakby Ci tu odpowiedzieć :think: ... za gęsto sadzisz :rotfl1: . Ale jak byś tym teraz przejechała, to by się trochę rozluźniło :rotfl1: . Za 45 minut kolejny "szkółking" :pinch: ... dziś dopiero trzeci :tongue2: .

Iwonko taki mamy widok na bocianie gniazdo w szkole u moich chłopaków. Od 1979 roku jest tam bocianie gniazdo. Kiedyś to była maleńka szkoła. Chodziły tam dzieci tylko do klas 0-3. W tej chwili jest ogromna. Ponad 1000 uczniów w samej podstawówce + gimnazjaliści. 3 lata temu oddano do użytku nową część szkoły. Już na etapie projektu i podczas budowy ogromną uwagę przywiązywano do tego, żeby bocianie gniazdo nie ucierpiało. Nawet okna sąsiadujące z boćkami zostały obklejone specjalną folią, tak, żeby ptaki nie widziały swojego odbicia w szybach. Generalnie wszystko się kręciło wokół bocianów. Mamy nawet święto bociana w szkole. Tego dnia wszyscy uczniowie (w miarę możliwości) przychodzą ubrani w bocianich kolorach :woohoo: . Ten widok, to zrzut z ekranu pochodzący z kamerki, która obserwuje bocianie gniazdo 24h na dobę :silly: .



Kochani, odwołuję obwieszczoną przed południem wiosnę ...

DSC_6005.jpg


DSC_6010.jpg




... a nie przepraszam jest nadal ... fotki z przed 5 minut już nie aktualne :happy3: - teraz znów świeci słońce :rotfl1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 03 Mar 2015 14:11 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): iwa27

Świat Dorci 2015 03 Mar 2015 14:08 #345084

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
:happy3: U nas podobnie zmienna pogoda, ale z przewagą wiosny jednak :dance:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 03 Mar 2015 17:48 #345154

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Takie coś u mnie też padało, całe 3 minuty :rotfl1: , oczywiście wszelki ślad zaginął :silly:
Zaś przed południem woziłam kamulce z pola, które za chwilę zarośnie zbożem i guzik tam znajdę ;) . Więcej nie zrobiłam nic, moje powojniki wciąż nie przycięte, mnóstwo sprzątania wciąż przede mną, a najbardziej się podkurzyłam, jak zobaczyłam zeszłoroczne zdjęcia i okazało się, że już 28 lutego wstawiłam w Twoim wątku :lol: kupę wyciętych bylin, czyli wtedy już byłam po porządkach :hammer: . A przeciez w tym roku zaczęłam już w zeszłym roku :rotfl1: , a ciągle jestem w malinach :ouch:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 03 Mar 2015 18:55 #345188

  • Roma
  • Roma's Avatar
Mnie natomiast udało się przyciąć hortensje i rozpocząć porządki na różance ale roboty jeszcze ogrom :jeez: Po południu też zaczęło padać ale tylko postraszyło za to ziąb okropny.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 05 Mar 2015 14:22 #345791

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Marysiu u mnie też wiosna wygrywa. Dziś brakuje tylko słońca, bo ogólnie jest dość przyjemnie. Tak po cichu sobie marzę, że to już ostatni śnieg tej zimy :tongue2: .

Martusiu w sumie to też bym chciała mieć blisko takie pole z kamieniami :happy-old: . Ale nic to, nawiozę sobie z Borów (tam się mnóstwo kamieni po lasach przewraca :happy3: ). I wyjdź z tych malin :rotfl1: ... ja dziś podgoniłam sporo :dance: .

Romciu a czy Ty przypadkiem nie miałaś siedzieć na ABCD :hammer: . Ja też już przycięłam hortensje :P ... wszystkie trzy :rotfl1: .



Boziuuu ile człowiek podgoni roboty jak ma dziecko chore w domu :happy3: ... jednak 2 kursy do szkoły, to nie cztery :devil1: . Trzy spore rabaty mam zrobione na cacy :dance: . Byliny wycięte, zielsko wyrwane :woohoo: . Nawet kawałek trawnika mam zgrabiony :woohoo: . Zaczynam dostrzegać światełko w tunelu :dance: . Nie jest tak źle jak myślałam :tongue2: .
W ogrodzie zdecydowanie widać wiosnę :silly: ... kiepskie fotki, bo tylko telefonem, ale coś tam widać :fly:

20150305_133135.jpg
20150305_133309.jpg

20150305_133324.jpg
20150305_133355.jpg

20150305_133426.jpg
20150305_133502.jpg


Jutro, jeśli pogoda pozwoli, to działam dalej :dance: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 05 Mar 2015 14:24 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 05 Mar 2015 14:39 #345796

  • Roma
  • Roma's Avatar
Siedzenie na czterech literach bardzo obciąża kręgosłup :P Wczoraj i dzisiaj miałam przymusowe leniuchowanie :( wczoraj leżał śnieg a dzisiaj szlajam się po lekarzach,kolejna wizyta dzisiaj 0 16:30 :jeez:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 05 Mar 2015 14:51 #345799

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Właśnie wróciłam po 3 godzinach intensywnego porządkowania :tongue2: , w samą porę, bo przed chwilą rozpętała się śnieżyca. Ale na horyzoncie widzę pasek niebieskiego, więc za długo nie potrwa ;)
Uporządkowałam jedną stronę wzdłuż płotu, niby nic tam nie ma, a roboty huk :jeez: . Niestety ciągle jestem w malinach :rotfl1: , a boję się przeciążyć kręgosłup, więc będę posuwać się w żółwim tempie :silly: . O cięciu hortensji i róż nawet jeszcze nie myślę :happy3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.538 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum